>
Berlin til Zürich

Sammenlign priser på at rejse fra Berlin til Zürich

Søg efter billetter fra Berlin til Zürich inden for de næste 7 dage. Flyrejser starter fra 281 BRL. Tog starter fra 233 BRL.
Fly
281 BRL|1 t 25 m
Tog
233 BRL|8 t 14 m
411 BRL
324 BRL
458 BRL
515 BRL
521 BRL
570 BRL
565 BRL
518 BRL
454 BRL
286 BRL
281 BRL
290 BRL
333 BRL
579 BRL
easyJet
Billigst
1 t 30 m
Berlin Brandenburg lufthavnZurich International Airport
324 BRLEn vej
Search
Direkte
Eurowings
Hurtigst
1 t 25 m
Berlin Brandenburg lufthavnZurich International Airport
488 BRLEn vej
Search
Direkte
Eurowings
Hurtigst
1 t 25 m
Berlin Brandenburg lufthavnZurich International Airport
488 BRLEn vej
Search
Direkte
Condor
7 t 15 m
Berlin Brandenburg lufthavnZurich International Airport
612 BRLEn vej
Search
1 mellemlanding
  • Viste priser fra Berlin til Zürich er de anslåede laveste billetpriser fundet inden for de seneste 24 timer for rejser inden for de næste 7 dage.

Sammenlign Fly og Tog fra Berlin til Zürich

Den billigste måde at rejse fra Berlin til Zürich koster i gennemsnit kun 281 BRL via Tog, og den hurtigste måde tager bare 1 t 26 m med Fly. Find den mulighed, der passer bedst til dig.

Flight
Fly Hurtigst
Gennemsnitspris 452 BRL
Gennemsnitlig varighed 1 t 26 m
Afrejsetidspunkt --
Direkte muligheder
Søg efter flyrejser
Train
Tog Billigst
Gennemsnitspris 281 BRL
Gennemsnitlig varighed 9 t 9 m
Afrejsetidspunkt 21:27 - 12:02
Direkte muligheder

· Samlet tid før afrejse: anslået rejsetid til afrejsestedet, plus standard check-in, sikkerhed og ventetid

Hvornår er det billigst at rejse fra Berlin til Zürich?

Hvilken måned er den billigste for enkeltbilletter fra Berlin til Zürich?

Gennemsnitspris på enkeltflyrejser fra Berlin til Zürich købt af Trip.com-brugere pr. måned over de seneste 12 måneder

Ifølge data fra Trip.com er december den billigste måned for flyrejser fra Berlin til Zürich, med en gennemsnitspris på 372 BRL. Omvendt er juli typisk den dyreste måned, med en gennemsnitspris på op til 775 BRL.

775 BRL
574 BRL
372 BRL
171 BRL
    Billigst
  • 657 BRL
    sep.
  • 523 BRL
    okt.
  • 407 BRL
    nov.
  • 372 BRL
    dec.
  • 704 BRL
    jan.
  • 537 BRL
    feb.
  • 554 BRL
    mar.
  • 653 BRL
    apr.
  • 743 BRL
    maj
  • 677 BRL
    jun.
  • 775 BRL
    jul.
  • 627 BRL
    aug.

Hvilken dag er det billigst at rejse med tog fra Berlin til Zürich?

Gennemsnitlige togbilletpriser fra Berlin til Zürich for de næste 7 dage baseret på søgninger foretaget af brugere af Trip.com.

Baseret på data fra Trip.com er onsdag den billigste dag at rejse med tog fra Berlin til Zürich, med en gennemsnitspris på 243 BRL.

451 BRL
347 BRL
243 BRL
138 BRL
    Billigst
  • 19. okt.
  • 29. sep.
  • 7. okt.
  • 15. okt.
  • 2. okt.
  • 3. okt.
  • 27. sep.

Hvilken dag er det billigst at rejse fra Berlin til Zürich med bus?

Gennemsnitsprisen for en bus fra Berlin til Zürich fundet af Trip.com-brugere i løbet af de næste 7 dage.

Baseret på data fra Trip.com er mandag den billigste dag for busbilletter fra Berlin til Zürich, med en gennemsnitspris på 240 BRL.

240 BRL
  • 28. sep.
  • 29. sep.
  • 30. sep.
  • 24. sep.
  • 25. sep.
  • 26. sep.
  • 27. sep.

Anbefalede hoteller i Zürich

Grand Hotel National Luzern
9.4 /10
101 Reviews
Grand Hotel National Luzern
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.76 km from downtown
3.410 BRL
Park Hyatt Zurich
8.8 /10
60 Reviews
Park Hyatt Zurich
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.34 km from downtown
4.401 BRL
Zurich Marriott Hotel
8.6 /10
235 Reviews
Zurich Marriott Hotel
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
1.54 km from downtown
2.540 BRL
Baur au Lac
9.4 /10
76 Reviews
Baur au Lac
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.15 km from downtown
5.041 BRL

Rejsetips fra Berlin til Zürich

Selskaber, der rejser fra Berlin til Zürich

Deutsche Bahn

Find afrejse- og ankomststeder i nærheden af Berlin og Zürich

Populære lufthavne i nærheden af Berlin

Berlin Brandenburg lufthavn (BER) Berlin Tyskland
Leipzig/Halle Airport (LEJ) I nærheden Leipzig Tyskland

Populære lufthavne i nærheden af Zürich

Zurich International Airport (ZRH) Zürich Schweiz
St. Gallen–Altenrhein Airport (ACH) I nærheden Altenrhein Schweiz

Populære togstationer i nærheden af Berlin

Spandauer Str./Marienkirche, Berlin Berlin Germany
Berlin Hackescher Markt Berlin Germany
Berlin Alexanderplatz (S) Berlin Germany
Berlin Alexanderplatz Berlin Germany
Rotes Rathaus (U), Berlin Berlin Germany

Populære togstationer i nærheden af Zürich

Hohentengen, Rotteln Zürich Germany
Lottstetten Zürich Germany
Grießen(Baden) Zürich Germany
Jestetten Zürich Germany
Klettgau Zürich Germany
Lauchringen Zürich Germany

Sådan rejser du fra Berlin til Zürich: ofte stillede spørgsmål

  • How far is it from Berlin to Zürich?

    It’s about 663 km (412 mil) from Berlin to Zürich.
  • You can travel from Berlin to Zürich in 2 different ways: Fly, Tog.
  • The fastest way to get from Berlin to Zürich is by Fly, with an average journey time of 1 time 26 minutter. Other modes of transport take longer: Tog takes on average 9 t 9 m.
  • The cheapest way to get from Berlin to Zürich is by Tog, with an average price of 281 BRL. Other modes of transport are more expensive: Fly costs around 452 BRL on avergae.
  • For trips between Berlin and Zürich, travelers typically use the following departure and arrival points: Most Fly depart from Berlin Brandenburg lufthavn and arrive at Zurich International Airport; Tog depart from Spandauer Str./Marienkirche, Berlin and arrive at Hohentengen, Rotteln.
  • Train, bus, and flight schedules vary by season and day of the week. Based on Trip.com data: Flights from Berlin to Zürich are typically cheapest december, with an average fare of 372 BRL. Flights from Berlin to Zürich are typically cheapest onsdag, with an average fare of 243 BRL. Flights from Berlin to Zürich are typically cheapest mandag, with an average fare of 240 BRL
  • There is a 0 m time difference between Berlin and Zürich.