Cala Millor

Find 3 stjerner hoteller i Cala Millor

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 11 3 stjerner hoteller til dig i Cala Millor

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
67
Hoteller i Cala Millor
Med et ophold på Hotel Voramar er du klar til at slappe af efter en dags rejse. For at genoplade batterierne eller blot slappe af, besøg ejendommens massagerum, område til solbadning, sauna eller tyrkisk bad/hamam. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en spillerum og automat. Denne ejendom tilbyder også valutaveksling, opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste.
Meget god
20 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 125 USD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Cala Millor
Overnatter du ved Club Simo Aparthotel, som ligger tæt på stranden i Son Servera, er du kun 15 minutters gang fra Cala Millor Strand og Fantasy Park. Dette lejlighedshotel ligger 17,6 km fra Cala Agulla Strand og 2 km fra Bona Strand. Gå ikke glip af de mange rekreative tilbud, inklusive et døgnåbent fitnesscenter, en sæsonbestemt udendørs pool og udlejningscykler. Andre faciliteter på dette lejlighedshotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, spillehal/spillerum og hjælp med udflugter/billetter. Som gæst på Club Simo Aparthotel har du mulighed for at nyde et måltid på restauranten. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, en flersproget medarbejderstab og bagageopbevaring. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 137 aircondition-afkølede værelser, der indeholder tekøkken med køleskab og kogeplade. Værelserne har privat balkon. Der tilbydes et fladskærms-tv med satellitkanaler som underholdning, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer telefoner og pengeskabe.
Meget god
46 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 272 USD
Tjek tilgængelighed
46
Hoteller i Cala Millor
Overnatter du ved BLUESEA Don Jaime, som ligger tæt på stranden i Son Servera, er du kun 15 minutters gang fra Cala Millor Strand og Bona Strand. Dette hotel ligger 17,6 km fra Cala Agulla Strand og 1 km fra Platja de na Marins. Nyd de rekreative faciliteter, såsom en udendørs pool og udlejningscykler. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og spillehal/spillerum. Tag forbi dette hotels restaurant, og få frokost eller aftensmad. Du kan også købe snacks på stedets kaffebar/café. Slut dagen af med en drink i baren/loungen or baren ved poolen. Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, vaskeri og et pengeskab i receptionen. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr. Du vil helt sikkert føle dig hjemme i et af stedets 120 værelser. Værelserne har privat balkon. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har en kombination af bruser/badekar og gratis toiletartikler.
45 anmeldelser
6,7/10
1 nat
Fra 122 USD
Tjek tilgængelighed
61
Hoteller i Cala Millor
Overnatter du ved BLUESEA Cala Millor, som ligger tæt på stranden i Sant Llorenç des Cardassar, er du kun 2 minutters gang fra Cala Millor Strand og 7 minutters gang fra Fantasy Park. Dette resort ved stranden ligger 18,2 km fra Cala Agulla Strand og 1,6 km fra Punta de n'Amer. Drag fordel af de rekreative tilbud, inklusive en udendørs pool og udlejningscykler. Andre faciliteter på dette resort inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og automat. Nyd et måltid på Blue Side (extra), som tilhører dette resort. Du kan også købe en snack på stedets kaffebar/café. Besøg baren/loungen eller baren ved poolen, og slap af med din yndlingsdrink. Gratis morgenmadsbuffet serveres dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.30. Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, en flersproget medarbejderstab og bagageopbevaring. Føl dig hjemme i et af de 208 aircondition-afkølede værelser. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har badekar eller bruser, gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt skriveborde og mørklægningsgardiner.
47 anmeldelser
7,4/10
1 nat
Fra 128 USD
Tjek tilgængelighed
92
Hoteller i Cala Millor
Overnatter du ved Hipotels Hotel Don Juan, som ligger på stranden i Sant Llorenç des Cardassar, er du kun 3 minutters gang fra Cala Millor Strand og 9 minutters gang fra Fantasy Park. Dette hotel ved stranden ligger 18,2 km fra Cala Agulla Strand og 1,6 km fra Bona Strand. Forkæl dig selv med et besøg i stedets spa, der tilbyder massage. Du vil helt sikkert værdsætte de rekreative faciliteter, herunder en udendørs pool og udlejningscykler. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og spillehal/spillerum. Som gæst på Hipotels Hotel Don Juan kan du nyde et måltid på restauranten eller tage et smut forbi den lokale snackbar/deli. Besøg baren/loungen eller baren ved poolen, og slap af med din yndlingsdrink. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.30. Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og en flersproget medarbejderstab. Overnat i et af de 126 værelser, der indeholder fladskærms-tv. Værelserne har privat balkon. Et tv med satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med gratis toiletartikler og hårtørrer.
Meget god
54 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 252 USD
Tjek tilgængelighed
44
Hoteller i Cala Millor
Med et ophold på Hotel Millor Sol er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en saltvandspool. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
God
60 anmeldelser
7,7/10
1 nat
Fra 184 USD
Tjek tilgængelighed
28
Hoteller i Cala Millor
Hotel Biniamar er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en saltvandspool. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste.
Meget god
40 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 155 USD
Tjek tilgængelighed
75
Hoteller i Cala Millor
Meget god
8 anmeldelser
8,3/10
1 nat
Fra 203 USD
Tjek tilgængelighed
14
Hoteller i Cala Millor
About pets:No pets allowed.About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 0-17.About checkIn:Check in after 4:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About events:No events allowed.
Vidunderligt
4 anmeldelser
9,6/10
Tjek tilgængelighed
51
Hoteller i Cala Millor
Overnatter du ved Hotel Ilusion Vista Blava, som ligger tæt på stranden i Son Servera, er du kun 5 minutters gang fra Cala Millor Strand og 14 minutters gang fra Fantasy Park. Dette hotel ligger 17,6 km fra Cala Agulla Strand og 1,2 km fra Bona Strand. Fra en terrasse og en have på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer concierge-tjenester, tv på fællesarealer og automat. Som gæst på Hotel Ilusion Vista Blava kan du nyde et måltid på VISTA BLAVA eller tage et smut forbi den lokale snackbar/deli. Besøg baren/loungen eller baren ved poolen, og slap af med din yndlingsdrink. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.00. Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, bagageopbevaring og en elevator. Føl dig hjemme i et af de 125 aircondition-afkølede værelser. Værelserne har privat balkon. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med badekar eller bruser samt gratis toiletartikler og hårtørrer.
God
42 anmeldelser
7,8/10
Tjek tilgængelighed
Se alle 3 stjerner hoteller i Cala Millor

