>
Rom til Perugia

Sammenlign priser på at rejse fra Rom til Perugia

Søg efter billetter fra Rom til Perugia inden for de næste 7 dage. Flyrejser starter fra 33 GBP. Tog starter fra 9 GBP. Busser starter fra 6 GBP.
Tog
9 GBP|2 t 21 m
Fly
33 GBP|5 t 25 m
Busser
6 GBP|2 t 10 m
13 GBP
13 GBP
13 GBP
--
13 GBP
13 GBP
13 GBP
9 GBP
13 GBP
--
13 GBP
13 GBP
--
--
Ingen matchende resultater fundet
Klik på knappen nedenfor for at udforske flere produkter, du måske kan lide
  • Viste priser fra Rom til Perugia er de anslåede laveste billetpriser fundet inden for de seneste 24 timer for rejser inden for de næste 7 dage.

Sammenlign flyrejser, tog og busser fra Rom til Perugia

Den billigste måde at rejse fra Rom til Perugia koster i gennemsnit kun 5 GBP via Busser, og den hurtigste måde tager bare 2 t 40 m med Busser. Find den mulighed, der passer bedst til dig.

Train
Tog
Gennemsnitspris 11 GBP
Gennemsnitlig varighed 3 t 6 m
Afrejsetidspunkt 12:43 - 23:27
Direkte muligheder
Flight
Fly
Gennemsnitspris 60 GBP
Gennemsnitlig varighed --
Afrejsetidspunkt --
Direkte muligheder
Søg efter flyrejser
Bus
Busser Billigst Hurtigst
Gennemsnitspris 5 GBP
Gennemsnitlig varighed 2 t 40 m
Afrejsetidspunkt 12:55 - 02:00
Direkte muligheder

· Samlet tid før afrejse: anslået rejsetid til afrejsestedet, plus standard check-in, sikkerhed og ventetid

Hvornår er det billigst at rejse fra Rom til Perugia?

Hvilken dag er det billigst at rejse med tog fra Rom til Perugia?

Gennemsnitlige togbilletpriser fra Rom til Perugia for de næste 7 dage baseret på søgninger foretaget af brugere af Trip.com.

Baseret på data fra Trip.com er mandag den billigste dag at rejse med tog fra Rom til Perugia, med en gennemsnitspris på 11 GBP.

11 GBP
  • 26. okt.
  • 27. okt.
  • 28. okt.
  • 29. okt.
  • 23. okt.
  • 24. okt.
  • 25. okt.

Hvilken dag er det billigst at rejse fra Rom til Perugia med bus?

Gennemsnitsprisen for en bus fra Rom til Perugia fundet af Trip.com-brugere i løbet af de næste 7 dage.

Baseret på data fra Trip.com er mandag den billigste dag for busbilletter fra Rom til Perugia, med en gennemsnitspris på 5 GBP.

5 GBP
  • 26. okt.
  • 27. okt.
  • 28. okt.
  • 29. okt.
  • 23. okt.
  • 24. okt.
  • 25. okt.

Anbefalede hoteller i Perugia

Borgo Dei Conti Resort Relais & Chateaux
8.9/10
50 Reviews
Borgo Dei Conti Resort Relais & Chateaux
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
17.47 km from downtown
683 GBP
Borgo Colognola - Dimora Storica
8.7/10
50 Reviews
Borgo Colognola - Dimora Storica
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
7.89 km from downtown
494 GBP
Castello di Monterone
9.3/10
70 Reviews
Castello di Monterone
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
2.34 km from downtown
163 GBP
Casa Miramonti in Perugia
9.3/10
3 Reviews
Casa Miramonti in Perugia
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
2.79 km from downtown
76 GBP

Rejsetips fra Rom til Perugia

Selskaber, der rejser fra Rom til Perugia

Trenitalia
FlixBus
ITABUS S.P.A.

Find afrejse- og ankomststeder i nærheden af Rom og Perugia

Populære togstationer i nærheden af Rom

Rome S. Pietro Rom Italy
Valle Aurelia Rom Italy
Rome Termini Rom Italy
Quattro Venti Rom Italy
Appiano Proba Petronia Rom Italy

Populære togstationer i nærheden af Perugia

Perugia S. Anna Perugia Italy
Perugia Perugia Italy
Perugia Pallotta Perugia Italy
Perugia Piscille Perugia Italy
Perugia Universita Perugia Italy

Populære lufthavne i nærheden af Rom

Ciampino Airport (CIA) Rom Italien
Leonardo da Vinci–Fiumicino Airport (FCO) Rom Italien
Umbria "San Francesco d'Assisi" International Airport (PEG) I nærheden Perugia Italien

Populære lufthavne i nærheden af Perugia

Umbria International Airport (PEG) Perugia Italien
Ancona Falconara Airport (AOI) I nærheden Ancona Italien

Populære busstationer i nærheden af Rom

Santa Maria degli Angeli Rom Italy
Piazza dei Cinquecento 18 Rom Italy
Rome Termini Rom Italy
Rome Termini Piazza Indipendenza Rom Italy
Rome Termini (V Rom Italy

Populære busstationer i nærheden af Perugia

Perugia Itabus Bus Stop Piazza Partigiani Perugia Italy
Perugia Central Bus Station Perugia Italy
Perugia Bus Station Perugia Italy
Perugia Piazza Partigiani Perugia Italy
PERUGIA Perugia Spain

Sådan rejser du fra Rom til Perugia: ofte stillede spørgsmål

  • How far is it from Rom to Perugia?

    It’s about 133 km (83 mil) from Rom to Perugia.
  • You can travel from Rom to Perugia in 3 different ways: Fly, Tog, Busser.
  • The fastest way to get from Rom to Perugia is by Busser, with an average journey time of 2 t 40 m. Other modes of transport take longer: Tog takes on average 3 t 6 m.
  • The cheapest way to get from Rom to Perugia is by Busser, with an average price of 5 GBP. Other modes of transport are more expensive: Tog costs around 11 GBP on avergae.Fly costs around 60 GBP on average.
  • For trips between Rom and Perugia, travelers typically use the following departure and arrival points: Most Fly depart from Ciampino Airport and arrive at Umbria International Airport; Tog depart from Rome S. Pietro and arrive at Perugia S. Anna; Busser depart from Santa Maria degli Angeli and arrive at Perugia Itabus Bus Stop Piazza Partigiani.
  • Train, bus, and flight schedules vary by season and day of the week. Based on Trip.com data: Flights from Rom to Perugia are typically cheapest mandag, with an average fare of 11 GBP. Flights from Rom to Perugia are typically cheapest mandag, with an average fare of 5 GBP
  • There is a 0 m time difference between Rom and Perugia.