Tallinn City

Hoteller med morgenmad i Tallinn City

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Morgenmad i Tallinn City.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Hoteller i Tallinn City med morgenmad

Se vores udvalg af hoteller i Tallinn City med Morgenmad
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
99+
Hoteller i Kesklinn,Tallinn City
Med et ophold ved Nunne Boutique Hotel i Tallinn (Tallinn Gamle Bydel) er du kun 10 minutters kørsel fra Tallinn Havn og Det Tykke Margrethetårn. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger 0,4 km fra Bymuren og 0,5 km fra Tallinn Byteater. Drag fordel af rekreative tilbud, såsom en sauna, eller andre faciliteter, inklusive gratis trådløs internetadgang og concierge-tjenester. Som gæst på Nunne Boutique Hotel kan du nyde et måltid på Restaurant Âme. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 11.00. Gæsterne har blandt andet adgang til hurtig udtjekning, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Føl dig hjemme i et af de 74 aircondition-afkølede værelser, der indeholder espressomaskine og LED-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har hårtørrer og badekåbe. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe med plads til bærbar computer og skriveborde.
Enestående
58 anmeldelser
9,8/10
1 nat
Fra 100 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Kesklinn,Tallinn City
Citybox Tallinn City Center ligger i havnekomplekset Porto Franco. Hotellet ligger tæt på den gamle bydel, 200 m fra Roterman-kvarteret og 500 m fra butikscentret Viru. Det er muligt at tjekke ind selv. Samtlige værelser på Citybox Tallinn City Center har eget badeværelse med bruser og hårtørrer. Samtlige værelser har skrivebord, stol og wi-fi. Nogle af værelserne har også siddepladser ved vinduet. Hotellet har fælles køkken med mikrobølgeovn, køleskab og kedel. Niguliste Museum-Concert Hall ligger 1,9 km fra overnatningsstedet, og Lennusadam Havn ligger 2 km derfra. Den nærmeste lufthavn er Lennart Meri Tallinn Lufthavn, 5 km fra Citybox Tallinn City Center.
Fantastisk
200 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 46 EUR
Tjek tilgængelighed
87
Hoteller i Kesklinn,Tallinn City
Oplev alt, hvad Kesklinn har at tilbyde under dit ophold på Rixwell Viru Square Hotel. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedets sauna. Prøv Lokal-stil retter på en af ​​2 in-house restaurants. Den interne café er det perfekte sted at hænge ud. På denne hotel har du adgang til en automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. En parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
115 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 43 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Kesklinn,Tallinn City
Nordic Hotel Forum, WorldHotels Distinctive ligger i Tallinn City's Kesklinn og er placeret til at opfylde behovene hos dem, der rejser for sjov eller forretning. For at genoplade batterierne eller blot slappe af, besøg ejendommens spa, massagerum, sauna eller tyrkisk bad/hamam. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Fantastisk
71 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 77 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Kesklinn,Tallinn City
Beliggende i Tallinn City's Kesklinn, tilbyder Hyatt Place Tallinn en fantastisk opholdsoplevelse for dem, der rejser for sjov eller forretning. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. Denne ejendom tilbyder også gratis opbevaring af bagage og renseri. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen .
Vidunderligt
53 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 75 EUR
Tjek tilgængelighed
94
Hoteller i Kesklinn,Tallinn City
Centennial Nexus Hotel Tallinn har en god beliggenhed i Tallinn og har aircondition, gratis wi-fi, roomservice og privat parkering. Overnatningsstedet ligger 2,6 km fra Kalarand Strand og har en bar. Overnatningsstedet er allergivenligt og ligger 9 minutters gang fra Toompea-slottet. Alle enheder hos hotellet har et skrivebord, fladskærms-tv, privat badeværelse, sengetøj og håndklæder. Det private badeværelse har en hårtørrer. Alle værelserne har et klædeskab og kedel. Gæsterne hos Centennial Nexus Hotel Tallinn kan få morgenmad med buffet. Overnatningsstedet har en restaurant der serverer europæiske retter. Der kan også anmodes om vegetariske retter, laktosefri retter og veganske retter. Personalet i den døgnåbne reception taler engelsk, estisk og russisk. Populære seværdigheder i nærheden af Centennial Nexus Hotel Tallinn omfatter Alexander Nevsky-katedralen, Estlands nationalopera og Tallinn Station. Lennart Meri Tallinn Lufthavn ligger 5 km fra overnatningsstedet, og der tilbydes lufthavnstransport mod betaling.