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 3-stjernede hoteller er der i Cala Millor?

Uanset om du rejser til Cala Millor grundet forretning eller turisme, er Hotel Voramar (fra 130 USD) , Bluesea Cala Millor (fra 131 USD) og Bluesea Don Jaime (fra 122 USD) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 3-stjernede hoteller i Cala Millor?

For 3-stjernede hoteller i Cala Millor, er gennemsnitsprisen på hverdage 296 USD og i weekender (fredag-lørdag) 301 USD.

Hvilke 3-stjernede hoteller i Cala Millor har swimmingpools?

Der er mange 3-stjernede hoteller i Cala Millor med swimmingpools. Bluesea Cala Millor (fra 131 USD) , Bluesea Don Jaime (fra 122 USD) og Hotel Biniamar (fra 175 USD) er meget populære.

Hvilke 3-stjernede hoteller i Cala Millor har fitnessfaciliteter?

Hotel Voramar (fra 130 USD), Hotel Biniamar (fra 175 USD) og Club Simó (fra 288 USD) har fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på farten!

Hvilke 3-stjernede hoteller i Cala Millor har barer?

For 3-stjernede hoteller i Cala Millor med barer, er Hotel Voramar (fra 130 USD) , Bluesea Cala Millor (fra 131 USD) og Bluesea Don Jaime (fra 122 USD) meget populære.

Hvilke 3-stjernede hoteller i Cala Millor tilbyder morgenmad?

Hotel Voramar (fra 130 USD), Bluesea Cala Millor (fra 131 USD) og Bluesea Don Jaime (fra 122 USD) tilbyder lækker morgenmad. Start din dag med morgenmad af høj kvalitet!

Hvilke 3-stjernede hoteller i Cala Millor har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Hotel Voramar (fra 130 USD), Bluesea Cala Millor (fra 131 USD) og Bluesea Don Jaime (fra 122 USD) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke tilbud er tilgængelige for 3-stjernede hoteller i Cala Millor?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 3-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Antal anmeldelser370
Antal hoteller11
Gennemsnitlig pris (hverdage)296 USD
Gennemsnitlig pris (weekender)301 USD