Billige flyrejser fra Santorini Lufthavn til København
Udforsk de billigste flyrejser fra Thira til København i de næste tre måneder. Baseret på data fra Trip.com fra de seneste 7 dage starter priser for enkeltbilletter fra 11.452 PHP, og returbilletter starter fra 17.499 PHP.
- Rundtur
- Billigst
- Anbefalet
- Næste 7 dage
- Hurtigst
JTR 17.057t 25m1 mellemlandingCPH 23.30Thira - København | søn. 6. dec. | SKY express
CPH 09.056t 30m1 mellemlandingJTR 16.35København - Thira | man. 7. dec. | Scandinavian Airlines17.499 PHP 35.147 PHP50% off50% off35.147 PHP 17.499 PHP
JTR 06.0018t 30m1 mellemlandingCPH 23.30Thira - København | søn. 6. dec. | AEGEAN
CPH 09.0512t 10m1 mellemlandingJTR 22.15København - Thira | man. 7. dec. | Scandinavian Airlines17.854 PHP 35.147 PHP49% off49% off35.147 PHP 17.854 PHP
JTR 20.4513t 10m1 mellemlandingCPH 08.55Thira - København | søn. 1. nov. | SWISS
CPH 06.0011t 35m1 mellemlandingJTR 18.35København - Thira | tor. 5. nov. | Lufthansa18.573 PHP 35.147 PHP47% off47% off35.147 PHP 18.573 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | lør. 19. dec. | AEGEAN
CPH 11.405t 20m1 mellemlandingJTR 18.00København - Thira | ons. 23. dec. | AEGEAN24.437 PHP30% off35.147 PHP 24.437 PHP
JTR 19.005t 30m1 mellemlandingCPH 23.30Thira - København | tor. 5. nov. | SWISS
CPH 06.0512t 5m1 mellemlandingJTR 19.10København - Thira | man. 9. nov. | Lufthansa26.239 PHP25% off35.147 PHP 26.239 PHP
JTR 19.2513t 30m1 mellemlandingCPH 07.55Thira - København | tor. 5. nov. | Lufthansa
CPH 06.0512t 5m1 mellemlandingJTR 19.10København - Thira | man. 9. nov. | Lufthansa26.603 PHP24% off35.147 PHP 26.603 PHP
JTR 14.2020t 10m1 mellemlandingCPH 09.30Thira - København | søn. 1. nov. | Lufthansa
CPH 06.3010t 40m1 mellemlandingJTR 18.10København - Thira | tor. 5. nov. | SWISS28.472 PHP19% off35.147 PHP 28.472 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | lør. 5. dec. | AEGEAN
CPH 08.258t 35m1 mellemlandingJTR 18.00København - Thira | lør. 12. dec. | AEGEAN28.932 PHP18% off35.147 PHP 28.932 PHP
JTR 06.0011t 40m1 mellemlandingCPH 16.40Thira - København | tir. 8. dec. | AEGEAN
CPH 09.0512t 10m1 mellemlandingJTR 22.15København - Thira | tor. 10. dec. | Scandinavian Airlines29.210 PHP17% off35.147 PHP 29.210 PHP
JTR 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Thira - København | lør. 31. okt. | Normal Airline
CPH 15.006tDirekteJTR 16.00København - Thira | man. 2. nov. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
- Billigst
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | man. 7. dec. | AEGEAN11.452 PHP 18.532 PHP38% off38% off18.532 PHP 11.452 PHP
JTR 09.0026t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | søn. 8. nov. | SKY express12.363 PHP 18.532 PHP33% off33% off18.532 PHP 12.363 PHP
JTR 15.3524t 30m1 mellemlandingCPH 15.05Thira - København | fre. 18. dec. | AEGEAN12.574 PHP 18.532 PHP32% off32% off18.532 PHP 12.574 PHP
JTR 08.1027t 35m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | lør. 14. nov. | AEGEAN13.561 PHP27% off18.532 PHP 13.561 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | søn. 29. nov. | AEGEAN13.618 PHP27% off18.532 PHP 13.618 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | man. 23. nov. | AEGEAN13.781 PHP26% off18.532 PHP 13.781 PHP
JTR 11.209t 10m1 mellemlandingCPH 19.30Thira - København | man. 2. nov. | easyJet14.097 PHP24% off18.532 PHP 14.097 PHP
JTR 08.1027t 35m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | man. 16. nov. | AEGEAN14.414 PHP22% off18.532 PHP 14.414 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | tir. 17. nov. | AEGEAN14.414 PHP22% off18.532 PHP 14.414 PHP
JTR 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Thira - København | lør. 31. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | tor. 5. nov. | AEGEAN16.148 PHP 18.144 PHP11% off11% off18.144 PHP 16.148 PHP
JTR 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Thira - København | lør. 31. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | tor. 5. nov. | AEGEAN16.148 PHP 18.144 PHP11% off11% off18.144 PHP 16.148 PHP
