Probolinggo Regency

Probolinggo Regency Hotels with Afhentnings-/afleveringstjenester

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Afhentnings-/afleveringstjenester i Probolinggo Regency.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Probolinggo Regency Hotels with Airport Shuttle

Se vores udvalg af hoteller i Probolinggo Regency med Afhentnings-/afleveringstjenester
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
99+
Hoteller i Sapikerep,Sukapura
Med et ophold ved Grand Whiz Hotel Bromo i Sukapura er du kun 11 minutters kørsel fra Putus Square. Dette kapselhotel ligger 26,2 km fra Gunung Ider-ider og 29 km fra Bayuangga Probolinggo Stadion. Fra en terrasse og en have kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan drage fordel af rekreative tilbud, såsom en udendørs tennisbane. Dette kapselhotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og automat. Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på stedets kaffebar/café. dette kapselhotel har også roomservice. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Morgenmad tilbydes mod tillægsgebyr. Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, gratis aviser i lobbyen og en døgnåben reception. Gæster tilbydes lufthavnstransport tur-retur mod et tillægsgebyr, og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Føl dig hjemme i et af de 80 aircondition-afkølede værelser. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har bruser og gratis toiletartikler. Faciliteter inkluderer skriveborde og gratis mineralvand på flaske, og rengøring udføres dagligt.
Meget god
113 anmeldelser
8,3/10
1 nat
Fra 10 EUR
Tjek tilgængelighed
88
Hoteller i Wonotoro,Sukapura
Jiwa Jawa Resort Bromo ligger i Sukapura's Wonotoro og er placeret til at opfylde behovene hos dem, der rejser for sjov eller forretning. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Der er masser af aktiviteter at lave, inklusive ridning og vandring. Oplev smagen af ​​Asiatisk-køkkenet på stedets restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Den interne café er det perfekte sted at hænge ud. På denne resort finder du også faciliteter, herunder en have.
Meget god
89 anmeldelser
8,1/10
1 nat
Fra 65 EUR
Tjek tilgængelighed
65
Hoteller i Wonokerto,Sukapura
Bawangan Express i Ngadisari ligger kun 2 min. kørsel fra Putus Square. Dette hotel ligger 36,1 km fra Gunung Ider-ider og 38,8 km fra Bayuangga Probolinggo Stadion. Gratis morgenmadsbuffet serveres dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00. Personale er kun til rådighed i receptionen i et begrænset antal timer. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Du vil helt sikkert føle dig hjemme i et af stedets 56 værelser. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer skriveborde og rengøring udføres efter anmodning.
27 anmeldelser
7,5/10
1 nat
Fra 11 EUR
Tjek tilgængelighed
69
Hoteller i Ngadisari,Sukapura
Oplev alt, hvad Ngadisari har at tilbyde under dit ophold på Artotel Cabin Bromo. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. På denne hotel har du adgang til en have. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Meget god
268 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 95 EUR
Tjek tilgængelighed
93
Hoteller i Ngadisari,Sukapura
Tengger Indah Seruni Bromo i Ngadisari ligger kun 4 min. kørsel fra Putus Square. Dette gæstehus ligger 41,3 km fra Gunung Ider-ider og 44,1 km fra Bayuangga Probolinggo Stadion. Personale er kun til rådighed i receptionen i et begrænset antal timer. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Du vil helt sikkert føle dig hjemme i et af stedets 11 værelser. Der er bruser på badeværelserne.
Meget god
49 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 18 EUR
Tjek tilgængelighed
24
Hoteller i Wonokerto,Sukapura
Homestay Honeymoon Bromo ligger i Sukapura's Wonokerto og er placeret til at opfylde behovene hos dem, der rejser for sjov eller forretning. Slap af ved at slappe af i ejendommens gratis varm kilde. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Vil du have noget at drikke? Gå til den interne bar eller café. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Enestående
1 anmeldelse
10/10
1 nat
Fra 47 EUR
Tjek tilgængelighed
23
Hoteller i Sapikerep,Sukapura
Med et ophold ved Villa Loe Bromo i Sukapura er du kun 10 minutters kørsel fra Putus Square. Dette gæstehus ligger 27,6 km fra Gunung Ider-ider og 30,3 km fra Bayuangga Probolinggo Stadion. Personale er kun til rådighed i receptionen i et begrænset antal timer. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Du vil helt sikkert føle dig hjemme i et af stedets 11 værelser. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet.
1 nat
Fra 15 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Wonokerto,Sukapura
Savana Guesthouse ligger i Bromo og har en terrasse. Der er gratis privat parkering, og overnatningsstedet tilbyder lufthavnstransport mod betaling. Der tales engelsk og indonesisk i receptionen. Abdul Rachman Saleh Lufthavn ligger 60 km væk.
God
8 anmeldelser
7,6/10
1 nat
Fra 12 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sapikerep,Sukapura
Oplev alt, hvad Sapikerep har at tilbyde under dit ophold på Villa 88 Bromo. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en pool med udsigt. Oplev smagen af ​​Indonesisk-køkkenet på stedets restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. På denne hotel har du adgang til en have og te-stue. Denne ejendom tilbyder også valutaveksling og gratis opbevaring af bagage. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Fantastisk
127 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 75 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Ngadisari,Sukapura
Cemara Indah Hotel i Ngadisari ligger kun 1 min. kørsel fra Putus Square. Dette hotel ligger 28,6 km fra Bromo Tengger Semeru-nationalparken og 40,4 km fra Gunung Ider-ider. Gør brug af praktiske faciliteter, inklusive gratis trådløs internetadgang og tv på fællesarealer. Få stillet sulten med frokost eller aftensmad på Cemara, en restaurant, som specialiserer sig i indonesiske retter. Du kan også blive på værelset, hvor der er mulighed for roomservice (i et begrænset antal timer). Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception og bagageopbevaring. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (efter anmodning), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Du vil helt sikkert føle dig hjemme i et af stedets 30 værelser. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har bruser og gratis toiletartikler. Faciliteter inkluderer skriveborde og gratis mineralvand på flaske, og rengøring udføres dagligt.
Meget god
80 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 29 EUR
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Afhentnings-/afleveringstjenester i Probolinggo Regency

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller i Probolinggo Regency tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Jiwa Jawa Resort Bromo (fra 79 EUR),Grand Whiz Hotel Bromo (fra 14 EUR) og Artotel Cabin Bromo (fra 58 EUR) tilbyder morgenmad af høj kvalitet. Start din dag med en lækker morgenmad!

Hvilke hoteller i Probolinggo Regency tilbyder fitnessfaciliteter?

Jiwa Jawa Resort Bromo (fra 79 EUR) tilbyder fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på rejse!

Hvilke hoteller i Probolinggo Regency har swimmingpools?

Grand Whiz Hotel Bromo (fra 14 EUR), Villa 88 Bromo (fra 79 EUR) og Goya Hotel Probolinggo (fra 21 EUR) er hoteller med swimmingpools. Bo på et af disse hoteller og nyd godt af en swimmingpool!

Hvilke hoteller i Probolinggo Regency tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Grand Whiz Hotel Bromo (fra 14 EUR), Artotel Cabin Bromo (fra 58 EUR) og Manis Ae Cabin & Resto Bromo (fra 62 EUR) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hotelkampagner er der i Probolinggo Regency?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.