fly fra Athen Internationale Lufthavn til Frankfurt-Hahn Airport
Udforsk de billigste flyrejser fra Athen til Frankfurt i de næste tre måneder. Baseret på data fra Trip.com fra de seneste 7 dage starter priser for enkeltbilletter fra 95.400 KRW, og returbilletter starter fra 204.200 KRW.
- Billigst
- Rundtur
- Billigst
ATH 06.1028t 35m1 mellemlandingHHN 09.45Athen - Frankfurt | lør. 5. dec. | Ryanair95.400 KRW 138.600 KRW31% off31% off138.600 KRW 95.400 KRW
ATH 06.2018t 50m1 mellemlandingHHN 00.10Athen - Frankfurt | tor. 10. dec. | Ryanair98.600 KRW 138.600 KRW28% off28% off138.600 KRW 98.600 KRW
ATH 21.3525t 45m1 mellemlandingHHN 22.20Athen - Frankfurt | tir. 10. nov. | Wizz Air Malta99.400 KRW 138.600 KRW28% off28% off138.600 KRW 99.400 KRW
ATH 16.258t 45m1 mellemlandingHHN 00.10Athen - Frankfurt | søn. 6. dec. | AEGEAN105.800 KRW24% off138.600 KRW 105.800 KRW
ATH 16.1018t 45m1 mellemlandingHHN 09.55Athen - Frankfurt | søn. 6. dec. | Ryanair107.200 KRW23% off138.600 KRW 107.200 KRW
ATH 15.5023t 20m1 mellemlandingHHN 14.10Athen - Frankfurt | tir. 8. dec. | Wizz Air Malta110.400 KRW20% off138.600 KRW 110.400 KRW
ATH 22.5024t 40m1 mellemlandingHHN 22.30Athen - Frankfurt | fre. 18. dec. | Ryanair110.600 KRW20% off138.600 KRW 110.600 KRW
ATH 21.3513t 10m1 mellemlandingHHN 09.45Athen - Frankfurt | lør. 5. dec. | easyJet112.600 KRW19% off138.600 KRW 112.600 KRW
ATH 21.2013t 35m1 mellemlandingHHN 09.55Athen - Frankfurt | søn. 6. dec. | easyJet113.200 KRW18% off138.600 KRW 113.200 KRW
ATH 13.0017t 25m1 mellemlandingFRA 14.00Athen - Frankfurt | ons. 21. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
ATH 14.2021t 30m1 mellemlandingHHN 10.50Athen - Frankfurt | søn. 22. nov. | Ryanair
FRA 14.252t 45mDirekteATH 18.10Frankfurt - Athen | søn. 29. nov. | SKY express204.200 KRW 337.000 KRW39% off39% off337.000 KRW 204.200 KRW
ATH 06.1016t 25m1 mellemlandingHHN 21.35Athen - Frankfurt | lør. 12. dec. | Ryanair
FRA 14.552t 45mDirekteATH 18.40Frankfurt - Athen | tir. 15. dec. | SKY express209.700 KRW 337.000 KRW38% off38% off337.000 KRW 209.700 KRW
ATH 15.5023t 20m1 mellemlandingHHN 14.10Athen - Frankfurt | tor. 10. dec. | Wizz Air Malta
HHN 14.4517t 25m1 mellemlandingATH 09.10Frankfurt - Athen | søn. 13. dec. | Wizz Air Malta213.900 KRW 337.000 KRW37% off37% off337.000 KRW 213.900 KRW
ATH 10.5524t 55m1 mellemlandingHHN 10.50Athen - Frankfurt | søn. 22. nov. | SKY express
FRA 14.252t 45mDirekteATH 18.10Frankfurt - Athen | søn. 29. nov. | SKY express224.700 KRW33% off337.000 KRW 224.700 KRW
ATH 15.557t 35m1 mellemlandingHHN 22.30Athen - Frankfurt | fre. 23. okt. | Wizz Air Malta
FRA 14.252t 45mDirekteATH 18.10Frankfurt - Athen | tir. 27. okt. | SKY express226.900 KRW33% off337.000 KRW 226.900 KRW
ATH 15.358t 5m1 mellemlandingHHN 22.40Athen - Frankfurt | ons. 21. okt. | Wizz Air Malta
FRA 14.252t 45mDirekteATH 18.10Frankfurt - Athen | ons. 28. okt. | SKY express228.400 KRW32% off337.000 KRW 228.400 KRW
ATH 10.5510t 40m1 mellemlandingHHN 20.35Athen - Frankfurt | tor. 10. dec. | SKY express
FRA 14.252t 45mDirekteATH 18.10Frankfurt - Athen | fre. 11. dec. | SKY express255.700 KRW24% off337.000 KRW 255.700 KRW