JTR 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Thira - København | lør. 31. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
JTR 19.055t 5m1 mellemlandingCPH 23.10Thira - København | fre. 30. okt. | Lufthansa53.752 PHP 60.396 PHP11% off11% off60.396 PHP 53.752 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | man. 7. dec. | AEGEAN11.452 PHP 18.532 PHP38% off38% off18.532 PHP 11.452 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | søn. 29. nov. | AEGEAN13.618 PHP 18.532 PHP27% off27% off18.532 PHP 13.618 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | man. 23. nov. | AEGEAN13.781 PHP26% off18.532 PHP 13.781 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | tir. 17. nov. | AEGEAN14.414 PHP22% off18.532 PHP 14.414 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | tor. 12. nov. | AEGEAN15.228 PHP18% off18.532 PHP 15.228 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | lør. 21. nov. | AEGEAN15.928 PHP14% off18.532 PHP 15.928 PHP
JTR 06.005t 45m1 mellemlandingCPH 10.45Thira - København | lør. 7. nov. | AEGEAN16.493 PHP11% off18.532 PHP 16.493 PHP
JTR 11.209t 10m1 mellemlandingCPH 19.30Thira - København | man. 2. nov. | easyJet14.097 PHP24% off18.532 PHP 14.097 PHP
JTR 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Thira - København | lør. 31. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
Viste flybilletpriser fra Thira til København er baseret på gennemsnitspriser på tværs af flyselskaber for de næste 3 måneder i henhold til den seneste database fra Trip.com.
Udvalgte luftfartsselskaber fra Santorini Lufthavn til København
AEGEAN
Flyplan fra Santorini Lufthavn til København
Tjek tidsplanen for flyrejser fra Santorini Lufthavn til København og find den flyrejse, der passer bedst til dine rejseplaner.
-
A3351
Santorini Lufthavn
06.00
JTR
06.45
ATH
S M T W T F SSearch -
A3750
Athen Internationale Lufthavn
08.20
ATH
10.45
CPH
S M T W T F S -
GQ351
Santorini Lufthavn
17.05
JTR
18.00
ATH
S M T W T F SSearch -
SK2778
Athen Internationale Lufthavn
19.50
ATH
22.20
CPH
S - T W - - S -
GQ341
Santorini Lufthavn
09.00
JTR
10.00
ATH
S M T W T F SSearch -
SK778
Athen Internationale Lufthavn
13.40
ATH
16.05
CPH
S M T W T F S -
A3355
Santorini Lufthavn
11.25
JTR
12.10
ATH
S M T W T F SSearch -
JU533
Athen Internationale Lufthavn
15.50
ATH
16.30
BEG
S M T W T F S -
JU372
Beograd Lufthavn
17.15
BEG
19.35
CPH
- - T - T - S -
U21474
Santorini Lufthavn
20.20
JTR
22.35
GVA
S - - W - - -Search -
U21539
Genève Internationale Lufthavn
17.15
GVA
19.25
CPH
S - - W - - - -
GQ347
Santorini Lufthavn
21.35
JTR
22.20
ATH
S M T W T F SSearch -
JU537
Athen Internationale Lufthavn
04.25
ATH
05.05
BEG
S M - W T F - -
JU370
Beograd Lufthavn
06.30
BEG
08.50
CPH
S M - W - F - -
A3355
Santorini Lufthavn
11.25
JTR
12.10
ATH
S M T W T F SSearch -
LH1755
Athen Internationale Lufthavn
19.15
ATH
20.50
MUC
- - - W T F S -
LH2446
Munich Airport
21.35
MUC
23.10
CPH
S M T W T F S -
GQ341
Santorini Lufthavn
09.00
JTR
10.00
ATH
S M T W T F SSearch -
GQ830
Athen Internationale Lufthavn
17.35
ATH
19.10
MXP
S M T W T - S -
SK688
Milan Malpensa Airport
20.05
MXP
22.15
CPH
S M T W T - S -
GQ345
Santorini Lufthavn
11.55
JTR
12.50
ATH
S M T W T F SSearch -
JU537
Athen Internationale Lufthavn
04.25
ATH
05.05
BEG
S M - W T F - -
JU370
Beograd Lufthavn
06.30
BEG
08.50
CPH
S M - W - F - -
A3359
Santorini Lufthavn
18.55
JTR
20.00
ATH
S M T W T F SSearch -
JU537
Athen Internationale Lufthavn
04.25
ATH
05.05
BEG
S M - W T F - -
JU370
Beograd Lufthavn
06.30
BEG
08.50
CPH
S M - W - F -
Flyoplysninger om flyvninger fra Santorini Lufthavn til København
| Billigste pris på direkte fly | 11.452 PHP |
|---|---|
| Løsæson for rejser | oktober |
| Højsæson for rejser | juli |
Ofte stillede spørgsmål om flyrejser fra Santorini Lufthavn til København
Hvornår er højsæsonen for rejser til København?
