Saint-Herblain

Hoteller med barer i Saint-Herblain

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Barer i Saint-Herblain.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

De bedste hoteller med barer i Saint-Herblain

Se vores udvalg af hoteller i Saint-Herblain med Barer
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
54
Hoteller i Saint-Herblain
Sure Hotel by Best Western Nantes Saint-Herblain er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne hotel har du adgang til en have. For ekstra bekvemmelighed er gratis opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
106 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 175 SAR
Tjek tilgængelighed
72
Hoteller i Saint-Herblain
Når du bor på Hôtel Mercure Zénith Nantes Saint-Herblain, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Saint-Herblain har at tilbyde. For at genoplade dine batterier eller blot slappe af, besøg ejendommens spa eller sauna. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Fantastisk
50 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 464 SAR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Saint-Herblain
Ibis Nantes ligger midt i den økonomiske og kulturelle park Atlantis, 1 km fra koncertsalen Zénith og tæt på lufthavnen Nantes Atlantique. Hotel ibis Nantes Saint Herblain tilbyder hyggelige og moderne værelser. De er rummelige og designet for at tilbyde dig hjemlig komfort. Der serveres dagligt en varieret morgenbuffet med æg, frugtsalat, yoghurt og juice. Der tilbydes desuden bagværk og friske madeleinekager samt varm drik og frugt til at tage med. Uden for de sædvanlige morgenmadstider tilbydes der lettere anretninger fra kl. 04.00. Senere kan du slappe af med en drink på den udendørs terrasse, når vejret er godt. Hotellets restaurant serverer traditionelle retter. Der er også en bar, som serverer snacks døgnet rundt. Der tilbydes gratis privat parkering på ibis Nantes Saint Herblain, hvilket gør det til et ideelt udgangspunkt for at udforske La Baule, Pornic og Loire-Atlantique-regionen.

"Attention se faire réveiller par un client en pleine nuit parce qu’on lui a affecté la même chambre perturbé le sommeil et n’est pas agréable  Équipé sympathique qui a su assumer son erreur"
God
69 anmeldelser
7,9/10
1 nat
Fra 236 SAR
Tjek tilgængelighed
96
Hoteller i Saint-Herblain
Brit Hotel Nantes St-Herblain - Le Kerann ligger på Vannes-St. Nazaire Road ligger 20 minutter fra centrum af Nantes og tilbyder en behagelig atmosfære. Værelserne er velindrettede. De har eget badeværelse og gratis WiFi. Hotellet har 61 værelser, og 18 af dem har aircondition. Brit Hotel Nantes St-Herblain - Le Kerann har en restaurant, der er åben på hverdage og serverer hjemmelavede retter tilberedt med lokale råvarer. Der kan bestilles 2 mødelokaler. Receptionen er døgnåben. Der er også terrasse og sikker parkering på stedet.
Meget god
28 anmeldelser
8,1/10
1 nat
Fra 199 SAR
Tjek tilgængelighed
63
Hoteller i Saint-Herblain
When you stay at Hôtel de la Marine in Saint-Herblain, you'll be in a provincial park, within a 5-minute drive of Zenith de Nantes and Atlantis Shopping Centre. This hotel is 3.7 mi (6 km) from CHU de Nantes - Hôtel-Dieu and 3.9 mi (6.2 km) from Nantes Cathedral. Take in the views from a terrace and a garden and make use of amenities such as complimentary wireless internet access. This hotel also features tour/ticket assistance, a banquet hall, and bike storage. Take advantage of the hotel's room service. Quench your thirst with your favorite drink at the bar/lounge. Buffet breakfasts are served on weekdays from 6:30 AM to 10:00 AM and on weekends from 8:00 AM to 10:00 AM for a fee. Featured amenities include luggage storage, a library, and a safe deposit box at the front desk. This hotel has 2 meeting rooms available for events. Free self parking is available onsite. Stay in one of 24 guestrooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and digital programming is available for your entertainment. Private bathrooms with showers feature complimentary toiletries and hair dryers. Conveniences include phones, as well as desks and coffee/tea makers.
Meget god
77 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 247 SAR
Tjek tilgængelighed
40
Hoteller i Saint-Herblain
Beliggende i Saint-Herblain er Ibis Styles Nantes Saint Herblain en god base at udforske byen fra. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. Denne ejendom tilbyder også gratis opbevaring af bagage. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Meget god
49 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 237 SAR
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Barer i Saint-Herblain

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Saint-Herblain?

Saint-Herblain har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, Sure Hotel by Best Western Nantes Saint-Herblain (fra 181 SAR), Ibis Nantes Saint-Herblain (fra 238 SAR) og Hôtel de la Marine (fra 270 SAR) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Saint-Herblain?

For hoteller i Saint-Herblain, er den gennemsnitlige pris på hverdage 584 SAR og i weekender (fredag-lørdag) 445 SAR.

Hvilke hoteller i Saint-Herblain tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Hvilke hoteller i Saint-Herblain tilbyder fitnessfaciliteter?

Hôtel Mercure Zénith Nantes Saint-Herblain (fra 458 SAR) og Ibis Styles Nantes Saint Herblain (fra 266 SAR) tilbyder fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på rejse!

Hvilke hoteller i Saint-Herblain tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Premiere Classe Nantes Ouest - Saint Herblain (fra 131 SAR), Appart’City Confort Nantes Ouest Saint-Herblain (fra 227 SAR) og Sure Hotel by Best Western Nantes Saint-Herblain (fra 181 SAR) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Saint-Herblain har spabade, der er værd at opleve?

Er du træt efter at have rejst? Hôtel Mercure Zénith Nantes Saint-Herblain (fra 458 SAR) tilbyder højt vurderede spa-ydelser.

Hvilke hotelkampagner er der i Saint-Herblain?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Saint-Herblain Hoteller med Barer-oplysninger

Antal hoteller6
Antal anmeldelser379
Gennemsnitlig pris (hverdage)584 SAR
Gennemsnitlig pris (weekender)445 SAR