Billige flyrejser fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København
Udforsk de billigste flyrejser fra Buenos Aires til København i de næste tre måneder. Baseret på data fra Trip.com fra de seneste 7 dage starter priser for enkeltbilletter fra 4.011 kr., og returbilletter starter fra 11.261 kr..
- Rundtur
- Billigst
- Anbefalet
- Hurtigst
EZE 13.5520t 35m1 mellemlandingCPH 14.30Buenos Aires - København | man. 23. nov. | ITA Airways
CPH 07.1528t 40m1 mellemlandingEZE 07.55København - Buenos Aires | ons. 25. nov. | Lufthansa11.261 kr. 16.924 kr.33% off33% off16.924 kr. 11.261 kr.
EZE 17.4515t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Buenos Aires - København | man. 23. nov. | Lufthansa
CPH 07.1528t 40m1 mellemlandingEZE 07.55København - Buenos Aires | ons. 25. nov. | Lufthansa11.564 kr. 16.924 kr.32% off32% off16.924 kr. 11.564 kr.
EZE 22.3535t 55m1 mellemlandingCPH 14.30Buenos Aires - København | man. 23. nov. | Aerolineas Argentinas
CPH 18.5029t 30m1 mellemlandingEZE 20.20København - Buenos Aires | ons. 25. nov. | Air France12.943 kr. 16.924 kr.24% off24% off16.924 kr. 12.943 kr.
EZE 13.5020t 55m1 mellemlandingCPH 14.45Buenos Aires - København | man. 23. nov. | Iberia
CPH 15.3532t 45m1 mellemlandingEZE 20.20København - Buenos Aires | ons. 25. nov. | Air France13.343 kr.21% off16.924 kr. 13.343 kr.
EZE 17.0021t 15m1 mellemlandingCPH 18.15Buenos Aires - København | man. 23. nov. | KLM Royal Dutch Airlines
CPH 06.4517t 35m1 mellemlandingEZE 20.20København - Buenos Aires | ons. 25. nov. | Air France13.639 kr.19% off16.924 kr. 13.639 kr.
EZE 22.4020t 20m1 mellemlandingCPH 23.00Buenos Aires - København | man. 23. nov. | Air France
CPH 06.4517t 35m1 mellemlandingEZE 20.20København - Buenos Aires | ons. 25. nov. | Air France13.649 kr.19% off16.924 kr. 13.649 kr.
EZE 23.5533t 15m1 mellemlandingCPH 13.10Buenos Aires - København | man. 23. nov. | Turkish Airlines
CPH 17.2530t 55m1 mellemlandingEZE 20.20København - Buenos Aires | ons. 25. nov. | Air France13.908 kr.18% off16.924 kr. 13.908 kr.
EZE 13.5020t 55m1 mellemlandingCPH 14.45Buenos Aires - København | man. 23. nov. | British Airways
CPH 21.3042t 15m1 mellemlandingEZE 11.45København - Buenos Aires | ons. 25. nov. | British Airways13.931 kr.18% off16.924 kr. 13.931 kr.
EZE 23.0033t 30m1 mellemlandingCPH 12.30Buenos Aires - København | man. 23. nov. | Emirates
CPH 17.2530t 55m1 mellemlandingEZE 20.20København - Buenos Aires | ons. 25. nov. | Air France15.231 kr.10% off16.924 kr. 15.231 kr.
BUE 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Buenos Aires - København | man. 2. nov. | Normal Airline
CPH 15.006tDirekteBUE 16.00København - Buenos Aires | ons. 4. nov. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
- Billigst
EZE 12.5522t 35m1 mellemlandingCPH 15.30Buenos Aires - København | tor. 5. nov. | Level4.011 kr. 6.537 kr.39% off39% off6.537 kr. 4.011 kr.
EZE 19.4520t 15m1 mellemlandingCPH 20.00Buenos Aires - København | lør. 5. dec. | Level4.862 kr. 6.537 kr.26% off26% off6.537 kr. 4.862 kr.
EZE 15.0525t 15m1 mellemlandingCPH 20.20Buenos Aires - København | tor. 5. nov. | Aerolineas Argentinas5.152 kr. 6.537 kr.21% off21% off6.537 kr. 5.152 kr.
EZE 15.0525t 15m1 mellemlandingCPH 20.20Buenos Aires - København | tor. 17. dec. | Aerolineas Argentinas5.299 kr.19% off6.537 kr. 5.299 kr.
