fly fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport
Udforsk de billigste flyrejser fra Dubai til Lahore i de næste tre måneder. Baseret på data fra Trip.com fra de seneste 7 dage starter priser for enkeltbilletter fra 1.340 SEK, og returbilletter starter fra 2.698 SEK.
- Rundtur
- Billigst
- Direkte
- Anbefalet
- Næste 7 dage
- Hurtigst
- Billigste direkte
DXB 23.003tDirekteLHE 03.00Dubai - Lahore | fre. 13. nov. | Fly Jinnah
LHE 18.453t 50mDirekteDXB 21.35Lahore - Dubai | fre. 20. nov. | Fly Jinnah2.698 SEK 14.392 SEK81% off81% off14.392 SEK 2.698 SEK
DXB 23.003tDirekteLHE 03.00Dubai - Lahore | fre. 20. nov. | Fly Jinnah
LHE 18.453t 50mDirekteDXB 21.35Lahore - Dubai | fre. 27. nov. | Fly Jinnah2.722 SEK 14.392 SEK81% off81% off14.392 SEK 2.722 SEK
DXB 03.553t 10mDirekteLHE 08.05Dubai - Lahore | tir. 27. okt. | Fly Jinnah
LHE 18.453t 50mDirekteDXB 21.35Lahore - Dubai | fre. 30. okt. | Fly Jinnah2.904 SEK 14.392 SEK80% off80% off14.392 SEK 2.904 SEK
DXB 23.003tDirekteLHE 03.00Dubai - Lahore | fre. 6. nov. | Fly Jinnah
LHE 18.453t 50mDirekteDXB 21.35Lahore - Dubai | fre. 13. nov. | Fly Jinnah3.540 SEK75% off14.392 SEK 3.540 SEK
DXB 23.003tDirekteLHE 03.00Dubai - Lahore | tir. 24. nov. | Fly Jinnah
LHE 18.553t 50mDirekteDXB 21.45Lahore - Dubai | tir. 1. dec. | Fly Jinnah4.027 SEK72% off14.392 SEK 4.027 SEK
DXB 10.407t 30m1 mellemlandingLHE 19.10Dubai - Lahore | tor. 12. nov. | Saudia
LHE 21.0013t 25m1 mellemlandingDXB 09.25Lahore - Dubai | tir. 17. nov. | Saudia3.135 SEK78% off14.392 SEK 3.135 SEK
DXB 05.0013t 10m1 mellemlandingLHE 19.10Dubai - Lahore | tor. 3. dec. | Saudia
LHE 21.0013t 25m1 mellemlandingDXB 09.25Lahore - Dubai | fre. 4. dec. | Saudia3.159 SEK78% off14.392 SEK 3.159 SEK
DXB 02.2515t 45m1 mellemlandingLHE 19.10Dubai - Lahore | fre. 13. nov. | Saudia
LHE 21.0017t1 mellemlandingDXB 13.00Lahore - Dubai | fre. 20. nov. | Saudia3.174 SEK78% off14.392 SEK 3.174 SEK
DXB 05.0013t 10m1 mellemlandingLHE 19.10Dubai - Lahore | tor. 19. nov. | Saudia
LHE 21.0013t 25m1 mellemlandingDXB 09.25Lahore - Dubai | ons. 25. nov. | Saudia3.193 SEK78% off14.392 SEK 3.193 SEK
DXB 13.0017t 25m1 mellemlandingLHE 14.00Dubai - Lahore | søn. 25. okt. | Normal Airline
LHE 15.006tDirekteDXB 16.00Lahore - Dubai | tir. 27. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
- Billigst
DXB 04.0519t 50m1 mellemlandingLHE 00.55Dubai - Lahore | man. 21. dec. | Saudia1.340 SEK 2.122 SEK37% off37% off2.122 SEK 1.340 SEK
DXB 04.053t 5mDirekteLHE 08.10Dubai - Lahore | tir. 27. okt. | Pakistan International Airlines1.362 SEK 2.122 SEK36% off36% off2.122 SEK 1.362 SEK
DXB 15.453t 10mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | tor. 29. okt. | Airblue1.368 SEK 2.122 SEK36% off36% off2.122 SEK 1.368 SEK
DXB 15.453t 10mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | fre. 30. okt. | Airblue1.370 SEK35% off2.122 SEK 1.370 SEK
DXB 15.453t 10mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | ons. 28. okt. | Airblue1.372 SEK35% off2.122 SEK 1.372 SEK
DXB 17.153t 10mDirekteLHE 21.25Dubai - Lahore | lør. 31. okt. | Airblue1.374 SEK35% off2.122 SEK 1.374 SEK
DXB 15.453t 10mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | tir. 27. okt. | Airblue1.375 SEK35% off2.122 SEK 1.375 SEK
DXB 17.453t 5mDirekteLHE 21.50Dubai - Lahore | søn. 1. nov. | Pakistan International Airlines1.413 SEK33% off2.122 SEK 1.413 SEK