"I was given a room on the 1st floor and due to the weather, I’m only left with the option to open up the windows for some coolness to come in. Amazingly it was quiet during the night~ Breakfast was great. Appreciate the coffee machines and the options for hot food instead of just sandwich’s and salads. Will definitely use book this hotel again thought they charge for guest overnight parking."
Meget god
47 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 46 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Põhja-Tallinn,Tallinn City
Park Inn by Radisson Meriton Conference Spa Tallin ligger i Tallinn City's Põhja-Tallinn og er placeret til at opfylde behovene hos dem, der rejser for sjov eller forretning. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en opvarmet pool. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa, massagerum, sauna eller fodbad. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en spillerum og automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen .

"I recently stayed at the Radisson Blu Hotel and had a mostly positive experience. The location is fantastic, being close to the old town, major tourist attractions, and a variety of restaurants. The highlight of the hotel is the Sky Lounge on the 26th floor, which offers stunning 360-degree views of the city. I highly recommend visiting at sunset and for night views – it’s incredible. The hotel also features a bar and a restaurant on the ground floor, and I appreciated the complimentary water bottles and the coffee and tea selection in the rooms. Hotel rooms are comfortable. Additionally, there's a small area near the reception where you can get free water, snacks, and fruits, which is a nice gesture not commonly found in other hotels. Check-in and check-out were smooth, and they offer a free luggage room. The staff was really helpful throughout my stay. However, the room service was disappointing; the cleaner didn’t spend enough time cleaning the room or bathroom properly. On a positive note, we tried the spa, which is excellent. If you buy a coupon at the hotel reception, it costs €10, compared to €25 at the spa counter. The spa features a nice pool, jacuzzi, sauna, and steam rooms. Overall, I enjoyed my stay at the Radisson Blu Hotel and would recommend it."
Meget god
51 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 43 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Kesklinn,Tallinn City
Hotel Metropol har en central beliggenhed i Tallinn, kun 10 min. gang fra Skt. Olav-kirken og 11 min. gang fra Rådhuspladsen. Dette hotel ligger 1 km fra Tallinn-universitet og 1,7 km fra Claustrophobia. Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, frisørsalon og festsal. Tag forbi dette hotels restaurant, NoonBox, og få frokost, eller køb en snack på stedets kaffebar/café. Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Morgenmadsbuffet serveres på hverdage fra kl. 07.00 til kl. 10.00 og i weekenderne fra kl. 07.30 til kl. 10.30 mod et gebyr. Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Dette hotel tilbyder arrangementfaciliteter, såsom et konferencecenter og 4 mødelokaler. Selvstændig parkering (tillægsgebyr) er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 155 værelser, der indeholder køleskab. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har bruser og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt skriveborde og mørklægningsgardiner.