ATH 16.2519t 25m1 mellemlandingHHN 10.50Athen - Frankfurt | søn. 22. nov. | AEGEAN
FRA 14.252t 45mDirekteATH 18.10Frankfurt - Athen | søn. 29. nov. | SKY express261.700 KRW22% off337.000 KRW 261.700 KRW
ATH 08.456t 25m1 mellemlandingHHN 14.10Athen - Frankfurt | søn. 25. okt. | AEGEAN
FRA 14.252t 45mDirekteATH 18.10Frankfurt - Athen | tor. 29. okt. | SKY express275.000 KRW18% off337.000 KRW 275.000 KRW
ATH 13.0017t 25m1 mellemlandingFRA 14.00Athen - Frankfurt | ons. 21. okt. | Normal Airline
FRA 15.006tDirekteATH 16.00Frankfurt - Athen | fre. 23. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
Viste flybilletpriser fra Athen til Frankfurt er baseret på gennemsnitspriser på tværs af flyselskaber for de næste 3 måneder i henhold til den seneste database fra Trip.com.
Udvalgte luftfartsselskaber fra Athen Internationale Lufthavn til Frankfurt-Hahn Airport
Se hvilke flyselskaber, der flyver fra Athen til Frankfurt. Find det flyselskab, der bedst opfylder dine rejsebehov ved at sammenligne priser, og forkæl dig selv med en skøn rejse.






Find flere flyrejser og flyselskaber
Flyplan fra Athen Internationale Lufthavn til Frankfurt-Hahn Airport
Tjek tidsplanen for flyrejser fra Athen til Frankfurt og find den flyrejse, der passer bedst til dine rejseplaner.
-
A3970
Athen Internationale Lufthavn
09.25
ATH
09.36
TIA
S - T W T F SSearch -
W45109
Tirana Internationale Lufthavn Nënë Tereza
17.15
TIA
19.45
HHN
S - - W T - S -
GQ690
Athen Internationale Lufthavn
07.50
ATH
08.35
TIA
S M T W T F SSearch -
W45109
Tirana Internationale Lufthavn Nënë Tereza
17.15
TIA
19.45
HHN
S - - W T - S -
A3654
Athen Internationale Lufthavn
16.30
ATH
17.35
FCO
S M T W T F SSearch -
FR6039
Leonardo da Vinci–Fiumicino Airport
20.30
FCO
22.30
HHN
S - - - - - S -
FR014
Athen Internationale Lufthavn
22.20
ATH
00.10
STN
S M T W T F SSearch -
FR6199
London Stansted Airport
22.55
STN
01.15
HHN
S - T W T - S -
RO274
Athen Internationale Lufthavn
19.10
ATH
20.45
OTP
S - T W T F SSearch -
W43243
Baneasa Airport
05.15
BBU
06.55
HHN
- M - - - F - -
U28184
Athen Internationale Lufthavn
21.20
ATH
23.15
LGW
- M T W T - SSearch -
FR1749
London Stansted Airport
07.10
STN
09.30
HHN
S M T W T F S -
A3972
Athen Internationale Lufthavn
16.15
ATH
16.35
TIA
- M T W - - SSearch -
W45109
Tirana Internationale Lufthavn Nënë Tereza
17.15
TIA
19.45
HHN
S - - W T - S -
W45204
Athen Internationale Lufthavn
15.50
ATH
16.15
TIA
S M T W T F SSearch -
W45109
Tirana Internationale Lufthavn Nënë Tereza
17.15
TIA
19.45
HHN
S - - W T - S -
FR1199
Athen Internationale Lufthavn
16.25
ATH
17.35
FCO
S M T W T F SSearch -
FR6039
Leonardo da Vinci–Fiumicino Airport
20.30
FCO
22.30
HHN
S - - - - - S -
W43942
Athen Internationale Lufthavn
21.35
ATH
23.35
RMO
- M - W - F -Search -
W43917
Chisinau International Airport
20.35
RMO
22.20
HHN
- - - - - - S
Flyoplysninger for Athen Internationale Lufthavn til Frankfurt-Hahn Airport
| Flight distance | 1.882,87 km |
|---|---|
| Cheapest one-way ticket price | 95.400 KRW |
| Billigste returbilletpris | 204.200 KRW |
Ofte stillede spørgsmål om flyrejser fra Athen Internationale Lufthavn til Frankfurt-Hahn Airport
Hvad er transportmetoden fra hovedlufthavnen til centrum i Frankfurt?
