Sarandë District

Find 2 stjerner hoteller i Sarandë District

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 57 2 stjerner hoteller til dig i Sarandë District

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
54
Hoteller i Ksamil
Lux Apartments ligger i Ksamil i regionen Qarku i Vlorës i nærheden af Sunset Beach og tilbyder indkvartering med gratis wi-fi og gratis privat parkering. Der er et fuldt udstyret privat badeværelse med badekar og tøfler. Gæsterne kan slappe af i overnatningsstedets have.
Meget god
84 anmeldelser
8,0/10
1 nat
Fra 283 SEK
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sarandë District
Azure Bay Resort ligger i Sarandë, 0 minutters gang fra Sarandë Strand og 39 km fra Συνοριακοσ Σταθμοσ Μαυροματιου. Her er en bar og gratis privat parkering samt gratis wi-fi overalt. Overnatningsstedet er røgfrit og ligger 42 km fra Παραλια Στροβιλι. Værelserne hos pensionatet har et opholdsområde. Værelserne hos Azure Bay Resort har tv, aircondition og et privat badeværelse med bruser og gratis toiletartikler, og nogle af værelserne har en terrasse. Alle værelser hos overnatningsstedet har sengetøj og håndklæder. Gæsterne hos Azure Bay Resort kan få morgenmad med a la carte eller kontinentale retter. Παραλια ligger 44 km fra pensionatet, mens Προτομη Γρηγοριου Τσογκα ligger 47 km væk.
Meget god
2 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 485 SEK
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sarandë District
With a stay at Villa Juna Beach in Sarandë, you'll be within a 5-minute drive of Saranda Beach and Sarandë Promenade. This hotel is 4.2 mi (6.8 km) from Mango Beach and 7.9 mi (12.7 km) from Beach of Mirrors. Enjoy recreation amenities such as a private beach or take in the view from a garden. Enjoy a meal at the restaurant or snacks in the coffee shop/cafe. The hotel also offers room service (during limited hours). Quench your thirst with your favorite drink at the bar/lounge. Featured amenities include express check-in, express check-out, and a 24-hour front desk. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 7 air-conditioned rooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Private bathrooms with bathtubs or showers feature bidets and hair dryers.
Meget god
8 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 844 SEK
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sarandë District
When you stay at Sea View Hotel in Sarandë, you'll be within a 10-minute drive of Sarandë Promenade and Mango Beach. This hotel is 6.7 mi (10.8 km) from Ksamil Islands and 2.2 mi (3.6 km) from The Monastery of the 40 Saints. At Sea View Hotel, enjoy a satisfying meal at the restaurant. Wrap up your day with a drink at the bar/lounge. A complimentary buffet breakfast is served daily from 8:00 AM to 10:00 AM. Featured amenities include dry cleaning/laundry services, a 24-hour front desk, and laundry facilities. Limited parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 24 guestrooms. Bathrooms with showers are provided.
Meget god
22 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 329 SEK
Tjek tilgængelighed
56
Hoteller i Sarandë District
KRONOS Hotel Sarande ligger i Sarandë, kun 5 minutters kørsel fra Synagoge Komplekset og Resterne af det Gamle Onchesmos. Dette hotel ligger 15,9 km fra Ksamil-øerne og 1,8 km fra Sarandë Promenade. Personale er kun til rådighed i receptionen i et begrænset antal timer. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 12 aircondition-afkølede værelser. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt gratis toiletartikler og hårtørrer.
Meget god
2 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 481 SEK
Tjek tilgængelighed
76
Hoteller i Ksamil
With a stay at Brothers Of the World Hostel in Ksamil, you'll be within a 15-minute drive of Ksamil Islands and Beach of Mirrors. This hostel is 28.1 mi (45.2 km) from Port of Corfu and 6.6 mi (10.7 km) from Mango Beach. This hostel offers designated smoking areas. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 10 air-conditioned guestrooms. Rooms have private balconies. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Private bathrooms with showers feature rainfall showerheads and hair dryers.
Meget god
248 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 221 SEK
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sarandë District
With a stay at BLUE WAVES in Sarandë, you'll be in the business district, within a 10-minute drive of Mango Beach and Sarandë Promenade. This hotel is 7.9 mi (12.8 km) from Ksamil Islands and 5.5 mi (8.8 km) from Beach of Mirrors. Take in the views from a rooftop terrace and a garden and make use of amenities such as complimentary wireless internet access. This hotel also features a television in a common area, tour/ticket assistance, and a reception hall. Satisfy your appetite at the hotel's coffee shop/cafe, or stop in at the snack bar/deli. Need to unwind? Take a break with a tasty beverage at one of the 2 bars/lounges. A complimentary buffet breakfast is served daily from 8:00 AM to 10:00 AM. Featured amenities include a 24-hour front desk, luggage storage, and laundry facilities. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 28 air-conditioned rooms featuring Smart televisions. Rooms have private balconies. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Private bathrooms with showers feature complimentary toiletries and bidets.
Fantastisk
28 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 577 SEK
Tjek tilgængelighed
95
Hoteller i Ksamil
Fantastisk
209 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 609 SEK
Tjek tilgængelighed
98
Hoteller i Ksamil
Veranda Hotel by Mirage ligger i Ksamil, 5 minutters gang fra Plazhi Ksamilit Strand, og har en sæsonåben udendørs swimmingpool, en terrasse og en bar samt gratis privat parkering. Dette hotel med 4 stjerner har gratis wi-fi, roomservice og bagageopbevaring. Personalet på stedet kan arrangere lufthavnstransport. Hotellet har værelser med aircondition, skrivebord, kedel, en minibar, værdiboks, fladskærms-tv, balkon og et privat badeværelse med bruser. Det private badeværelse har gratis toiletartikler. Alle værelser hos Veranda Hotel by Mirage har sengetøj og håndklæder. Der tilbydes morgenmad med a la carte og kontinentale retter hos overnatningsstedet.
Enestående
6 anmeldelser
9,8/10
1 nat
Fra 767 SEK
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sarandë District
Located in Sarandë (Kodrra), Hotel Vila Alvin & Apartments is within a 5-minute drive of Saranda Beach and Sarandë Promenade. This beach aparthotel is 9.8 mi (15.8 km) from Ksamil Islands and 31.2 mi (50.1 km) from Barbati Beach. Take in the views from a terrace and a garden and make use of amenities such as complimentary wireless internet access. Featured amenities include a 24-hour front desk, luggage storage, and laundry facilities. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 18 air-conditioned rooms featuring kitchens with full-sized refrigerators/freezers and stovetops. Rooms have private balconies. Complimentary wired and wireless internet access keeps you connected, and flat-screen televisions are provided for your entertainment. Conveniences include separate sitting areas and microwaves, and housekeeping is provided daily.
Meget god
13 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 344 SEK
Tjek tilgængelighed
Se alle 2 stjerner hoteller i Sarandë District

