Matale District

Hoteller med barer i Matale District

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Barer i Matale District.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

De bedste hoteller med barer i Matale District

Se vores udvalg af hoteller i Matale District med Barer
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
72
Hoteller i Sigiriya
Sigiriya ligger i Sri Lankas kulturelle trekant, der er med på UNESCO's verdensarvsliste. Hotellet har udsigt over Lion Rock, udendørs swimmingpool, restaurant og gratis parkering. Der er værelser med aircondition og udsigt over haven. Samtlige værelser har desuden minibar, kaffe- og tefaciliteter samt fladskærms-tv med kabelkanaler. På Hotel Sigiriyas Ayurveda Spa kan man bestille massage. Personalet i udflugtsskranken kan hjælpe gæsterne med at arrangere udflugter til fuglekigning. Dokumentarfilm om dyrelivet vises i videnscentret. Hotellets restaurant serverer morgenbuffet og internationale retter. Der kan nydes forfriskninger på 3 barer på stedet. Sigiriya Hotel ligger 3 timers kørsel fra Bandaranaikes internationale lufthavn.
Meget god
171 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 75 USD
Tjek tilgængelighed
72
Hoteller i Dambulla
Med et ophold på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve er du klar til at slappe af efter en dags rejse. For at genoplade batterierne eller blot slappe af, besøg ejendommens spa, massagerum eller fodbad. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne resort har du adgang til en grill og have. For ekstra bekvemmelighed er valutaveksling, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Vidunderligt
63 anmeldelser
9,6/10
1 nat
Fra 269 USD
Tjek tilgængelighed
71
Hoteller i Matale District
Når du bor på Clodagh Manor House by Seven Angels, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Matale District har at tilbyde. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne feriehjem finder du også faciliteter, herunder en have.
Enestående
13 anmeldelser
10/10
1 nat
Fra 90 USD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sigiriya
Overnatter du hos Sigiriya Village, som ligger i det historiske kvarter i Sigiriya, er du kun få skridt fra Den Gamle By Sigiriya og 1 min. kørsel fra Sigiriya Løveklippe. Dette hotel ligger 2,6 km fra Sigiriya Museum og 3,9 km fra Pidurangala Sten. Sørg for at nyde de rekreative faciliteter, der inkluderer en udendørs pool og udlejningscykler. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og babysitning (tillægsgebyr). Nyd et måltid på restauranten, eller bliv på værelset, og nyd godt af dette hotels roomservice (i et begrænset antal timer). Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.00. Gæsterne har blandt andet adgang til gratis aviser i lobbyen, en døgnåben reception og bagageopbevaring. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 120 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder minibar. Værelset har et privat badeværelse med en kombination af bruser/badekar samt bidet og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde.
Meget god
64 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 72 USD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Kandalama
Amaya Lake Dambulla ligger ved bredden af Kandamala-søen nær Sigiriya og er et af de mest populære hoteller i nærheden af Dambulla. Dette 50 hektar store fristed tilbyder miljøvenlig indkvartering, udendørs pool og 3 spisesteder. Dette luksushotel i Dambulla ligger 3 timers kørsel fra Bandaranaike Internationale Lufthavn. Der tilbydes gratis parkering på selve ejendommen. Ayurvedic Spa tilbyder kropsbehandlinger, afslappende massage og et yoga-center. Amaya Lake er et af de bedste feriesteder i Dambulla og har også smukke bryllupshaller. Der tilbydes gratis WiFi på fællesområderne. Gæsterne kan vælge mellem 3 spisemuligheder, der har rangeret nogle af de bedste restauranter i Dambulla. Den udendørs Samara Restaurant serverer srilankanske og internationale buffetretter. Gæsterne kan nyde cocktails, frugtjuice og kanapéer i Lake Bar, en populær bar i Sigiriya.

