Billige flyrejser fra København til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
Udforsk de billigste flyrejser fra København til Buenos Aires i de næste tre måneder. Baseret på data fra Trip.com fra de seneste 7 dage starter priser for enkeltbilletter fra 988 SGD, og returbilletter starter fra 2.137 SGD.
- Rundtur
- Billigst
- Anbefalet
- Hurtigst
- Næste 7 dage
CPH 06.0520t 45m1 mellemlandingEZE 21.50København - Buenos Aires | søn. 25. okt. | Air France
EZE 15.0517t 55m1 mellemlandingCPH 14.00Buenos Aires - København | søn. 1. nov. | KLM Royal Dutch Airlines2.137 SGD 5.380 SGD60% off60% off5.380 SGD 2.137 SGD
CPH 06.0517t 45m1 mellemlandingEZE 18.50København - Buenos Aires | søn. 25. okt. | KLM Royal Dutch Airlines
EZE 15.0526t 25m1 mellemlandingCPH 22.30Buenos Aires - København | søn. 1. nov. | KLM Royal Dutch Airlines2.308 SGD 5.380 SGD56% off56% off5.380 SGD 2.308 SGD
CPH 17.4022t 5m1 mellemlandingEZE 10.45København - Buenos Aires | man. 2. nov. | British Airways
EZE 11.0523t 40m1 mellemlandingCPH 14.45Buenos Aires - København | tor. 5. nov. | Iberia2.532 SGD 5.380 SGD53% off53% off5.380 SGD 2.532 SGD
CPH 17.4022t 5m1 mellemlandingEZE 10.45København - Buenos Aires | fre. 30. okt. | British Airways
EZE 11.0523t 40m1 mellemlandingCPH 14.45Buenos Aires - København | tor. 5. nov. | Iberia2.540 SGD53% off5.380 SGD 2.540 SGD
CPH 12.2523t1 mellemlandingEZE 06.25København - Buenos Aires | søn. 25. okt. | Lufthansa
EZE 16.3516t 20m1 mellemlandingCPH 13.55Buenos Aires - København | søn. 1. nov. | Lufthansa2.746 SGD49% off5.380 SGD 2.746 SGD
CPH 15.2521t 15m1 mellemlandingEZE 07.40København - Buenos Aires | fre. 30. okt. | Iberia
EZE 11.0523t 40m1 mellemlandingCPH 14.45Buenos Aires - København | tor. 5. nov. | Iberia2.963 SGD45% off5.380 SGD 2.963 SGD
CPH 06.3033t 20m1 mellemlandingEZE 10.50København - Buenos Aires | fre. 30. okt. | ITA Airways
EZE 12.1522t 15m1 mellemlandingCPH 14.30Buenos Aires - København | tor. 5. nov. | ITA Airways3.141 SGD42% off5.380 SGD 3.141 SGD
CPH 06.3033t 20m1 mellemlandingEZE 10.50København - Buenos Aires | man. 2. nov. | ITA Airways
EZE 12.1522t 15m1 mellemlandingCPH 14.30Buenos Aires - København | tor. 5. nov. | ITA Airways3.445 SGD36% off5.380 SGD 3.445 SGD
CPH 14.1522t 25m1 mellemlandingEZE 07.40København - Buenos Aires | man. 2. nov. | Air Europa
EZE 10.4529t 35m1 mellemlandingCPH 20.20Buenos Aires - København | fre. 6. nov. | Air Europa3.461 SGD36% off5.380 SGD 3.461 SGD
CPH 13.0017t 25m1 mellemlandingBUE 14.00København - Buenos Aires | søn. 25. okt. | Normal Airline
BUE 15.006tDirekteCPH 16.00Buenos Aires - København | tir. 27. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
- Billigst
CPH 08.3024t 10m1 mellemlandingEZE 04.40København - Buenos Aires | man. 14. dec. | Aerolineas Argentinas988 SGD 1.513 SGD35% off35% off1.513 SGD 988 SGD
CPH 08.3024t 10m1 mellemlandingEZE 04.40København - Buenos Aires | søn. 13. dec. | Aerolineas Argentinas992 SGD 1.513 SGD34% off34% off1.513 SGD 992 SGD
CPH 11.2521t 15m1 mellemlandingEZE 04.40København - Buenos Aires | man. 14. dec. | Norwegian Air Sweden AOC1.017 SGD 1.513 SGD33% off33% off1.513 SGD 1.017 SGD
CPH 10.1522t 25m1 mellemlandingEZE 04.40København - Buenos Aires | søn. 6. dec. | Norwegian Air Sweden AOC1.017 SGD33% off1.513 SGD 1.017 SGD
