fly fra Auckland International Airport til Københavns Lufthavn
Udforsk de billigste flyrejser fra Auckland til København i de næste tre måneder. Baseret på data fra Trip.com fra de seneste 7 dage starter priser for enkeltbilletter fra 4.006 kr., og returbilletter starter fra 8.893 kr..
- Rundtur
- Billigst
- Anbefalet
- Hurtigst
AKL 22.0032t1 mellemlandingCPH 18.00Auckland - København | ons. 18. nov. | China Eastern Airlines
CPH 20.0032t 35m1 mellemlandingAKL 16.35København - Auckland | man. 23. nov. | China Eastern Airlines8.893 kr. 13.661 kr.35% off35% off13.661 kr. 8.893 kr.
AKL 22.0032t1 mellemlandingCPH 18.00Auckland - København | ons. 2. dec. | China Eastern Airlines
CPH 18.0035t 25m1 mellemlandingAKL 17.25København - Auckland | ons. 9. dec. | Air China10.289 kr. 13.661 kr.25% off25% off13.661 kr. 10.289 kr.
AKL 17.4531t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Auckland - København | lør. 28. nov. | Qatar Airways
CPH 20.0034t 30m1 mellemlandingAKL 18.30København - Auckland | lør. 5. dec. | China Eastern Airlines10.314 kr. 13.661 kr.25% off25% off13.661 kr. 10.314 kr.
AKL 17.4531t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Auckland - København | ons. 2. dec. | Qatar Airways
CPH 08.3527t 50m1 mellemlandingAKL 00.25København - Auckland | ons. 9. dec. | Qatar Airways10.594 kr.22% off13.661 kr. 10.594 kr.
AKL 17.4531t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Auckland - København | ons. 18. nov. | Qatar Airways
CPH 15.0545t 20m1 mellemlandingAKL 00.25København - Auckland | man. 23. nov. | Qatar Airways10.688 kr.22% off13.661 kr. 10.688 kr.
AKL 19.5528t 20m1 mellemlandingCPH 12.15Auckland - København | ons. 2. dec. | Air New Zealand
CPH 18.0035t 25m1 mellemlandingAKL 17.25København - Auckland | ons. 9. dec. | Air China10.940 kr.20% off13.661 kr. 10.940 kr.
AKL 21.0527t 25m1 mellemlandingCPH 12.30Auckland - København | ons. 18. nov. | Emirates
CPH 14.4532t 30m1 mellemlandingAKL 11.15København - Auckland | man. 23. nov. | Emirates11.364 kr.17% off13.661 kr. 11.364 kr.
AKL 21.0533t 45m1 mellemlandingCPH 18.50Auckland - København | ons. 2. dec. | Emirates
CPH 20.3026t 45m1 mellemlandingAKL 11.15København - Auckland | ons. 9. dec. | Emirates11.411 kr.16% off13.661 kr. 11.411 kr.
AKL 19.0032t 25m1 mellemlandingCPH 15.25Auckland - København | ons. 18. nov. | Air New Zealand
CPH 20.0032t 35m1 mellemlandingAKL 16.35København - Auckland | man. 23. nov. | China Eastern Airlines11.562 kr.15% off13.661 kr. 11.562 kr.
AKL 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Auckland - København | tir. 27. okt. | Normal Airline
CPH 15.006tDirekteAKL 16.00København - Auckland | tor. 29. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
- Billigst
AKL 15.1527t 55m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | tir. 24. nov. | Singapore Airlines4.006 kr. 5.696 kr.30% off30% off5.696 kr. 4.006 kr.
AKL 20.3031t 30m1 mellemlandingCPH 16.00Auckland - København | lør. 31. okt. | Air China4.397 kr. 5.696 kr.23% off23% off5.696 kr. 4.397 kr.
AKL 15.1527t 55m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | ons. 4. nov. | Singapore Airlines4.412 kr. 5.696 kr.23% off23% off5.696 kr. 4.412 kr.
AKL 20.3031t 30m1 mellemlandingCPH 16.00Auckland - København | tor. 5. nov. | Air China4.420 kr.22% off5.696 kr. 4.420 kr.
AKL 20.3031t 30m1 mellemlandingCPH 16.00Auckland - København | tor. 12. nov. | Air China4.460 kr.22% off5.696 kr. 4.460 kr.
AKL 22.0032t1 mellemlandingCPH 19.00Auckland - København | fre. 30. okt. | China Eastern Airlines4.627 kr.19% off5.696 kr. 4.627 kr.
AKL 15.1527t 55m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | tor. 26. nov. | Singapore Airlines4.925 kr.14% off5.696 kr. 4.925 kr.
AKL 17.4531t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Auckland - København | man. 23. nov. | Qatar Airways4.947 kr.13% off5.696 kr. 4.947 kr.
AKL 17.4531t 45m1 mellemlandingCPH 13.30Auckland - København | tir. 24. nov. | Qatar Airways4.947 kr.13% off5.696 kr. 4.947 kr.
