Ulan Bator

Hoteller med barer i Ulan Bator

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Barer i Ulan Bator.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

De bedste hoteller med barer i Ulan Bator

Se vores udvalg af hoteller i Ulan Bator med Barer
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
78
Hoteller i Bayanzurkh,Ulan Bator
Når du bor på Chinggis Khaan Hotel Ulaanbaatar, vil du være perfekt positioneret til at udforske Bayanzurkh District. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa eller massagerum. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Vil du have noget at drikke? Gå til den interne bar eller café. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. For ekstra bekvemmelighed er gratis opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.

"I love this hotel, if ever i will go back again to Mongolia i will stay here again. This is one of my most memorable trip, also love the breakfast buffet but kindly add more options. This trip is so unforgettable, it is one of the cleanest hotels I’ve stayed in my life."
Meget god
471 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 118 CAD
Tjek tilgængelighed
61
Hoteller i Khan-Uul,Ulan Bator
Fantastisk
9,1/10
1 nat
Fra 15 CAD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Bayanzurkh,Ulan Bator
Med et ophold hos Millennium Plaza Hotel har du en base i hjertet af Ulaanbaatar, kun få skridt fra Ulaanbaatar Bymuseum og 9 min. gang fra Internationalt Intellektuelt Museum. Dette hotel ligger 1 km fra Lenin Statue og 1,3 km fra Udenrigsministeriet. Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, gavebutik/aviskiosk og frisørsalon. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer bryllupsfaciliteter, pejs i lobbyen og balsal. Spis dig mæt i internationale retter på Millennium Restaurant, som er en af dette hotels 3 restauranter, eller bliv på værelset, og nyd godt af roomservice (i et begrænset antal timer). Du kan også købe en snack på stedets kaffebar/café. Hvis du har lyst til at mingle med de andre gæster, bør du tage med til en gratis reception, der afholdes dagligt. Har du brug for en pause? Få en drink ved en af stedets 2 barer/lounger. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00. Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, en flersproget medarbejderstab og bagageopbevaring. Planlægger du et arrangement i Ulaanbaatar? På dette hotel er der et område på 70 kvadratmeter til rådighed, bestående af et konferencecenter og 3 mødelokaler. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt). Føl dig hjemme i et af de 72 aircondition-afkølede værelser, der indeholder minibar og LCD-tv. Din seng har madras af viskoelastisk skum og er udstyret med dundyner og egyptiske bomuldslagner. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med gratis toiletartikler og hårtørrer.
Meget god
366 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 139 CAD
Tjek tilgængelighed
74
Hoteller i Sukhbaatar District,Ulan Bator
Med et ophold hos Ulaanbaatar Hotel har du en base i hjertet af Ulaanbaatar, kun få skridt fra Lenin Statue og Mongoliets Nationale Galleri for Moderne Kunst. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger 0,5 km fra Udenrigsministeriet og 0,5 km fra Central Tower. Fra en have kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan nyde godt af rekreative faciliteter, såsom et fitnesscenter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og babysitning (tillægsgebyr). Snup en bid mad på en af 2 restauranter på dette hotel. Du kan også blive på værelset og nyde godt af roomservice (i et begrænset antal timer) eller hente en snack på stedets kaffebar/café. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 09.30. Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og en flersproget medarbejderstab. Dette hotel tilbyder arrangementfaciliteter, såsom et konferencecenter og 5 mødelokaler. Føl dig hjemme i et af de 111 værelser, der indeholder minibar og LED-tv. Din seng har madras af viskoelastisk skum og er udstyret med dundyner og egyptiske bomuldslagner. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt brusehoved med spredningseffekt og gratis toiletartikler.
Meget god
218 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 128 CAD
Tjek tilgængelighed
75
Hoteller i Sukhbaatar District,Ulan Bator
Med et ophold hos Hotel Nine har du en base i hjertet af Ulaanbaatar, kun få skridt fra Mongoliets Nationale Galleri for Moderne Kunst og 6 min. gang fra Central Tower. Dette hotel ligger 0,3 km fra Sükhbaatar-pladsen og 0,5 km fra Lenin Statue. Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og festsal. Snup en bid mad på en af 2 restauranter på dette hotel. Du kan også blive på værelset og nyde godt af roomservice (i et begrænset antal timer) eller hente en snack på stedets kaffebar/café. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Morgenmadsbuffet serveres på hverdage fra kl. 07.30 til kl. 10.00 og i weekenderne fra kl. 08.00 til kl. 10.00 mod et gebyr. Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, en computerstation og gratis aviser i lobbyen. Planlægger du et arrangement i Ulaanbaatar? På dette hotel er der et område på 100 kvadratmeter til rådighed, bestående af konferencelokaler og mødelokaler. Mod et tillægsgebyr har gæster adgang til lufthavnstransport tur-retur (døgnet rundt) og afhentningsservice fra togstationen. Føl dig hjemme i et af de 53 aircondition-afkølede værelser, der indeholder minibar og LED-tv. Med gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt brusehoved med spredningseffekt og gratis toiletartikler. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og elkedler.
Fantastisk
332 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 76 CAD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Bayangol District,Ulan Bator
