fly fra Københavns Lufthavn til El Plumerillo Airport
Udforsk de billigste flyrejser fra København til Mendoza i de næste tre måneder. Baseret på data fra Trip.com fra de seneste 7 dage starter priser for enkeltbilletter fra 866 USD, og returbilletter starter fra 1.660 USD.
- Rundtur
- Billigst
- Hurtigst
CPH 06.0538t2 mellemlandingerMDZ 16.05København - Mendoza | tor. 12. nov. | Lufthansa
MDZ 13.0026t 5m2 mellemlandingerCPH 19.05Mendoza - København | tir. 17. nov. | LATAM Airlines1.660 USD 3.246 USD49% off49% off3.246 USD 1.660 USD
CPH 12.4052t 15m2 mellemlandingerMDZ 12.55København - Mendoza | fre. 30. okt. | TAP Air Portugal
MDZ 13.5029t 55m2 mellemlandingerCPH 23.45Mendoza - København | fre. 6. nov. | TAP Air Portugal1.761 USD 3.246 USD46% off46% off3.246 USD 1.761 USD
CPH 19.5524t 10m2 mellemlandingerMDZ 16.05København - Mendoza | tor. 12. nov. | SWISS
MDZ 13.0025t 25m2 mellemlandingerCPH 18.25Mendoza - København | tir. 17. nov. | LATAM Airlines1.901 USD 3.246 USD41% off41% off3.246 USD 1.901 USD
CPH 10.3554t 20m2 mellemlandingerMDZ 12.55København - Mendoza | fre. 30. okt. | Air Canada
MDZ 13.5040t 30m2 mellemlandingerCPH 10.20Mendoza - København | fre. 6. nov. | Air Canada1.940 USD40% off3.246 USD 1.940 USD
CPH 17.2523t 30m2 mellemlandingerMDZ 12.55København - Mendoza | tor. 12. nov. | Air France
MDZ 13.5028t 50m2 mellemlandingerCPH 22.40Mendoza - København | tor. 19. nov. | KLM Royal Dutch Airlines1.977 USD39% off3.246 USD 1.977 USD
CPH 06.0034t 5m2 mellemlandingerMDZ 12.05København - Mendoza | søn. 1. nov. | KLM Royal Dutch Airlines
MDZ 17.0036t 10m2 mellemlandingerCPH 09.10Mendoza - København | søn. 8. nov. | LATAM Airlines2.020 USD38% off3.246 USD 2.020 USD
CPH 06.4533t 20m2 mellemlandingerMDZ 12.05København - Mendoza | søn. 1. nov. | Air France
MDZ 17.0036t2 mellemlandingerCPH 09.00Mendoza - København | søn. 8. nov. | LATAM Airlines2.067 USD36% off3.246 USD 2.067 USD
CPH 17.5523t2 mellemlandingerMDZ 12.55København - Mendoza | man. 9. nov. | Air France
MDZ 19.0538t 35m2 mellemlandingerCPH 13.40Mendoza - København | man. 16. nov. | KLM Royal Dutch Airlines2.171 USD33% off3.246 USD 2.171 USD
CPH 07.1532t 50m2 mellemlandingerMDZ 12.05København - Mendoza | søn. 25. okt. | Lufthansa
MDZ 13.0020t 30m2 mellemlandingerCPH 13.30Mendoza - København | tor. 29. okt. | LATAM Airlines2.205 USD32% off3.246 USD 2.205 USD
CPH 13.0017t 25m1 mellemlandingMDZ 14.00København - Mendoza | søn. 25. okt. | Normal Airline
MDZ 15.006tDirekteCPH 16.00Mendoza - København | tir. 27. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
- Billigst
CPH 06.1033t 20m2 mellemlandingerMDZ 11.30København - Mendoza | tor. 3. dec. | Ryanair866 USD 1.446 USD40% off40% off1.446 USD 866 USD
CPH 09.0059t 20m2 mellemlandingerMDZ 16.20København - Mendoza | tor. 3. dec. | Norwegian Air Sweden AOC876 USD 1.446 USD39% off39% off1.446 USD 876 USD
CPH 11.3537t 25m2 mellemlandingerMDZ 21.00København - Mendoza | søn. 1. nov. | Air Canada904 USD 1.446 USD37% off37% off1.446 USD 904 USD