AKL 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Auckland - København | tir. 27. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
AKL 15.1527t 55m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | tor. 12. nov. | Singapore Airlines4.508 kr. 9.239 kr.51% off51% off9.239 kr. 4.508 kr.
AKL 15.1527t 55m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | tir. 17. nov. | Singapore Airlines5.094 kr. 9.239 kr.45% off45% off9.239 kr. 5.094 kr.
AKL 22.0032t1 mellemlandingCPH 18.00Auckland - København | ons. 18. nov. | China Eastern Airlines5.904 kr. 9.239 kr.36% off36% off9.239 kr. 5.904 kr.
AKL 19.5528t 20m1 mellemlandingCPH 12.15Auckland - København | fre. 4. dec. | Air New Zealand6.540 kr.28% off9.239 kr. 6.540 kr.
AKL 17.4529t 50m1 mellemlandingCPH 13.30Auckland - København | fre. 4. dec. | Qatar Airways6.829 kr.26% off9.239 kr. 6.829 kr.
AKL 20.2031t 5m1 mellemlandingCPH 15.25Auckland - København | tir. 8. dec. | Air New Zealand7.362 kr.20% off9.239 kr. 7.362 kr.
AKL 14.1528t 15m1 mellemlandingCPH 06.30Auckland - København | søn. 20. dec. | Air China8.222 kr.11% off9.239 kr. 8.222 kr.
AKL 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Auckland - København | tir. 27. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
AKL 17.0526t 5m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | man. 18. jan. | Air New Zealand6.944 kr. 19.043 kr.64% off64% off19.043 kr. 6.944 kr.
AKL 17.0526t 5m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | tor. 14. jan. | Singapore Airlines9.167 kr. 19.043 kr.52% off52% off19.043 kr. 9.167 kr.
AKL 17.0526t 5m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | man. 23. nov. | Singapore Airlines9.778 kr. 19.043 kr.49% off49% off19.043 kr. 9.778 kr.
AKL 17.0526t 5m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | tir. 12. jan. | Singapore Airlines10.695 kr.44% off19.043 kr. 10.695 kr.
AKL 17.0526t 5m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | tir. 8. dec. | Singapore Airlines14.400 kr.24% off19.043 kr. 14.400 kr.
AKL 17.0526t 5m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | tir. 22. dec. | Singapore Airlines14.433 kr.24% off19.043 kr. 14.433 kr.
AKL 17.0526t 5m1 mellemlandingCPH 07.10Auckland - København | tor. 31. dec. | Air New Zealand14.595 kr.23% off19.043 kr. 14.595 kr.
AKL 21.0527t 25m1 mellemlandingCPH 12.30Auckland - København | ons. 13. jan. | Emirates6.947 kr.64% off19.043 kr. 6.947 kr.
AKL 21.0527t 25m1 mellemlandingCPH 12.30Auckland - København | ons. 18. nov. | Emirates7.058 kr.63% off19.043 kr. 7.058 kr.
AKL 13.0017t 25m1 mellemlandingCPH 14.00Auckland - København | tir. 27. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
Viste flybilletpriser fra Auckland til København er baseret på gennemsnitspriser på tværs af flyselskaber for de næste 3 måneder i henhold til den seneste database fra Trip.com.
Udvalgte luftfartsselskaber fra Auckland International Airport til Københavns Lufthavn
Se hvilke flyselskaber, der flyver fra Auckland til København. Find det flyselskab, der bedst opfylder dine rejsebehov ved at sammenligne priser, og forkæl dig selv med en skøn rejse.










Find flere flyrejser og flyselskaber
Flyplan fra Auckland International Airport til Københavns Lufthavn
Tjek tidsplanen for flyrejser fra Auckland til København og find den flyrejse, der passer bedst til dine rejseplaner.
