Rueil-Malmaison

Hoteller med morgenmad i Rueil-Malmaison

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Morgenmad i Rueil-Malmaison.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Hoteller i Rueil-Malmaison med morgenmad

Se vores udvalg af hoteller i Rueil-Malmaison med Morgenmad
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
58
Hoteller i Rueil-Malmaison
Med et ophold ved Hôtel des Arts i Rueil-Malmaison er du kun 10 minutters kørsel fra Paris La Défense Arena og La Défense. Dette hotel ligger 8,3 km fra Palais des Congrès de Paris og 9,3 km fra Triumfbuen. Drag fordel af rekreative tilbud, såsom en sauna, eller andre faciliteter, inklusive gratis trådløs internetadgang og tv på fællesarealer. Dette hotel tilbyder roomservice (i et begrænset antal timer) på værelset. Morgenmadsbuffet serveres på hverdage fra kl. 07.30 til kl. 10.00 og i weekenderne fra kl. 08.00 til kl. 10.30 mod et gebyr. Gæsterne har blandt andet adgang til et pengeskab i receptionen, en elevator og kaffe/te på fællesarealer. Du vil helt sikkert føle dig hjemme i et af stedets 32 værelser. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har badekar eller bruser og hårtørrer. Faciliteter inkluderer elkedler og rengøring udføres dagligt.

"Hotellet er beliggende i centrum af byen, og det geografiske sted er meget godt, og vinduet er lille.Hotellet har en dørlås om natten, der skal indtastes en adgangskode for at komme ind, receptionen har ingen 24-timers service, og hvis du kommer sent tilbage, skal du huske dørlåsen.Elevatorerne er små, og de er gamle, og de er alvorlige. Relativt rent, men der er en flod i huset.Badeværelset er også mere gammelt.Anbefales mere ved siden af Ibis."
God
41 anmeldelser
7,9/10
1 nat
Fra 73 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Rueil-Malmaison
Med et ophold på Novotel Paris Rueil-Malmaison er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Snup en bid mad på den interne restaurant, som serverer Fransk-retter. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Vil du have noget at drikke? Gå til den interne bar eller café. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en legeplads. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste. En parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.