CPH 08.2036t 10m2 mellemlandingerMDZ 16.30København - Mendoza | søn. 6. dec. | Norwegian Air Sweden AOC921 USD36% off1.446 USD 921 USD
CPH 15.3052t 50m2 mellemlandingerMDZ 16.20København - Mendoza | tor. 3. dec. | Vueling Airlines950 USD34% off1.446 USD 950 USD
CPH 10.3532t 35m2 mellemlandingerMDZ 15.10København - Mendoza | fre. 30. okt. | Air Canada953 USD34% off1.446 USD 953 USD
CPH 12.4535t 35m2 mellemlandingerMDZ 20.20København - Mendoza | fre. 4. dec. | Scandinavian Airlines984 USD32% off1.446 USD 984 USD
CPH 12.4531t 15m2 mellemlandingerMDZ 16.00København - Mendoza | tir. 1. dec. | Scandinavian Airlines986 USD32% off1.446 USD 986 USD
CPH 11.3533t 25m2 mellemlandingerMDZ 17.00København - Mendoza | ons. 2. dec. | Air Canada998 USD31% off1.446 USD 998 USD
CPH 13.0017t 25m1 mellemlandingMDZ 14.00København - Mendoza | søn. 25. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
CPH 06.4529t 20m2 mellemlandingerMDZ 08.05København - Mendoza | man. 7. dec. | Air France1.012 USD 1.446 USD30% off30% off1.446 USD 1.012 USD
CPH 12.4531t 15m2 mellemlandingerMDZ 16.00København - Mendoza | tir. 1. dec. | Scandinavian Airlines986 USD 1.446 USD32% off32% off1.446 USD 986 USD
CPH 10.3532t 35m2 mellemlandingerMDZ 15.10København - Mendoza | fre. 30. okt. | Air Canada953 USD 1.446 USD34% off34% off1.446 USD 953 USD
CPH 06.1033t 20m2 mellemlandingerMDZ 11.30København - Mendoza | tor. 3. dec. | Ryanair866 USD40% off1.446 USD 866 USD
CPH 11.3533t 25m2 mellemlandingerMDZ 17.00København - Mendoza | ons. 2. dec. | Air Canada998 USD31% off1.446 USD 998 USD
CPH 06.0034t 55m2 mellemlandingerMDZ 12.55København - Mendoza | tor. 3. dec. | TAP Air Portugal999 USD31% off1.446 USD 999 USD
CPH 12.4535t 35m2 mellemlandingerMDZ 20.20København - Mendoza | fre. 4. dec. | Scandinavian Airlines984 USD32% off1.446 USD 984 USD
CPH 08.2036t 10m2 mellemlandingerMDZ 16.30København - Mendoza | søn. 6. dec. | Norwegian Air Sweden AOC921 USD36% off1.446 USD 921 USD
CPH 11.3537t 25m2 mellemlandingerMDZ 21.00København - Mendoza | søn. 1. nov. | Air Canada904 USD37% off1.446 USD 904 USD
CPH 13.0017t 25m1 mellemlandingMDZ 14.00København - Mendoza | søn. 25. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
Viste flybilletpriser fra København til Mendoza er baseret på gennemsnitspriser på tværs af flyselskaber for de næste 3 måneder i henhold til den seneste database fra Trip.com.
Udvalgte luftfartsselskaber fra Københavns Lufthavn til El Plumerillo Airport
Se hvilke flyselskaber, der flyver fra København til Mendoza. Find det flyselskab, der bedst opfylder dine rejsebehov ved at sammenligne priser, og forkæl dig selv med en skøn rejse.










Find flere flyrejser og flyselskaber
Flyplan fra Københavns Lufthavn til El Plumerillo Airport
Tjek tidsplanen for flyrejser fra København til Mendoza og find den flyrejse, der passer bedst til dine rejseplaner.
