Billige flyrejser fra København til Pittsburgh International Airport
-
En vej
-
Rundtur
-
-
CPH 11.3513t 1m1 mellemlandingPIT 18.36København - Pittsburgh | ons. 18. nov. | Air Canada
PIT 19.2033t1 mellemlandingCPH 10.20Pittsburgh - København | ons. 25. nov. | Air Canada107.000 JPY 156.050 JPY31% off31% off156.050 JPY 107.000 JPY -
CPH 11.3513t 1m1 mellemlandingPIT 18.36København - Pittsburgh | ons. 18. nov. | United Airlines
PIT 19.2033t1 mellemlandingCPH 10.20Pittsburgh - København | ons. 25. nov. | Air Canada107.050 JPY 156.050 JPY31% off31% off156.050 JPY 107.050 JPY -
CPH 12.4528t 47m1 mellemlandingPIT 11.32København - Pittsburgh | tor. 15. okt. | Air Canada
PIT 12.1516t 35m1 mellemlandingCPH 10.50Pittsburgh - København | ons. 21. okt. | Air Canada107.140 JPY 156.050 JPY31% off31% off156.050 JPY 107.140 JPY -
CPH 12.4528t 47m1 mellemlandingPIT 11.32København - Pittsburgh | tor. 15. okt. | United Airlines
PIT 12.1516t 35m1 mellemlandingCPH 10.50Pittsburgh - København | ons. 21. okt. | Air Canada107.400 JPY31% off156.050 JPY 107.400 JPY -
CPH 11.3513t 1m1 mellemlandingPIT 18.36København - Pittsburgh | fre. 13. nov. | Air Canada
PIT 19.2033t1 mellemlandingCPH 10.20Pittsburgh - København | ons. 18. nov. | Air Canada109.460 JPY30% off156.050 JPY 109.460 JPY -
CPH 11.3513t 1m1 mellemlandingPIT 18.36København - Pittsburgh | fre. 13. nov. | United Airlines
PIT 19.2033t1 mellemlandingCPH 10.20Pittsburgh - København | ons. 18. nov. | Air Canada109.460 JPY30% off156.050 JPY 109.460 JPY -
CPH 12.4528t 47m1 mellemlandingPIT 11.32København - Pittsburgh | tor. 15. okt. | Lufthansa
PIT 06.0022t 50m1 mellemlandingCPH 10.50Pittsburgh - København | man. 19. okt. | United Airlines110.100 JPY28% off156.050 JPY 110.100 JPY -
CPH 14.0011t 15m1 mellemlandingPIT 19.15København - Pittsburgh | fre. 23. okt. | Icelandair
PIT 20.2519t 20m1 mellemlandingCPH 21.45Pittsburgh - København | søn. 25. okt. | Icelandair111.400 JPY28% off156.050 JPY 111.400 JPY -
CPH 22.3526t 40m1 mellemlandingPIT 19.15København - Pittsburgh | tor. 22. okt. | Icelandair
PIT 20.2519t 20m1 mellemlandingCPH 21.45Pittsburgh - København | søn. 25. okt. | Icelandair112.280 JPY28% off156.050 JPY 112.280 JPY -
CPH 12.4528t 47m1 mellemlandingPIT 11.32København - Pittsburgh | tor. 22. okt. | Air Canada
PIT 12.1516t 35m1 mellemlandingCPH 10.50Pittsburgh - København | tor. 29. okt. | Air Canada112.720 JPY28% off156.050 JPY 112.720 JPY -
CPH 09.0014t 4m1 mellemlandingPIT 17.04København - Pittsburgh | lør. 24. okt. | Virgin Atlantic