CPH 08.3024t 10m1 mellemlandingEZE 04.40København - Buenos Aires | ons. 25. nov. | Aerolineas Argentinas1.026 SGD32% off1.513 SGD 1.026 SGD
CPH 08.1024t 30m1 mellemlandingEZE 04.40København - Buenos Aires | fre. 4. dec. | Norwegian Air Sweden AOC1.049 SGD31% off1.513 SGD 1.049 SGD
CPH 08.1024t 30m1 mellemlandingEZE 04.40København - Buenos Aires | fre. 27. nov. | Norwegian Air Sweden AOC1.050 SGD31% off1.513 SGD 1.050 SGD
CPH 10.1522t 25m1 mellemlandingEZE 04.40København - Buenos Aires | ons. 25. nov. | Norwegian Air Sweden AOC1.051 SGD31% off1.513 SGD 1.051 SGD
CPH 08.3024t 10m1 mellemlandingEZE 04.40København - Buenos Aires | ons. 2. dec. | Aerolineas Argentinas1.052 SGD30% off1.513 SGD 1.052 SGD
CPH 13.0017t 25m1 mellemlandingBUE 14.00København - Buenos Aires | søn. 25. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
CPH 06.4517t 35m1 mellemlandingEZE 20.20København - Buenos Aires | man. 23. nov. | Air France879 SGD 3.840 SGD77% off77% off3.840 SGD 879 SGD
CPH 06.4517t 35m1 mellemlandingEZE 20.20København - Buenos Aires | søn. 6. dec. | Air France921 SGD 3.840 SGD76% off76% off3.840 SGD 921 SGD
CPH 12.4519t 25m1 mellemlandingEZE 04.10København - Buenos Aires | fre. 1. jan. | Aerolineas Argentinas1.070 SGD 3.840 SGD72% off72% off3.840 SGD 1.070 SGD
CPH 17.2519t 25m1 mellemlandingEZE 08.50København - Buenos Aires | man. 4. jan. | Ryanair1.139 SGD70% off3.840 SGD 1.139 SGD
CPH 12.4519t 25m1 mellemlandingEZE 04.10København - Buenos Aires | ons. 30. dec. | Scandinavian Airlines1.176 SGD69% off3.840 SGD 1.176 SGD
CPH 12.4519t 25m1 mellemlandingEZE 04.10København - Buenos Aires | ons. 30. dec. | Aerolineas Argentinas1.184 SGD69% off3.840 SGD 1.184 SGD
CPH 12.4519t 25m1 mellemlandingEZE 04.10København - Buenos Aires | man. 4. jan. | Aerolineas Argentinas1.187 SGD69% off3.840 SGD 1.187 SGD
CPH 12.4519t 25m1 mellemlandingEZE 04.10København - Buenos Aires | tir. 29. dec. | Scandinavian Airlines1.273 SGD67% off3.840 SGD 1.273 SGD
CPH 12.4519t 25m1 mellemlandingEZE 04.10København - Buenos Aires | tor. 3. dec. | Scandinavian Airlines1.291 SGD66% off3.840 SGD 1.291 SGD
CPH 13.0017t 25m1 mellemlandingBUE 14.00København - Buenos Aires | søn. 25. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
CPH 19.2016t 25m1 mellemlandingEZE 07.45København - Buenos Aires | fre. 27. nov. | KLM Royal Dutch Airlines1.249 SGD 4.759 SGD74% off74% off4.759 SGD 1.249 SGD
CPH 19.2016t 25m1 mellemlandingEZE 07.45København - Buenos Aires | fre. 13. nov. | KLM Royal Dutch Airlines2.023 SGD 4.759 SGD56% off56% off4.759 SGD 2.023 SGD
CPH 19.2016t 25m1 mellemlandingEZE 07.45København - Buenos Aires | fre. 18. dec. | KLM Royal Dutch Airlines3.331 SGD 4.759 SGD30% off30% off4.759 SGD 3.331 SGD
CPH 19.1016t 45m1 mellemlandingEZE 07.55København - Buenos Aires | fre. 1. jan. | Lufthansa1.362 SGD71% off4.759 SGD 1.362 SGD
CPH 19.1016t 45m1 mellemlandingEZE 07.55København - Buenos Aires | fre. 4. dec. | Lufthansa1.436 SGD70% off4.759 SGD 1.436 SGD
CPH 19.1016t 45m1 mellemlandingEZE 07.55København - Buenos Aires | tir. 1. dec. | Lufthansa1.436 SGD70% off4.759 SGD 1.436 SGD
CPH 19.1016t 45m1 mellemlandingEZE 07.55København - Buenos Aires | tor. 7. jan. | Lufthansa1.459 SGD69% off4.759 SGD 1.459 SGD