"An absolute gem of a place! Right on a beautiful serene lake, lots of wildlife running about, the breakfast was delicious. Thilki & Malata along with the rest of the staffs were wonderful, always helpful, thank you for your exceptional services. We had the BEST time!"
Meget god
42 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 69 USD
Tjek tilgængelighed
87
Hoteller i Dambulla
Når du bor på Pelwehera Village Resort, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Dambulla har at tilbyde. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedets massagerum. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne resort finder du også faciliteter, herunder en grill og have. Denne ejendom tilbyder også valutaveksling, gratis opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
43 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 40 USD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Matale District
Aliya Resort and Spa - Thema Collection ligger blandt frodige tropiske planter, lige overfor Sigiriya-klippen. Der tilbydes udendørs swimmingpool, fitnesscenter, 4 spisesteder samt gratis WiFi. Feriestedet ligger 35 minutters kørsel fra Dambulla. Der er 1 times kørsel til Minneriya Nationalpark samt 3,5 times kørsel til Bandaranaike Internationale Lufthavn. Colombo ligger 4 timer derfra i bil. Samtlige af Aliya Resorts 96 værelser har stilfuld indretning, klædeskab samt opholdsområde med sofa. Der er desuden eget rummelige badeværelse med fritstående badekar og gratis toiletartikler samt faciliteter til at lave te og kaffe. Gæsterne på Aliya Resort and Spa - Thema Collection kan spille badminton eller slappe af med en traditionel massagebehandling. I den døgnåbne reception kan man arrangere grill samt lufthavnstransport mod tillægsgebyr. Andre faciliteter omfatter mødelokaler samt tøjrens. Gæsterne kan vælge mellem 4 restauranter, herunder restaurant Makara, en moderne kinesisk restaurant samt restaurant Alaka, som serverer srilankanske måltider hele dagen. Gæsterne kan desuden nyde forfriskende cocktails samt beroligende jazzmusik i baren Migara.
Fantastisk
51 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 93 USD
Tjek tilgængelighed
52
Hoteller i Dambulla
Lario Resort Sigiriya ligger i Sigiriya, 7,3 km fra Sigiriya-klippen, og har en udendørs swimmingpool, en have og en restaurant samt gratis privat parkering. Dette hotel med 4 stjerner har roomservice, en døgnåben reception og gratis wi-fi. Overnatningsstedet har en concierge-tjeneste, en udflugtsskranke og en reception der kan hjælpe med valutaveksling. Hotellet har værelser med aircondition, skrivebord, kaffemaskine, en minibar, værdiboks, fladskærms-tv, terrasse og et privat badeværelse med bidet. Det private badeværelse har bruser, gratis toiletartikler og en hårtørrer. Alle værelser hos Lario Resort Sigiriya har sengetøj og håndklæder. Til morgenmad er der kontinentale retter hos overnatningsstedet. Lario Resort Sigiriya tilbyder legeplads. Der er mulighed for udlejning af cykler og udlejning af biler på dette hotel, og området er populært til at cykle. Pidurangala-klippen ligger 11 km fra hotellet, mens Wildlife Range Office - Sigiriya ligger 5,4 km væk. Sigiriya Lufthavn ligger 5 km fra overnatningsstedet.
Meget god
37 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 55 USD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Dambulla
Med et ophold på Jetwing Lake er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Besøg ejendommens spa for at genoplade batterierne eller blot slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Snup en bid mad på den interne restaurant, som serverer International-retter. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en grill og have. Denne ejendom tilbyder også valutaveksling, renseri og vasketøjstjeneste. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Vidunderligt
62 anmeldelser
9,6/10
1 nat
Fra 95 USD
Tjek tilgængelighed
59
Hoteller i Kimbissa
Nivadoo Resort Sigiriya er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i udendørs swimming pool. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne hotel har du adgang til en grill og have. For ekstra bekvemmelighed er gratis opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
46 anmeldelser
8,3/10
1 nat
Fra 47 USD
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Barer i Matale District

Udforsk gæsteanmeldelser af hoteller i Matale District

Se alle
Udforsk ægte bedømmelser og indsigt fra rigtige rejsende for at hjælpe dig med at finde dit perfekte ophold

Oak Ray Elephant Lake

9,1/10
Fantastisk
Slået op den29. apr. 2024
OLGA35
It is a beautiful and romantic place with an awesome swimming pool.wake up with the birds singing is very magic.you can enjoy the beauty of the nature .Sigirya is near by and safari as well.Thank you very much
Pris pr. nat fra:54 USD

