fly fra Aarhus Lufthavn til Rovaniemi Airport
Udforsk de billigste flyrejser fra Aarhus til Rovaniemi i de næste tre måneder. Baseret på data fra Trip.com fra de seneste 7 dage starter priser for enkeltbilletter fra 1.758 AED, og returbilletter starter fra 2.724 AED.
- Rundtur
- Billigst
- Hurtigst
AAR 09.4528t 35m2 mellemlandingerRVN 15.20Aarhus - Rovaniemi | man. 23. nov. | Scandinavian Airlines
RVN 16.5041t 25m2 mellemlandingerAAR 09.15Rovaniemi - Aarhus | fre. 27. nov. | LOT Polish Airlines2.724 AED 21.595 AED87% off87% off21.595 AED 2.724 AED
AAR 06.3031t2 mellemlandingerRVN 14.30Aarhus - Rovaniemi | fre. 20. nov. | Scandinavian Airlines
RVN 15.3047t2 mellemlandingerAAR 13.30Rovaniemi - Aarhus | lør. 28. nov. | Austrian Airlines2.933 AED 21.595 AED86% off86% off21.595 AED 2.933 AED
AAR 06.3032t 45m2 mellemlandingerRVN 16.15Aarhus - Rovaniemi | lør. 28. nov. | Scandinavian Airlines
RVN 17.1531t 35m2 mellemlandingerAAR 23.50Rovaniemi - Aarhus | lør. 5. dec. | KLM Royal Dutch Airlines3.277 AED 21.595 AED85% off85% off21.595 AED 3.277 AED
AAR 15.2523t 50m2 mellemlandingerRVN 16.15Aarhus - Rovaniemi | lør. 28. nov. | KLM Royal Dutch Airlines
RVN 16.3022t2 mellemlandingerAAR 13.30Rovaniemi - Aarhus | lør. 5. dec. | Air France3.726 AED83% off21.595 AED 3.726 AED
AAR 06.308t 45m2 mellemlandingerRVN 16.15Aarhus - Rovaniemi | ons. 16. dec. | KLM Royal Dutch Airlines
RVN 17.1021t 25m2 mellemlandingerAAR 13.35Rovaniemi - Aarhus | søn. 20. dec. | KLM Royal Dutch Airlines3.753 AED83% off21.595 AED 3.753 AED
AAR 14.0524t 20m2 mellemlandingerRVN 15.25Aarhus - Rovaniemi | fre. 18. dec. | Air France
RVN 17.1021t 25m2 mellemlandingerAAR 13.35Rovaniemi - Aarhus | søn. 20. dec. | KLM Royal Dutch Airlines5.310 AED75% off21.595 AED 5.310 AED
AAR 14.0525t 10m2 mellemlandingerRVN 16.15Aarhus - Rovaniemi | fre. 18. dec. | KLM Royal Dutch Airlines
RVN 17.1021t 25m2 mellemlandingerAAR 13.35Rovaniemi - Aarhus | søn. 20. dec. | KLM Royal Dutch Airlines7.135 AED67% off21.595 AED 7.135 AED
AAR 18.4520t 30m2 mellemlandingerRVN 16.15Aarhus - Rovaniemi | man. 30. nov. | KLM Royal Dutch Airlines
RVN 15.0523t 30m2 mellemlandingerAAR 13.35Rovaniemi - Aarhus | man. 7. dec. | Air France11.925 AED45% off21.595 AED 11.925 AED
AAR 06.3029t 50m2 mellemlandingerRVN 13.20Aarhus - Rovaniemi | man. 16. nov. | Air France
RVN 15.0526t 15m2 mellemlandingerAAR 16.20Rovaniemi - Aarhus | man. 23. nov. | Air France17.515 AED19% off21.595 AED 17.515 AED
AAR 13.0017t 25m1 mellemlandingRVN 14.00Aarhus - Rovaniemi | tor. 22. okt. | Normal Airline
RVN 15.006tDirekteAAR 16.00Rovaniemi - Aarhus | lør. 24. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
- Billigst
AAR 14.056t 50m2 mellemlandingerRVN 21.55Aarhus - Rovaniemi | man. 7. dec. | Scandinavian Airlines1.758 AED 2.093 AED16% off16% off2.093 AED 1.758 AED
AAR 06.3029t 25m2 mellemlandingerRVN 12.55Aarhus - Rovaniemi | fre. 27. nov. | Scandinavian Airlines2.041 AED 13.265 AED85% off85% off13.265 AED 2.041 AED
AAR 06.308t 45m2 mellemlandingerRVN 16.15Aarhus - Rovaniemi | tor. 10. dec. | KLM Royal Dutch Airlines2.392 AED 13.265 AED82% off82% off13.265 AED 2.392 AED
AAR 06.3029t 50m2 mellemlandingerRVN 13.20Aarhus - Rovaniemi | fre. 27. nov. | Air France11.100 AED16% off13.265 AED 11.100 AED
AAR 14.0530t 50m2 mellemlandingerRVN 21.55Aarhus - Rovaniemi | man. 23. nov. | Air France11.142 AED16% off13.265 AED 11.142 AED
AAR 13.0017t 25m1 mellemlandingRVN 14.00Aarhus - Rovaniemi | tor. 22. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
AAR 14.056t 50m2 mellemlandingerRVN 21.55Aarhus - Rovaniemi | man. 7. dec. | Scandinavian Airlines1.758 AED 2.093 AED16% off16% off2.093 AED 1.758 AED
AAR 13.0017t 25m1 mellemlandingRVN 14.00Aarhus - Rovaniemi | tor. 22. okt. | Normal AirlineFind flere flyrejserFind flere flyrejser
Viste flybilletpriser fra Aarhus til Rovaniemi er baseret på gennemsnitspriser på tværs af flyselskaber for de næste 3 måneder i henhold til den seneste database fra Trip.com.