PIT 12.2012t 25m1 mellemlandingCPH 06.45Pittsburgh - København | fre. 30. okt. | Virgin Atlantic114.690 JPY27% off156.050 JPY 114.690 JPY -
CPH 06.4518t 35m1 mellemlandingPIT 19.20København - Pittsburgh | man. 23. nov. | British Airways
PIT 21.1511t 40m1 mellemlandingCPH 14.55Pittsburgh - København | man. 30. nov. | British Airways115.470 JPY26% off156.050 JPY 115.470 JPY -
CPH 13.0017t 25m1 mellemlandingPIT 14.00København - Pittsburgh | fre. 16. okt. | Normal Airline
PIT 15.006tDirekteCPH 16.00Pittsburgh - København | søn. 18. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
-
CPH 06.4518t 35m1 mellemlandingPIT 19.20København - Pittsburgh | man. 9. nov. | American Airlines69.770 JPY 245.910 JPY72% off72% off245.910 JPY 69.770 JPY -
CPH 06.4518t 35m1 mellemlandingPIT 19.20København - Pittsburgh | man. 9. nov. | British Airways70.920 JPY 245.910 JPY71% off71% off245.910 JPY 70.920 JPY -
CPH 06.4518t 35m1 mellemlandingPIT 19.20København - Pittsburgh | man. 9. nov. | Finnair86.610 JPY 245.910 JPY65% off65% off245.910 JPY 86.610 JPY -
CPH 15.2034t1 mellemlandingPIT 20.20København - Pittsburgh | søn. 25. okt. | Finnair118.830 JPY52% off245.910 JPY 118.830 JPY -
CPH 15.2034t1 mellemlandingPIT 20.20København - Pittsburgh | søn. 25. okt. | Iberia124.810 JPY49% off245.910 JPY 124.810 JPY -
CPH 21.3027t 50m1 mellemlandingPIT 20.20København - Pittsburgh | søn. 25. okt. | British Airways141.370 JPY43% off245.910 JPY 141.370 JPY -
CPH 09.0014t 4m1 mellemlandingPIT 17.04København - Pittsburgh | man. 19. okt. | Air France161.790 JPY34% off245.910 JPY 161.790 JPY -
CPH 09.0014t 4m1 mellemlandingPIT 17.04København - Pittsburgh | man. 19. okt. | KLM Royal Dutch Airlines161.790 JPY34% off245.910 JPY 161.790 JPY -
CPH 07.1518t 35m1 mellemlandingPIT 19.50København - Pittsburgh | man. 19. okt. | American Airlines162.280 JPY34% off245.910 JPY 162.280 JPY -
CPH 07.1518t 35m1 mellemlandingPIT 19.50København - Pittsburgh | man. 19. okt. | British Airways168.060 JPY32% off245.910 JPY 168.060 JPY -
CPH 21.4528t 5m1 mellemlandingPIT 19.50København - Pittsburgh | man. 19. okt. | Finnair181.370 JPY26% off245.910 JPY 181.370 JPY -
CPH 13.5032t 9m1 mellemlandingPIT 15.59København - Pittsburgh | man. 9. nov. | Air France181.970 JPY26% off245.910 JPY 181.970 JPY -
CPH 13.0017t 25m1 mellemlandingPIT 14.00København - Pittsburgh | fre. 16. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
-
Viste flybilletpriser fra København til Pittsburgh International Airport er baseret på gennemsnitspriser på tværs af flyselskaber for de næste 3 måneder i henhold til den seneste database fra Trip.com.
