La Crucecita

Find 2 stjerner hoteller i La Crucecita

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 13 2 stjerner hoteller til dig i La Crucecita

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
43
Hoteller i La Crucecita
Located in Santa María Huatulco (Crucecita), Casa Xtao is within a 10-minute drive of Huatulco National Park and Playa Santa Cruz. This hotel is 1.8 mi (2.9 km) from Chahue Beach and 4.3 mi (6.9 km) from Maguey Bay. Make use of convenient amenities, which include complimentary wireless internet access and a communal living room. Make yourself at home in one of the 18 air-conditioned rooms featuring Smart televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and digital programming is available for your entertainment. Private bathrooms with showers feature rainfall showerheads and hair dryers. Conveniences include desks and ceiling fans, and housekeeping is provided daily.
Fantastisk
67 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 2.770 TRY
Tjek tilgængelighed
36
Hoteller i La Crucecita
Med et ophold ved HOTEL CASA PALMARES har du en central base i Santa María Huatulco kun 15 minutters kørsel fra Tangolunda Strand og Mercado Tres de Mayo. Dette hotel ligger 6,7 km fra La Entrega Strand og 0,5 km fra El Zócalo. Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og fælles stue. Gæsterne har blandt andet adgang til en flersproget medarbejderstab, bagageopbevaring og mikrobølgeovn på fællesareal. Overnat i et af de 10 værelser, der indeholder LCD-tv. Din seng er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har bruser og hårtørrer.
Fantastisk
5 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 2.216 TRY
Tjek tilgængelighed
36
Hoteller i La Crucecita
Hotel Om Huatulco ligger i Santa Cruz Huatulco, 2,8 km fra Playa Arena og 3,9 km fra Huatulco/Crucecitas centrum. Der tilbydes værelser med aircondition og eget badeværelse. Der tilbydes privat parkering mod tillægsgebyr. Samtlige værelser på hotellet har fladskærms-tv. Der er også terrasse. Huatulco Nationalpark ligger 10 km fra Hotel Om Huatulco. Den nærmeste lufthavn er Huatulco Internationale Lufthavn, 17 km fra hotellet.
38 anmeldelser
6,4/10
1 nat
Fra 2.536 TRY
Tjek tilgængelighed
28
Hoteller i La Crucecita
With a stay at Mi Querida Maribel Hotel in Santa María Huatulco (Crucecita), you'll be within a 15-minute drive of Tangolunda Beach and El Zócalo. This hotel is 4.2 mi (6.7 km) from La Entrega Beach and 0.3 mi (0.5 km) from Mercado Tres de Mayo. Featured amenities include a 24-hour front desk and an elevator. Make yourself at home in one of the 18 air-conditioned rooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and satellite programming is available for your entertainment. Conveniences include ceiling fans, and housekeeping is provided daily.
Meget god
85 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 2.136 TRY
Tjek tilgængelighed
66
Hoteller i La Crucecita
OYO Hotel Betsua Vista Hermosa, Huatulco er et 5-stjernet overnatningssted der ligger i Santa Cruz Huatulco. Hotellet har udsigt til byen, udendørs pool og en døgnåben reception, og gratis wi-fi er tilgængeligt overalt. Alle enheder hos hotellet har et skrivebord, tv, privat badeværelse, sengetøj og håndklæder. Det private badeværelse har bidet og gratis toiletartikler. Alle værelser hos OYO Hotel Betsua Vista Hermosa, Huatulco har aircondition og et klædeskab. Playa Santa Cruz Strand ligger 1,9 km fra overnatningsstedet. Bahías de Huatulco Internationale Lufthavn ligger 13 km fra overnatningsstedet.
62 anmeldelser
7,3/10
1 nat
Fra 1.552 TRY
Tjek tilgængelighed
13
Hoteller i La Crucecita
Med et ophold ved Casa Lú har du en central base i Santa María Huatulco, kun 15 minutters kørsel fra Tangolunda Strand og La Entrega Strand. Dette hotel ligger 0,6 km fra El Zócalo og 0,7 km fra Mercado Tres de Mayo. Fra en terrasse på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang og gavebutik/aviskiosk. Med hotellets strandtransport (tillægsgebyr) kan du nemt og hurtigt komme til stranden. Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, en flersproget medarbejderstab og bagageopbevaring. Føl dig hjemme i et af de 9 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder fladskærms-tv. Din seng har topmadras og er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Der er bruser på badeværelserne.
Meget god
6 anmeldelser
8,0/10
1 nat
Fra 2.493 TRY
Tjek tilgængelighed
44
Hoteller i La Crucecita
Am Amakal Hotel & Park er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Besøg ejendommens massagerum for at genoplade batterierne eller blot slappe af. Der er masser af aktiviteter at lave, inklusive fiskeri og vandring. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
God
19 anmeldelser
7,8/10
1 nat
Fra 3.389 TRY
Tjek tilgængelighed
36
Hoteller i La Crucecita
Hotel Xestal ligger 200 meter fra Chahuue-stranden og 500 meter fra Santa Cruz-stranden. Der tilbydes udendørs swimmingpool med børnebassin. Der tilbydes gratis WiFi overalt på ejendommen. Værelserne har tv, ventilator, aircondition og kabelkanaler. Der er desuden eget badeværelse med bruser. Nogle af værelserne har udsigt over swimmingpoolen. Hotel Xestal har døgnåben reception og minimarked på stedet. Yderligere faciliteter omfatter udflugtsskranke og bagageopbevaring. Der tilbydes gratis parkering på selve ejendommen. Hotellet ligger 900 meter fra Santa Cruz-bugten og 1,2 km fra Crucecitas centrum. Huatulco Internationale Lufthavn ligger 20 minutters kørsel derfra.
Meget god
18 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 3.083 TRY
Tjek tilgængelighed
10
Hoteller i La Crucecita
Fra dette lejlighedshotel i Santa María Huatulco (Arrecife) er der kun 15 minutters gang til Marina Chahue og Mercado Tres de Mayo. Dette lejlighedshotel ligger 5,1 km fra Tangolunda Strand og 6,9 km fra La Entrega Strand. Fra en terrasse kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan nyde godt af rekreative faciliteter, såsom en udendørs pool. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Find dig til rette i denne lejlighed.Der er gratis Wi-Fi, så du altid kan komme på nettet. Faciliteter inkluderer blandt andet en vaskemaskine, og der er rengøring efter anmodning.
Tjek tilgængelighed
19
Hoteller i La Crucecita
Med et ophold ved Casa del Sol har du en central base i Santa María Huatulco, kun 15 minutters kørsel fra Tangolunda Strand og La Entrega Strand. Dette hotel ligger 1 km fra Chahue Bay og 1,2 km fra Santa Cruz Bay. Nyd de rekreative faciliteter, såsom en tilknyttet vingård og en udendørs pool. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 8 aircondition-afkølede værelser, der indeholder køkken med køleskab/fryser i fuld størrelse og mikrobølgeovn. Din seng har madras af viskoelastisk skum og er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Der er et 42-tommers smart-tv med digitale kanaler, som sørger for underholdningen, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteterne inkluderer skriveborde og loftsventilatorer.
Enestående
1 anmeldelse
10/10
Tjek tilgængelighed
Se alle 2 stjerner hoteller i La Crucecita

