fly fra Billund Lufthavn til Halifax Stanfield International Airport
Udforsk de billigste flyrejser fra Billund til Halifax i de næste tre måneder. Baseret på data fra Trip.com fra de seneste 7 dage starter priser for enkeltbilletter fra 1.360 EUR, og returbilletter starter fra 641 EUR.
- Rundtur
- Billigst
- Hurtigst
BLL 10.3011t 30m1 mellemlandingYHZ 17.00Billund - Halifax | tir. 3. nov. | Air Canada
YHZ 18.3010t 20m1 mellemlandingBLL 09.50Halifax - Billund | lør. 7. nov. | Air Canada641 EUR 10.562 EUR94% off94% off10.562 EUR 641 EUR
BLL 10.3011t 30m1 mellemlandingYHZ 17.00Billund - Halifax | tir. 3. nov. | Lufthansa
YHZ 18.3010t 20m1 mellemlandingBLL 09.50Halifax - Billund | lør. 7. nov. | Air Canada642 EUR 10.562 EUR94% off94% off10.562 EUR 642 EUR
BLL 13.0028t1 mellemlandingYHZ 12.00Billund - Halifax | lør. 7. nov. | British Airways
YHZ 11.0020t 5m1 mellemlandingBLL 12.05Halifax - Billund | ons. 11. nov. | Air Canada850 EUR 10.562 EUR92% off92% off10.562 EUR 850 EUR
BLL 10.3011t 30m1 mellemlandingYHZ 17.00Billund - Halifax | lør. 7. nov. | Air Canada
YHZ 11.0020t 5m1 mellemlandingBLL 12.05Halifax - Billund | ons. 11. nov. | Air Canada885 EUR92% off10.562 EUR 885 EUR
BLL 10.3011t 30m1 mellemlandingYHZ 18.00Billund - Halifax | tor. 29. okt. | Lufthansa
YHZ 11.0020t 15m1 mellemlandingBLL 12.15Halifax - Billund | man. 2. nov. | Air Canada4.521 EUR56% off10.562 EUR 4.521 EUR
BLL 10.3011t 30m1 mellemlandingYHZ 18.00Billund - Halifax | tor. 29. okt. | Air Canada
YHZ 11.0020t 15m1 mellemlandingBLL 12.15Halifax - Billund | man. 2. nov. | Air Canada4.562 EUR56% off10.562 EUR 4.562 EUR
BLL 19.4021t 20m1 mellemlandingYHZ 12.00Billund - Halifax | tir. 3. nov. | British Airways
YHZ 11.0020t 5m1 mellemlandingBLL 12.05Halifax - Billund | lør. 7. nov. | Air Canada7.693 EUR27% off10.562 EUR 7.693 EUR
BLL 21.0020t1 mellemlandingYHZ 12.00Billund - Halifax | ons. 4. nov. | British Airways
YHZ 11.0019t 20m1 mellemlandingBLL 11.20Halifax - Billund | søn. 8. nov. | Air Canada7.710 EUR27% off10.562 EUR 7.710 EUR
BLL 13.0017t 25m1 mellemlandingYHZ 14.00Billund - Halifax | fre. 30. okt. | Normal Airline
YHZ 15.006tDirekteBLL 16.00Halifax - Billund | søn. 1. nov. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
- Billigst
BLL 10.3011t 30m1 mellemlandingYHZ 17.00Billund - Halifax | ons. 18. nov. | Lufthansa1.360 EUR 1.864 EUR27% off27% off1.864 EUR 1.360 EUR
BLL 13.0017t 25m1 mellemlandingYHZ 14.00Billund - Halifax | fre. 30. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
BLL 10.3011t 30m1 mellemlandingYHZ 17.00Billund - Halifax | ons. 18. nov. | Lufthansa1.360 EUR 1.864 EUR27% off27% off1.864 EUR 1.360 EUR
BLL 13.0017t 25m1 mellemlandingYHZ 14.00Billund - Halifax | fre. 30. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
Viste flybilletpriser fra Billund til Halifax er baseret på gennemsnitspriser på tværs af flyselskaber for de næste 3 måneder i henhold til den seneste database fra Trip.com.
Udvalgte luftfartsselskaber fra Billund Lufthavn til Halifax Stanfield International Airport
Se hvilke flyselskaber, der flyver fra Billund til Halifax. Find det flyselskab, der bedst opfylder dine rejsebehov ved at sammenligne priser, og forkæl dig selv med en skøn rejse.









Find flere flyrejser og flyselskaber
Flyplan fra Billund Lufthavn til Halifax Stanfield International Airport
Tjek tidsplanen for flyrejser fra Billund til Halifax og find den flyrejse, der passer bedst til dine rejseplaner.