Billige flyrejser fra København til Pittsburgh International Airport
Delta Air Lines
Flyplan fra København til Pittsburgh International Airport
-
FI205
Københavns Lufthavn
14.00
CPH
15.20
KEF
S M T W T F SSearch -
FI831
Keflavik International Airport
17.00
KEF
19.20
PIT
- - - - T - S -
KL6068
Københavns Lufthavn
09.00
CPH
11.40
JFK
S M T W T F SSearch -
KL5867
John F. Kennedy International Airport
15.15
JFK
17.04
PIT
S M T W T F S -
AF3623
Københavns Lufthavn
09.00
CPH
11.40
JFK
S M T W T F SSearch -
AF5973
John F. Kennedy International Airport
14.50
JFK
16.38
PIT
S M T W T F S -
SK537
Københavns Lufthavn
08.05
CPH
09.25
DUB
S M T W T F SSearch -
EI081
Dublin Lufthavn
15.40
DUB
18.40
PIT
S - T - T - S -
DL117
Københavns Lufthavn
13.55
CPH
16.03
MSP
S - - W - F -Search -
DL3785
St Paul International Airport
20.12
MSP
23.24
PIT
S M T W T F S -
SK565
Københavns Lufthavn
08.20
CPH
10.25
CDG
S M T W T F SSearch -
EI525
Paris Charles de Gaulle Airport
13.25
CDG
14.15
DUB
S M T W T F S -
EI081
Dublin Lufthavn
15.40
DUB
18.40
PIT
S - T - T - S -
SK595
Københavns Lufthavn
08.15
CPH
10.50
KEF
S M T W T F SSearch -
FI831
Keflavik International Airport
17.00
KEF
19.20
PIT
- - - - T - S -
D83606
Københavns Lufthavn
12.30
CPH
13.45
DUB
S - T - T - SSearch -
EI081
Dublin Lufthavn
15.40
DUB
18.40
PIT
S - T - T - S -
KL6068
Københavns Lufthavn
09.00
CPH
11.40
JFK
S M T W T F SSearch -
KL5866
John F. Kennedy International Airport
19.30
JFK
21.31
PIT
S M T W T F S -
AA6762
Københavns Lufthavn
07.50
CPH
09.00
LHR
- - - - T F SSearch -
AA6961
London Heathrow Airport
16.10
LHR
19.25
PIT
S M T W T F S
Flyoplysninger om flyvninger fra København til Pittsburgh International Airport
| Billigste pris på direkte fly | 69.770 JPY |
|---|---|
| Løsæson for rejser | november |
| Højsæson for rejser | juli |
Ofte stillede spørgsmål om flyrejser fra København til Pittsburgh International Airport
-
Hvornår er flybilletter fra København (CPH) til Pittsburgh (PIT) de billigste?
Flyselskaber justerer priserne for flyvninger fra København til Pittsburgh baseret på datoen og tidspunktet for din reservation. Ved at analysere data fra alle flyselskaber på Trip.com kan du finde de laveste flypriser på tirsdage, onsdage og lørdage. -
Hvor meget koster flyrejser fra København (CPH) til Pittsburgh (PIT)?
Ifølge Trip.coms data er den laveste pris omkring 170.230 JPY. -
Hvad er transportmetoden fra hovedlufthavnen til centrum i Pittsburgh?
- Afstanden fra Pittsburgh International Airport til centrum er omkring 21 km, med taxa omkring 40 minutter.
-
Hvad er de billigste fly fra København til Pittsburgh International Airport?
Envejsfly fra København til Pittsburgh International Airport starter i øjeblikket fra 69.770 JPY, og returbilletter starter fra 107.000 JPY. Den laveste pris er i øjeblikket tilgængelig på fly opereret af American Airlines med afgang den man. 9. nov.. Priserne kan ændre sig afhængigt af tilgængelighed. -
Hvordan booker jeg flybilletter fra København til Pittsburgh International Airport på Trip.com?
Indtast København og Pittsburgh International Airport, vælg din afrejsedato og antal passagerer, og sammenlign derefter fly efter pris, flyvetid og bagagekvote. Når du har valgt en pris, skal du gennemgå ændrings- og afbestillingsreglerne, udfylde passageroplysningerne og betale for at modtage din bookingbekræftelse.
Populære destinationer
- Fly fra København til Berlin Brandenburg lufthavn
- Fly fra København til Aalborg Lufthavn
- Fly fra København til Gatwick Airport
- Fly fra København til Vágar Lufthavn
- Fly fra København til Suvarnabhumi Lufthavn
- Fly København London
- Fly København Aalborg
- Fly København Faroe Islands
- Fly København Bangkok
- Fly København Berlin