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 2-stjernede hoteller er der i La Crucecita?

Uanset om du rejser til La Crucecita grundet forretning eller turisme, er Casa Xtao Hotel (fra 3.240 TRY) , OYO Hotel Betsua Vista Hermosa, Huatulco (fra 1.540 TRY) og Am Amakal Hotel & Park (fra 3.934 TRY) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 2-stjernede hoteller i La Crucecita?

For 2-stjernede hoteller i La Crucecita, er gennemsnitsprisen på hverdage 3.645 TRY og i weekender (fredag-lørdag) 3.935 TRY.

Hvilke 2-stjernede hoteller i La Crucecita har swimmingpools?

Der er mange 2-stjernede hoteller i La Crucecita med swimmingpools. Casa Xtao Hotel (fra 3.240 TRY) , OYO Hotel Betsua Vista Hermosa, Huatulco (fra 1.540 TRY) og Am Amakal Hotel & Park (fra 3.934 TRY) er meget populære.

Hvilke 2-stjernede hoteller i La Crucecita har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Casa Xtao Hotel (fra 3.240 TRY), OYO Hotel Betsua Vista Hermosa, Huatulco (fra 1.540 TRY) og Am Amakal Hotel & Park (fra 3.934 TRY) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke tilbud er tilgængelige for 2-stjernede hoteller i La Crucecita?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 2-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Antal anmeldelser314
Antal hoteller13
Gennemsnitlig pris (hverdage)3.645 TRY
Gennemsnitlig pris (weekender)3.935 TRY