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 2-stjernede hoteller er der i Sarandë District?

Uanset om du rejser til Sarandë District grundet forretning eller turisme, er BLUE WAVES (fra 489 SEK) , Vullkan Hotel (fra 455 SEK) og Sea View Hotel (fra 337 SEK) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 2-stjernede hoteller i Sarandë District?

For 2-stjernede hoteller i Sarandë District, er gennemsnitsprisen på hverdage 734 SEK og i weekender (fredag-lørdag) 744 SEK.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Sarandë District har swimmingpools?

Der er mange 2-stjernede hoteller i Sarandë District med swimmingpools. Vullkan Hotel (fra 455 SEK) er meget populært.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Sarandë District tilbyder spa-tjenester?

Vil du slappe af med en spabehandling? Blandt 2-stjernede hoteller i Sarandë District, er BLUE WAVES (fra 489 SEK) meget populært.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Sarandë District har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. BLUE WAVES (fra 489 SEK) er et populært hotel med gratis wi-fi.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Sarandë District tillader kæledyr?

Erdano Hotel (fra 581 SEK) og Hotel Vila Alvin & Apartments (fra 308 SEK) tillader kæledyr. Tag dine kæledyr med dig på rejsen!

Hvilke tilbud er tilgængelige for 2-stjernede hoteller i Sarandë District?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 2-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Højeste pris1.375 SEK
Laveste pris885 SEK
Antal anmeldelser145
Antal hoteller57
Gennemsnitlig pris (hverdage)734 SEK
Gennemsnitlig pris (weekender)744 SEK