Mueang Ranong District

Mueang Ranong District Hotels with Balkoner

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Balkoner i Mueang Ranong District.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Mueang Ranong District Hotels with Balkoner

Se vores udvalg af hoteller i Mueang Ranong District med Balkoner
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
99+
Hoteller i Bang Non,Mueang Ranong District
Med et ophold ved Sook Hotel har du en base i hjertet af Ranong, kun 10 minutters gang fra Ranong Walking Street og Ranong Guvernørens Residens. Dette hotel ligger 0,8 km fra Rattanarangsarn-paladset og 0,9 km fra 100 Years Thein Suek House. Fra en terrasse og en have kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan drage fordel af rekreative tilbud, såsom en udendørs pool. Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på dette hotels kaffebar/café. Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception og et pengeskab i receptionen. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 41 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder LED-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Badeværelserne har gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og elkedler.

"Sook Hotel was a great stay overall. The room was spacious, comfortable, and very well done. The location is fantastic, with plenty of good restaurants and bars within walking distance, which made everything super convenient. The facilities were good and had everything needed for a comfortable stay. Breakfast was also a highlight — a great selection and everything tasted really good. I also appreciated the hotel’s attention to detail, especially the separated bins for different kinds of trash, which shows they care about cleanliness and sustainability. Would definitely recommend Sook Hotel to anyone looking for a comfortable stay in a great location"
Vidunderligt
131 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 45 USD
Tjek tilgængelighed
66
Hoteller i Khao Niwet,Mueang Ranong District
Tanatnan Hotel ligger i Ranong og har massagebehandlinger. Her er en terrasse, gratis wi-fi samt gratis privat parkering. Værelserne hos hotellet har et opholdsområde, fladskærms-tv med satellitkanaler og privat badeværelse med gratis toiletartikler og bidet. Det private badeværelse har bruser. Alle værelser hos Tanatnan Hotel har aircondition og et skrivebord. Personalet i den døgnåbne reception taler engelsk og thai og står altid klar til at hjælpe. Ranong Lufthavn ligger 23 km væk.
God
107 anmeldelser
7,9/10
1 nat
Fra 11 USD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Bang Non,Mueang Ranong District
Farm House Hotel Ranong ligger 5 minutters kørsel fra Ranong Busterminal. Der tilbydes værelser med aircondition og gratis WiFi. Denne ejendom har døgnåben reception, transport og tøjvask. Hotellet ligger 10 minutters kørsel fra de varme kilder i Raksawarin. Der er 20 minutters kørsel til Ranong Lufthavn. Værelserne har tv og køleskab. Der er eget badeværelse med bruser. Gæsterne kan spise i hotellets restaurant, der serverer fra kl. 11.30 til 21.00. Der findes desuden lokale spisesteder omkring ejendommen.
Fantastisk
55 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 63 USD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Ko Phayam
Ziggy Stardust ligger i Ko Phayam, et stenkast fra Aow Yai Strand, og har en terrasse, en restaurant og en bar samt gratis privat parkering. Personalet på stedet kan arrangere lufthavnstransport. Alle enheder hos resortet har et klædeskab, sengetøj og en balkon med udsigt til en have. Værelserne hos Ziggy Stardust har gratis wi-fi og et privat badeværelse med bidet, og nogle af værelserne har havudsigt. Værelserne har et køleskab. Til morgenmad er der buffet, a la carte eller kontinentale retter. Der er mulighed for udlejning af cykler og udlejning af biler hos overnatningsstedet, og området er populært til at tage på vandretur og cykle.
Fantastisk
31 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 22 USD
Tjek tilgængelighed
92
Hoteller i Khao Niwet,Mueang Ranong District
Når du bor på Numsai Khaosuay Resort, vil du være perfekt positioneret til at udforske Khao Niwet. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en saltvandspool. Besøg ejendommens massagerum for at genoplade batterierne eller blot slappe af. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. På denne resort finder du også faciliteter, herunder en have. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Meget god
32 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 48 USD
Tjek tilgængelighed
74
Hoteller i Bang Rin,Mueang Ranong District
Oplev alt, hvad Bang Rin har at tilbyde under dit ophold på Pinthira Resort. For ekstra bekvemmelighed er gratis opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
161 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 10 USD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Khao Niwet,Mueang Ranong District
Oplev alt, hvad Khao Niwet har at tilbyde under dit ophold på Daddy Dream Hotel and Residence. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
41 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 17 USD
Tjek tilgængelighed
70
Hoteller i Ko Phayam
Nitiporn Bungalow ligger 1 minuts gang fra Ao Mae Mai. Kæledyr er velkomne på ejendommen, der tilbyder værelser og feriehytter med gratis WiFi. Der tilbydes desuden gratis offentlig parkering på selve ejendommen. Koh Phayam-templet ligger 500 m fra ejendommen. Ao Yai ligger 4 km derfra. Værelserne og feriehytterne har egen balkon samt eget badeværelse. Der er aircondition eller ventilator. Nogle af værelserne og feriehytterne har desuden kabel-tv. Der findes flere lokale restauranter mindre end 5 minutters gang derfra.
Meget god
5 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 49 USD
Tjek tilgængelighed
84
Hoteller i Khao Niwet,Mueang Ranong District
Når du bor på The Iconic Hotel Ranong, vil du være perfekt positioneret til at udforske Khao Niwet. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Fantastisk
36 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 25 USD
Tjek tilgængelighed
47
Hoteller i Khao Niwet,Mueang Ranong District
Når du bor på The Crystal Ranong, vil du være perfekt positioneret til at udforske Khao Niwet. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Fantastisk
14 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 20 USD
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Balkoner i Mueang Ranong District