-
SQ286
Auckland International Airport
15.10
AKL
21.00
SIN
S M T W T F SSearch -
SQ352
Singapore Changi Airport
00.25
SIN
07.10
CPH
S M T W T F S -
JQ204
Auckland International Airport
13.40
AKL
14.20
SYD
- M - - T - SSearch -
EY451
Kingsford Smith Airport
16.40
SYD
00.05
AUH
S M T - T - S -
EY177
Abu Dhabi International Airport
02.15
AUH
07.00
CPH
S M T W T F S -
CA784
Auckland International Airport
20.30
AKL
04.40
PEK
- M - W - F SSearch -
CA877
Beijing Capital International Airport
13.25
PEK
17.05
CPH
S M - W T F S -
EY4417
Auckland International Airport
09.00
AKL
10.40
SYD
S M T W T F SSearch -
EY451
Kingsford Smith Airport
16.40
SYD
00.05
AUH
S M T - T - S -
EY177
Abu Dhabi International Airport
02.15
AUH
07.00
CPH
S M T W T F S -
MU780
Auckland International Airport
22.00
AKL
05.30
PVG
S M T W T F SSearch -
MU213
Shanghai Pudong International Airport
09.45
PVG
15.00
LGW
S - T - T F S -
D83517
Gatwick Airport
16.00
LGW
18.50
CPH
- - T - - - S -
EY4411
Auckland International Airport
07.00
AKL
07.45
SYD
S M T W T F SSearch -
EY451
Kingsford Smith Airport
16.40
SYD
00.05
AUH
S M T - T - S -
EY177
Abu Dhabi International Airport
02.15
AUH
07.00
CPH
S M T W T F S -
MU780
Auckland International Airport
22.00
AKL
05.30
PVG
S M T W T F SSearch -
MU213
Shanghai Pudong International Airport
09.45
PVG
15.00
LGW
S - T - T F S -
D83519
Gatwick Airport
19.30
LGW
22.20
CPH
S M T W T - S -
MU746
Auckland International Airport
10.40
AKL
18.00
PVG
- - T - - F -Search -
MU707
Shanghai Pudong International Airport
13.20
PVG
18.00
CPH
S - - W - F - -
JQ202
Auckland International Airport
06.15
AKL
08.00
SYD
S - T W - F -Search -
CA174
Kingsford Smith Airport
10.30
SYD
19.00
PEK
S M T W T F S -
CA877
Beijing Capital International Airport
13.25
PEK
17.05
CPH
S M - W T F S -
FJ412
Auckland International Airport
08.00
AKL
10.10
NAN
S M T W - F SSearch -
FJ393
Nadi International Airport
23.30
NAN
06.00
HKG
S M - W - F - -
MU724
Hong Kong International Airport
09.35
HKG
11.50
PVG
S M T W T F S -
MU707
Shanghai Pudong International Airport
13.20
PVG
18.00
CPH
S - - W - F -
Flyoplysninger for Auckland International Airport til Københavns Lufthavn
| Flight distance | 17.566,67 km |
|---|---|
| Cheapest one-way ticket price | 4.006 kr. |
| Billigste returbilletpris | 8.893 kr. |
Ofte stillede spørgsmål om flyrejser fra Auckland International Airport til Københavns Lufthavn
Hvad er transportmetoden fra hovedlufthavnen til centrum i København?
- Afstanden fra Københavns Lufthavn til centrum er omkring 8 km, med taxa omkring 20 minutter.
Hvad er de billigste fly fra Auckland International Airport til Københavns Lufthavn?
Envejsfly fra Auckland International Airport til Københavns Lufthavn starter i øjeblikket fra 4.006 kr., og tur-retur-priser starter fra 8.893 kr.. Den aktuelle laveste pris er en Singapore Airlines-flyvning med afgang den tir. 24. nov.; priserne kan variere afhængigt af tilgængelighed.Hvad er den gennemsnitlige pris for en flyvning fra Auckland International Airport til Københavns Lufthavn?
Baseret på Trip.com-flydata for afgange inden for de næste 30 dage med højst ét mellemstop er den gennemsnitlige pris for en enkeltbillet fra Auckland International Airport til Københavns Lufthavn 6.378 kr.. Priserne kan variere afhængigt af afrejsedato, flyselskab og tilgængelighed.Hvordan booker jeg fly fra Auckland International Airport til Københavns Lufthavn på Trip.com?
Indtast Auckland International Airport og Københavns Lufthavn, vælg din afrejsedato og antallet af passagerer, og sammenlign derefter fly efter pris, flyvetid og bagagegodtgørelse. Når du har valgt en billetpris, skal du gennemgå ændrings- og refusionsreglerne, udfylde passageroplysningerne og betale for at modtage din bookingbekræftelse.
Populære destinationer
- Fly Auckland International Airport Jorge Chavez International Airport
- Fly Auckland International Airport Kingsford Smith Airport
- Fly Auckland International Airport Københavns Lufthavn
- Fly Auckland International Airport Bauerfield International Airport
- Fly Auckland International Airport Melbourne Airport
- Fly fra Auckland International Airport til Alice Springs
- Fly fra Auckland International Airport til København
- Fly fra Auckland International Airport til Billund
- Fly fra Auckland International Airport til Queenstown
- Fly fra Auckland International Airport til Sydney
- Fly Berlin Brandenburg lufthavn Københavns Lufthavn
- Fly Beijing Capital International Airport Københavns Lufthavn
- Fly Gatwick Airport Københavns Lufthavn
- Fly Suvarnabhumi Lufthavn Københavns Lufthavn
- Fly Aalborg Lufthavn Københavns Lufthavn
- Fly fra Beijing til Københavns Lufthavn
- Fly fra Bangkok til Københavns Lufthavn
- Fly fra Aalborg til Københavns Lufthavn
- Fly fra Berlin til Københavns Lufthavn
- Fly fra London til Københavns Lufthavn