Bad Arolsen

Hoteller med parkering i Bad Arolsen

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Parkering i Bad Arolsen.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Populære hoteller med parkering i Bad Arolsen

Se vores udvalg af hoteller i Bad Arolsen med Parkering
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
99+
Hoteller i Bad Arolsen
Med et ophold på Welcome Hotel Bad Arolsen er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Gå til enten indendørs eller udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa, massagerum, sauna eller tyrkisk bad/hamam. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Denne ejendom tilbyder golfbane og vandring, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. I løbet af din nedetid kan du nippe til en drink i bar eller opfriske dine sanser med en kop kaffe på café. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Meget god
47 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 664 kr.
Tjek tilgængelighed
39
Hoteller i Bad Arolsen
Ferienpark Twistesee 4 km from Bad Arolsen: Comfortable house "Ferienhaus Bude 92", built in 2022. 100 houses in the resort. In the district of Wetterburg, 400 m from the lake, in the woods. For shared use: property 33 ha, trees, meadow. Table tennis, basketball, volleyball court, parking at 100 m. E-charging station. Supermarket 4 km, restaurant 2 km, bus stop 500 m, sandy beach 400 m, outdoor swimming pool 4 km, indoor swimming pool 4 km, bathing lake "Twistensee" 400 m. Golf course (9 hole) 500 m, minigolf 300 m, children's playground 50 m, fishing possibilities 250 m. Nearby attractions: Skywalk Willingen 35 km. The owner does not accept any youth groups. At the bathing lake there is a waterski and wakeboarding facility, a restaurant and a nudist area. E-bike rental in town. Golf clubs are available at the holiday home. 4-room house 75 m2 on 2 levels. Very tasteful and cosy furnishings: living/dining room with digital TV and flat screen. Exit to the terrace. 1 room with 1 double bed (180 cm, length 200 cm), satellite TV. Open kitchen (oven, dishwasher, 4 ceramic glass hob hotplates, toaster, kettle, microwave, freezer, electric coffee machine). Shower/WC. Top floor: with sloping ceilings, 1 room with 2 beds and satellite TV. 1 room with 2 beds and satellite TV. Underfloor heating. Large terrace 33 m2. Terrace furniture, electric barbecue, deck chairs (2), box-room. Facilities: washing machine, safe, mosquito net, children's high chair, baby cot, hair dryer. Internet (WiFi, free). Please note: non-smoking house. Smoke alarm, fire extinguisher. No company bookings. Bookings only with touristic purpose. Bookings accepted for holiday purposes only.
Enestående
7 anmeldelser
9,8/10
Tjek tilgængelighed
45
Hoteller i Mengeringhausen
With a stay at Hotel Luisen-Mühle in Bad Arolsen, you'll be within a 5-minute drive of STATT Theater and Bad Arolsen Museum. This hotel is 1.6 mi (2.6 km) from Schloss Arolsen and 3.9 mi (6.2 km) from Twistesee. At Hotel Luisen-Mühle, enjoy a satisfying meal at the restaurant. The front desk is staffed during limited hours. Free self parking is available onsite. Stay in one of 25 guestrooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and satellite programming is available for your entertainment. Bathrooms with showers are provided. Conveniences include complimentary bottled water, and housekeeping is provided daily.
Meget god
6 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 552 kr.
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Bad Arolsen
Med et ophold på Hotel Brunnenhaus Schloss Landau er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.

