Oplev enkelt- eller returflyrejser til Østrig fra 3.308 RUB
Søg efter enkelt- eller returflyrejser til Østrig. Vælg mellem de populære luftfartsselskaber nedenfor, og book din flyrejse i dag for helt ned til 3.308 RUB!
- En vej
- Rundtur
-
- Billigste direkte
CPH 07.551t 40mDirekteVIE 09.35København - Wien | lør. 7. nov. | Scandinavian Airlines
VIE 20.051t 45mDirekteCPH 21.50Wien - København | tir. 10. nov. | Scandinavian Airlines8.553 RUB 27.563 RUB69% off69% off27.563 RUB 8.553 RUB
CPH 10.301t 35mDirekteSZG 12.05København - Salzburg | lør. 12. dec. | Scandinavian Airlines
SZG 09.551t 35mDirekteCPH 11.30Salzburg - København | lør. 19. dec. | Norwegian Air Sweden AOC13.083 RUB 27.563 RUB53% off53% off27.563 RUB 13.083 RUB
CPH 20.0514t 25m1 mellemlandingKLU 10.30København - Klagenfurt | tor. 3. dec. | Austrian Airlines
KLU 11.4021t 25m1 mellemlandingCPH 09.05Klagenfurt - København | man. 7. dec. | Austrian Airlines19.092 RUB 27.563 RUB31% off31% off27.563 RUB 19.092 RUB
CPH 22.2016t 10m1 mellemlandingINN 14.30København - Innsbruck | lør. 7. nov. | Ryanair
INN 09.258t 50m1 mellemlandingCPH 18.15Innsbruck - København | lør. 14. nov. | KLM Royal Dutch Airlines19.661 RUB28% off27.563 RUB 19.661 RUB
CPH 07.158t 5m1 mellemlandingLNZ 15.20København - Linz | fre. 4. dec. | Lufthansa
LNZ 17.306t 15m1 mellemlandingCPH 23.45Linz - København | fre. 11. dec. | Lufthansa19.698 RUB28% off27.563 RUB 19.698 RUB
CPH 15.0018t 55m1 mellemlandingGRZ 09.55København - Graz | fre. 20. nov. | SWISS
GRZ 19.0014t1 mellemlandingCPH 09.00Graz - København | tor. 26. nov. | SWISS24.531 RUB11% off27.563 RUB 24.531 RUB
SIN 13.0017t 25m1 mellemlandingVIE 14.00Singapore - Wien | tir. 3. nov. | Normal Airline
VIE 15.006tDirekteSIN 16.00Wien - Singapore | tor. 5. nov. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
- Billigste direkte
CPH 10.301t 35mDirekteSZG 12.05København - Salzburg | lør. 12. dec. | Scandinavian Airlines5.682 RUB 16.076 RUB65% off65% off16.076 RUB 5.682 RUB
CPH 20.3018t 20m1 mellemlandingVIE 14.50København - Wien | tir. 10. nov. | easyJet3.308 RUB 16.076 RUB79% off79% off16.076 RUB 3.308 RUB
CPH 06.5527t 20m1 mellemlandingINN 10.15København - Innsbruck | søn. 15. nov. | Ryanair5.646 RUB 16.076 RUB65% off65% off16.076 RUB 5.646 RUB
CPH 07.158t 5m1 mellemlandingLNZ 15.20København - Linz | man. 30. nov. | Lufthansa10.443 RUB35% off16.076 RUB 10.443 RUB
CPH 14.3021t1 mellemlandingGRZ 11.30København - Graz | fre. 27. nov. | AJet13.435 RUB16% off16.076 RUB 13.435 RUB
CPH 08.1027t 15m1 mellemlandingKLU 11.25København - Klagenfurt | ons. 25. nov. | Norwegian Air Sweden AOC14.307 RUB11% off16.076 RUB 14.307 RUB
SIN 13.0017t 25m1 mellemlandingVIE 14.00Singapore - Wien | tir. 3. nov. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
Viste flybilletpriser til Østrig er baseret på gennemsnitspriser på tværs af flyselskaber for de næste 3 måneder i henhold til den seneste database fra Trip.com.
Featured airlines flying to Østrig
Lufthansa
Scandinavian Airlines
Austrian Airlines
AJet
Ethiopian Airlines
Norwegian Air Sweden AOC
Pristrends for de kommende 12 uger
Se diagrammer over prisudviklingen for flyrejser til populære byer i Østrig og find det bedste tidspunkt at booke prisvenlige billetter på.
-
Wien
-
Graz
-
Salzburg
Cheapest flights
From price
Søg
Denne prisudvikling er baseret på de laveste gennemsnitlige billetpriser til populære byer i Østrig over de næste 10 uger på Trip.com.
Vigtig information om flyvning til Østrig
| Billigste pris på direkte fly | 37.323 RUB |
|---|---|
| Løsæson for rejser | november |
| Højsæson for rejser | september |
| Populære luftfartsselskaber | Scandinavian Airlines |
FAQ
Hvad koster en flyrejse til Østrig?
Gennemsnitsprisen for en flyrejse tur/retur til Østrig fra Danmark er 8.553 RUB, mens en enkeltrejse koster 3.308 RUB.Hvad er den billigste flyrejse tur/retur til Østrig i de næste 30 dage?
Den billigste flyrejse tur/retur til Østrig fra Danmark er på ruten fra Columbus til Wien, med priser fra 8.553 RUB mellem 2026-11-07 og 2026-11-10.Hvilken by har de billigste flyrejser, når man rejser fra Danmark til Østrig?
Den billigste by, der kan flyves til i de næste 3 måneder er Østrig fra Danmark Columbus, med en gennemsnitlig tur/retur-pris på 8.553 RUB.Hvor kan jeg flyve til Østrig fra Danmark?
Der er direkte flyrejser fra Danmark til Østrig. Wien, Salzburg, der Innsbruck alle er populære destinationer i Østrig.Hvad er de bedste steder at besøge i Østrig?
Ifølge data fra Trip.com, tiltrækker Wien flest turister i Østrig. Salzburg, Graz, Innsbruck, der Linz alle er populære turistbyer i Østrig.Hvad er den største turistattraktion i Østrig?
Kunsthistorisches Museum tiltrak flest besøgende sidste år, efterfulgt af Belvedere Palace og Vienna Music Society.Hvilke flyselskaber tilbyder flyrejser til Østrig fra Danmark?
Austrian Airlines er flyselskaber, der flyver ofte fra Danmark til Østrig. Den samlede pris varierer afhængigt af din destination og dine rejsedatoer. Budgetflyselskaber tilbyder generelt lavere priser til ${countryAName}}, men de kan have begrænset tilladt bagage, mindre service ombord og længere transporttid til sekundære lufthavne.