Contra Costa County

Find 2 stjerner hoteller i Contra Costa County

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 38 2 stjerner hoteller til dig i Contra Costa County

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
59
Hoteller i El Cerrito
Med et ophold på Hotel Mira Vista er du klar til at slappe af efter en dags rejse. På denne hotel har du adgang til en automat. Denne ejendom tilbyder også gratis opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
44 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 72 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Richmond
With a stay at Hotel Mac in Richmond (Point Richmond), you'll be within a 15-minute drive of San Francisco Bay and Berkeley Marina. This hotel is 9.4 mi (15.1 km) from University of California, Berkeley and 17.4 mi (28 km) from Moscone Convention Center. This smoke-free hotel was built in 1911. Enjoy a meal at the restaurant, or stay in and take advantage of the hotel's room service (during limited hours). Wrap up your day with a drink at the bar/lounge. Featured amenities include complimentary wired internet access, express check-in, and express check-out. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 15 guestrooms. Complimentary wired and wireless internet access is available. Conveniences include safes and complimentary bottled water, and housekeeping is provided daily.
Fantastisk
86 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 113 EUR
Tjek tilgængelighed
37
Hoteller i Richmond
With a stay at Terrace Inn and Suites in Richmond (Richmond Annex), you'll be a 3-minute drive from San Francisco Bay and 8 minutes from Berkeley Marina. This hotel is 4.5 mi (7.2 km) from University of California, Berkeley and 10.3 mi (16.5 km) from Jack London Square. Make use of convenient amenities, which include complimentary wireless internet access and a vending machine. Featured amenities include a 24-hour front desk and a vending machine. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 42 air-conditioned rooms featuring microwaves and LED televisions. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Conveniences include desks, and housekeeping is provided daily.
God
103 anmeldelser
7,8/10
1 nat
Fra 62 EUR
Tjek tilgængelighed
37
Hoteller i Antioch
Med et ophold på Comfort Inn er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Besøg ejendommens spa for at genoplade batterierne eller blot slappe af. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. For ekstra bekvemmelighed er vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
96 anmeldelser
6,4/10
1 nat
Fra 74 EUR
Tjek tilgængelighed
79
Hoteller i Pinole
Med et ophold på Motel 6 Pinole, CA er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i udendørs swimming pool. På denne hotel har du adgang til en automat. For ekstra bekvemmelighed er vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
101 anmeldelser
6,3/10
1 nat
Fra 62 EUR
Tjek tilgængelighed
65
Hoteller i Brentwood
Med et ophold på Hampton Inn Brentwood er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i udendørs swimming pool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.

