>
Genova til Napoli

Sammenlign priser på at rejse fra Genova til Napoli

Søg efter billetter fra Genova til Napoli inden for de næste 7 dage. Flyrejser starter fra 1.090 THB. Tog starter fra 1.250 THB.
Fly
1.090 THB|1 t 25 m
Tog
1.250 THB|5 t 35 m
3.290 THB
4.230 THB
3.640 THB
3.890 THB
2.480 THB
3.540 THB
3.580 THB
3.200 THB
2.860 THB
1.730 THB
1.090 THB
1.240 THB
2.730 THB
4.200 THB
ITA Airways
Billigst|Hurtigst
12 t 10 m
Cristoforo Colombo AirportNaples International Airport
4.230 THBEn vej
Search
1 mellemlanding
Wizz Air Malta
5 t 50 m
Cristoforo Colombo AirportNaples International Airport
9.390 THBEn vej
Search
1 mellemlanding
Vueling Airlines
15 t 35 m
Cristoforo Colombo AirportNaples International Airport
13.730 THBEn vej
Search
1 mellemlanding
ITA Airways
3 t 30 m
Cristoforo Colombo AirportNaples International Airport
15.530 THBEn vej
Search
1 mellemlanding
  • Viste priser fra Genova til Napoli er de anslåede laveste billetpriser fundet inden for de seneste 24 timer for rejser inden for de næste 7 dage.

Sammenlign Fly og Tog fra Genova til Napoli

Den billigste måde at rejse fra Genova til Napoli koster i gennemsnit kun 1.495 THB via Tog, og den hurtigste måde tager bare 1 t 22 m med Fly. Find den mulighed, der passer bedst til dig.

Flight
Fly Hurtigst
Gennemsnitspris 2.300 THB
Gennemsnitlig varighed1 t 22 m
Afrejsetidspunkt--
Direkte muligheder
Søg efter flyrejser
Train
Tog Billigst
Gennemsnitspris 1.495 THB
Gennemsnitlig varighed7 t 40 m
Afrejsetidspunkt05:07 - 09:55
Direkte muligheder

· Samlet tid før afrejse: anslået rejsetid til afrejsestedet, plus standard check-in, sikkerhed og ventetid

Hvornår er det billigst at rejse fra Genova til Napoli?

Hvilken måned er den billigste for enkeltbilletter fra Genova til Napoli?

Gennemsnitspris på enkeltflyrejser fra Genova til Napoli købt af Trip.com-brugere pr. måned over de seneste 12 måneder

Ifølge data fra Trip.com er januar den billigste måned for flyrejser fra Genova til Napoli, med en gennemsnitspris på 2.500 THB. Omvendt er juli typisk den dyreste måned, med en gennemsnitspris på op til 6.200 THB.

6.200 THB
4.350 THB
2.500 THB
650 THB
    Billigst
  • 4.550 THB
    sep.
  • 4.140 THB
    okt.
  • 3.900 THB
    nov.
  • 3.160 THB
    dec.
  • 2.500 THB
    jan.
  • 3.080 THB
    feb.
  • 3.190 THB
    mar.
  • 3.330 THB
    apr.
  • 3.450 THB
    maj
  • 3.190 THB
    jun.
  • 6.200 THB
    jul.
  • 3.290 THB
    aug.

Hvilken dag er det billigst at rejse med tog fra Genova til Napoli?

Gennemsnitlige togbilletpriser fra Genova til Napoli for de næste 7 dage baseret på søgninger foretaget af brugere af Trip.com.

Baseret på data fra Trip.com er mandag den billigste dag at rejse med tog fra Genova til Napoli, med en gennemsnitspris på 1.495 THB.

1.495 THB
  • 28. sep.
  • 22. sep.
  • 23. sep.
  • 24. sep.
  • 25. sep.
  • 26. sep.
  • 27. sep.

Hvilken dag er det billigst at rejse fra Genova til Napoli med bus?

Gennemsnitsprisen for en bus fra Genova til Napoli fundet af Trip.com-brugere i løbet af de næste 7 dage.

Baseret på data fra Trip.com er mandag den billigste dag for busbilletter fra Genova til Napoli, med en gennemsnitspris på 502 THB.

502 THB
  • 28. sep.
  • 22. sep.
  • 23. sep.
  • 24. sep.
  • 25. sep.
  • 26. sep.
  • 27. sep.

Anbefalede hoteller i Napoli

Stella Sirio Rooms
8.6/10
156 Reviews
Stella Sirio Rooms
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
1.82 km from downtown
46.382 THB
Romeo Napoli
8.8/10
71 Reviews
Romeo Napoli
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
1.62 km from downtown
38.274 THB
Grand Hotel Parkers
8.5/10
115 Reviews
Grand Hotel Parkers
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
3.6 km from downtown
21.947 THB 22.404 THB
EmyJo Central B&B
8.3/10
244 Reviews
EmyJo Central B&B
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.32 km from downtown
29.425 THB

Rejsetips fra Genova til Napoli

Selskaber, der rejser fra Genova til Napoli

Trenitalia

Find afrejse- og ankomststeder i nærheden af Genova og Napoli

Populære lufthavne i nærheden af Genova

Cristoforo Colombo Airport (GOA) Genova Italien
Cuneo International Airport (CUF) I nærheden Cúneo Italien

Populære lufthavne i nærheden af Napoli

Naples International Airport (NAP) Napoli Italien
Salerno Costa d'Amalfi Airport (QSR) I nærheden Salerno Italien

Populære togstationer i nærheden af Genova

Genoa Brignole Genova Italy
Genova Piazza Della Vittoria Genova Italy
Gradisca-S. Martino Genova Italy
Genoa Piazza Principe Genova Italy
Genova Via di Francia Genova Italy

Populære togstationer i nærheden af Napoli

Naples Porta Nolana train station Napoli Italy
Naples Piazza Garibaldi Napoli Italy
Naples Central Napoli Italy
Naples METROPARK Napoli Italy
Naples Piazza Cavour Napoli Italy

Sådan rejser du fra Genova til Napoli: ofte stillede spørgsmål

  • How far is it from Genova to Napoli?

    It’s about 593 km (368 mil) from Genova to Napoli.
  • You can travel from Genova to Napoli in 2 different ways: Fly, Tog.
  • The fastest way to get from Genova to Napoli is by Fly, with an average journey time of 1 time 22 minutter. Other modes of transport take longer: Tog takes on average 7 t 40 m.
  • The cheapest way to get from Genova to Napoli is by Tog, with an average price of 1.495 THB. Other modes of transport are more expensive: Fly costs around 2.300 THB on avergae.
  • For trips between Genova and Napoli, travelers typically use the following departure and arrival points: Most Fly depart from Cristoforo Colombo Airport and arrive at Naples International Airport; Tog depart from Genoa Brignole and arrive at Naples Porta Nolana train station.
  • Train, bus, and flight schedules vary by season and day of the week. Based on Trip.com data: Flights from Genova to Napoli are typically cheapest januar, with an average fare of 2.500 THB. Flights from Genova to Napoli are typically cheapest mandag, with an average fare of 1.495 THB. Flights from Genova to Napoli are typically cheapest mandag, with an average fare of 502 THB
  • There is a 0 m time difference between Genova and Napoli.