>
München til Prag

Sammenlign priser på at rejse fra München til Prag

Søg efter billetter fra München til Prag inden for de næste 7 dage. Flyrejser starter fra 542 kr.. Tog starter fra 203 kr.. Busser starter fra 93 kr..
Fly
542 kr.|50 m
Tog
203 kr.|5 t 37 m
Busser
93 kr.|4 t 30 m
590 kr.
1.114 kr.
1.182 kr.
1.087 kr.
1.183 kr.
574 kr.
542 kr.
1.028 kr.
925 kr.
1.179 kr.
1.314 kr.
1.005 kr.
966 kr.
610 kr.
Condor
Billigst
5 t
Munich AirportVaclav Havel Airport
1.114 kr.En vej
Search
1 mellemlanding
Lufthansa
Hurtigst
50 m
Munich AirportVaclav Havel Airport
2.614 kr.En vej
Search
Direkte
Pegasus Airlines
13 t 45 m
Munich AirportVaclav Havel Airport
1.066 kr.En vej
Search
1 mellemlanding
AJet
20 t 40 m
Munich AirportVaclav Havel Airport
1.096 kr.En vej
Search
1 mellemlanding
  • Viste priser fra München til Prag er de anslåede laveste billetpriser fundet inden for de seneste 24 timer for rejser inden for de næste 7 dage.

Sammenlign flyrejser, tog og busser fra München til Prag

Den billigste måde at rejse fra München til Prag koster i gennemsnit kun 98 kr. via Busser, og den hurtigste måde tager bare 50 m med Fly. Find den mulighed, der passer bedst til dig.

Flight
Fly Hurtigst
Gennemsnitspris 905 kr.
Gennemsnitlig varighed50 m
Afrejsetidspunkt--
Direkte muligheder
Søg efter flyrejser
Train
Tog
Gennemsnitspris 389 kr.
Gennemsnitlig varighed7 t 37 m
Afrejsetidspunkt04:44 - 09:25
Direkte muligheder
Bus
Busser Billigst
Gennemsnitspris 98 kr.
Gennemsnitlig varighed5 t 36 m
Afrejsetidspunkt05:05 - 08:00
Direkte muligheder

· Samlet tid før afrejse: anslået rejsetid til afrejsestedet, plus standard check-in, sikkerhed og ventetid

Hvornår er det billigst at rejse fra München til Prag?

Hvilken måned er den billigste for enkeltbilletter fra München til Prag?

Gennemsnitspris på enkeltflyrejser fra München til Prag købt af Trip.com-brugere pr. måned over de seneste 12 måneder

Ifølge data fra Trip.com er juli den billigste måned for flyrejser fra München til Prag, med en gennemsnitspris på 1.636 kr.. Omvendt er februar typisk den dyreste måned, med en gennemsnitspris på op til 2.457 kr..

2.457 kr.
2.047 kr.
1.636 kr.
1.226 kr.
    Billigst
  • 2.245 kr.
    sep.
  • 1.689 kr.
    okt.
  • 1.799 kr.
    nov.
  • 1.884 kr.
    dec.
  • 2.022 kr.
    jan.
  • 2.457 kr.
    feb.
  • 1.967 kr.
    mar.
  • 2.124 kr.
    apr.
  • 2.071 kr.
    maj
  • 1.886 kr.
    jun.
  • 1.636 kr.
    jul.
  • 1.829 kr.
    aug.

Hvilken dag er det billigst at rejse med tog fra München til Prag?

Gennemsnitlige togbilletpriser fra München til Prag for de næste 7 dage baseret på søgninger foretaget af brugere af Trip.com.

Baseret på data fra Trip.com er søndag den billigste dag at rejse med tog fra München til Prag, med en gennemsnitspris på 280 kr..

445 kr.
363 kr.
280 kr.
198 kr.
    Billigst
  • 19. okt.
  • 13. okt.
  • 14. okt.
  • 15. okt.
  • 16. okt.
  • 26. sep.
  • 18. okt.

Hvilken dag er det billigst at rejse fra München til Prag med bus?

Gennemsnitsprisen for en bus fra München til Prag fundet af Trip.com-brugere i løbet af de næste 7 dage.

Baseret på data fra Trip.com er tirsdag den billigste dag for busbilletter fra München til Prag, med en gennemsnitspris på 98 kr..

98 kr.
  • 22. sep.
  • 23. sep.
  • 24. sep.
  • 25. sep.
  • 26. sep.
  • 27. sep.

Anbefalede hoteller i Prag

Backyard Design home near Castle
9.7/10
44 Reviews
Backyard Design home near Castle
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
4.45 km from downtown
169.443 kr.
Four Seasons Hotel Prague
9.3/10
98 Reviews
Four Seasons Hotel Prague
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
2.12 km from downtown
6.002 kr.
Golden Well
9.7/10
125 Reviews
Golden Well
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
2.92 km from downtown
2.101 kr.
Prague Marriott Hotel
9.1/10
166 Reviews
Prague Marriott Hotel
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
1.48 km from downtown
1.569 kr.

Rejsetips fra München til Prag

Selskaber, der rejser fra München til Prag

Deutsche Bahn
FlixBus
RegioJet a.s.
LLC KLR UA

Find afrejse- og ankomststeder i nærheden af München og Prag

Populære lufthavne i nærheden af München

Augsburg Airport (AGB) München Tyskland
Munich Airport (MUC) München Tyskland
Salzburg Airport (SZG) I nærheden Salzburg Østrig

Populære lufthavne i nærheden af Prag

Vaclav Havel Airport (PRG) Prag Tjekkiet
Karlovy Vary Airport (KLV) I nærheden Karlovy Vary Tjekkiet

Populære togstationer i nærheden af München

München Hbf (tief) München Germany
München Hbf München Germany
München Hbf Gl.27-36 München Germany
München Hbf Gl.5-10 München Germany
Hauptbahnhof Nord, München München Germany

Populære busstationer i nærheden af München

Odeonsplatz, München München Germany
Max-Weber-Platz, München München Germany
Munich Central Station (Station Hall) München Germany
Hauptbahnhof Nord, München München Germany
Hauptbahnhof Nord, München München Germany

Sådan rejser du fra München til Prag: ofte stillede spørgsmål

  • How far is it from München to Prag?

    It’s about 265 km (165 mil) from München to Prag.
  • You can travel from München to Prag in 3 different ways: Fly, Tog, Busser.
  • The fastest way to get from München to Prag is by Fly, with an average journey time of 50 minutter. Other modes of transport take longer: Busser takes on average 5 t 36 m.Tog takes on average 7 t 37 m.
  • The cheapest way to get from München to Prag is by Busser, with an average price of 98 kr.. Other modes of transport are more expensive: Tog costs around 389 kr. on avergae.Fly costs around 905 kr. on average.
  • For trips between München and Prag, travelers typically use the following departure and arrival points: Most Fly depart from Augsburg Airport and arrive at Vaclav Havel Airport.
  • Train, bus, and flight schedules vary by season and day of the week. Based on Trip.com data: Flights from München to Prag are typically cheapest juli, with an average fare of 1.636 kr.. Flights from München to Prag are typically cheapest søndag, with an average fare of 280 kr.. Flights from München to Prag are typically cheapest tirsdag, with an average fare of 98 kr.
  • There is a 0 m time difference between München and Prag.