Bora Bora

Bora Bora Hotels with Balkoner

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Balkoner i Bora Bora.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Bora Bora Hotels with Balkoner

Se vores udvalg af hoteller i Bora Bora med Balkoner
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
99+
Hoteller i Nūnu'e
Med et ophold på InterContinental Bora Bora le Moana Resort er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke pool med udsigt. Tag til InterContinental Bora Bora le Moana Resorts eksklusive strand for at slappe af eller deltage i snorkling eller dykning. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. Denne ejendom tilbyder også valutaveksling og opbevaring af bagage.

"True good place and the hotel staff were amazing. We felt spoiled every step of the way. From the warm welcome at the airport , the resort tour….Everything was so well arranged"
Fantastisk
111 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 2.893 PLN
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Anau
Når du bor på The Westin Bora Bora Resort & Spa, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Anau har at tilbyde. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke infinity-pool. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedets massagerum. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Der er masser af aktiviteter at lave, herunder kayak, udstyr til vandsport og fiskeri. Snup en bid mad på den interne restaurant, som serverer International-retter. Afslut din fridag med en drink i bar. Denne ejendom tilbyder også valutaveksling, opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Fantastisk
98 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 5.956 PLN
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Nūnu'e
Beliggende i Nūnu'e er Le Bora Bora by Pearl Resorts en god base at udforske byen fra. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Tag på stranden under dit ophold. Le Bora Bora by Pearl Resorts har en eksklusiv strand og tilbyder aktiviteter, herunder snorkling og dykning. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa, massagerum, sauna eller tyrkisk bad/hamam. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom tilbyder kayak, tennisbane, fiskeri og vandring, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne resort finder du også faciliteter, herunder en have. Denne ejendom tilbyder også valutaveksling, opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste.
Fantastisk
114 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 5.722 PLN
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Bora Bora
Med et ophold på Conrad Bora Bora Nui er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en pool med udsigt. Tag på stranden under dit ophold. Conrad Bora Bora Nui har en eksklusiv strand og tilbyder aktiviteter, herunder snorkling og dykning. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Der er masser af aktiviteter at lave, herunder kayak, udstyr til vandsport, golfbane, fiskeri og vandring. Snup en bid mad på den interne restaurant, som serverer Fra middelhavsområdet-retter. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne resort finder du også faciliteter, herunder en legeplads og spillerum. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen.

"Service was a bit inconsistent. Clare was fantastic—she remembered we were celebrating our babymoon and kindly arranged a complimentary fruit platter, which was a lovely touch. However, the assistant at the service desk was a bit disappointing and didn’t seem very willing to help when we raised the issue of a refund due to our room being downgraded. The hotel is currently undergoing renovations, and many areas are under construction, which was another downside during our stay. That said, aside from these two issues, our overall experience was still very pleasant."
Vidunderligt
68 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 5.930 PLN
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Anau
Med et ophold på Four Seasons Resort Bora Bora er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Tag til Four Seasons Resort Bora Boras eksklusive strand for at slappe af eller deltage i vindsurfing eller snorkling. For at genoplade batterierne eller blot slappe af, besøg ejendommens spa, massagerum eller fodbad. Der er masser af aktiviteter at lave, herunder kayak, udstyr til vandsport, tennisbane, fiskeri og vandring. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne resort finder du også faciliteter, herunder en grill, legeplads og spillerum. For ekstra bekvemmelighed er valutaveksling, opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen.

"Four Seasons Bora Bora er et paradis for luksusferier! Designet af vandkabinerne på værelset er meget unikt. Når du åbner døren, kan du se den uovertrufne havudsigt, som er så smuk, at den er betagende. Servicen er også førsteklasses, og butlerservicen er betænksom og hensynsfuld, hvilket får folk til at føle sig som en forårsbrise. Med hensyn til catering er den franske bøf fremragende, og der er mange smagsvarianter at vælge imellem for at tilfredsstille dine smagsløg. Der er et rigt udvalg af vandaktiviteter, herunder snorkling, surfing, sejlads osv., og at danse med farverige fisk er super spændende! Kort sagt, uanset om det er miljøet, servicen eller faciliteterne, er det upåklageligt og bestemt værd at tage derhen igen og igen!"
Vidunderligt
120 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 10.920 PLN
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Nūnu'e
With a stay at Rohotu Fare in Bora Bora, you'll be near the beach, within a 10-minute drive of Matira Beach and ʻĀmanahune. This guesthouse is 1.3 mi (2.1 km) from Nui Beach and 1.5 mi (2.5 km) from Mt. Otemanu. Take advantage of recreation opportunities such as bicycles to rent or take in the view from a terrace and a garden. Additional amenities at this guesthouse include complimentary wireless internet access and tour/ticket assistance. Featured amenities include luggage storage, laundry facilities, and a library. A shuttle from the airport to the hotel is complimentary (available 24 hours). Make yourself at home in one of the 3 air-conditioned rooms featuring minibars. Rooms have private furnished balconies. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Bathrooms feature showers, complimentary toiletries, and hair dryers.
Enestående
55 anmeldelser
9,8/10
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Nūnu'e
Når du bor på Maitai Bora Bora, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Nūnu'e har at tilbyde. Tag til Maitai Bora Boras eksklusive strand for at slappe af eller deltage i snorkling. Besøg ejendommens massagerum for at genoplade batterierne eller blot slappe af. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne resort har du adgang til en have. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen.
Meget god
115 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 1.032 PLN
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Nūnu'e
Med et ophold på Bora Bora Holiday's Lodge er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i udendørs swimming pool. Bora Bora Holiday's Lodge ligger på stranden, hvor du kan deltage i aktiviteter som dykning. Denne ejendom tilbyder fiskeri og vandring, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
49 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 723 PLN
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Balkoner i Bora Bora

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Bora Bora?

Bora Bora har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, The Westin Bora Bora Resort & Spa (fra 5.644 PLN), InterContinental Bora Bora le Moana Resort (fra 3.117 PLN) og Le Bora Bora by Pearl Resorts (fra 5.419 PLN) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Bora Bora?

For hoteller i Bora Bora, er den gennemsnitlige pris på hverdage 8.309 PLN og i weekender (fredag-lørdag) 8.239 PLN.

Hvilke er de anbefalede luksushoteller i Bora Bora?

Hvilke hoteller i Bora Bora tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Hvilke hoteller i Bora Bora tilbyder fitnessfaciliteter?

The Westin Bora Bora Resort & Spa (fra 5.644 PLN), Le Bora Bora by Pearl Resorts (fra 5.419 PLN) og Conrad Bora Bora Nui (fra 4.024 PLN) tilbyder fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på rejse!

Hvilke hoteller i Bora Bora har swimmingpools?

Hvilke hoteller i Bora Bora tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. The Westin Bora Bora Resort & Spa (fra 5.644 PLN), InterContinental Bora Bora le Moana Resort (fra 3.117 PLN) og Le Bora Bora by Pearl Resorts (fra 5.419 PLN) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Bora Bora har spabade, der er værd at opleve?

Hvilke hotelkampagner er der i Bora Bora?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Bora Bora Hoteller med Balkoner-oplysninger

Antal hoteller8
Antal anmeldelser1,076
Højeste pris26.094 PLN
Laveste pris1.392 PLN
Gennemsnitlig pris (hverdage)8.309 PLN
Gennemsnitlig pris (weekender)8.239 PLN