La Villa

De bedste hoteller i La Villa med spa

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Spa i La Villa.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

De bedste hoteller og resorts med spa i La Villa | Trip.com

Se vores udvalg af hoteller i La Villa med Spa
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
99+
Hoteller i La Villa
When you stay at Sportony Mountain Lodges in Badia, you'll be on the riverwalk, within a 15-minute drive of Dolomites and Kronplatz Ski Resort. This ski inn is 9.6 mi (15.5 km) from Cortina d'Ampezzo Ski Resort and 16.7 mi (26.8 km) from Seceda Ski Area. Take time to pamper yourself with a visit to the full-service spa. Skiers will be in heaven, but there are recreational options available for non-skiers as well, which include ski-in/ski-out access. Additional features at this inn include complimentary wireless internet access, ski storage, and shopping on site. Enjoy a satisfying meal at Brasserie Thelma serving guests of Sportony Mountain Lodges. Quench your thirst with your favorite drink at the bar/lounge. Buffet breakfasts are available daily from 8:00 AM to 10:30 AM for a fee. Featured amenities include luggage storage and laundry facilities. Make yourself at home in one of the 14 guestrooms, featuring kitchens with full-sized refrigerators/freezers and stovetops. 40-inch flat-screen televisions with digital programming provide entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Conveniences include safes and separate sitting areas, and housekeeping is provided daily.

"The view from the room was absolutely stunning. The room was very spacious and spotlessly clean. I would definitely recommend this place!!"
Vidunderligt
236 anmeldelser
9,6/10
1 nat
Fra 350 CAD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i La Villa
Beliggende i La Villa er Hotel la Majun en god base at udforske byen fra. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en pool med udsigt. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa, massagerum, sauna eller tyrkisk bad/hamam. Denne ejendom tilbyder skiløb, golfbane og vandring, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have. Denne ejendom tilbyder også valutaveksling, opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Vidunderligt
65 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 435 CAD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i La Villa
Beliggende i La Villa er Hotel Rezia en god base at udforske byen fra. For at genoplade batterierne eller blot slappe af, besøg ejendommens spa, sauna eller tyrkisk bad/hamam. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have og spillerum. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Fantastisk
19 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 186 CAD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i La Villa
Hotel Cristallo - Wellness Mountain Living er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Nogle af byens største seværdigheder kan findes i kort afstand. Denne hotel er placeret 1.49 km fra Alpine Ski World Cup Alta Badia, 1.84 km fra Parrocchia dell'Assunzione di Maria og 1.94 km fra Grandi Funivie Alta Badia S.P.A. Gå til enten udendørs eller indendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. For at genoplade batterierne eller blot slappe af, besøg ejendommens spa, massagerum, område til solbadning, sauna eller tyrkisk bad/hamam. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Denne ejendom tilbyder skiløb, ridning og vandring, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have, legeplads og spillerum. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Vidunderligt
64 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 461 CAD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i La Villa
Med et ophold på Soleil Alpine Lifestyle Hotel er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke opvarmet pool. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa, massagerum, område til solbadning, sauna eller tyrkisk bad/hamam. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom tilbyder skiløb, ridning, golfbane, fiskeri og vandring, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have, legeplads og spillerum. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Vidunderligt
56 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 388 CAD
Tjek tilgængelighed
78
Hoteller i La Villa
Beliggende i La Villa er Chalet Mi Amur en god base at udforske byen fra. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke pool med udsigt. For at genoplade dine batterier eller blot slappe af, besøg ejendommens spa eller sauna. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Der er masser af aktiviteter at lave, herunder skiløb, ridning og vandring. På denne hytte finder du også faciliteter, herunder en grill, have, legeplads og spillerum. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Enestående
6 anmeldelser
10/10
1 nat
Fra 636 CAD
Tjek tilgængelighed
47
Hoteller i La Villa
Når du bor på Mi Chalet, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad La Villa har at tilbyde. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en opvarmet pool. For at genoplade dine batterier eller blot slappe af, besøg ejendommens spa eller sauna. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom tilbyder skiløb, tennisbane, ridning, golfbane og fiskeri, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. På denne hytte finder du også faciliteter, herunder en grill og have. For ekstra bekvemmelighed er gratis opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Enestående
2 anmeldelser
9,9/10
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Spa i La Villa

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i La Villa?

La Villa har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, Sportony Mountain Lodges (fra 397 CAD), Hotel la Majun (fra 428 CAD) og Hotel Cristallo - Wellness Mountain Living (fra 513 CAD) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i La Villa?

For hoteller i La Villa, er den gennemsnitlige pris på hverdage 1.046 CAD og i weekender (fredag-lørdag) 897 CAD.

Hvilke hoteller i La Villa tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Sportony Mountain Lodges (fra 397 CAD),Hotel la Majun (fra 428 CAD) og Soleil Alpine Lifestyle Hotel (fra 456 CAD) tilbyder morgenmad af høj kvalitet. Start din dag med en lækker morgenmad!

Hvilke hoteller i La Villa tilbyder fitnessfaciliteter?

Dolomit Boutique Hotel (fra 230 CAD), Hotel Cristallo - Wellness Mountain Living (fra 513 CAD) og Soleil Alpine Lifestyle Hotel (fra 456 CAD) tilbyder fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på rejse!

Hvilke hoteller i La Villa har swimmingpools?

Dolomit Boutique Hotel (fra 230 CAD), Hotel la Majun (fra 428 CAD) og Hotel Cristallo - Wellness Mountain Living (fra 513 CAD) er hoteller med swimmingpools. Bo på et af disse hoteller og nyd godt af en swimmingpool!

Hvilke hoteller i La Villa tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Dolomit Boutique Hotel (fra 230 CAD), Sportony Mountain Lodges (fra 397 CAD) og Hotel la Majun (fra 428 CAD) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i La Villa har spabade, der er værd at opleve?

Hvilke hotelkampagner er der i La Villa?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

La Villa Hoteller med Spa-oplysninger

Antal hoteller7
Antal anmeldelser279
Gennemsnitlig pris (hverdage)1.046 CAD
Gennemsnitlig pris (weekender)897 CAD