Sankt Peter-Ording

Find 4 stjerner hoteller i Sankt Peter-Ording

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 8 4 stjerner hoteller til dig i Sankt Peter-Ording

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
70
Hoteller i Sankt Peter-Ording
Dette hotel ligger direkte ud til St. Peter-Ordings Nordsøpromenade med udsigt til 12 km sandstrand. Hotellet tilbyder wellnessydelser og lækre gourmetmåltider. Ambassador hotel & spa har værelser med udsigt ind mod land eller ud over havet. Nogle af værelserne har balkon. Der er desuden gratis wi-fi. Restaurant Sandperle på ambassador hotel serverer egnsretter, fiske- og skaldyrsretter samt internationale delikatesser. Hotellets Auramaris Spa har saunaer og solarier samt fitnesscenter. Der er mulighed for at booke en række kosmetiske behandlinger. Byens centrum med dens butikker og fritidsmuligheder ligger i gåafstand fra hotellet.
Meget god
55 anmeldelser
8,1/10
1 nat
Fra 630 PLN
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sankt Peter-Ording
Med et ophold på Urban Nature St Peter-Ording er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa, massagerum eller sauna. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne hotel har du adgang til en legeplads, spillerum og automat. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
49 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 875 PLN
Tjek tilgængelighed
63
Hoteller i Sankt Peter-Ording
With a stay at Ferienhaus & Appartments Düneneck 8 in St. Peter-Ording, you'll be near the beach, just a 1-minute walk from Sankt Peter Ording Beach and 6 minutes by foot from Schleswig-Holstein Wadden Sea National Park. This beach apartment is 0.6 mi (0.9 km) from Wadden Sea and 0.7 mi (1.2 km) from Museum Landschaft Eiderstedt. Take advantage of recreation opportunities such as bicycles to rent or take in the view from a terrace and a garden. This apartment also features complimentary wireless internet access and barbecue grills. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 5 guestrooms, featuring kitchens with refrigerators and ovens. LED televisions and DVD players are provided for your entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Conveniences include safes and microwaves, and housekeeping is provided daily.
Meget god
8,8/10
1 nat
Fra 910 PLN
Tjek tilgængelighed
72
Hoteller i Sankt Peter-Ording
Med et ophold på Parkhotel Residenz er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke opvarmet pool. Parkhotel Residenz ligger på stranden og tilbyder aktiviteter, herunder vindsurfing. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedets sauna. Der er masser af aktiviteter at lave, herunder ridning, golfbane, fiskeri og vandring. Afslut din fridag med en drink i bar. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen .
Meget god
41 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 662 PLN
Tjek tilgængelighed
35
Hoteller i Sankt Peter-Ording
Modern apartment in a central location in St. Peter bathroom right on the promenade, Gosch, pier, Dünentherme with wave pool and wellness center. Nearby you will find shops, boutiques, cafes, restaurants, bars, bakery. Enjoy the long sandy beach St. Peter Ording.The price includes:-PKW parking lot-Kinderhochstuhl-KinderreisebettUtilization of BollerwagensBright and modern apartment that will withstand modern requirements. Very nicely furnished living room and bedroom. Spacious kitchen with complete equipment and dishwashers. Coffee and coffee pad machine Senseo present. Modern bright bathroom with hairdryer. Hi-fi system with direct I-Pod, Smart Phone and USB port / CD player / radio. Large flat screen TV. Children welcome. Furnished balcony.About pets:No pets allowed.About checkOut:Check out before 10:00 AM.About children:Children allowed: ages 0-17.Kinderreisebett und Kinderhochstuhl vorhanden..About checkIn:Check in after 3:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.Auf dem Balkon ist das Rauchen erlaubt..About minBookingAge:Minimum age to rent: 18.About events:No events allowed.
Vidunderligt
47 anmeldelser
9,4/10
Tjek tilgængelighed
54
Hoteller i Sankt Peter-Ording
Located in St. Peter-Ording, this vacation home is within a 15-minute walk of Auslaufgebiet im Ort and Sankt Peter Ording Beach. This vacation home is 0.6 mi (1 km) from Wadden Sea and 1.1 mi (1.7 km) from Museum Landschaft Eiderstedt. Be sure to enjoy recreational amenities, including an outdoor pool, an indoor pool, and an outdoor tennis court. Free self parking is available onsite. Make yourself comfortable in your individually furnished vacation home. There's a private balcony.
Fantastisk
9,0/10
Tjek tilgængelighed
32
Hoteller i Sankt Peter-Ording
Overnatter du ved Strand-Haus Hartwig, som ligger på stranden i St. Peter-Ording, er du kun 5 minutters gang fra Sankt Peter-Ording Strand og Vadehavet. Denne lejlighed ved stranden ligger 0,4 km fra Slesvig-Holsten-nationalparken (Wadden-søen) og 1,7 km fra Nationalpark-Haus Sankt Peter-Ording. Fra en terrasse og en have på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang. Andre faciliteter på denne lejlighed inkluderer picnicområde og havegrill. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 2 værelser, der indeholder køkken med køleskab/fryser i fuld størrelse og ovn. Der er et 42-tommers fladskærms-tv med satellitkanaler, som sørger for underholdningen, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer separate siddeområder og mikrobølgeovne, og rengøring udføres efter anmodning.
Meget god
8,6/10
Tjek tilgængelighed
13
Hoteller i Sankt Peter-Ording
About pets:Pets allowed: limit 4 total.About checkOut:Check out before 10:30 AM.About children:Children allowed: ages 0-17.About checkIn:Check in after 3:30 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About events:No events allowed.
Enestående
10/10
Tjek tilgængelighed
Se alle 4 stjerner hoteller i Sankt Peter-Ording