Når du bor på Ayanchin Hotel, vil du være perfekt positioneret til at udforske Bayangol District. Gå til indendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. For at genoplade batterierne eller blot slappe af, besøg ejendommens spa, massagerum eller sauna. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. Denne ejendom tilbyder også gratis opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
God
78 anmeldelser
7,9/10
1 nat
Fra 40 CAD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sukhbaatar District,Ulan Bator
Med et ophold hos Blue Sky Hotel & Tower har du en base i hjertet af Ulaanbaatar, kun få skridt fra Mongolske Kunstneres Udstillingshal og Udenrigsministeriet. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger 0,2 km fra Central Tower og 0,3 km fra Sükhbaatar-pladsen. Tag dig tid til et besøg i stedets spa, der tilbyder komplet spabehandling. Du vil helt sikkert værdsætte de rekreative faciliteter, herunder 3 boblebade, en sauna og et fitnesscenter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og gavebutik/aviskiosk. Snup en bid mad på en af 3 restauranter på dette hotel. Du kan også blive på værelset og nyde godt af roomservice (i et begrænset antal timer) eller hente en snack på stedets kaffebar/café. Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 06.30 til kl. 10.00. Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Dette hotel tilbyder arrangementfaciliteter, såsom et konferencecenter og mødelokaler. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Føl dig hjemme i et af de 200 aircondition-afkølede værelser, der indeholder minibar og LCD-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med en kombination af bruser/badekar samt kildevandsbad og gratis toiletartikler. Faciliteter inkluderer pengeskabe og skriveborde, samt telefoner med gratis internationale opkald.
Meget god
252 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 224 CAD
Tjek tilgængelighed
65
Hoteller i Chingeltei District,Ulan Bator
Med et ophold hos Premium Hotel Ulaanbaatar har du en base i hjertet af Ulaanbaatar, kun få skridt fra Tasgany Ovoo og 5 min. gang fra Gesar Süm. Dette hotel ligger 0,5 km fra Bakula Rinpoche Süm og 0,8 km fra Det Gyldne Tempel. Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og frisørsalon. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer festsal, automat og cykelparkering. Spis dig mæt i kinesiske retter på Yu Long, som er en af dette hotels 2 restauranter, eller bliv på værelset, og nyd godt af roomservice (i et begrænset antal timer). Du kan også købe en snack på stedets kaffebar/café. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00. Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, et forretningscenter og gratis aviser i lobbyen. Planlægger du et arrangement i Ulaanbaatar? På dette hotel er der et område på 270 kvadratmeter til rådighed, bestående af et konferencecenter og mødelokaler. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og selvstændig parkering (tillægsgebyr) findes desuden på stedet. Føl dig hjemme i et af de 71 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder LCD-tv. Med gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har gratis toiletartikler og bidet. Faciliteter inkluderer pengeskabe og skriveborde, og rengøring udføres dagligt.
Meget god
111 anmeldelser
8,3/10
1 nat
Fra 94 CAD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Bayangol District,Ulan Bator
Med et ophold ved Ramada by Wyndham Ulaanbaatar Citycenter har du en base i hjertet af Ulaanbaatar, kun 15 minutters gang fra Jagtsmuseum og Gandantegchinlen Kloster. Dette hotel ligger 1,1 km fra Det Gyldne Tempel og 1,3 km fra Bodhisattva Avalokiteshvara Tempel. Fra en tagterrasse og en have kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan drage fordel af rekreative tilbud, såsom et døgnåbent fitnesscenter. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og gavebutik/aviskiosk. Få stillet sulten med frokost eller aftensmad på dette hotels restaurant, Hansang, eller bliv på værelset, hvor du kan nyde godt af roomservice (i et begrænset antal timer). Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00. Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Planlægger du et arrangement i Ulaanbaatar? På dette hotel er der et område på 110 kvadratmeter til rådighed, bestående af konferencelokaler og 2 mødelokaler. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Føl dig hjemme i et af de 124 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder minibar. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med en kombination af bruser/badekar, dybe badekar og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde.
Meget god
176 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 112 CAD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sukhbaatar District,Ulan Bator
Med et ophold ved Novotel Ulaanbaatar har du en central base i Ulaanbaatar, kun 5 minutters gang fra Migjid Janraisig Sum og 5 minutters gang fra Mongoliets nationaluniversitet. Dette hotel ligger 0,5 km fra Dashchoilon Khiid og 0,7 km fra Mongoliet Naturhistoriske Museum. Gå ikke glip af de mange rekreative tilbud, inklusive en indendørs pool, en sauna og et fitnesscenter. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og balsal. Spis dig mæt i regionale retter på JADE GARDEN, som er en af dette hotels 5 restauranter, eller bliv på værelset, og nyd godt af roomservice (i et begrænset antal timer). Du kan også købe en snack på stedets kaffebar/café. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00. Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Dette hotel tilbyder arrangementfaciliteter, såsom et konferencecenter og 2 mødelokaler. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og begrænset parkering findes desuden på stedet. Føl dig hjemme i et af de 192 værelser, der indeholder minibar og fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med badekar eller bruser samt brusehoved med spredningseffekt og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde.
Meget god
132 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 225 CAD
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Barer i Ulan Bator