EZE 13.5519t 50m1 mellemlandingCPH 13.45Buenos Aires - København | lør. 5. dec. | ITA Airways5.338 kr.18% off6.537 kr. 5.338 kr.
EZE 22.3519t 35m1 mellemlandingCPH 22.10Buenos Aires - København | tor. 5. nov. | Aerolineas Argentinas5.392 kr.48% off10.297 kr. 5.392 kr.
EZE 22.3535t 55m1 mellemlandingCPH 14.30Buenos Aires - København | søn. 8. nov. | Aerolineas Argentinas5.425 kr.17% off6.537 kr. 5.425 kr.
EZE 22.3535t 55m1 mellemlandingCPH 14.30Buenos Aires - København | man. 9. nov. | Aerolineas Argentinas5.428 kr.17% off6.537 kr. 5.428 kr.
EZE 15.0526t 45m1 mellemlandingCPH 21.50Buenos Aires - København | tir. 8. dec. | Aerolineas Argentinas5.440 kr.17% off6.537 kr. 5.440 kr.
BUE 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Buenos Aires - København | man. 2. nov. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
EZE 13.0517t 50m1 mellemlandingCPH 10.55Buenos Aires - København | lør. 21. nov. | Level5.352 kr. 5.947 kr.10% off10% off5.947 kr. 5.352 kr.
BUE 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Buenos Aires - København | man. 2. nov. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
EZE 17.4515t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Buenos Aires - København | fre. 20. nov. | Lufthansa8.965 kr. 10.297 kr.13% off13% off10.297 kr. 8.965 kr.
EZE 17.4515t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Buenos Aires - København | lør. 21. nov. | Lufthansa9.194 kr. 10.297 kr.11% off11% off10.297 kr. 9.194 kr.
EZE 17.4515t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Buenos Aires - København | tir. 15. dec. | Lufthansa9.216 kr. 10.297 kr.10% off10% off10.297 kr. 9.216 kr.
EZE 17.4515t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Buenos Aires - København | man. 14. dec. | Lufthansa9.216 kr.10% off10.297 kr. 9.216 kr.
EZE 17.4515t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Buenos Aires - København | ons. 16. dec. | Lufthansa9.216 kr.10% off10.297 kr. 9.216 kr.
EZE 17.4515t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Buenos Aires - København | fre. 11. dec. | Lufthansa9.216 kr.10% off10.297 kr. 9.216 kr.
EZE 17.4515t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Buenos Aires - København | tir. 1. dec. | Lufthansa9.227 kr.10% off10.297 kr. 9.227 kr.
EZE 17.4515t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Buenos Aires - København | tor. 17. dec. | Lufthansa9.267 kr.10% off10.297 kr. 9.267 kr.
EZE 23.5517t 55m1 mellemlandingCPH 21.50Buenos Aires - København | fre. 6. nov. | Aerolineas Argentinas6.114 kr.41% off10.297 kr. 6.114 kr.
BUE 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Buenos Aires - København | man. 2. nov. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
Viste flybilletpriser fra Buenos Aires til København er baseret på gennemsnitspriser på tværs af flyselskaber for de næste 3 måneder i henhold til den seneste database fra Trip.com.
Udvalgte luftfartsselskaber fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København
Scandinavian Airlines
Level
Aerolineas Argentinas
Flyplan fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København
Tjek tidsplanen for flyrejser fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København og find den flyrejse, der passer bedst til dine rejseplaner.
