Zhenning Buyei and Miao Autonomous County

Hoteller med parkering i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Parkering i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Hotellets diamantvurdering
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Populære hoteller med parkering i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County

Se vores udvalg af hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County med Parkering
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
99+
Hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County
Guizhou Anshun Huangguoshu Kaiyuan Mingdu Resort Hotel is operated and managed by Dehu Group, a domestic high-end hotel brand ranked 16th in the global hotel group. It is a high-end resort hotel that integrates guest rooms, catering, conferences, and leisure. The hotel is 600 meters away from the Huangguoshu Scenic Area ticket office, 1.3 kilometers away from the Huangguoshu Expressway toll station, 37 kilometers away from Anshun West Station, and only a 30 minute drive away. The hotel has 276 guest rooms, parent-child rooms, private soup rooms, and suites. Each room is equipped with a 65-85 inch LCD large screen TV, and is equipped with full house underfloor heating and central air conditioning. Some rooms are equipped with a large balcony, terrace, terrace private soup, courtyard private soup, and smart toilet. The hotel is equipped with a banquet hall, Chinese private rooms, a la carte restaurant, a full-time buffet restaurant, a gym, an infinity pool, a 10000 square meter outdoor lawn, a chess and card room, KTV, and a children's entertainment area, and other complete service facilities. Whether it is family vacation, business travel accommodation, or various activities, we are your first choice for staying in Huangguoshu Scenic Area.
Enestående
7020 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 1.906.134 VND
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County
Perfekt
795 anmeldelser
9,8/10
1 nat
Fra 681.869 VND
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County
Anshun Huangguoshu Manxin Hotel, a lifestyle brand under Huazhu Hotels Group, focuses on "urban resort" and "integration of local culture" . By combining local humanities, natural landscapes, and modern design, the hotel offers guests an immersive, high-quality resort experience. It features 158 guest rooms, a priority fast-track access to the Huangguoshu Scenic Area, an outdoor heated swimming pool, an executive lounge, a column-free grand banquet hall, and 24-hour gym and self-service laundry facilities.
Enestående
320 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 1.770.535 VND
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County
Enestående
1196 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 1.317.247 VND
Tjek tilgængelighed
84
Hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County
The Huangguoshu Heyuan Hotel is an ideal spot for travelers wanting to discover the city. Visitors to Zhenning will find that the Huangguoshu Heyuan Hotel is a fantastic accommodation choice. Guanling Railway Station is located approximately 28km away and Anshun Huangguoshu Airport around 39km away. There is no shortage of things to see in the area, with the Huangguoshu Memorial Archway, Huangguoshu Potangtang Waterfall Night Tour‑Return to Journey to the West and Huangguoshu National Wetland Park all nearby. In their spare time, guests can explore the hotel's surroundings. This Zhenning hotel features parking on site. This hotel is a popular accommodation for guests traveling with families.
1599 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 495.905 VND
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County
The hotel is located in the National AAAAA List of National Parks of China -- the Huangguoshu Waterfall's core attraction, the Great Falls. It has a fast-diverting channel that allows you to enter the Great Falls from the hotel on foot via facial recognition, tianxing bridge scenic area, steep slope Tang waterfall is also close at hand. The hotel has a number of rooms, a restaurant, Rainbow Xuan restaurant, can accommodate more than 100 people at the same time dining. Also set up a unique waterfall viewing room and watching the falls, enjoy“Lying in the room to listen to the birds, open the window smell the falls sound” reputation, is a scenic waterfall hotel. In addition, the hotel set up free parking, the hotel specialist maintain security care car.
Enestående
3567 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 1.468.343 VND
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County
Excellent
319 anmeldelser
9,7/10
1 nat
Fra 937.570 VND
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County
Excellent
2 anmeldelser
9,6/10
1 nat
Fra 1.941.003 VND
Tjek tilgængelighed
89
Excellent
282 anmeldelser
9,6/10
1 nat
Fra 708.989 VND
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County
The Jianglu Village Dawn Resort provides a great place for travelers to relax after a busy day. The Jianglu Village Dawn Resort offers a pleasant stay in Zhenning for those traveling for business or leisure. Guanling Railway Station and Anshun Huangguoshu Airport are located 29km and 40km away respectively. This hotel is located near many of Zhenning's attractions including Stone Village Waterwheel, Sports Tourism Golden Route Huangguoshu Line Huaguoshan Station and Luyouxing Camping Base. In their spare time, guests can explore the hotel's surroundings. Guests of this Zhenning hotel can make use of the parking facilities. If you demand a high level of service, our guests have indicated that this hotel has excellent standards. This hotel is particularly popular with those traveling with families.
Enestående
569 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 3.583.688 VND
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Parkering i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County?

Zhenning Buyei and Miao Autonomous County har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, Hanting Hotel (Anshun Huangguoshu Scenic Area) (fra 271.198 VND), Grand New Century Resort Hotel Anshun Huangguoshu (fra 1.545.828 VND) og SHUMANTING HOTEL (fra 1.433.475 VND) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County?

For hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County, er den gennemsnitlige pris på hverdage 1.428.710 VND og i weekender (fredag-lørdag) 1.432.274 VND.

Hvilke er de anbefalede luksushoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County?

Hvilke hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Hvilke hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County anbefales til rejsende med børn?

Hvilke hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County tillader kæledyr?

Hvilke hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County har swimmingpools?

Hvilke hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Hanting Hotel (Anshun Huangguoshu Scenic Area) (fra 271.198 VND), Grand New Century Resort Hotel Anshun Huangguoshu (fra 1.545.828 VND) og SHUMANTING HOTEL (fra 1.433.475 VND) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County har varme kilder?

Hvilke hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County tilbyder lufthavnstransport?

Hvilke hoteller i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County har spabade, der er værd at opleve?

Hvilke hotelkampagner er der i Zhenning Buyei and Miao Autonomous County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Zhenning Buyei and Miao Autonomous County Hoteller med Parkering-oplysninger

Antal hoteller209
Antal anmeldelser76,494
Højeste pris11.467.801 VND
Laveste pris848.462 VND
Gennemsnitlig pris (hverdage)1.428.710 VND
Gennemsnitlig pris (weekender)1.432.274 VND