Mount Abu

Bjergudsigt Hotels in Mount Abu

Indtast dine datoer for de seneste priser på Bjergudsigt hoteller og tilgængelighed i Mount Abu.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Popular Bjergudsigt Hotels in Mount Abu

Tjek disse hoteller, der passer til din rejsestil
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
80
Hoteller i Mount Abu
Beliggende i Mount Abu er Chacha Inn the Garden Retreat en god base at udforske byen fra. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke pool med udsigt. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Vil du have noget at drikke? Gå til den interne bar eller café. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en grill, have og legeplads. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Fantastisk
41 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 52 EUR
Tjek tilgængelighed
20
Hoteller i Mount Abu
Med et ophold på Hotel Saraswati er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Denne ejendom tilbyder ridning og vandring, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Meget god
8,6/10
1 nat
Fra 71 EUR
Tjek tilgængelighed
36
Hoteller i Mount Abu
Hotel Hillock ligger i Mount Ābu og har udendørs swimmingpool. Den lokale busstation ligger 50 meter derfra. Der tilbydes gratis parkering på selve ejendommen. Værelserne har aircondition, fladskærms-tv med satellitkanaler, opholdsområde og minibar. Der er desuden eget badeværelse med bruser og hårtørrer. Hotel Hillock har have, terrasse og grilludstyr. De øvrige faciliteter omfatter mødelokaler, et spillelokale og en udflugtsskranke. Der er særlige faciliteter for gæster med nedsat mobilitet. Gæsterne kan nyde et bredt udvalg af indiske og internationale specialiteter på Mayur Restaurant, mens forfriskende drikkevarer med og uden alkohol serveres i baren On the Rocks. Der kan bestilles roomservice døgnet rundt. Ejendommen ligger 1,3 km fra Nakki-søen, 2,2 km fra Om Shanti Bhawan og 3,7 km fra Delwara Jain-templet. Togstationen Abu Road ligger 26 km fra hotellet, mens Maharana Pratap Lufthavn ligger 175 km derfra.
Vidunderligt
40 anmeldelser
9,6/10
1 nat
Fra 68 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Mount Abu
Med et ophold hos Radisson Resort Mount Abu i Ābu Road befinder du dig i bjergene, kun få skridt fra Brahma Kumaris Spirituelle Universitet og Museum og 6 min. gang fra Nakki-søen. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger 1,4 km fra Brahma Kumaris Museum og 1,6 km fra Mount Abu Polo Ground. Fra en have på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang og concierge-tjenester. Få en bid mad på Vanshree, en restaurant, hvor du kan nyde en drink i baren/loungen, eller bliv på værelset, hvor der er mulighed for roomservice døgnet rundt. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.30. Gæsterne har blandt andet adgang til en computerstation, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Gratis parkeringsservice er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 64 aircondition-afkølede værelser, der indeholder minibar og smart-tv. Din seng har Select Comfort-madras og er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Et tv med kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt brusehoved med spredningseffekt og gratis toiletartikler.
Vidunderligt
52 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 217 EUR
Tjek tilgængelighed
78
Hoteller i Mount Abu
Hotel Swagat er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Meget god
95 anmeldelser
8,0/10
1 nat
Fra 23 EUR
Tjek tilgængelighed
66
Hoteller i Mount Abu
Hotel Mount Regency er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Gå til indendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. For at genoplade dine batterier eller blot slappe af, besøg ejendommens spa eller massagerum. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
God
45 anmeldelser
7,6/10
1 nat
Fra 28 EUR
Tjek tilgængelighed
49
Hoteller i Mount Abu
With a stay at Hotel Agroha in Abu Road, you'll be a 4-minute walk from Shankar Math and 9 minutes by foot from Bheru Tarak Dham Jain Temple. This hotel is 0.7 mi (1.1 km) from Mount Abu Polo Ground and 0.8 mi (1.3 km) from Brahma Kumaris Museum. Take in the views from a garden and make use of amenities such as complimentary wireless internet access and a living plant wall. Additional amenities at this Colonial hotel include a picnic area and barbecue grills. Full breakfasts are available daily from 8:00 AM to 11:00 AM for a fee. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 8 guestrooms. Your room comes with a pillowtop bed. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Bathrooms with showers are provided.
Fantastisk
27 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 50 EUR
Tjek tilgængelighed
29
Hoteller i Mount Abu
Med et ophold på Palace Hotel - Bikaner House er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedets massagerum. Der er masser af aktiviteter at lave, herunder tennisbane, ridning og vandring. I løbet af din nedetid kan du nippe til en drink i bar eller opfriske dine sanser med en kop kaffe på café. På denne hotel har du adgang til en grill, have og legeplads. Den døgnåbne reception er tilgængelig for dig døgnet rundt. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Meget god
20 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 120 EUR
Tjek tilgængelighed
99
Hoteller i Mount Abu
Overnatter du ved Hotel Karnavati, som ligger i bjergene i Ābu Road, er du kun 5 minutters gang fra Nakki-søen og Brahma Kumaris Museum. Dette hotel med familievenlig profil ligger 0,6 km fra Mount Abu Polo Ground og 0,8 km fra Toad Rock. Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan nyde massage. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, spillehal/spillerum og hjælp med udflugter/billetter. Tag forbi dette hotels restaurant, ROCK VIEW, hvor du kan få frokost eller aftensmad. Du kan også spise på stedets kaffebar/café eller blive på værelset, hvor der er mulighed for roomservice døgnet rundt. Hvis du har lyst til at mingle med de andre gæster, bør du tage med til en gratis reception, der afholdes dagligt. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.30. Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og vaskeri. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Du vil helt sikkert føle dig hjemme i et af stedets 18 værelser. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer pengeskabe og massage på værelset, og rengøring udføres dagligt.
Meget god
41 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 31 EUR
Tjek tilgængelighed
52
Hoteller i Mount Abu
Great care is taken to ensure guests experience comfort through top-notch services and amenities. The hotel offers complimentary parking for guests who arrive with their own mode of transport. During your stay at this fantastic hotel, experience comfort and warmth from the delightful on-site fireplace on those chilly days and nights.For extended visits or whenever required, the dry cleaning service and laundry service ensures your preferred travel garments remain clean and accessible.During leisurely days and evenings, in-room amenities such as room service and daily housekeeping enable you to maximize your stay in the room. The hotel is completely smoke-free.Crafted for coziness, every guestroom provides an array of features, guaranteeing a tranquil night's sleep while maintaining the level of comfort. For a more enjoyable stay, select rooms at hotel are equipped with linen service and air conditioning. At Kesar Bhawan Palace, a selection of rooms can be found that showcase unique design elements such as a balcony or terrace. Expand your in-room entertainment choices with various amenities, such as television offered in certain accommodations. In select rooms, the hotel offers visitors access to a refrigerator. Maintain your cleanliness and feel revitalized using toiletries available in select guest restrooms. Each morning at Kesar Bhawan Palace, a scrumptious, homemade breakfast kick-starts the day.During your visit, indulge in a range of delightful culinary choices at hotel to enhance your experience.
God
12 anmeldelser
7,9/10
1 nat
Fra 58 EUR
Tjek tilgængelighed
Se alle Bjergudsigt hoteller i Mount Abu