"We had a very distressing experience during our recent stay at Novotel Paris Rueil-Malmaison. On the night of our arrival, the lock on our hotel room door broke, trapping all of our belongings inside. Despite repeated requests for assistance, the hotel failed to resolve the issue until 4:30 AM. This created a major problem for our family. I had to wait until the middle of the night to change my contact lenses and take my medication, which had been locked in the room. We were traveling with children, and one of them had to be woken up at 6:00 AM to shower and change clothes before our scheduled activities—after an almost sleepless night. We received no meaningful apology or real compensation from the hotel. The night manager told us that a free breakfast and €40 worth of points was “the best they could do.” We ended up canceling all of our plans for the following day because we were simply too exhausted. The staff showed little empathy or urgency throughout the incident. The lack of basic service and care was truly disappointing. The only positive part of this experience was the excellent customer support from Trip.com, who stepped in to help and eventually issued us credits equal to the value of a refund. Unfortunately, the hotel itself failed to take real responsibility."
Meget god
71 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 99 EUR
Tjek tilgængelighed
99
Hoteller i Rueil-Malmaison
Med et ophold på ibis Rueil-Malmaison Centre er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. I løbet af din nedetid kan du nippe til en drink i bar eller opfriske dine sanser med en kop kaffe på café. På denne hotel har du adgang til en bibliotek, executive lounge, spillerum og te-stue. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. En parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
52 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 72 EUR
Tjek tilgængelighed
47
Hoteller i Rueil-Malmaison
Med et ophold på Appart'hôtel Odalys City Campus - Paris Rueil Malmaison er du klar til at slappe af efter en dags rejse. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen.
God
59 anmeldelser
7,9/10
1 nat
Fra 53 EUR
Tjek tilgængelighed
63
Hoteller i Rueil-Malmaison
Med et ophold ved OKKO Hotels Paris Rueil-Malmaison i Rueil-Malmaison er du kun 10 minutters kørsel fra Paris La Défense Arena og La Défense. Dette hotel ligger 8,8 km fra Palais des Congrès de Paris og 9,8 km fra Triumfbuen. Gå ikke glip af de rekreative tilbud, inklusive en sauna og et fitnesscenter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og tv på fællesarealer. Som gæst på OKKO Hotels Paris Rueil-Malmaison kan du nyde et måltid på Cave à manger. Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Morgenmadsbuffet serveres på hverdage fra kl. 07.00 til kl. 10.00 og i weekenderne fra kl. 07.00 til kl. 11.00 mod et gebyr. Gæsterne har blandt andet adgang til et døgnåbent forretningscenter, gratis aviser i lobbyen og renseri/vaskeservice. Føl dig hjemme i et af de 110 værelser, der indeholder espressomaskine og fladskærms-tv. Din seng er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt brusehoved med spredningseffekt og hårtørrer.
Meget god
70 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 94 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Rueil-Malmaison
Med et ophold på Le Relais de La Malmaison, A Member of Radisson IN er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke opvarmet pool. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa, massagerum, sauna eller tyrkisk bad/hamam. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
God
83 anmeldelser
7,8/10
1 nat
Fra 132 EUR
Tjek tilgængelighed
50
Hoteller i Rueil-Malmaison
Med et ophold ved ibis budget Rueil Malmaison i Nanterre (Quartier du Vieux-Pont - Sainte-Geneviève) er du kun 5 minutters kørsel fra La Défense og 5 minutters kørsel fra Paris La Défense Arena. Dette hotel ligger 9,8 km fra Triumfbuen og 9,9 km fra Champs-Élysées. Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, hjælp med udflugter/billetter og automat. Dette hotel tilbyder roomservice på værelset. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 06.30 til kl. 10.00. Gæsterne har blandt andet adgang til hurtig udtjekning, gratis aviser i lobbyen og en døgnåben reception. Selvstændig parkering (tillægsgebyr) er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 144 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Der er bruser på badeværelserne. Faciliteter inkluderer skriveborde, og rengøring udføres dagligt. Der kan anmodes baby-/barnesenge (gratis).
53 anmeldelser
7,0/10
1 nat
Fra 62 EUR
Tjek tilgængelighed
66
Hoteller i Rueil-Malmaison
Renaissance Paris Hippodrome de St. Cloud Hotel er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. For at genoplade batterierne eller blot slappe af, besøg ejendommens spa, massagerum, sauna eller tyrkisk bad/hamam. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Denne ejendom tilbyder tennisbane og golfbane, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have og spillerum. Denne ejendom tilbyder også valutaveksling, opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Fantastisk
63 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 215 EUR
Tjek tilgængelighed
78
Hoteller i Rueil-Malmaison
With a stay at Hotel Albert 1er, you'll be centrally located in Rueil-Malmaison, within a 10-minute drive of La Défense and Paris La Défense Arena. This golf hotel is 6.6 mi (10.6 km) from Palais des Congrès de Paris and 7.3 mi (11.7 km) from Arc de Triomphe. Take advantage of recreation opportunities such as bicycles to rent or take in the view from a terrace and a garden. Additional amenities at this hotel include complimentary wireless internet access, concierge services, and a picnic area. Take advantage of the hotel's room service (during limited hours). Quench your thirst with your favorite drink at the bar/lounge. Buffet breakfasts are available daily from 7 AM to 10 AM for a fee. Featured amenities include a business center, complimentary newspapers in the lobby, and dry cleaning/laundry services. Self parking (subject to charges) is available onsite. Stay in one of 49 guestrooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wired and wireless internet access keeps you connected, and satellite programming provides entertainment. Private bathrooms have deep soaking bathtubs and complimentary toiletries. Conveniences include desks and complimentary newspapers, as well as phones with free local calls.
33 anmeldelser
7,5/10
1 nat
Fra 88 EUR
Tjek tilgængelighed
67
Hoteller i Rueil-Malmaison
B&B HOME Rueil-Malmaison Gare er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en spillerum og automat. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen .

"Accueil chaleureux et professionnel rien e redire. Nous y retournerons volontiers si nous retournons dans la région."
Meget god
80 anmeldelser
8,1/10
1 nat
Fra 77 EUR
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Morgenmad i Rueil-Malmaison

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære hoteller med Morgenmad er der i Rueil-Malmaison?

Uanset om du rejser til Rueil-Malmaison grundet forretning eller turisme, er OKKO HOTELS Paris Rueil Malmaison (fra 83 EUR) , Novotel Paris Rueil-Malmaison (fra 79 EUR) og B&B HOME Rueil-Malmaison Gare (fra 76 EUR) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller med Morgenmad i Rueil-Malmaison?

For hoteller med Morgenmad i Rueil-Malmaison, er gennemsnitsprisen på hverdage 159 EUR og i weekender (fredag-lørdag) 150 EUR.

Hvilke hoteller med Morgenmad i Rueil-Malmaison tillader kæledyr?

Hotel des Arts (fra 62 EUR) tillader kæledyr. Tag dine kæledyr med dig under dit ophold!

Hvilke kampagner er tilgængelige for hoteller med Morgenmad i Rueil-Malmaison?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Rueil-Malmaison Hoteller med Morgenmad-oplysninger

Antal hoteller11
Antal anmeldelser645
Højeste pris933 EUR
Laveste pris84 EUR
Gennemsnitlig pris (hverdage)159 EUR
Gennemsnitlig pris (weekender)150 EUR