-
LL2602
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
12.55
EZE
08.15
BCN
S M - W - F -Search -
D85510
Barcelona Lufthavn
07.55
BCN
10.55
CPH
S - - W T F S -
LL2604
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
23.10
EZE
18.15
BCN
- - T - - - SSearch -
VY1088
Barcelona Lufthavn
17.00
BCN
20.00
CPH
S - - W T - S -
AR1134
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
12.50
EZE
15.50
GIG
S - - W - F SSearch -
AR1134
Tom Jobim International Airport
17.05
GIG
07.25
MAD
S - - W - F S -
D83705
Madrid-Barajas Lufthavn
12.30
MAD
15.40
CPH
- - - W - - S -
LL2602
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
12.55
EZE
08.15
BCN
S M - W - F -Search -
D83657
Barcelona Lufthavn
12.40
BCN
15.35
CPH
S M - - T - - -
LA8023
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
17.00
EZE
19.50
GRU
S M T W T F SSearch -
LA8078
São Paulo/Guarulhos International Airport
18.00
GRU
11.00
AMS
S M - - - F S -
SK554
Schiphol Airport
20.30
AMS
21.50
CPH
S M T W T - S -
AR1134
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
12.50
EZE
15.50
GIG
S - - W - F SSearch -
AR1134
Tom Jobim International Airport
17.05
GIG
07.25
MAD
S - - W - F S -
SK4304
Madrid-Barajas Lufthavn
19.35
MAD
22.50
CPH
S M T W T F S -
UX042
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
10.45
EZE
05.10
MAD
S M T W T F SSearch -
UX1503
Madrid-Barajas Lufthavn
07.00
MAD
09.45
FRA
S M T W T F S -
SK676
Frankfurt Airport
15.20
FRA
16.45
CPH
S M T W T F S -
AV088
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
07.10
EZE
11.30
BOG
S M T W T F SSearch -
AV026
El Dorado International Airport
13.35
BOG
05.10
MAD
S M T W T F S -
FR607
Madrid-Barajas Lufthavn
06.15
MAD
09.30
CPH
S - T W T F - -
LA8023
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
17.00
EZE
19.50
GRU
S M T W T F SSearch -
LA8148
São Paulo/Guarulhos International Airport
22.45
GRU
12.20
LIS
S M T W T F S -
D83617
Lissabon Humberto Delgado Lufthavn
18.50
LIS
23.30
CPH
- M - - - F - -
G39513
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
04.30
EZE
07.15
GRU
S M T W T F SSearch -
TP082
São Paulo/Guarulhos International Airport
16.20
GRU
05.15
LIS
S M T W T F S -
TP752
Lissabon Humberto Delgado Lufthavn
07.15
LIS
11.55
CPH
S - T - T F -
Flyoplysninger om flyvninger fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København
| Billigste pris på direkte fly | 4.011 kr. |
|---|---|
| Løsæson for rejser | december |
| Højsæson for rejser | januar |
Ofte stillede spørgsmål om flyrejser fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København
Hvornår er højsæsonen for rejser til København?
Den maksimale rejsetid for at besøge København er december. I dette tidsrum er fly fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København de dyreste. Billige billetter kan stadig bookes på Trip.com.Hvad er transportmetoden fra hovedlufthavnen til centrum i København?
- Afstanden fra Københavns Lufthavn til centrum er omkring 8 km, med taxa omkring 20 minutter.
Hvad er de billigste flybilletter fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København?
Enkeltbilletter fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København starter i øjeblikket fra 4.011 kr., og returbilletter fra 11.261 kr.. Den laveste pris er Level med afgang den tor. 5. nov.; priserne kan ændre sig afhængigt af udbuddet.Hvilke flyselskaber flyver fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København?
I øjeblikket tilbyder flere flyselskaber flyvninger fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København, herunder: Aerolineas Argentinas Scandinavian Airlines Level De udvalgte flyselskaber er baseret på Trip.com-brugeres bookingsdata fra de seneste 90 dage.Hvad er den gennemsnitlige flybilletpris fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København?
Baseret på Trip.coms flydata for afgange inden for de næste 30 dage er den gennemsnitlige pris for en enkeltbillet fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København 8.472 kr., og den gennemsnitlige pris for en tur-retur-billet er null. Priserne kan variere afhængigt af afrejsedato, flyselskab og tilgængelighed.
Populære destinationer
- Fly fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til El Calafate
- Fly fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til Iguazú Department
- Fly fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til København
- Fly fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til Mendoza
- Fly fra Ministro Pistarini Internationale Lufthavn til Ushuaia Department
- Fly Ministro Pistarini Internationale Lufthavn Ushuaia International Airport
- Fly Ministro Pistarini Internationale Lufthavn Cataratas del Iguazu Airport
- Fly Ministro Pistarini Internationale Lufthavn Mar Del Plata Airport
- Fly Ministro Pistarini Internationale Lufthavn Comandante Armando Tola International Airport
- Fly Ministro Pistarini Internationale Lufthavn Martin Miguel De Guemes Airport
- Fly fra Berlin Brandenburg lufthavn til København
- Fly fra Aalborg Lufthavn til København
- Fly fra Beijing Capital International Airport til København
- Fly fra Gatwick Airport til København
- Fly fra Suvarnabhumi Lufthavn til København
- Fly Beijing København
- Fly Berlin København
- Fly Aalborg København
- Fly London København
- Fly Bangkok København