Den maksimale rejsetid for at besøge København er november. I dette tidsrum er fly fra Santorini Lufthavn til København de dyreste. Billige billetter kan stadig bookes på Trip.com.Hvor lang tid tager det at flyve til København fra Santorini Lufthavn?
Flyrejser fra Santorini Lufthavn (JTR) til Københavns Lufthavn (CPH) tager omkring 3 timer 30 minutter.What airline operates the most direct flights from Santorini Lufthavn (JTR) to Thira (CPH)?
Norwegian Air Sweden AOC is a very popular airline operating an average of 2 flights per month.Hvad er transportmetoden fra hovedlufthavnen til centrum i København?
- Afstanden fra Københavns Lufthavn til centrum er omkring 8 km, med taxa omkring 20 minutter.
Er direkte flyvninger fra Santorini Lufthavn til København?
Ja. Scandinavian Airlines opererer direkte flyvninger fra Santorini Lufthavn til København. Den gennemsnitlige flyvetid er ca. 3 timer 28 minutter, med ca. 0 flyvninger om ugen. Faktiske tidsplaner kan ændre sig efter sæson.Hvad er de billigste flybilletter fra Santorini Lufthavn til København?
Enkeltbilletter fra Santorini Lufthavn til København starter i øjeblikket fra 11.452 PHP, og returbilletter fra 17.499 PHP. Den laveste pris er AEGEAN med afgang den man. 7. dec.; priserne kan ændre sig afhængigt af udbuddet.Hvilke flyselskaber flyver fra Santorini Lufthavn til København?
I øjeblikket tilbyder flere flyselskaber flyvninger fra Santorini Lufthavn til København, herunder: AEGEAN Eurowings De udvalgte flyselskaber er baseret på Trip.com-brugeres bookingsdata fra de seneste 90 dage.Hvad er den gennemsnitlige flybilletpris fra Santorini Lufthavn til København?
Baseret på Trip.coms flydata for afgange inden for de næste 30 dage er den gennemsnitlige pris for en enkeltbillet fra Santorini Lufthavn til København 24.403 PHP, og den gennemsnitlige pris for en tur-retur-billet er null. Priserne kan variere afhængigt af afrejsedato, flyselskab og tilgængelighed.Hvordan ser flyvetidsplanen fra Santorini Lufthavn til København ud?
Den tidligste flyvning fra Santorini Lufthavn til København afgår kl. 12:40, og den seneste afgår kl. 12:40. Der er ca. 1 flyvninger om dagen. Flyvetider kan ændres; tjek de seneste afgangs- og ankomsttider inden din rejse.Hvilke lufthavne kan man flyve til fra Santorini Lufthavn til København?
Fly fra Santorini Lufthavn til København lander normalt i Københavns Lufthavn. Københavns Lufthavn er det mest praktiske valg på denne rute.
Populære destinationer
- Fly fra Berlin Brandenburg lufthavn til København
- Fly fra Aalborg Lufthavn til København
- Fly fra Beijing Capital International Airport til København
- Fly fra Gatwick Airport til København
- Fly fra Suvarnabhumi Lufthavn til København
- Fly Beijing København
- Fly Berlin København
- Fly Aalborg København
- Fly London København
- Fly Bangkok København