-
AC9562
Billund Lufthavn
10.40
BLL
12.05
FRA
S M T W T F SSearch -
AC7386
Frankfurt Airport
13.30
FRA
15.50
YHZ
- M - W - F - -
LH837
Billund Lufthavn
10.30
BLL
11.55
FRA
S M T W T F SSearch -
AC7386
Frankfurt Airport
13.30
FRA
15.50
YHZ
- M - W - F - -
LH837
Billund Lufthavn
10.30
BLL
11.55
FRA
S M T W T F SSearch -
LH4398
Frankfurt Airport
14.40
FRA
17.00
YHZ
- M - W - F - -
AC9564
Billund Lufthavn
06.05
BLL
07.30
FRA
S M T W T F SSearch -
AC845
Frankfurt Airport
09.55
FRA
12.00
YUL
S M T W T F S -
AC2046
Montreal-Trudeau International Airport
13.15
YUL
15.55
YHZ
S M T - T - S -
LH843
Billund Lufthavn
06.35
BLL
08.00
FRA
S M T W T F SSearch -
AC845
Frankfurt Airport
09.55
FRA
12.00
YUL
S M T W T F S -
AC2046
Montreal-Trudeau International Airport
13.15
YUL
15.55
YHZ
S M T - T - S -
AC9564
Billund Lufthavn
06.05
BLL
07.30
FRA
S M T W T F SSearch -
AC7386
Frankfurt Airport
13.30
FRA
15.50
YHZ
- M - W - F - -
LH843
Billund Lufthavn
06.35
BLL
08.00
FRA
S M T W T F SSearch -
AC7386
Frankfurt Airport
13.30
FRA
15.50
YHZ
- M - W - F - -
LH843
Billund Lufthavn
06.35
BLL
08.00
FRA
S M T W T F SSearch -
LH4398
Frankfurt Airport
14.40
FRA
17.00
YHZ
- M - W - F - -
KL1290
Billund Lufthavn
06.00
BLL
07.20
AMS
S M T W T F SSearch -
AC9072
Schiphol Airport
11.00
AMS
12.10
FRA
S M T W T F S -
AC7386
Frankfurt Airport
13.30
FRA
15.50
YHZ
- M - W - F - -
AC9562
Billund Lufthavn
10.40
BLL
12.05
FRA
S M T W T F SSearch -
AC9105
Frankfurt Airport
14.00
FRA
16.20
YYZ
S M T W T F S -
AC2066
Toronto Pearson International Airport
19.25
YYZ
22.38
YHZ
S M T W T F S
Flyoplysninger for Billund Lufthavn til Halifax Stanfield International Airport
| Flight distance | 5.054,06 km |
|---|---|
| Cheapest one-way ticket price | 1.360 EUR |
| Billigste returbilletpris | 641 EUR |
Ofte stillede spørgsmål om flyrejser fra Billund Lufthavn til Halifax Stanfield International Airport
Hvad er transportmetoden fra hovedlufthavnen til centrum i Halifax?
- Afstanden fra Halifax Stanfield International Airport til centrum er omkring 26 km, med taxa omkring 40 minutter.
Hvad er de billigste fly fra Billund Lufthavn til Halifax Stanfield International Airport?
Envejsfly fra Billund Lufthavn til Halifax Stanfield International Airport starter i øjeblikket fra 1.360 EUR, og tur-retur-priser starter fra 641 EUR. Den aktuelle laveste pris er en Lufthansa-flyvning med afgang den ons. 18. nov.; priserne kan variere afhængigt af tilgængelighed.Hvad er den gennemsnitlige pris for en flyvning fra Billund Lufthavn til Halifax Stanfield International Airport?
Baseret på Trip.com-flydata for afgange inden for de næste 30 dage med højst ét mellemstop er den gennemsnitlige pris for en enkeltbillet fra Billund Lufthavn til Halifax Stanfield International Airport 1.375 EUR. Priserne kan variere afhængigt af afrejsedato, flyselskab og tilgængelighed.Hvordan booker jeg fly fra Billund Lufthavn til Halifax Stanfield International Airport på Trip.com?
Indtast Billund Lufthavn og Halifax Stanfield International Airport, vælg din afrejsedato og antallet af passagerer, og sammenlign derefter fly efter pris, flyvetid og bagagegodtgørelse. Når du har valgt en billetpris, skal du gennemgå ændrings- og refusionsreglerne, udfylde passageroplysningerne og betale for at modtage din bookingbekræftelse.
Populære destinationer
- Fly Billund Lufthavn Gdansk Lech Walesa Airport
- Fly Billund Lufthavn Vágar Lufthavn
- Fly Billund Lufthavn Liszt Ferenc International Airport
- Fly Billund Lufthavn Tirana Internationale Lufthavn Nënë Tereza
- Fly Billund Lufthavn Gatwick Airport
- Fly fra Billund Lufthavn til Budapest
- Fly fra Billund Lufthavn til Gdańsk
- Fly fra Billund Lufthavn til Faroe Islands
- Fly fra Billund Lufthavn til Tirana
- Fly fra Billund Lufthavn til London