CPH 19.1016t 45m1 mellemlandingEZE 07.55København - Buenos Aires | tir. 8. dec. | Lufthansa1.853 SGD61% off4.759 SGD 1.853 SGD
CPH 19.1016t 45m1 mellemlandingEZE 07.55København - Buenos Aires | lør. 2. jan. | Lufthansa2.016 SGD57% off4.759 SGD 2.016 SGD
CPH 13.0017t 25m1 mellemlandingBUE 14.00København - Buenos Aires | søn. 25. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
CPH 11.2526t 45m1 mellemlandingEZE 10.10København - Buenos Aires | søn. 25. okt. | Iberia2.462 SGD 3.958 SGD38% off38% off3.958 SGD 2.462 SGD
CPH 08.3025t 25m1 mellemlandingEZE 07.10København - Buenos Aires | ons. 28. okt. | Scandinavian Airlines2.770 SGD 3.958 SGD30% off30% off3.958 SGD 2.770 SGD
CPH 13.0017t 25m1 mellemlandingBUE 14.00København - Buenos Aires | søn. 25. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
Viste flybilletpriser fra København til Buenos Aires er baseret på gennemsnitspriser på tværs af flyselskaber for de næste 3 måneder i henhold til den seneste database fra Trip.com.
Billige flyrejser fra København til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
Aeromexico
Scandinavian Airlines
Flyplan fra København til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
-
U25444
Københavns Lufthavn
20.20
CPH
22.35
LIN
S M T W T F SSearch -
AZ2071
Linate Airport
15.00
LIN
16.10
FCO
S M T W T F S -
AR1141
Leonardo da Vinci–Fiumicino Airport
21.45
FCO
07.10
EZE
S - T - T F - -
SK2691
Københavns Lufthavn
08.05
CPH
10.10
VCE
S M - W T F SSearch -
AZ1462
Venedig Marco Polo Lufthavn
15.15
VCE
16.25
FCO
S M T W T F S -
AR1141
Leonardo da Vinci–Fiumicino Airport
21.45
FCO
07.10
EZE
S - T - T F - -
D83616
Københavns Lufthavn
07.00
CPH
09.55
LIS
- M - - - - -Search -
G37021
Lissabon Humberto Delgado Lufthavn
23.40
LIS
05.40
GIG
S - T - T F - -
G37668
Tom Jobim International Airport
08.20
GIG
11.50
EZE
- - - W T - S -
FR1785
Københavns Lufthavn
06.50
CPH
08.55
BGY
S M T W T F SSearch -
AZ2049
Linate Airport
14.00
LIN
15.10
FCO
S M T W T F - -
AR1141
Leonardo da Vinci–Fiumicino Airport
21.45
FCO
07.10
EZE
S - T - T F - -
UA9029
Københavns Lufthavn
12.25
CPH
13.55
FRA
- M T - T F -Search -
UA047
Frankfurt Airport
13.55
FRA
17.50
IAH
S M T W T F S -
UA819
George Bush Intercontinental Airport
20.15
IAH
08.00
EZE
- - - - T - - -
UA9265
Københavns Lufthavn
06.20
CPH
07.50
FRA
S M T W T F SSearch -
UA047
Frankfurt Airport
13.55
FRA
17.50
IAH
S M T W T F S -
UA819
George Bush Intercontinental Airport
20.15
IAH
08.00
EZE
- - - - T - - -
UA9265
Københavns Lufthavn
06.20
CPH
07.50
FRA
S M T W T F SSearch -
UA8866
Frankfurt Airport
10.00
FRA
13.35
IAH
S M T W T F S -
UA819
George Bush Intercontinental Airport
20.15
IAH
08.00
EZE
- - - - T - - -
TP757
Københavns Lufthavn
06.00
CPH
08.55
LIS
S M T W T F SSearch -
TP223
Lissabon Humberto Delgado Lufthavn
10.20
LIS
14.35
MIA
S M T W T F S -
LA543
Miami International Airport
23.40
MIA
09.40
EZE
- - - - T - - -
D85511
Københavns Lufthavn
10.55
CPH
13.45
BCN
S - - W T - SSearch -
IB424
Barcelona Lufthavn
21.15
BCN
22.40
MAD
S M T W T F S -
AR1135
Madrid-Barajas Lufthavn
10.55
MAD
19.00
EZE
S M - - T F S -
U25444
Københavns Lufthavn
20.20
CPH
22.35
LIN
S M T W T F SSearch -
AZ2013
Linate Airport
07.00
LIN
08.10
FCO
S M T W T F S -