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære Bjergudsigt-hoteller er der i Mount Abu?

Uanset om du rejser til Mount Abu grundet forretning eller turisme, er Rose Cottage - A Heritage Retreat (fra 18 EUR) , Chacha Inn the Garden Retreat (fra 53 EUR) og Hotel Blue Valley (fra 11 EUR) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for Bjergudsigt-hoteller i Mount Abu?

For Bjergudsigt hoteller i Mount Abu, er gennemsnitsprisen på hverdage 94 EURog i weekender (fredag-lørdag) 103 EUR.

Hvilke Bjergudsigt-hoteller i Mount Abu har swimmingpools?

Der er mange Bjergudsigt-hoteller i Mount Abu med swimmingpools. Chacha Inn the Garden Retreat (fra 53 EUR) , Hotel Hillock (fra 59 EUR) og Hotel Mount Regency (fra 31 EUR) er meget populære.

Hvilke Bjergudsigt-hoteller i Mount Abu tilbyder spa-tjenester?

Er du træt efter en rejse? Hotel Karnavati (fra 26 EUR) og Hotel Mount Regency (fra 31 EUR) tilbyder højt vurderede spa-tjenester.

Hvilke Bjergudsigt-hoteller i Mount Abu tilbyder morgenmad?

Hvilke tilbud er tilgængelige for Bjergudsigt-hoteller i Mount Abu?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for Bjergudsigt-hoteller. Tjek kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Mount Abu Bjergudsigt Hoteloplysninger

Antal hoteller14
Antal anmeldelser376
Gennemsnitlig pris (weekender)103 EUR
Gennemsnitlig pris (hverdage)94 EUR