"Centralt baserede, gå støv kan 15min til Tallinn ferry havn, 15min til Old City, rimi hypermarkeder og andre butikker i nærheden, masser af offentlig transport og Bolt scooters. Moderne bygning, meget effektiv opvarmning og ventilation, ingen lugt eller fugtighed, tøj tørre om fem timer. Det eneste, der skal passes, er den vest, der er åben på foden og relativt kort, sengen er på en fast side, duvet og pølser er fjer."
Meget god
94 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 39 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Kesklinn,Tallinn City
Radisson Collection Hotel, Tallinn ligger i hjertet af Tallinn, kun 5 minutters gang fra Viru Keskus Shoppingcenter og Solaris-centeret. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger 1,3 km fra Rottermann-kvarteret og 1,7 km fra Tallinn Julemarkeder. Forkæl dig selv med et besøg i stedets spa, der tilbyder kropsbehandlinger og ansigtsbehandlinger. Du kan drage fordel af rekreative faciliteter, såsom en indendørs pool, en sauna og et døgnåbent fitnesscenter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og pejs i lobbyen. Spis dig mæt i lokale og internationale retter på MEKK Restaurant, som er en af dette hotels 2 restauranter, eller bliv på værelset, og nyd godt af roomservice døgnet rundt.Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Morgenmadsbuffet serveres på hverdage fra kl. 06.30 til kl. 10.30 og i weekenderne fra kl. 07.00 til kl. 11.00 mod et gebyr. Gæsterne har blandt andet adgang til et døgnåbent forretningscenter, hurtig indtjekning og hurtig udtjekning. Planlægger du et arrangement i Tallinn? På dette hotel er der et område på 1074 kvadratmeter til rådighed, bestående af et konferencecenter og 8 mødelokaler. Transport fra lufthavnen til hotellet er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og selvstændig parkering (tillægsgebyr) findes desuden på stedet. Føl dig hjemme i et af de 287 værelser, der indeholder minibar og LCD-tv. Med gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt designertoiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde.
Vidunderligt
131 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 91 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Kesklinn,Tallinn City
Med et ophold ved Tallink Spa and Conference Hotel har du en central base i Tallinn, kun 5 minutters gang fra Tallinn Havn og Det Estiske Center for Arkitektur. Dette hotel med spa ligger 0,4 km fra Estlands Museum for Moderne Kunst og 0,9 km fra Det Russiske Kulturcenter. Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan slappe af og nyde massage, kropsbehandlinger samt ansigtsbehandlinger. Hvis du leder efter rekreative muligheder, vil du kunne finde en indendørs pool, en sauna og en sæsonbestemt udendørs pool. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og frisørsalon. Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på stedets kaffebar/café. dette hotel har også roomservice (i et begrænset antal timer). Besøg baren/loungen eller baren ved poolen, og slap af med din yndlingsdrink. Morgenmadsbuffet serveres på hverdage fra kl. 07.00 til kl. 10.00 og i weekenderne fra kl. 07.00 til kl. 11.00 mod et gebyr. Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, et forretningscenter og renseri/vaskeservice. Dette hotel tilbyder arrangementfaciliteter, såsom konferencelokaler og mødelokaler. Selvstændig parkering (tillægsgebyr) er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 300 aircondition-afkølede værelser, der indeholder minibar og fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde.
Meget god
118 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 56 EUR
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Morgenmad i Tallinn City

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære hoteller med Morgenmad er der i Tallinn City?

Uanset om du rejser til Tallinn City grundet forretning eller turisme, er Hilton Tallinn Park (fra 79 EUR) , Swissôtel Tallinn (fra 84 EUR) og Radisson Collection Hotel, Tallinn (fra 99 EUR) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller med Morgenmad i Tallinn City?

For hoteller med Morgenmad i Tallinn City, er gennemsnitsprisen på hverdage 139 EUR og i weekender (fredag-lørdag) 161 EUR.

Hvilke hoteller med Morgenmad i Tallinn City er luksushoteller?

Mange hoteller med Morgenmad i Tallinn City er luksushoteller. Hilton Tallinn Park (fra 79 EUR), Swissôtel Tallinn (fra 84 EUR) og Radisson Collection Hotel, Tallinn (fra 99 EUR) er meget populære.

Hvilke kampagner er tilgængelige for hoteller med Morgenmad i Tallinn City?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Tallinn City Hoteller med Morgenmad-oplysninger

Antal hoteller71
Antal anmeldelser5,888
Højeste pris1.206 EUR
Laveste pris51 EUR
Gennemsnitlig pris (hverdage)139 EUR
Gennemsnitlig pris (weekender)161 EUR