AR1141
Leonardo da Vinci–Fiumicino Airport
21.45
FCO
07.10
EZE
S - T - T F -
Flyoplysninger om flyvninger fra København til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
| Billigste pris på direkte fly | 879 SGD |
|---|---|
| Løsæson for rejser | august |
| Højsæson for rejser | juli |
Ofte stillede spørgsmål om flyrejser fra København til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
Hvornår er flybilletter fra København (CPH) til Buenos Aires (BUE) de billigste?
Flyselskaber justerer priserne for flyvninger fra København til Buenos Aires baseret på datoen og tidspunktet for din reservation. Ved at analysere data fra alle flyselskaber på Trip.com kan du finde de laveste flypriser på tirsdage, onsdage og lørdage.Hvor meget koster flyrejser fra København (CPH) til Buenos Aires (BUE)?
Ifølge Trip.coms data er den laveste pris omkring 2.161 SGD.Hvad er transportmetoden fra hovedlufthavnen til centrum i Buenos Aires?
- Afstanden fra Jorge Newbury Lufthavn til centrum er omkring 5 km, med taxa omkring 20 minutter.
- Afstanden fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til centrum er omkring 27 km, med taxa omkring 40 minutter.
Hvad er de billigste fly fra København til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn?
Envejsfly fra København til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn starter i øjeblikket fra 988 SGD, og returbilletter starter fra 2.137 SGD. Den laveste pris er i øjeblikket tilgængelig på fly opereret af Aerolineas Argentinas med afgang den man. 14. dec.. Priserne kan ændre sig afhængigt af tilgængelighed.Hvordan booker jeg flybilletter fra København til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn på Trip.com?
Indtast København og Ministro Pistarini Internationale Lufthavn, vælg din afrejsedato og antal passagerer, og sammenlign derefter fly efter pris, flyvetid og bagagekvote. Når du har valgt en pris, skal du gennemgå ændrings- og afbestillingsreglerne, udfylde passageroplysningerne og betale for at modtage din bookingbekræftelse.
Populære destinationer
- Fly fra København til Berlin Brandenburg lufthavn
- Fly fra København til Aalborg Lufthavn
- Fly fra København til Gatwick Airport
- Fly fra København til Vágar Lufthavn
- Fly fra København til Suvarnabhumi Lufthavn
- Fly København London
- Fly København Aalborg
- Fly København Faroe Islands
- Fly København Bangkok
- Fly København Berlin
- Fly fra El Calafate til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
- Fly fra Iguazú Department til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
- Fly fra Fortaleza til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
- Fly fra Istanbul til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
- Fly fra København til Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
- Fly Københavns Lufthavn Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
- Fly Cataratas del Iguazu Airport Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
- Fly Tom Jobim International Airport Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
- Fly Comandante Armando Tola International Airport Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
- Fly Pinto Martins International Airport Ministro Pistarini Internationale Lufthavn