Tuxtla Gutiérrez

Hoteller med parkering i Tuxtla Gutiérrez

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Parkering i Tuxtla Gutiérrez.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Populære hoteller med parkering i Tuxtla Gutiérrez

Se vores udvalg af hoteller i Tuxtla Gutiérrez med Parkering
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
46
Hoteller i Tuxtla Gutiérrez
Fiesta Inn Tuxtla Fashion Mall er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Fantastisk
105 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 1.724.659 VND
Tjek tilgængelighed
57
Hoteller i Tuxtla Gutiérrez
Med et ophold hos Hostal Tres Central har du en base i hjertet af Tuxtla Gutierrez, kun få skridt fra Tuxtla Guitierrez Centrale Plads og Plaza Cívica. Dette hotel ligger 13,8 km fra Canon del Sumidero-nationalparken og 0,6 km fra Museum for Tuxtla Gutiérrez By. Fra en tagterrasse på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang og fælles stue. Få stillet sulten med frokost eller aftensmad på Terraza Central, en restaurant, som specialiserer sig i mexicanske retter. Du kan også blive på værelset, hvor der er mulighed for roomservice (i et begrænset antal timer). Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Gæsterne har blandt andet adgang til et døgnåbent forretningscenter, en døgnåben reception og en flersproget medarbejderstab. Begrænset parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 16 værelser, der er indrettet med individuelt design. Din seng er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Du kan tilberede dine måltider i fælleskøkkenet. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet.

"Super bien placé et le staff incroyable"
Meget god
13 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 290.673 VND
Tjek tilgængelighed
72
Hoteller i Tuxtla Gutiérrez
Marriott Tuxtla Gutierrez Hotel er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i udendørs swimming pool. For at genoplade batterierne eller blot slappe af, besøg ejendommens spa, massagerum eller sauna. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
106 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 1.716.908 VND
Tjek tilgængelighed
82
Hoteller i Tuxtla Gutiérrez
Tuxtla’s Central Hotel with Modern Spacious RoomsQuality Excellence Award Winner 2017Experience comfort and a home-like atmosphere staying at the Holiday Inn Express® Tuxtla La Marimba Hotel located in the city’s main square. Coming out of the hotel, admire downtown’s historic buildings and go to Jardín de la Marimba Park, where you can listen and dance to folkloric music by Chiapas’ most representative instrument –the marimba. Further out, visit Chiapa de Corzo and take a boat trip through the incredible Sumidero Canyon.The hotel is also perfect for business travelers. We are near companies such as Keken, Icheja, Unicach, Capufe, Sedesol and offices like Torre Chiapas; and we offer spacious rooms with large desks and ergonomic chairs, as well as amenities like free high-speed internet access and a business center. Start your days with an energizing workout at the fitness center followed by a free-of-charge hot and cold delicious and varied breakfast buffet that includes regional dishes; or if you have an early meeting, ask for the complimentary box lunch to go.

"Front desk people were really attentive and helpful. Everything you need for a comfortable business trip."
Fantastisk
104 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 1.368.100 VND
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Tuxtla Gutiérrez
Når du bor på Holiday Inn TUXTLA GUTIERREZ by IHG, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Tuxtla Gutiérrez har at tilbyde. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. For at genoplade dine batterier eller blot slappe af, besøg ejendommens spa eller massagerum. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel har du adgang til en have, legeplads og automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.