Udvalgte luftfartsselskaber fra Aarhus Lufthavn til Rovaniemi Airport
Se hvilke flyselskaber, der flyver fra Aarhus til Rovaniemi. Find det flyselskab, der bedst opfylder dine rejsebehov ved at sammenligne priser, og forkæl dig selv med en skøn rejse.



Find flere flyrejser og flyselskaber
Flyplan fra Aarhus Lufthavn til Rovaniemi Airport
Tjek tidsplanen for flyrejser fra Aarhus til Rovaniemi og find den flyrejse, der passer bedst til dine rejseplaner.
-
AF3842
Aarhus Lufthavn
15.25
AAR
16.05
CPH
S M T W T - SSearch -
AF4976
Københavns Lufthavn
17.50
CPH
20.25
HEL
- M T - - - S -
AF4627
Helsinki Lufthavn
23.20
HEL
00.35
RVN
- - T W T - - -
AF3844
Aarhus Lufthavn
09.40
AAR
10.20
CPH
S M T W T F SSearch -
AF4585
Københavns Lufthavn
12.45
CPH
15.20
HEL
S M T W T - S -
AF4219
Helsinki Lufthavn
18.00
HEL
19.20
RVN
S M - - - - S -
AF3844
Aarhus Lufthavn
09.40
AAR
10.20
CPH
S M T W T F SSearch -
AF4585
Københavns Lufthavn
12.45
CPH
15.20
HEL
S M T W T - S -
AF4627
Helsinki Lufthavn
23.20
HEL
00.35
RVN
- - T W T - - -
AF3843
Aarhus Lufthavn
06.35
AAR
07.15
CPH
S M T W T F SSearch -
AF4585
Københavns Lufthavn
12.45
CPH
15.20
HEL
S M T W T - S -
AF4219
Helsinki Lufthavn
18.00
HEL
19.20
RVN
S M - - - - S -
AF3842
Aarhus Lufthavn
15.25
AAR
16.05
CPH
S M T W T - SSearch -
AF4586
Københavns Lufthavn
22.55
CPH
01.30
HEL
S M T W T F S -
AF4639
Helsinki Lufthavn
12.20
HEL
13.35
RVN
S M T - T F S -
AF3844
Aarhus Lufthavn
09.40
AAR
10.20
CPH
S M T W T F SSearch -
AF4585
Københavns Lufthavn
12.45
CPH
15.20
HEL
S M T W T - S -
AF4639
Helsinki Lufthavn
12.20
HEL
13.35
RVN
S M T - T F S
Flyoplysninger for Aarhus Lufthavn til Rovaniemi Airport
| Flight distance | 1.390,93 km |
|---|---|
| Cheapest one-way ticket price | 1.758 AED |
| Billigste returbilletpris | 2.724 AED |
Ofte stillede spørgsmål om flyrejser fra Aarhus Lufthavn til Rovaniemi Airport
Hvad er transportmetoden fra hovedlufthavnen til centrum i Rovaniemi?
- Afstanden fra Rovaniemi Airport til centrum er omkring 8 km, med taxa omkring 20 minutter.
Hvad er de billigste fly fra Aarhus Lufthavn til Rovaniemi Airport?
Envejsfly fra Aarhus Lufthavn til Rovaniemi Airport starter i øjeblikket fra 2.041 AED, og tur-retur-priser starter fra 2.724 AED. Den aktuelle laveste pris er en Scandinavian Airlines-flyvning med afgang den fre. 27. nov.; priserne kan variere afhængigt af tilgængelighed.Hvordan booker jeg fly fra Aarhus Lufthavn til Rovaniemi Airport på Trip.com?
Indtast Aarhus Lufthavn og Rovaniemi Airport, vælg din afrejsedato og antallet af passagerer, og sammenlign derefter fly efter pris, flyvetid og bagagegodtgørelse. Når du har valgt en billetpris, skal du gennemgå ændrings- og refusionsreglerne, udfylde passageroplysningerne og betale for at modtage din bookingbekræftelse.
Populære destinationer
- Fly Aarhus Lufthavn Milan Malpensa Airport
- Fly Aarhus Lufthavn Keflavik International Airport
- Fly Aarhus Lufthavn Stavanger Airport
- Fly Aarhus Lufthavn Vienna International Airport
- Fly Aarhus Lufthavn Københavns Lufthavn
- Fly fra Aarhus Lufthavn til København
- Fly fra Aarhus Lufthavn til Bangkok
- Fly fra Aarhus Lufthavn til Antalya
- Fly fra Aarhus Lufthavn til Wien
- Fly fra Aarhus Lufthavn til Milano