>
Manchester til Dundee

Sammenlign priser på at rejse fra Manchester til Dundee

Søg efter billetter fra Manchester til Dundee inden for de næste 7 dage. Flyrejser starter fra 41.978 RUB. Tog starter fra 2.791 RUB. Busser starter fra 4.770 RUB.
Tog
2.791 RUB|4 t 18 m
Fly
41.978 RUB|30 t 45 m
Busser
4.770 RUB|7 t 30 m
7.451 RUB
10.886 RUB
8.064 RUB
9.664 RUB
2.791 RUB
2.791 RUB
9.151 RUB
--
7.390 RUB
6.685 RUB
--
5.279 RUB
5.279 RUB
6.650 RUB
ScotRail
Billigst
11:30
5 t 38 m
17:08
Manchester Oxford RoadDundee
10.886 RUB
Search
2 mellemlandinger
ScotRail
Hurtigst
16:30
4 t 27 m
20:57
Manchester Oxford RoadDundee
16.292 RUB
Search
1 mellemlanding
TransPennine Express
14:00
5 t 31 m
19:31
Manchester VictoriaDundee
11.274 RUB
Search
1 mellemlanding
TransPennine Express
14:15
5 t 36 m
19:51
Manchester VictoriaDundee
11.274 RUB
Search
1 mellemlanding
  • Viste priser fra Manchester til Dundee er de anslåede laveste billetpriser fundet inden for de seneste 24 timer for rejser inden for de næste 7 dage.

Sammenlign Tog og Busser fra Manchester til Dundee

Den billigste måde at rejse fra Manchester til Dundee koster i gennemsnit kun 2.004 RUB via Busser, og den hurtigste måde tager bare 5 t 41 m med Tog. Find den mulighed, der passer bedst til dig.

Train
Tog Hurtigst
Gennemsnitspris 4.866 RUB
Gennemsnitlig varighed 5 t 41 m
Afrejsetidspunkt 14:15 - 22:21
Direkte muligheder
Bus
Busser Billigst
Gennemsnitspris 2.004 RUB
Gennemsnitlig varighed 9 t 3 m
Afrejsetidspunkt 16:10 - 09:55
Direkte muligheder

· Samlet tid før afrejse: anslået rejsetid til afrejsestedet, plus standard check-in, sikkerhed og ventetid

Hvornår er det billigst at rejse fra Manchester til Dundee?

Hvilken dag er det billigst at rejse med tog fra Manchester til Dundee?

Gennemsnitlige togbilletpriser fra Manchester til Dundee for de næste 7 dage baseret på søgninger foretaget af brugere af Trip.com.

Baseret på data fra Trip.com er mandag den billigste dag at rejse med tog fra Manchester til Dundee, med en gennemsnitspris på 4.866 RUB.

7.438 RUB
6.152 RUB
4.866 RUB
3.580 RUB
  • 31. aug.
  • 1. sep.
  • 2. sep.
  • 3. sep.
  • 4. sep.
  • 29. aug.
  • 30. aug.

Hvilken dag er det billigst at rejse fra Manchester til Dundee med bus?

Gennemsnitsprisen for en bus fra Manchester til Dundee fundet af Trip.com-brugere i løbet af de næste 7 dage.

Baseret på data fra Trip.com er mandag den billigste dag for busbilletter fra Manchester til Dundee, med en gennemsnitspris på 2.004 RUB.

2.004 RUB
  • 31. aug.
  • 1. sep.
  • 2. sep.
  • 3. sep.
  • 4. sep.
  • 29. aug.
  • 30. aug.

Anbefalede hoteller i Dundee

VSBS Waterfront Walk Apt 3 Bed Sleeps 6 Parking
9.4 /10
Reviews
VSBS Waterfront Walk Apt 3 Bed Sleeps 6 Parking
hotel-star hotel-star hotel-praise
0.33 km from downtown
19% off
14.082 RUB 11.352 RUB
The Fort Hotel
8.4 /10
44 Reviews
The Fort Hotel
hotel-star hotel-star hotel-praise
5.84 km from downtown
13.788 RUB
Staybridge Suites DUNDEE by IHG
9.3 /10
42 Reviews
Staybridge Suites DUNDEE by IHG
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.63 km from downtown
14% off
11.071 RUB 9.566 RUB
Apex City Quay Hotel & Spa
8.9 /10
62 Reviews
Apex City Quay Hotel & Spa
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.49 km from downtown
12% off
17.666 RUB 15.587 RUB

Rejsetips fra Manchester til Dundee

Selskaber, der rejser fra Manchester til Dundee

Avanti West Coast
CrossCountry
Northern
FlixBus

Find afrejse- og ankomststeder i nærheden af Manchester og Dundee

Populære togstationer i nærheden af Manchester

Manchester Piccadilly Manchester United Kingdom
Manchester Oxford Road Manchester United Kingdom
New Islington (Metrolink) Manchester United Kingdom
Manchester Central Zone Manchester United Kingdom
Ardwick Manchester United Kingdom

Populære togstationer i nærheden af Dundee

Dundee Dundee United Kingdom
Invergowrie Dundee United Kingdom
Broughty Ferry Dundee United Kingdom
Balmossie Dundee United Kingdom
Monifieth Dundee United Kingdom

Populære lufthavne i nærheden af Manchester

Manchester Airport (MAN) Manchester Storbritannien
Liverpool John Lennon Airport (LPL) I nærheden Liverpool Storbritannien

Populære lufthavne i nærheden af Dundee

Dundee Airport (DND) Dundee Storbritannien
Edinburgh Airport (EDI) I nærheden Edinburgh Storbritannien

Populære busstationer i nærheden af Manchester

Manchester Central Coach Station Manchester United Kingdom
Manchester (Shudehill Interchange) Manchester United Kingdom
Manchester Shudehill Interchange (Stand G) Manchester United Kingdom
Manchester Shudehill Bus Stop NN Manchester United Kingdom
Manchester Shudehill Bus Station Manchester United Kingdom

Populære busstationer i nærheden af Dundee

Dundee Seagate Bus Station Dundee United Kingdom
Dundee Nethergate Stop 1 Dundee United Kingdom
Dundee (Overgate Centre-West Marketgait) Dundee United Kingdom
Dundee University Dundee United Kingdom
Dundee Roseangle Dundee United Kingdom

Sådan rejser du fra Manchester til Dundee: ofte stillede spørgsmål

  • How far is it from Manchester to Dundee?

    It’s about 348 km (216 mil) from Manchester to Dundee.
  • You can travel from Manchester to Dundee in 3 different ways: Fly, Tog, Busser.
  • The fastest way to get from Manchester to Dundee is by Tog, with an average journey time of 5 t 41 m. Other modes of transport take longer: Busser takes on average 9 t 3 m.
  • The cheapest way to get from Manchester to Dundee is by Busser, with an average price of 2.004 RUB. Other modes of transport are more expensive: Tog costs around 4.866 RUB on avergae.
  • For trips between Manchester and Dundee, travelers typically use the following departure and arrival points: Most Fly depart from Manchester Airport and arrive at Dundee Airport; Tog depart from Manchester Piccadilly and arrive at Dundee; Busser depart from Manchester Central Coach Station and arrive at Dundee Seagate Bus Station.
  • Train, bus, and flight schedules vary by season and day of the week. Based on Trip.com data: Flights from Manchester to Dundee are typically cheapest mandag, with an average fare of 4.866 RUB. Flights from Manchester to Dundee are typically cheapest mandag, with an average fare of 2.004 RUB
  • There is a 0 m time difference between Manchester and Dundee.