DXB 17.453t 5mDirekteLHE 21.50Dubai - Lahore | fre. 30. okt. | Pakistan International Airlines1.413 SEK33% off2.122 SEK 1.413 SEK
DXB 13.0017t 25m1 mellemlandingLHE 14.00Dubai - Lahore | søn. 25. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
- Billigste direkte
DXB 04.053t 5mDirekteLHE 08.10Dubai - Lahore | tir. 27. okt. | Pakistan International Airlines1.362 SEK 2.122 SEK36% off36% off2.122 SEK 1.362 SEK
DXB 15.453t 10mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | tor. 29. okt. | Airblue1.368 SEK 2.122 SEK36% off36% off2.122 SEK 1.368 SEK
DXB 15.453t 10mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | fre. 30. okt. | Airblue1.370 SEK 2.122 SEK35% off35% off2.122 SEK 1.370 SEK
DXB 15.453t 10mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | ons. 28. okt. | Airblue1.372 SEK35% off2.122 SEK 1.372 SEK
DXB 17.153t 10mDirekteLHE 21.25Dubai - Lahore | lør. 31. okt. | Airblue1.374 SEK35% off2.122 SEK 1.374 SEK
DXB 15.453t 10mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | tir. 27. okt. | Airblue1.375 SEK35% off2.122 SEK 1.375 SEK
DXB 17.453t 5mDirekteLHE 21.50Dubai - Lahore | søn. 1. nov. | Pakistan International Airlines1.413 SEK33% off2.122 SEK 1.413 SEK
DXB 17.453t 5mDirekteLHE 21.50Dubai - Lahore | fre. 30. okt. | Pakistan International Airlines1.413 SEK33% off2.122 SEK 1.413 SEK
DXB 23.003tDirekteLHE 03.00Dubai - Lahore | tor. 29. okt. | Fly Jinnah1.456 SEK31% off2.122 SEK 1.456 SEK
DXB 13.0017t 25m1 mellemlandingLHE 14.00Dubai - Lahore | søn. 25. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
DXB 19.556t 15m1 mellemlandingLHE 03.10Dubai - Lahore | lør. 21. nov. | Riyadh Air1.335 SEK 6.508 SEK79% off79% off6.508 SEK 1.335 SEK
DXB 19.556t 15m1 mellemlandingLHE 03.10Dubai - Lahore | tir. 24. nov. | Riyadh Air1.353 SEK 6.508 SEK79% off79% off6.508 SEK 1.353 SEK
DXB 19.556t 15m1 mellemlandingLHE 03.10Dubai - Lahore | lør. 31. okt. | Riyadh Air1.772 SEK 6.508 SEK73% off73% off6.508 SEK 1.772 SEK
DXB 10.407t 30m1 mellemlandingLHE 19.10Dubai - Lahore | tor. 5. nov. | Saudia4.555 SEK30% off6.508 SEK 4.555 SEK
DXB 13.0017t 25m1 mellemlandingLHE 14.00Dubai - Lahore | søn. 25. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
- Billigste direkte
DXB 17.453t 5mDirekteLHE 21.50Dubai - Lahore | tir. 27. okt. | Pakistan International Airlines1.526 SEK 6.882 SEK78% off78% off6.882 SEK 1.526 SEK
DXB 04.053t 5mDirekteLHE 08.10Dubai - Lahore | man. 26. okt. | Pakistan International Airlines1.567 SEK 6.882 SEK77% off77% off6.882 SEK 1.567 SEK
DXB 17.453t 5mDirekteLHE 21.50Dubai - Lahore | tor. 29. okt. | Pakistan International Airlines1.603 SEK 6.882 SEK77% off77% off6.882 SEK 1.603 SEK
DXB 15.453t 10mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | tor. 29. okt. | Airblue1.734 SEK75% off6.882 SEK 1.734 SEK
DXB 15.453t 10mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | ons. 28. okt. | Airblue1.738 SEK75% off6.882 SEK 1.738 SEK
DXB 15.453t 10mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | man. 26. okt. | Airblue1.738 SEK75% off6.882 SEK 1.738 SEK
DXB 15.302t 55mDirekteLHE 19.25Dubai - Lahore | man. 26. okt. | Air Sial1.802 SEK74% off6.882 SEK 1.802 SEK
DXB 23.003tDirekteLHE 03.00Dubai - Lahore | søn. 25. okt. | Fly Jinnah1.912 SEK72% off6.882 SEK 1.912 SEK
DXB 00.556t 50m1 mellemlandingLHE 08.45Dubai - Lahore | søn. 25. okt. | Flydubai1.957 SEK72% off6.882 SEK 1.957 SEK