"Een fantastisch hotel, waar werkelijk niets aan ontbreekt. Kamers luxe, moderne techniek in een klassiek jasje. Gratis minibar. Uitgebreid ontbijtbuffet. Gelegen in een heel oud dorpje met vakwerkhuizen, boven op een heuvel. Tegenover Schloss Landau."
Fantastisk
66 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 629 kr.
Tjek tilgængelighed
35
Hoteller i Bad Arolsen
Ferienpark Twistesee 4 km from Bad Arolsen: Cosy timber house, built in 2022. In the district of Wetterburg, in a sunny position, 250 m from the lake, in the countryside. For shared use: property 33 ha, trees, meadow. Central parking spaces. E-charging station. Supermarket 4 km, restaurant, bus stop 800 m, railway station 4 km, sandy beach 300 m, outdoor swimming pool 4 km, indoor swimming pool 4 km. Tennis, minigolf 300 m, children's playground 50 m, fishing possibilities 300 m. The owner does not accept any youth groups. Please note: Loading and unloading of baggage is possible at the holiday house. "Waldoase", 4-room house 75 m2 on 2 levels. Bright, modern and cosy furnishings: living/dining room with cable TV and flat screen. Exit to the terrace. 1 room with 1 double bed (160 cm, length 200 cm). Open kitchen (dishwasher, 4 induction hot plates, toaster, kettle, microwave, freezer, electric coffee machine). Shower/WC. Upper floor: 1 room with 2 beds (90 cm, length 200 cm). 1 room with 2 beds (90 cm, length 200 cm). Gas heating. Large terrace 23 m2. Terrace furniture, barbecue, deck chairs (2). Facilities: washing machine, children's high chair, baby cot, hair dryer. Internet (WiFi, free). Please note: non-smoking house.
Enestående
2 anmeldelser
10/10
Tjek tilgængelighed
31
Hoteller i Bad Arolsen
Ferienpark Twistesee 4 km from Bad Arolsen: Cosy timber house "Waldrauschen". 100 houses in the resort. In the district of Wetterburg, 400 m from the lake, in the woods. For shared use: property 33 ha, trees, meadow. Children's playground. Central parking spaces. E-charging station. Supermarket 4 km, restaurant 800 m, bus stop 4 km, railway station 4 km, sandy beach 300 m, outdoor swimming pool 4 km, indoor swimming pool 4 km. Minigolf, fishing possibilities 300 m. Please note: car-free holiday complex. Loading and unloading of baggage is possible at the holiday house. 4-room house 70 m2 on 2 levels. Simple and cosy furnishings: living/dining room with cable TV and flat screen. Exit to the terrace. 1 room with 1 double bed (180 cm, length 200 cm), cable TV (flat screen). Open kitchen (4 hot plates, oven, dishwasher, toaster, kettle, microwave, freezer, electric coffee machine). Bath/WC. Upper floor: (steep stair), 1 room with sloping ceilings with 2 beds (90 cm, length 200 cm). 1 room with sloping ceilings with 2 beds (90 cm, length 200 cm). Gas heating. Wooden floors. Terrace 30 m2. Terrace furniture, electric barbecue (portable), deck chairs (2). View of the forest. Facilities: children's high chair, baby cot. Internet (WiFi, free). Please note: non-smoking house. 2 pets/ dogs allowed. Smoke alarm. Mini golf clubs and balls available. Bookings accepted for holiday purposes only.
Fantastisk
16 anmeldelser
9,2/10
Tjek tilgængelighed
40
Hoteller i Bad Arolsen
Ferienpark Twistesee 4 km from Bad Arolsen: House "Ferienhaus Bude 87". 100 houses in the resort. In the district of Wetterburg, 400 m from the lake, in the woods. For shared use: property 33 ha, meadow. Table tennis, basketball, volleyball court, parking at 100 m. E-charging station. Supermarket 4 km, restaurant 2 km, bus stop 4 km, sandy beach 400 m, outdoor swimming pool 4 km, indoor swimming pool 4 km, bathing lake "Twistesee" 400 m. Golf course (9 hole), tennis, minigolf 300 m, children's playground 50 m, fishing possibilities 250 m. Nearby attractions: Skywalk Willingen 35 km. The owner does not accept any youth groups. At the bathing lake there is a waterski and wakeboarding facility, a restaurant and a nudist area. E-bike rental in town. Golf clubs are available at the holiday home. 4-room house 80 m2. Very cosy furnishings: living/dining room with digital TV, flat screen and radio. Exit to the terrace. 1 room with 1 double bed. 1 room with 1 double bed. 1 room with 1 x 2 bunk beds. Open kitchen (oven, dishwasher, 4 ceramic glass hob hotplates, toaster, kettle, microwave, freezer, grill, electric coffee machine). Shower/WC, sep. WC. Gas heating. Wooden floors. Terrace 75 m2. Terrace furniture, deck chairs (2), box-room. View of the forest. Facilities: mosquito net, children's high chair, baby cot, hair dryer. Internet (WiFi, free). Please note: non-smoking house. Smoke alarm, fire extinguisher. Games, indoor and outdoor play equipment and mini golf clubs available. Bookings accepted for holiday purposes only.
Enestående
8 anmeldelser
10/10
Tjek tilgængelighed
30
Hoteller i Bad Arolsen
Ferienpark Twistesee 5 km from Bad Arolsen: Cosy timber house "Geli". 100 houses in the resort. In the district of Wetterburg, in the woods. For shared use: property 33 ha, trees, meadow. Children's playground. Private: property 400 m2, public parking 50 m. E-charging station. Supermarket 5 km, restaurant 5 km, bus stop 400 m, railway station 5 km, sandy beach 500 m, indoor swimming pool 5 km, bathing lake "Twistesee" 500 m. Golf course (9 hole) 500 m, minigolf 300 m. Waterski facility approx. 500 m. 3-room bungalow 70 m2. Rustic and cosy furnishings: living/dining room with satellite TV, flat screen and radio. Exit to the terrace. 1 room with 2 beds. 1 room with 1 double bed. Open kitchen (oven, dishwasher, 4 ceramic glass hob hotplates, toaster, kettle, microwave, freezer, electric coffee machine). Shower/WC. Gas heating. Wooden floors. Terrace 10 m2. Terrace furniture, box-room. View of the forest. Facilities: Internet (WiFi, free). Please note: non-smoking house. 1 pet/ dog allowed.
Meget god
46 anmeldelser
8,4/10
Tjek tilgængelighed
30
Hoteller i Bad Arolsen
Ferienpark Twistesee 3 km from Bad Arolsen: Cosy timber house "Haus 57 Wald Eck", renovated in 2018. 400 m from the lake, in the countryside, in the woods. For shared use: park. Barbecue. In the house: storage room for bicycles. Parking at the house. E-charging station. Supermarket 3 km, restaurant 800 m, bus stop 3 km, railway station 3 km, sandy beach 400 m, outdoor swimming pool, indoor swimming pool 3 km. Golf course (9 hole) 800 m, minigolf 200 m, children's playground 100 m. The owner does not accept any youth groups. Please note: Loading and unloading of baggage is possible at the holiday house. 4-room house 70 m2. Cosy furnishings: living room with cable TV and flat screen. 1 room with 1 double bed. 2 rooms, each room with 1 x 2 bunk beds (90 cm, length 200 cm). Open kitchen (4 ceramic glass hob hotplates, toaster, kettle, microwave, freezer, electric coffee machine) with dining table. Shower/WC. Gas heating. Terrace 15 m2, patio. Terrace furniture, electric barbecue, deck chairs (5), box-room. Facilities: Internet (WiFi, free). Please note: non-smokers only. Smoke alarm.
Enestående
136 anmeldelser
9,8/10
Tjek tilgængelighed
25
Hoteller i Bad Arolsen
Ferienpark Twistesee 4 km from Bad Arolsen: Cosy, rustic timber house "Martina". 100 houses in the resort. In the district of Wetterburg, in a quiet, sunny position, 300 m from the lake, in the countryside, in the woods. For shared use: children's playground. Central parking spaces. E-charging station. Shop 4 km, supermarket 4 km, restaurant 2 km, bus stop 2 km, railway station 4 km, sandy beach 400 m, outdoor swimming pool 4 km, indoor swimming pool 4 km. Golf course (9 hole) 500 m, minigolf 300 m. Please note: car-free holiday complex. 3-room bungalow 52 m2. Rustic and cosy furnishings: living/dining room with satellite TV. Exit to the terrace. 1 room with 1 double bed (2 x 100 cm, length 200 cm). 1 room with 2 beds (90 cm, length 200 cm). Open kitchen (oven, dishwasher, 4 ceramic glass hob hotplates, toaster, microwave, freezer, grill, electric coffee machine) with dining table. Shower/WC. Gas heating. Wooden floors. Terrace 12 m2. Terrace furniture. View of the forest. Facilities: mosquito net. Internet (WiFi, free). Please note: non-smoking house. Maximum 2 pets/ dogs allowed. Smoke alarm, fire extinguisher. Mini golf clubs available.
Meget god
89 anmeldelser
8,6/10
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Parkering i Bad Arolsen

