Matale District

Villaer i Matale District

Indtast dine datoer for de seneste Villaer priser og tilgængelighed i Matale District.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Populære Villaer i Matale District

Se vores samling af Villaer i Matale District
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
39
Hoteller i Kandalama
Med et ophold på Aarawild Luxury Villas - Sigiriya er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke pool med udsigt. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. På denne villa finder du også faciliteter, herunder en grill og have. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Enestående
11 anmeldelser
9,9/10
1 nat
Fra 3.401 kr.
Tjek tilgængelighed
59
Hoteller i Dambulla
The River House Dambulla The Serendipity Collection er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. På denne villa finder du også faciliteter, herunder en grill og have. For ekstra bekvemmelighed er renseri også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.

"It was absolutely amazing experience. We came from Japan & came to highland area to escape the city busyness. We are astonished about this hidden gem. As we came in we were welcomed with fantastic passion fruit juice. We came after dark & only requested simple white rice & fried vegetable but the chef and her staff made an amazing dinner with simple vegetable & rice. I realized how food prepared with heart can heal our soul. I was kept thinking if people in the world could eat this kind of food with real soul in it, could heal the whole world!! It is so amazing to be surrounded by beautiful trees &sounds of animals. I will definitely come back again. O"
Enestående
14 anmeldelser
10/10
1 nat
Fra 812 kr.
Tjek tilgængelighed
18
Hoteller i Matale District
Located in Matale, this villa is a 5-minute drive from Euphoria Spice and Herbal and 7 minutes from Aluvihare Rock Temple. This villa is 5.7 mi (9.2 km) from Surathura Spice Garden and 12.2 mi (19.6 km) from International Spice Walk. Take in the views from a terrace and a garden and make use of amenities such as a picnic area. Free self parking is available onsite. Make yourself comfortable in this villa, featuring a kitchenette with a stovetop and a microwave. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and a 34-inch flat-screen television is provided for your entertainment. Conveniences include an electric kettle and a rice cooker, and housekeeping is provided daily.
1 nat
Fra 221 kr.
Tjek tilgængelighed
4
Hoteller i Dambulla
With a stay at Villa Dambulla in Dambulla, you'll be within a 10-minute drive of Sigiriya and Sigiriya. This villa is 3.8 mi (6.1 km) from Dambulla Cave Temple and 4.2 mi (6.8 km) from Rangiri Dambulla International Stadium. Enjoy recreation amenities such as bicycles to rent or take in the view from a garden. Additional features at this villa include complimentary wireless internet access, tour/ticket assistance, and a picnic area. Satisfy your appetite for lunch or dinner at the villa's restaurant, or stay in and take advantage of the 24-hour room service. Wrap up your day with a drink at the bar/lounge. Continental breakfasts are available daily for a fee. Featured amenities include a 24-hour front desk, luggage storage, and laundry facilities. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 6 guestrooms. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Conveniences include complimentary bottled water and ceiling fans, and housekeeping is provided daily.
1 nat
Fra 133 kr.
Tjek tilgængelighed
92
Hoteller i Dambulla
Hotel Golden Ray ligger i Dambulla, 17 km fra Sigiriya-klippen, og har en udendørs swimmingpool, en have og en restaurant samt gratis privat parkering. Dette hotel med 4 stjerner har roomservice, en døgnåben reception og gratis wi-fi. Værelserne har en balkon med pooludsigt. Alle værelser hos hotellet har aircondition, skrivebord, fladskærms-tv, privat badeværelse, sengetøj, håndklæder og en terrasse med bjergudsigt. Det private badeværelse har bidet, gratis toiletartikler og en hårtørrer. Enhederne hos Hotel Golden Ray har opholdsområde. Der kan nydes morgenmad med buffet, a la carte eller kontinentale retter på overnatningsstedet. Pidurangala-klippen ligger 20 km fra overnatningsstedet, mens Dambulla Cave Temple ligger 3 km fra overnatningsstedet. Sigiriya Lufthavn ligger 14 km væk.
Meget god
71 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 238 kr.
Tjek tilgængelighed
Se alle Villaer i Matale District

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære Villaer er der i Matale District?

Uanset om du rejser til Matale District grundet forretning eller turisme, er Sommersheild Cottage (fra 285 kr.) , Hotel Golden Ray (fra 243 kr.) og Villa Dambulla (fra 174 kr.) foretrukne.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for Villaer i Matale District?

For Villaer i Matale District, er gennemsnitsprisen på hverdage 771 kr. og i weekender (fredag-lørdag) 762 kr..

Hvilke Villaer i Matale District tilbyder morgenmad?

Aarawild Luxury Villas - Sigiriya (fra 4.242 kr.) tilbyder morgenmad af høj kvalitet.

Hvilke Villaer i Matale District tilbyder en luksusoplevelse?

Leder du efter en luksusoplevelse? Aarawild Luxury Villas - Sigiriya (fra 4.242 kr.) er meget populært.

Hvilke tilbud er tilgængelige for Villaer i Matale District?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for Villaer. Tjek kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Matale District Villaer Oplysninger

Antal hoteller5
Antal anmeldelser47
Gennemsnitlig pris (weekender)762 kr.
Gennemsnitlig pris (hverdage)771 kr.