- Afstanden fra Frankfurt Airport til centrum er omkring 11 km, med taxa omkring 30 minutter.
Hvad er de billigste fly fra Athen Internationale Lufthavn til Frankfurt-Hahn Airport?
Envejsfly fra Athen Internationale Lufthavn til Frankfurt-Hahn Airport starter i øjeblikket fra 95.400 KRW, og tur-retur-priser starter fra 204.200 KRW. Den aktuelle laveste pris er en Ryanair-flyvning med afgang den lør. 5. dec.; priserne kan variere afhængigt af tilgængelighed.Hvad er den gennemsnitlige pris for en flyvning fra Athen Internationale Lufthavn til Frankfurt-Hahn Airport?
Baseret på Trip.com-flydata for afgange inden for de næste 30 dage med højst ét mellemstop er den gennemsnitlige pris for en enkeltbillet fra Athen Internationale Lufthavn til Frankfurt-Hahn Airport 253.900 KRW. Priserne kan variere afhængigt af afrejsedato, flyselskab og tilgængelighed.Hvordan booker jeg fly fra Athen Internationale Lufthavn til Frankfurt-Hahn Airport på Trip.com?
Indtast Athen Internationale Lufthavn og Frankfurt-Hahn Airport, vælg din afrejsedato og antallet af passagerer, og sammenlign derefter fly efter pris, flyvetid og bagagegodtgørelse. Når du har valgt en billetpris, skal du gennemgå ændrings- og refusionsreglerne, udfylde passageroplysningerne og betale for at modtage din bookingbekræftelse.
Populære destinationer
- Fly Athen Internationale Lufthavn Københavns Lufthavn
- Fly Athen Internationale Lufthavn Aarhus Lufthavn
- Fly Athen Internationale Lufthavn Billund Lufthavn
- Fly Athen Internationale Lufthavn Paris-Orly Lufthavn
- Fly Athen Internationale Lufthavn Tirana Internationale Lufthavn Nënë Tereza
- Fly fra Athen Internationale Lufthavn til Chania
- Fly fra Athen Internationale Lufthavn til Billund
- Fly fra Athen Internationale Lufthavn til København
- Fly fra Athen Internationale Lufthavn til Nice
- Fly fra Athen Internationale Lufthavn til Paris
- Fly Athen Internationale Lufthavn Frankfurt-Hahn Airport
- Fly Københavns Lufthavn Frankfurt-Hahn Airport
- Fly Aalborg Lufthavn Frankfurt-Hahn Airport
- Fly Linate Airport Frankfurt-Hahn Airport
- Fly Aarhus Lufthavn Frankfurt-Hahn Airport
- Fly fra Athen til Frankfurt-Hahn Airport
- Fly fra Aarhus til Frankfurt-Hahn Airport
- Fly fra Billund til Frankfurt-Hahn Airport
- Fly fra Milano til Frankfurt-Hahn Airport
- Fly fra København til Frankfurt-Hahn Airport