DXB 13.0017t 25m1 mellemlandingLHE 14.00Dubai - Lahore | søn. 25. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
DXB 21.502t 50mDirekteLHE 01.40Dubai - Lahore | ons. 25. nov. | Emirates1.521 SEK 5.928 SEK74% off74% off5.928 SEK 1.521 SEK
DXB 16.052t 50mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | lør. 16. jan. | Emirates1.667 SEK 5.928 SEK72% off72% off5.928 SEK 1.667 SEK
DXB 16.052t 50mDirekteLHE 19.55Dubai - Lahore | lør. 2. jan. | Emirates1.673 SEK 5.928 SEK72% off72% off5.928 SEK 1.673 SEK
DXB 21.502t 50mDirekteLHE 01.40Dubai - Lahore | tor. 26. nov. | Emirates1.768 SEK70% off5.928 SEK 1.768 SEK
DXB 23.003tDirekteLHE 03.00Dubai - Lahore | tor. 29. okt. | Fly Jinnah1.456 SEK31% off2.122 SEK 1.456 SEK
DXB 23.003tDirekteLHE 03.00Dubai - Lahore | man. 7. dec. | Fly Jinnah1.485 SEK30% off2.122 SEK 1.485 SEK
DXB 04.053t 5mDirekteLHE 08.10Dubai - Lahore | tir. 27. okt. | Pakistan International Airlines1.362 SEK36% off2.122 SEK 1.362 SEK
DXB 17.453t 5mDirekteLHE 21.50Dubai - Lahore | søn. 1. nov. | Pakistan International Airlines1.413 SEK33% off2.122 SEK 1.413 SEK
DXB 17.453t 5mDirekteLHE 21.50Dubai - Lahore | fre. 30. okt. | Pakistan International Airlines1.413 SEK33% off2.122 SEK 1.413 SEK
DXB 13.0017t 25m1 mellemlandingLHE 14.00Dubai - Lahore | søn. 25. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
Viste flybilletpriser fra Dubai til Lahore er baseret på gennemsnitspriser på tværs af flyselskaber for de næste 3 måneder i henhold til den seneste database fra Trip.com.
Trip.com prisindsigt: flyrejser fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport
Hvilken måned er den billigste at flyve fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport?
Baseret på data fra Trip.com over de seneste 12 måneder er det bedst at booke i januar, hvor gennemsnitsprisen er 1.422 SEK, hvis du leder efter en lav gennemsnitspris på enkeltflyrejser fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport. Prøv at undgå marts, hvor gennemsnitsprisen er højest og når op på 3.352 SEK.
Hvilken måned er den billigste for returflyrejser fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport?
Baseret på data fra Trip.com over de seneste 12 måneder er gennemsnitsprisen på flyrejser fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport typisk lavest i september, med en gennemsnitspris på 3.268 SEK. Omvendt er gennemsnitsprisen højest i marts, hvor den når op på 4.313 SEK.
Hvilken ugedag er det billigst at flyve fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport?
Baseret på data fra Trip.com fra de seneste 12 måneder er mandag den billigste dag at flyve fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport, med gennemsnitspriser, der er lavere end på andre dage. Undgå søndag, da priserne normalt er højest på denne dag.
Udvalgte luftfartsselskaber fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport
Se hvilke flyselskaber, der flyver fra Dubai til Lahore. Find det flyselskab, der bedst opfylder dine rejsebehov ved at sammenligne priser, og forkæl dig selv med en skøn rejse.










Find flere flyrejser og flyselskaber
Flyplan fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport
Tjek tidsplanen for flyrejser fra Dubai til Lahore og find den flyrejse, der passer bedst til dine rejseplaner.
