>
Rom til Nice

Sammenlign priser på at rejse fra Rom til Nice

Søg efter billetter fra Rom til Nice inden for de næste 7 dage. Flyrejser starter fra 49 SGD. Tog starter fra 80 SGD. Busser starter fra 51 SGD.
Fly
49 SGD|1 t 10 m
Tog
80 SGD|8 t 30 m
Busser
51 SGD|9 t 45 m
133 SGD
143 SGD
143 SGD
88 SGD
123 SGD
117 SGD
160 SGD
181 SGD
229 SGD
130 SGD
53 SGD
51 SGD
51 SGD
74 SGD
Aeroitalia
Billigst
21 t 10 m
Leonardo da Vinci–Fiumicino AirportNice Lufthavn
143 SGDEn vej
Search
1 mellemlanding
ITA Airways
Hurtigst
1 t 15 m
Leonardo da Vinci–Fiumicino AirportNice Lufthavn
387 SGDEn vej
Search
Direkte
Wizz Air Malta
1 t 20 m
Leonardo da Vinci–Fiumicino AirportNice Lufthavn
42 SGDEn vej
Search
Direkte
easyJet
Hurtigst
1 t 15 m
Leonardo da Vinci–Fiumicino AirportNice Lufthavn
47 SGDEn vej
Search
Direkte
  • Viste priser fra Rom til Nice er de anslåede laveste billetpriser fundet inden for de seneste 24 timer for rejser inden for de næste 7 dage.

Hvornår er det billigst at rejse fra Rom til Nice?

Hvilken måned er den billigste for enkeltbilletter fra Rom til Nice?

Gennemsnitspris på enkeltflyrejser fra Rom til Nice købt af Trip.com-brugere pr. måned over de seneste 12 måneder

Ifølge data fra Trip.com er juni den billigste måned for flyrejser fra Rom til Nice, med en gennemsnitspris på 53 SGD. Omvendt er marts typisk den dyreste måned, med en gennemsnitspris på op til 135 SGD.

135 SGD
94 SGD
53 SGD
12 SGD
    Billigst
  • 132 SGD
    okt.
  • 122 SGD
    nov.
  • 114 SGD
    dec.
  • 126 SGD
    jan.
  • 117 SGD
    feb.
  • 135 SGD
    mar.
  • 78 SGD
    apr.
  • 69 SGD
    maj
  • 53 SGD
    jun.
  • 63 SGD
    jul.
  • 95 SGD
    aug.
  • 79 SGD
    sep.

Hvilken dag er det billigst at rejse med tog fra Rom til Nice?

Gennemsnitlige togbilletpriser fra Rom til Nice for de næste 7 dage baseret på søgninger foretaget af brugere af Trip.com.

Baseret på data fra Trip.com er mandag den billigste dag at rejse med tog fra Rom til Nice, med en gennemsnitspris på 106 SGD.

106 SGD
  • 26. okt.
  • 27. okt.
  • 28. okt.
  • 29. okt.
  • 24. okt.
  • 25. okt.

Hvilken dag er det billigst at rejse fra Rom til Nice med bus?

Gennemsnitsprisen for en bus fra Rom til Nice fundet af Trip.com-brugere i løbet af de næste 7 dage.

Baseret på data fra Trip.com er mandag den billigste dag for busbilletter fra Rom til Nice, med en gennemsnitspris på 46 SGD.

46 SGD
  • 26. okt.
  • 27. okt.
  • 28. okt.
  • 29. okt.
  • 24. okt.
  • 25. okt.

Anbefalede hoteller i Nice

Hotel le Negresco
9.6/10
133 Reviews
Hotel le Negresco
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.61 km from downtown
770 SGD
Hotel Suisse Nice
8.4/10
203 Reviews
Hotel Suisse Nice
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
1.12 km from downtown
315 SGD
Anantara Plaza Nice
8.9/10
67 Reviews
Anantara Plaza Nice
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.22 km from downtown
3% off
721 SGD 702 SGD
Hôtel du Couvent, a Luxury Collection Hotel, Nice, France
8.5/10
64 Reviews
Hôtel du Couvent, a Luxury Collection Hotel, Nice, France
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
1.07 km from downtown
611 SGD

Rejsetips fra Rom til Nice

Selskaber, der rejser fra Rom til Nice

Find afrejse- og ankomststeder i nærheden af Rom og Nice

Populære lufthavne i nærheden af Rom

Ciampino Airport (CIA) Rom Italien
Leonardo da Vinci–Fiumicino Airport (FCO) Rom Italien
Umbria "San Francesco d'Assisi" International Airport (PEG) I nærheden Perugia Italien

Populære lufthavne i nærheden af Nice

Nice Lufthavn (NCE) Nice Frankrig
Monaco Heliport (MCM) I nærheden Monte Carlo Monaco

Populære togstationer i nærheden af Rom

Rome S. Pietro Rom Italy
Valle Aurelia Rom Italy
Rome Termini Rom Italy
Quattro Venti Rom Italy
Appiano Proba Petronia Rom Italy

Populære togstationer i nærheden af Nice

Nice Town Nice France
PARC IMPERIAL CPZou Nice France
Nice Riquier Nice France
Nice Michel Bridge Nice France
Villefranche sur Mer Nice France

Populære busstationer i nærheden af Rom

Santa Maria degli Angeli Rom Italy
Piazza dei Cinquecento 18 Rom Italy
Rome Termini Rom Italy
Rome Termini Piazza Indipendenza Rom Italy
Rome Termini (V Rom Italy

Populære busstationer i nærheden af Nice

Nice (Vauban Bus Station) Nice France
Nice Bus Station Nice France
Nice Center Bus Station Nice France
NIZA/NICE Nice France
Nice Ville Avenue Thiers Nice France

Sådan rejser du fra Rom til Nice: ofte stillede spørgsmål

  • How far is it from Rom to Nice?

    It’s about 473 km (294 mil) from Rom to Nice.
  • You can travel from Rom to Nice in 1 different ways: Fly.
  • The fastest way to get from Rom to Nice is by Fly, with an average journey time of 1 time 15 minutter.
  • The cheapest way to get from Rom to Nice is by Fly, with an average price of 79 SGD.
  • For trips between Rom and Nice, travelers typically use the following departure and arrival points: Most Fly depart from Ciampino Airport and arrive at Nice Lufthavn; Tog depart from Rome S. Pietro and arrive at Nice Town; Busser depart from Santa Maria degli Angeli and arrive at Nice (Vauban Bus Station).
  • Train, bus, and flight schedules vary by season and day of the week. Based on Trip.com data: Flights from Rom to Nice are typically cheapest juni, with an average fare of 53 SGD. Flights from Rom to Nice are typically cheapest mandag, with an average fare of 106 SGD. Flights from Rom to Nice are typically cheapest mandag, with an average fare of 46 SGD
  • There is a 0 m time difference between Rom and Nice.