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Mueang Ranong District?

Mueang Ranong District har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, Tanatnan Hotel (fra 14 USD), Pinthira Resort (fra 13 USD) og Sook Hotel (fra 51 USD) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Mueang Ranong District?

For hoteller i Mueang Ranong District, er den gennemsnitlige pris på hverdage 49 USD og i weekender (fredag-lørdag) 49 USD.

Hvilke hoteller i Mueang Ranong District tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Blu Monkey Hub & Hotel Ranong (fra 32 USD),The Blue Sky Resort@Ranong (fra 76 USD) og The Galla Hotel (fra 79 USD) tilbyder morgenmad af høj kvalitet. Start din dag med en lækker morgenmad!

Hvilke hoteller i Mueang Ranong District tilbyder fitnessfaciliteter?

Blu Monkey Hub & Hotel Ranong (fra 32 USD), The Galla Hotel (fra 79 USD) og The Farm House Hotel Ranong (fra 72 USD) tilbyder fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på rejse!

Hvilke hoteller i Mueang Ranong District har swimmingpools?

Blu Monkey Hub & Hotel Ranong (fra 32 USD), The Galla Hotel (fra 79 USD) og Sook Hotel (fra 51 USD) er hoteller med swimmingpools. Bo på et af disse hoteller og nyd godt af en swimmingpool!

Hvilke hoteller i Mueang Ranong District tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Tanatnan Hotel (fra 14 USD), HOP INN Ranong (fra 21 USD) og Pinthira Resort (fra 13 USD) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Mueang Ranong District har spabade, der er værd at opleve?

Er du træt efter at have rejst? Tanatnan Hotel (fra 14 USD), The b Ranong Trend Hotel (fra 18 USD) og Zane Balcony House, Ranong accommodation (fra 28 USD) tilbyder højt vurderede spa-ydelser.

Hvilke hotelkampagner er der i Mueang Ranong District?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Mueang Ranong District Hoteller med Balkoner-oplysninger

Antal hoteller26
Antal anmeldelser751
Højeste pris358 USD
Laveste pris14 USD
Gennemsnitlig pris (hverdage)49 USD
Gennemsnitlig pris (weekender)49 USD