-
EK624
Dubai International Airport
07.05
DXB
10.55
LHE
S - T - T F -Search -
EK622
Dubai International Airport
16.05
DXB
19.55
LHE
S M T W - F SSearch -
PK204
Dubai International Airport
04.05
DXB
08.05
LHE
S - - W - F -Search -
9P513
Dubai International Airport
20.25
DXB
00.35
LHE
- - T - - - SSearch -
PA411
Dubai International Airport
17.15
DXB
21.35
LHE
S M T W T F SSearch
Flyoplysninger for Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport
| Flight distance | 1.988,57 km |
|---|---|
| Cheapest one-way ticket price | 1.340 SEK |
| Billigste returbilletpris | 2.698 SEK |
Ofte stillede spørgsmål om flyrejser fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport
Hvor lang tid tager flyvningen fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport?
Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport tager i gennemsnit ca. 2 timer 36 minutter. Den faktiske flyvetid kan variere afhængigt af rute, vejr og lufttrafik.How many daily flights are there from Dubai International Airport (DXB) to Allama Iqbal International Airport (LHE)?
There are around 3 daily flights from Dubai International Airport (DXB) to Allama Iqbal International Airport (LHE).Hvad er flyplanen fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport?
Det tidligste fly fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport afgår kl. 03:10, og det sidste afgår kl. 21:40, med omkring 9 afgange om dagen. Flytider kan ændre sig, så tjek venligst de seneste afgangs- og ankomsttider inden afrejse.Hvornår er flybilletter fra Dubai International Airport (DXB) til Allama Iqbal International Airport (LHE) dyrest?
The route from Dubai International Airport (DXB) to Allama Iqbal International Airport (LHE) is quite popular. Without considering departure times or holidays, tickets cost around 1.921 SEK in december, the most expensive month to book this route.Hvad er transportmetoden fra hovedlufthavnen til centrum i Lahore?
- Afstanden fra Allama Iqbal International Airport til centrum er omkring 6 km, med taxa omkring 20 minutter.
Which airline operates the most direct flights from Dubai International Airport (DXB) to Allama Iqbal International Airport (LHE)?
Flydubai is a very popular airline operating an average of 2367 flights per month.Hvad er de billigste fly fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport?
Envejsfly fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport starter i øjeblikket fra 1.340 SEK, og tur-retur-priser starter fra 2.698 SEK. Den aktuelle laveste pris er en Saudia-flyvning med afgang den man. 21. dec.; priserne kan variere afhængigt af tilgængelighed.Hvilke flyselskaber tilbyder direkte flyvninger fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport?
Ja. Emirates, Airblue, Fly Jinnah, Air Sial og Pakistan International Airlines flyver direkte fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport, med en gennemsnitlig flyvetid på 2 timer 35 minutter og omkring 24 ugentlige afgange. Det faktiske antal afgange kan variere efter sæson.Hvad er den gennemsnitlige pris for en flyvning fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport?
Baseret på Trip.com-flydata for afgange inden for de næste 30 dage med højst ét mellemstop er den gennemsnitlige pris for en enkeltbillet fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport 2.877 SEK. Priserne kan variere afhængigt af afrejsedato, flyselskab og tilgængelighed.Hvilke lavprisflyselskaber flyver fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport?
Airblue, Fly Jinnah og Air Sial er de mest populære lavprisflyselskaber, der flyver fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport, med envejspriser fra 1.340 SEK. Sammenlign de endelige priser omhyggeligt, da der kan pålægges gebyrer for bagage, sædevalg og betaling.Hvor mange ugentlige fly er der fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport?
Der går omkring 24 ugentlige fly fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport, hovedsageligt med Emirates, Airblue og Fly Jinnah. Det faktiske antal kan variere i forbindelse med helligdage og sæsonjusteringer.Hvordan booker jeg fly fra Dubai International Airport til Allama Iqbal International Airport på Trip.com?
Indtast Dubai International Airport og Allama Iqbal International Airport, vælg din afrejsedato og antallet af passagerer, og sammenlign derefter fly efter pris, flyvetid og bagagegodtgørelse. Når du har valgt en billetpris, skal du gennemgå ændrings- og refusionsreglerne, udfylde passageroplysningerne og betale for at modtage din bookingbekræftelse.
Populære destinationer
- Fly Dubai International Airport Hamid Karzai International Airport
- Fly Dubai International Airport Allama Iqbal International Airport
- Fly Dubai International Airport Ngurah Rai Airport
- Fly Dubai International Airport King Khalid International Airport
- Fly Dubai International Airport Islamabad International Airport
- Fly fra Dubai International Airport til Islamabad
- Fly fra Dubai International Airport til Riyadh
- Fly fra Dubai International Airport til Bali
- Fly fra Dubai International Airport til Lahore
- Fly fra Dubai International Airport til København