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Bad Arolsen?

Bad Arolsen har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, Welcome Hotel Bad Arolsen (fra 564 kr.), Hotel Brunnenhaus Schloss Landau (fra 639 kr.) og Hotel Luisen Mühle (fra 558 kr.) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Bad Arolsen?

For hoteller i Bad Arolsen, er den gennemsnitlige pris på hverdage 900 kr. og i weekender (fredag-lørdag) 943 kr..

Hvilke hoteller i Bad Arolsen tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Welcome Hotel Bad Arolsen (fra 564 kr.) tilbyder morgenmad af høj kvalitet. Start din dag med en lækker morgenmad!

Hvilke hoteller i Bad Arolsen anbefales til rejsende med børn?

Welcome Hotel Bad Arolsen (fra 564 kr.) og Hotel Luisen Mühle (fra 558 kr.) er meget velegnede til familierejser. Nyd en tur sammen med dine børn og andre familiemedlemmer!

Hvilke hoteller i Bad Arolsen tillader kæledyr?

Hvilke hoteller i Bad Arolsen har swimmingpools?

Welcome Hotel Bad Arolsen (fra 564 kr.) og Hotel Luisen Mühle (fra 558 kr.) er hoteller med swimmingpools. Bo på et af disse hoteller og nyd godt af en swimmingpool!

Hvilke hoteller i Bad Arolsen tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Welcome Hotel Bad Arolsen (fra 564 kr.) og Hotel Luisen Mühle (fra 558 kr.) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Bad Arolsen har spabade, der er værd at opleve?

Er du træt efter at have rejst? Welcome Hotel Bad Arolsen (fra 564 kr.) tilbyder højt vurderede spa-ydelser.

Hvilke hotelkampagner er der i Bad Arolsen?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Bad Arolsen Hoteller med Parkering-oplysninger

Antal hoteller13
Antal anmeldelser152
Højeste pris1.035 kr.
Laveste pris1.035 kr.
Gennemsnitlig pris (hverdage)900 kr.
Gennemsnitlig pris (weekender)943 kr.