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Ulan Bator?

Ulan Bator har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, H9 Hotel Nine Ulaanbaatar (fra 91 CAD), Ayanchin Hotel (fra 52 CAD) og Chinggis Khaan Hotel Ulaanbaatar (fra 143 CAD) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Ulan Bator?

For hoteller i Ulan Bator, er den gennemsnitlige pris på hverdage 283 CAD og i weekender (fredag-lørdag) 284 CAD.

Hvilke er de anbefalede luksushoteller i Ulan Bator?

Ulan Bator har mange luksushoteller i forskellig stil. The Blue Sky Hotel and Tower (fra 262 CAD), Best Western Premier Tuushin Hotel (fra 213 CAD) og Novotel Ulaanbaatar (fra 246 CAD) er meget populære.

Hvilke hoteller i Ulan Bator tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Hvilke hoteller i Ulan Bator tilbyder fitnessfaciliteter?

Chinggis Khaan Hotel Ulaanbaatar (fra 143 CAD), Ulaanbaatar Boutique hotel (fra 177 CAD) og The Blue Sky Hotel and Tower (fra 262 CAD) tilbyder fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på rejse!

Hvilke hoteller i Ulan Bator tillader kæledyr?

Royal House Hotel (fra 81 CAD) tillader kæledyr. Tag dine kæledyr med dig under dit ophold!

Hvilke hoteller i Ulan Bator har swimmingpools?

Ayanchin Hotel (fra 52 CAD), The Blue Sky Hotel and Tower (fra 262 CAD) og Khubilai Hotel Ulaanbaatar (fra 211 CAD) er hoteller med swimmingpools. Bo på et af disse hoteller og nyd godt af en swimmingpool!

Hvilke hoteller i Ulan Bator tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. H9 Hotel Nine Ulaanbaatar (fra 91 CAD), Toyoko Inn Ulaanbaatar (fra 96 CAD) og Ayanchin Hotel (fra 52 CAD) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Ulan Bator har varme kilder?

Vil du opleve varme kilder på dit hotel? The Blue Sky Hotel and Tower (fra 262 CAD) og Flower Hotel Ulaanbaatar (fra 97 CAD) har varme kilder. Book nu!

Hvilke hoteller i Ulan Bator har spabade, der er værd at opleve?

Er du træt efter at have rejst? Ayanchin Hotel (fra 52 CAD), Chinggis Khaan Hotel Ulaanbaatar (fra 143 CAD) og Urban Nomads Hostel and Tours (fra 17 CAD) tilbyder højt vurderede spa-ydelser.

Hvilke hotelkampagner er der i Ulan Bator?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Ulan Bator Hoteller med Barer-oplysninger

Antal hoteller38
Antal anmeldelser3,842
Højeste pris2.557 CAD
Laveste pris62 CAD
Gennemsnitlig pris (hverdage)283 CAD
Gennemsnitlig pris (weekender)284 CAD