"Fremragende"
Meget god
94 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 124 EUR
Tjek tilgængelighed
75
Hoteller i Contra Costa Centre
With a stay at Extended Stay America Suites Pleasant Hill Buskirk Ave in Pleasant Hill, you'll be within a 5-minute drive of Cinemark Century Downtown Pleasant Hill 16 and Kaiser Permanente. This hotel is 13.3 mi (21.4 km) from University of California, Berkeley and 1.8 mi (2.9 km) from Lindsay Wildlife Museum. Make use of convenient amenities, which include complimentary wireless internet access and a vending machine. A complimentary on-the-go breakfast is served daily from 6 AM to 9:30 AM. Featured amenities include a 24-hour front desk, laundry facilities, and a safe deposit box at the front desk. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 122 guestrooms, featuring kitchens with full-sized refrigerators/freezers and stovetops. 32-inch flat-screen televisions with cable programming provide entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Conveniences include phones, as well as desks and microwaves.
102 anmeldelser
6,7/10
1 nat
Fra 106 EUR
Tjek tilgængelighed
15
Hoteller i San Pablo
With a stay at Rodeway Inn San Pablo Hilltop, you'll be centrally located in San Pablo, within a 15-minute drive of San Francisco Bay and Berkeley Marina. This hotel is 9.9 mi (15.9 km) from University of California, Berkeley and 19.9 mi (32.1 km) from Pier 39. Make use of convenient amenities, which include complimentary wireless internet access and a vending machine. Featured amenities include complimentary newspapers in the lobby, a 24-hour front desk, and laundry facilities. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 52 air-conditioned rooms featuring refrigerators and microwaves. Flat-screen televisions with cable programming provide entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Bathrooms have showers and complimentary toiletries. Conveniences include desks and irons/ironing boards, as well as phones with free local calls.
God
24 anmeldelser
7,6/10
1 nat
Fra 64 EUR
Tjek tilgængelighed
78
Hoteller i San Ramon
With a stay at Extended Stay America Suites San Ramon Bishop Ranch East in San Ramon, you'll be within a 15-minute drive of San Francisco Premium Outlets and Crow Canyon Country Club. This hotel is 1.2 mi (2 km) from Friendly Health Technologies and 1.5 mi (2.4 km) from Roundhouse Market & Conference Center. Take advantage of recreation opportunities such as a seasonal outdoor pool, or other amenities including complimentary wireless internet access and discounted use of a nearby fitness facility. A complimentary on-the-go breakfast is served daily from 6 AM to 9:30 AM. Featured amenities include a 24-hour front desk, laundry facilities, and a safe deposit box at the front desk. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 128 air-conditioned rooms featuring kitchens with refrigerators and stovetops. 32-inch flat-screen televisions with cable programming provide entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Conveniences include phones, as well as desks and microwaves.
God
106 anmeldelser
7,8/10
1 nat
Fra 90 EUR
Tjek tilgængelighed
50
Hoteller i Concord
We’re in Downtown Concord, less than a mile from Six Flags Hurricane Harbor, 2 miles from Buchanan Field Airport, and 6 miles from the Toyota Pavilion. Nearby I-680 Highway 242 offers easy access to everything Napa Wine Country and the East Bay have to offer. Enjoy a free hot breakfast, free WiFi, and 24-hour fitness center access during your stay.
Fantastisk
102 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 101 EUR
Tjek tilgængelighed
Se alle 2 stjerner hoteller i Contra Costa County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 2-stjernede hoteller er der i Contra Costa County?

Uanset om du rejser til Contra Costa County grundet forretning eller turisme, er Hotel Mira Vista (fra 84 EUR) , SureStay Plus Hotel by Best Western Point Richmond (fra 79 EUR) og Super 8 by Wyndham Walnut Creek (fra 58 EUR) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 2-stjernede hoteller i Contra Costa County?

For 2-stjernede hoteller i Contra Costa County, er gennemsnitsprisen på hverdage 115 EUR og i weekender (fredag-lørdag) 120 EUR.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Contra Costa County har swimmingpools?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Contra Costa County har fitnessfaciliteter?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Contra Costa County har barer?

For 2-stjernede hoteller i Contra Costa County med barer, er Hotel Mac (fra 116 EUR) meget populært.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Contra Costa County tilbyder morgenmad?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Contra Costa County tilbyder spa-tjenester?

Vil du slappe af med en spabehandling? Blandt 2-stjernede hoteller i Contra Costa County, er Premier Inns Concord (fra 76 EUR), Days Inn by Wyndham Concord (fra 69 EUR) og Comfort Inn (fra 68 EUR) meget populære.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Contra Costa County har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Hotel Mira Vista (fra 84 EUR), SureStay Plus Hotel by Best Western Point Richmond (fra 79 EUR) og Super 8 by Wyndham Walnut Creek (fra 58 EUR) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Contra Costa County tillader kæledyr?

Hvilke tilbud er tilgængelige for 2-stjernede hoteller i Contra Costa County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 2-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Højeste pris1.875 EUR
Laveste pris88 EUR
Antal anmeldelser2,481
Antal hoteller38
Gennemsnitlig pris (hverdage)115 EUR
Gennemsnitlig pris (weekender)120 EUR