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 4-stjernede hoteller er der i Sankt Peter-Ording?

Uanset om du rejser til Sankt Peter-Ording grundet forretning eller turisme, er Ambassador Hotel & Spa (fra 650 PLN) , Urban Nature St Peter-Ording (fra 801 PLN) og Parkhotel Residenz (fra 649 PLN) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording?

For 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording, er gennemsnitsprisen på hverdage 1.552 PLN og i weekender (fredag-lørdag) 1.587 PLN.

Hvilke 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording har swimmingpools?

Der er mange 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording med swimmingpools. Ambassador Hotel & Spa (fra 650 PLN) og Parkhotel Residenz (fra 649 PLN) er meget populære.

Hvilke 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording har fitnessfaciliteter?

Ambassador Hotel & Spa (fra 650 PLN) har fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på farten!

Hvilke 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording har barer?

For 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording med barer, er Urban Nature St Peter-Ording (fra 801 PLN) og Parkhotel Residenz (fra 649 PLN) meget populære.

Hvilke 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording tilbyder morgenmad?

Ambassador Hotel & Spa (fra 650 PLN), Urban Nature St Peter-Ording (fra 801 PLN) og Parkhotel Residenz (fra 649 PLN) tilbyder lækker morgenmad. Start din dag med morgenmad af høj kvalitet!

Hvilke 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording tilbyder spa-tjenester?

Vil du slappe af med en spabehandling? Blandt 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording, er Ambassador Hotel & Spa (fra 650 PLN) og Urban Nature St Peter-Ording (fra 801 PLN) meget populære.

Hvilke 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Ambassador Hotel & Spa (fra 650 PLN), Urban Nature St Peter-Ording (fra 801 PLN) og Parkhotel Residenz (fra 649 PLN) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke tilbud er tilgængelige for 4-stjernede hoteller i Sankt Peter-Ording?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 4-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Antal anmeldelser202
Antal hoteller8
Gennemsnitlig pris (hverdage)1.552 PLN
Gennemsnitlig pris (weekender)1.587 PLN