Fengjie County

Find 2 stjerner hoteller i Fengjie County

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 106 2 stjerner hoteller til dig i Fengjie County

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
70
Hoteller i Fengjie County
The Fengjie Xudong Hotel provides a great place for travelers to relax after a busy day. The Fengjie Xudong Hotel offers a pleasant stay in Fengjie County for those traveling for business or leisure. Traveling to the hotel is easy with Fengjie Railway Station located approximately 9km away and Chongqing Wushan Airport roughly 47km away. There is no shortage of things to see in the area, with the Taibai Park, Back Mountain Park and Diwang Square all nearby. At the end of a busy day, travelers can unwind and relax in the hotel or go out and enjoy the city. Guests of this Fengjie County hotel can make use of the parking facilities. According to our trusted guests, the facilities at this hotel are first-rate. This hotel is particularly popular with those traveling alone.
Enestående
248 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 21 CAD
Tjek tilgængelighed
61
Hoteller i Fengjie County
"酒店位置很好,離三峽之巔景區很近,開車去白帝城瞿塘峽也很方便。老闆一家很實在,有賓至如歸的感覺,很熱心。很大的橙子園,環境非常好。做菜味道不錯,早餐的大饅頭很好吃,直接打包了兩個."
Enestående
182 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 38 CAD
Tjek tilgængelighed
51
Hoteller i Fengjie County
Enestående
227 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 22 CAD
Tjek tilgængelighed
50
Enestående
192 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 19 CAD
Tjek tilgængelighed
59
Hoteller i Fengjie County
Renovated in 2024, the Meng Chao Hotel is a great choice for accommodation in Fengjie County. The hotel is conveniently located just 11km from Fengjie Railway Station and 47km from Chongqing Wushan Airport. This hotel is located near many of Fengjie County's attractions including Diwang Square, Taibai Park and Kuimen Square. When guests have some time on their hands they can make use of the onsite facilities. This Fengjie County hotel features parking on site. Germaphobes can rest easy - the level of cleanliness is highly rated at this hotel. This hotel is a popular accommodation for guests traveling with families.

"酒店在濱江國際新世紀的樓上,地理位置優越,環境優美,設施齊全,服務周到,房間乾淨整潔,衞生間乾濕分離,床品舒服,特別推薦她家的吹風機好用,不知道啥牌子的。早餐豐富,品種很多。街對面就有公交車403路去白帝城6塊錢的車費,挺方便,早上6點多就有公交車,可以第一批進入景區打卡,酒店有免費停車,停車沒煩惱。爬山到三峽之巔頂上有種如釋重負的感覺,風景特別美,"
Good
409 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 25 CAD
Tjek tilgængelighed
77
Hoteller i Fengjie County
Excellent
71 anmeldelser
9,6/10
1 nat
Fra 24 CAD
Tjek tilgængelighed
36
Hoteller i Fengjie County
Enestående
52 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 21 CAD
Tjek tilgængelighed
39
222 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 21 CAD
Tjek tilgængelighed
94
Hoteller i Fengjie County
The Fengjie Hongqiao Business Hotel provides a great place for travelers to relax after a busy day. The Fengjie Hongqiao Business Hotel offers a pleasant stay in Fengjie County for those traveling for business or leisure. Traveling to the hotel is easy with Fengjie Railway Station located approximately 11km away and Chongqing Wushan Airport roughly 45km away. Seeing Fengjie County's sights from this hotel is easy with Back Mountain Park, Diwang Square and Fenghuangshan Stairway all close by. At the end of a busy day, travelers can unwind and relax in the hotel or go out and enjoy the city. For those driving themselves, parking is provided on site. For guests traveling with families, this hotel is consistently one of the most popular choices.
105 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 22 CAD
Tjek tilgængelighed
61
Hoteller i Fengjie County
Enestående
250 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 33 CAD
Tjek tilgængelighed
Se alle 2 stjerner hoteller i Fengjie County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 2-stjernede hoteller er der i Fengjie County?

Uanset om du rejser til Fengjie County grundet forretning eller turisme, er Zhenjiangge Homestay (fra 24 CAD) , Fengjie Xudong Hotel (fra 21 CAD) og Fengjie Chengfeng Hotel (fra 16 CAD) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 2-stjernede hoteller i Fengjie County?

For 2-stjernede hoteller i Fengjie County, er gennemsnitsprisen på hverdage 42 CAD og i weekender (fredag-lørdag) 42 CAD.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Fengjie County har fitnessfaciliteter?

Fengjie Xudong Hotel (fra 21 CAD) har fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på farten!

Hvilke 2-stjernede hoteller i Fengjie County tilbyder morgenmad?

Fengjie Xudong Hotel (fra 21 CAD), Meng Chao Hotel (fra 32 CAD) og Xileju Chinese Inn (fra 50 CAD) tilbyder lækker morgenmad. Start din dag med morgenmad af høj kvalitet!

Hvilke 2-stjernede hoteller i Fengjie County har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Zhenjiangge Homestay (fra 24 CAD), Fengjie Xudong Hotel (fra 21 CAD) og Fengjie Chengfeng Hotel (fra 16 CAD) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Fengjie County tillader kæledyr?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Fengjie County er velegnede til familierejser?

Hvilke tilbud er tilgængelige for 2-stjernede hoteller i Fengjie County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 2-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Højeste pris50 CAD
Laveste pris29 CAD
Antal anmeldelser14,954
Antal hoteller106
Gennemsnitlig pris (hverdage)42 CAD
Gennemsnitlig pris (weekender)42 CAD