Calaveras County

De bedste hoteller i Calaveras County med spa

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Spa i Calaveras County.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

De bedste hoteller og resorts med spa i Calaveras County | Trip.com

Se vores udvalg af hoteller i Calaveras County med Spa
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
75
Hoteller i Calaveras County
Gateway Hotel, Trademark Collection by Wyndham er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i udendørs swimming pool. Besøg ejendommens spa for at genoplade batterierne eller blot slappe af. Denne ejendom tilbyder ridning og golfbane, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel har du adgang til en grill og have. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Vidunderligt
95 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 11.893 PHP
Tjek tilgængelighed
72
Hoteller i Calaveras County
This Angels Camp hotel is central to Californias historic gold country, with easy access to all that Sierras have to offer. Situated in the heart of Angels Camp, the full-service Best Western Cedar Inn Suites is convenient to gold rush towns, museums, wineries, galleries, antique shops and Giant Sequoia Forest. Nearby activities include golf, skiing, whitewater rafting, boating, fishing, horseback riding and hiking. Guests can choose a well-appointed balcony room or a two-room suite with high-speed internet access, single serve coffee maker, microwave, and a mini refrigerator. The hotel offers complimentary deluxe continental breakfast, outdoor pool and spa, exercise facility and guest laundry room. The Best Western Cedar Inn Suites is a short drive from the Moaning Caverns and Mercer Caverns, both offering guided tours and gold panning. Other nearby attractions include: Angels Camp Museum, Columbia State Historic Park, Calaveras Big Trees State Park and the Bear Valley Ski Resort. Make a reservation today at the affordably elegant Best Western Cedar Inn Suites in Angels Camp, California!

"Exactly as expected"
Meget god
101 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 6.886 PHP
Tjek tilgængelighed
81
Hoteller i Calaveras County
With a stay at this cottage in Arnold, you'll be within a 15-minute drive of Calaveras Big Trees State Park and Arnold Rim Trail. This cottage is 13.2 mi (21.3 km) from Ironstone Amphitheatre and 3.1 mi (4.9 km) from White Pines Lake. Make use of convenient amenities, which include complimentary wireless internet access and barbecue grills. Free self parking is available onsite. Make yourself comfortable in this air-conditioned cottage, which features a fireplace. A kitchen is outfitted with an oven, a stovetop, and a microwave. Conveniences include a desk and a coffee/tea maker, and you can also request a crib/infant bed (complimentary).
Enestående
9,8/10
1 nat
Fra 13.512 PHP
Tjek tilgængelighed
0
Hoteller i Calaveras County
With a stay at this cottage in Arnold, you'll be a 4-minute drive from Calaveras Big Trees State Park and 10 minutes from Arnold Rim Trail. This cottage is 20.7 mi (33.3 km) from Ironstone Amphitheatre and 7.4 mi (11.9 km) from Sequoia Woods Country Club and Golf Course. Make use of convenient amenities, which include complimentary wireless internet access and barbecue grills. Free self parking is available onsite. Make yourself comfortable in this cottage, which features a fireplace. There's a private patio. A kitchen is outfitted with an oven, a stovetop, and a microwave. Conveniences include a washing machine and a ceiling fan, and you can also request a crib/infant bed (complimentary).
Enestående
10/10
Tjek tilgængelighed
47
Hoteller i Calaveras County
With a stay at this cottage in Arnold, you'll be within a 10-minute drive of Calaveras Big Trees State Park and Arnold Rim Trail. This family-friendly cottage is 13.5 mi (21.8 km) from Ironstone Amphitheatre and 1.3 mi (2 km) from White Pines Lake. Take advantage of recreation opportunities such as an outdoor pool, or other amenities including complimentary wireless internet access and barbecue grills. Free self parking is available onsite. Make yourself comfortable in this cottage, which features a fireplace. A kitchen makes it easy to prepare your meals. Conveniences include a coffee/tea maker and a washing machine, and you can also request a crib/infant bed (complimentary).
Meget god
8,0/10
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Spa i Calaveras County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Calaveras County?

Calaveras County har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, Gateway Hotel, Trademark Collection by Wyndham (fra 9.477 PHP) og Best Western Cedar Inn Suites (fra 7.487 PHP) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Calaveras County?

For hoteller i Calaveras County, er den gennemsnitlige pris på hverdage 12.383 PHP og i weekender (fredag-lørdag) 15.622 PHP.

Hvilke hoteller i Calaveras County tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Hvilke hoteller i Calaveras County tilbyder fitnessfaciliteter?

Best Western Cedar Inn Suites (fra 7.487 PHP) og Murphys Suites (fra 7.542 PHP) tilbyder fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på rejse!

Hvilke hoteller i Calaveras County har swimmingpools?

Murphys Inn Motel (fra 5.340 PHP), Gateway Hotel, Trademark Collection by Wyndham (fra 9.477 PHP) og Murphys Suites (fra 7.542 PHP) er hoteller med swimmingpools. Bo på et af disse hoteller og nyd godt af en swimmingpool!

Hvilke hoteller i Calaveras County tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Murphys Inn Motel (fra 5.340 PHP), Gateway Hotel, Trademark Collection by Wyndham (fra 9.477 PHP) og Best Western Cedar Inn Suites (fra 7.487 PHP) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Calaveras County har spabade, der er værd at opleve?

Er du træt efter at have rejst? Gateway Hotel, Trademark Collection by Wyndham (fra 9.477 PHP) og Best Western Cedar Inn Suites (fra 7.487 PHP) tilbyder højt vurderede spa-ydelser.

Hvilke hotelkampagner er der i Calaveras County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Calaveras County Hoteller med Spa-oplysninger

Antal hoteller5
Antal anmeldelser196
Gennemsnitlig pris (hverdage)12.383 PHP
Gennemsnitlig pris (weekender)15.622 PHP