-
KL1276
Københavns Lufthavn
19.10
CPH
20.35
AMS
S M T W T F SSearch -
KL701
Schiphol Airport
21.50
AMS
07.45
EZE
- - - - T - - -
JA3636
Jorge Newbury Lufthavn
14.41
AEP
16.36
MDZ
- - T - - F - -
SK1549
Københavns Lufthavn
15.25
CPH
16.55
AMS
S M T W T F SSearch -
LA8079
Schiphol Airport
13.10
AMS
20.35
GRU
S M T - T F - -
LA8019
São Paulo/Guarulhos International Airport
08.15
GRU
12.05
MDZ
S M - W - F - -
UX3254
Københavns Lufthavn
14.15
CPH
17.40
MAD
S - T - T - -Search -
AR1133
Madrid-Barajas Lufthavn
20.05
MAD
04.10
EZE
S M T W T F S -
AR1406
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
08.20
EZE
10.20
MDZ
- - T - - - - -
SK4303
Københavns Lufthavn
14.20
CPH
17.45
MAD
S M T W T - SSearch -
AR1133
Madrid-Barajas Lufthavn
20.05
MAD
04.10
EZE
S M T W T F S -
AR1402
Jorge Newbury Lufthavn
06.15
AEP
08.15
MDZ
S M T W T F S -
AR7931
Københavns Lufthavn
14.15
CPH
17.40
MAD
S M T W T F SSearch -
AR1133
Madrid-Barajas Lufthavn
20.05
MAD
04.10
EZE
S M T W T F S -
AR1402
Jorge Newbury Lufthavn
06.15
AEP
08.15
MDZ
S M T W T F S -
SK4303
Københavns Lufthavn
14.20
CPH
17.45
MAD
S M T W T - SSearch -
AR1133
Madrid-Barajas Lufthavn
20.05
MAD
04.10
EZE
S M T W T F S -
AR1408
Jorge Newbury Lufthavn
09.20
AEP
11.20
MDZ
S - T - T - S -
AF4582
Københavns Lufthavn
17.25
CPH
19.25
CDG
S M T W T F SSearch -
AF406
Paris Charles de Gaulle Airport
23.20
CDG
08.50
SCL
S M T W T F S -
H2525
Arturo Merino Benitez Airport
13.48
SCL
14.50
MDZ
S M T - T F S -
D83540
Københavns Lufthavn
12.40
CPH
14.05
AMS
S - T W T F SSearch -
LA8079
Schiphol Airport
13.10
AMS
20.35
GRU
S M T - T F - -
LA8019
São Paulo/Guarulhos International Airport
08.15
GRU
12.05
MDZ
S M - W - F - -
SK581
Københavns Lufthavn
08.35
CPH
11.55
MAD
S - T - T F -Search -
AR1133
Madrid-Barajas Lufthavn
20.05
MAD
04.10
EZE
S M T W T F S -
AR1404
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
07.30
EZE
09.30
MDZ
S M - - T F S -
UX3248
Københavns Lufthavn
08.35
CPH
12.00
MAD
S M T W T F SSearch -
AR1133
Madrid-Barajas Lufthavn
20.05
MAD
04.10
EZE
S M T W T F S -
AR1404
Ministro Pistarini Internationale Lufthavn
07.30
EZE
09.30
MDZ
S M - - T F S
Flyoplysninger for Københavns Lufthavn til El Plumerillo Airport
| Flight distance | 12.483,63 km |
|---|---|
| Cheapest one-way ticket price | 866 USD |
| Billigste returbilletpris | 1.660 USD |
Ofte stillede spørgsmål om flyrejser fra Københavns Lufthavn til El Plumerillo Airport
Hvad er de billigste fly fra Københavns Lufthavn til El Plumerillo Airport?
Envejsfly fra Københavns Lufthavn til El Plumerillo Airport starter i øjeblikket fra 866 USD, og tur-retur-priser starter fra 1.660 USD. Den aktuelle laveste pris er en Ryanair-flyvning med afgang den tor. 3. dec.; priserne kan variere afhængigt af tilgængelighed.Hvordan booker jeg fly fra Københavns Lufthavn til El Plumerillo Airport på Trip.com?
Indtast Københavns Lufthavn og El Plumerillo Airport, vælg din afrejsedato og antallet af passagerer, og sammenlign derefter fly efter pris, flyvetid og bagagegodtgørelse. Når du har valgt en billetpris, skal du gennemgå ændrings- og refusionsreglerne, udfylde passageroplysningerne og betale for at modtage din bookingbekræftelse.
Populære destinationer
- Fly Københavns Lufthavn Gatwick Airport
- Fly Københavns Lufthavn Vágar Lufthavn
- Fly Københavns Lufthavn Berlin Brandenburg lufthavn
- Fly Københavns Lufthavn Aalborg Lufthavn
- Fly Københavns Lufthavn Suvarnabhumi Lufthavn
- Fly fra Københavns Lufthavn til Bangkok
- Fly fra Københavns Lufthavn til Berlin
- Fly fra Københavns Lufthavn til Aalborg
- Fly fra Københavns Lufthavn til London
- Fly fra Københavns Lufthavn til Faroe Islands
- Fly Ministro Pistarini Internationale Lufthavn El Plumerillo Airport
- Fly San Carlos De Bariloche Airport El Plumerillo Airport
- Fly Jorge Newbury Lufthavn El Plumerillo Airport
- Fly Københavns Lufthavn El Plumerillo Airport
- Fly fra Buenos Aires til El Plumerillo Airport
- Fly fra København til El Plumerillo Airport
- Fly fra Bariloche til El Plumerillo Airport