Heritance Kandalama

8,9/10
Meget god
Slået op den14. maj 2024
Meshulam Yulzary
The heritage Kandalama Hotel is in the heart of the Gungal near a lake. The hotel was designed with consideration and respect for the environment, the animals that live there and the nature that surrounds the hotel. The room is cozy and well-equipped and includes a balcony overlooking the jungle. The infinity pool overlooks a lake where elephants and birds stay. We received a pleasant welcome from the hotel staff. The dining room is immersed in green and the breakfast is great. We received excellent service and personal attention from the entire staff at the hotel. We arrived at the hotel without luggage and they made sure to coordinate the arrival of the luggage for us. We liked Nalinda the kind guide from the hotel who took us on a morning tour and since then we became friends. Nalinda took care of our well-being even after we left the hotel. Thank you very much for a pleasant stay. Definitely recommended for those who want to rest and relax in a dreamy place.
Pris pr. nat fra:157 USD

Seerock the King's Domain

8,7/10
Meget god
Slået op den11. jan. 2025
Aleksei Zobov
The hotel is nice, spacious beautiful room at check in we were treated to a refreshing juice. There is a big pool on the grounds and a big jacuzzi with hot water in the room.  Minuses of the hotel: Far from the attractions. Taxi from the center only go there for the price of pick me x2. Hotel taxi are 3 times more expensive. There are no stores and restaurants near the hotel, so inside the hotel prices for food x3, Also after 6pm it is dangerous to be outside because elephants are walking around. Now let's talk about the premium status and the five races. In 7 years of traveling, this is the first hotel that did not have a bathrobe, slippers and toothbrush and toothpaste in the room. The plumbing in the shower leaks, and the doors creak so much that you could call the spirits at night. Regarding the attention to the customer. I mentioned my upcoming birthday in conversation with the manager, but this fact was not used in any way to show any form of attention from the hotel. This is a huge miscalculation on the part of the staff at a premium hotel. We also had a late departure and our request to delay in the hotel for a couple of hours was refused. This was not due to the arrival of new customers, as the manager offered to extend our stay for a fee. For future customers this fact may be decisive in their choice. In general, the hotel is not bad, but the service and flexibility of the staff, as well as individual approach to customers, does not correspond to the premium level and requires improvement.
Pris pr. nat fra:57 USD

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Matale District?

Matale District har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, Heritance Kandalama (fra 148 USD), Hotel Sigiriya (fra 90 USD) og Sigiriya Village (fra 83 USD) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Matale District?

For hoteller i Matale District, er den gennemsnitlige pris på hverdage 151 USD og i weekender (fredag-lørdag) 151 USD.

Hvilke er de anbefalede luksushoteller i Matale District?

Matale District har mange luksushoteller i forskellig stil. Heritance Kandalama (fra 148 USD), Sigiriya Village (fra 83 USD) og Amaya Lake Dambulla (fra 85 USD) er meget populære.

Hvilke hoteller i Matale District tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Heritance Kandalama (fra 148 USD),Sigiriya Village (fra 83 USD) og Amaya Lake Dambulla (fra 85 USD) tilbyder morgenmad af høj kvalitet. Start din dag med en lækker morgenmad!

Hvilke hoteller i Matale District tilbyder fitnessfaciliteter?

Heritance Kandalama (fra 148 USD), Jetwing Lake (fra 127 USD) og Aliya Resort and Spa - Thema Collection (fra 108 USD) tilbyder fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på rejse!

Hvilke hoteller i Matale District tillader kæledyr?

Flower Garden Eco Village (fra 27 USD) tillader kæledyr. Tag dine kæledyr med dig under dit ophold!

Hvilke hoteller i Matale District har swimmingpools?

Heritance Kandalama (fra 148 USD), Hotel Sigiriya (fra 90 USD) og Sigiriya Village (fra 83 USD) er hoteller med swimmingpools. Bo på et af disse hoteller og nyd godt af en swimmingpool!

Hvilke hoteller i Matale District tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Heritance Kandalama (fra 148 USD), Hotel Sigiriya (fra 90 USD) og Sigiriya Village (fra 83 USD) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Matale District har spabade, der er værd at opleve?

Er du træt efter at have rejst? Heritance Kandalama (fra 148 USD), Sigiriya Village (fra 83 USD) og Amaya Lake Dambulla (fra 85 USD) tilbyder højt vurderede spa-ydelser.

Hvilke hotelkampagner er der i Matale District?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Matale District Hoteller med Barer-oplysninger

Antal hoteller52
Antal anmeldelser2,559
Højeste pris1.530 USD
Laveste pris62 USD
Gennemsnitlig pris (hverdage)151 USD
Gennemsnitlig pris (weekender)151 USD