"Excelente servicio, camas confortables, atención diligente... Enfrente de plaza comercial"
Fantastisk
97 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 1.728.535 VND
Tjek tilgængelighed
56
Hoteller i Tuxtla Gutiérrez
Med et ophold på Hotel del Carmen, en El Centro- Desayuno Incluido ! er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. For ekstra bekvemmelighed er valutaveksling og opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Meget god
103 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 957.283 VND
Tjek tilgængelighed
30
Hoteller i Tuxtla Gutiérrez
Med et ophold hos HOTEL PLAZHA i Tuxtla Gutierrez befinder du dig i et shoppingområde, kun få skridt fra Plaza las Américas Indkøbscenter og 9 min. gang fra Joyyo Mayu Park. Dette hotel ligger 2,9 km fra Plaza Crystal Shopping Mall og 3,2 km fra Tuxtla Guitierrez Centrale Plads. Gør brug af praktiske faciliteter, inklusive gratis trådløs internetadgang og hjælp med udflugter/billetter. Lokale retter tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.30. Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, hurtig indtjekning og en døgnåben reception. Du vil helt sikkert føle dig hjemme i et af stedets 50 værelser. Et tv med kabelkanaler sørger for underholdningen. Der er bruser på badeværelserne.
Meget god
4 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 903.024 VND
Tjek tilgængelighed
46
Hoteller i Tuxtla Gutiérrez
Located in Tuxtla Gutiérrez and within 6.9 miles of Sumidero Canyon, Hotel Momotus Tuxtla, en el centro - Acceso autónomo features a garden, non-smoking rooms, and free WiFi. This 4-star hotel offers a tour desk. Guests can enjoy mountain views. The hotel will provide guests with air-conditioned rooms with a closet, a safety deposit box, a flat-screen TV, a terrace and a private bathroom with a bath or shower. Hotel Momotus Tuxtla, en el centro - Acceso autónomo provides certain rooms with city views, and each room has a balcony. At the accommodation all rooms are equipped with a seating area. Popular points of interest near Hotel Momotus Tuxtla, en el centro - Acceso autónomo include San Marcos Cathedral, La Marimba Park and Botanical Garden Dr. Faustino Miranda. Ángel Albino Corzo International Airport is 19 miles away, and the property offers a paid airport shuttle service.
Meget god
1 anmeldelse
8,2/10
1 nat
Fra 918.526 VND
Tjek tilgængelighed
39
Hoteller i Tuxtla Gutiérrez
Located in Chiapa de Corzo, Las Haditas is in a national park, within a 5-minute drive of El Chorreadero and Canon del Sumidero National Park. This guesthouse is 3 mi (4.8 km) from Mayan Medicine Museum and 3.3 mi (5.4 km) from Chiapa de Corzo Plaza. Take advantage of recreation opportunities such as an outdoor pool or take in the view from a terrace and a garden. Guests will find features like a virtual front desk. Make yourself at home in one of the 3 air-conditioned rooms featuring LED televisions. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Bathrooms have showers and hair dryers.
Enestående
4 anmeldelser
10/10
1 nat
Fra 2.902.853 VND
Tjek tilgængelighed
47
Hoteller i Tuxtla Gutiérrez
Når du bor på City Express Junior by Marriott Tuxtla Gutiérrez Poliforum, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Tuxtla Gutiérrez har at tilbyde. Rygning er forbudt på alle værelser. Der er gratis trådløs internetadgang overalt på ejendommen. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
112 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 1.085.179 VND
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Parkering i Tuxtla Gutiérrez

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Tuxtla Gutiérrez?

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Tuxtla Gutiérrez?

For hoteller i Tuxtla Gutiérrez, er den gennemsnitlige pris på hverdage 1.516.460 VND og i weekender (fredag-lørdag) 1.516.537 VND.

Hvilke hoteller i Tuxtla Gutiérrez tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Hvilke hoteller i Tuxtla Gutiérrez tilbyder fitnessfaciliteter?

Hvilke hoteller i Tuxtla Gutiérrez har swimmingpools?

Hvilke hoteller i Tuxtla Gutiérrez tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Marriott Tuxtla Gutierrez Hotel (fra 1.875.809 VND), City Express Junior by Marriott Tuxtla Gutiérrez Poliforum (fra 1.058.049 VND) og Hotel del Carmen, en El Centro- Desayuno Incluido ! (fra 1.123.935 VND) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Tuxtla Gutiérrez har spabade, der er værd at opleve?

Hvilke hotelkampagner er der i Tuxtla Gutiérrez?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Tuxtla Gutiérrez Hoteller med Parkering-oplysninger

Antal hoteller30
Antal anmeldelser1,670
Højeste pris1.495.996 VND
Laveste pris1.495.996 VND
Gennemsnitlig pris (hverdage)1.516.460 VND
Gennemsnitlig pris (weekender)1.516.537 VND