Home
/
Yongxing County
Yongxing County
Udforsk Yongxing County
Aktiviteter i Yongxing County
Top 10 attraktioner i Yongxing County
‹
›
Banliang Ancient Village
4,8
Yongxing County · 25,4 km fra centrum
Book nu til i morgen
Afbestil når som helst
Fra 48,00 SEK
Nr. 15 af Bedste ting at gøre i Hunan
Dongjiang Lake Scenic Area
7,7
Zixing · 43,5 km fra Yongxing County
Afbestil når som helst
6% rabat
Fra 119,00 SEK
Nr. 9 af Bedste ting at gøre i Hunan
Gaoyiling Tourist Area
8,0
Chenzhou · 19,2 km fra Yongxing County
Book nu til i morgen
Afbestil når som helst
Spar 4 SEK
Fra 142,00 SEK
Nr. 1 af Bedste ting at gøre i Dongjiang Lake Tourist Area
Xiaodongjiang Scenic Spot
7,0
Zixing · 29,1 km fra Yongxing County
Book nu til i morgen
Afbestil når som helst
6% rabat
Fra 119,00 SEK
Nr. 9 af Familievenlige attraktioner i Hunan
Feitian Mountain Cuijiang Tourist Area
6,8
Chenzhou · 22,3 km fra Yongxing County
Book nu til i morgen
Afbestil når som helst
5% rabat
Fra 82,00 SEK
Nr. 5 af Attraktioner udvalgt af globale rejsende i Chenzhou
Feitian Mountain National Geological Park
6,8
Chenzhou · 22,3 km fra Yongxing County
Book nu til i morgen
Afbestil når som helst
5% rabat
Fra 82,00 SEK
Su xian ling Scenic Area
6,0
Chenzhou · 35,4 km fra Yongxing County
Gratis attraktion
Nr. 2 af Efterårsudsigts attraktioner i Hunan
Yangtianhu Grassland
7,7
Chenzhou · 74,2 km fra Yongxing County
Book nu til i morgen
Afbestil når som helst
10% rabat
Fra 161,00 SEK
Nr. 2 af Bedste ting at gøre i Dongjiang Lake Tourist Area
Bailang Scenic Area
5,6
Zixing · 36,7 km fra Yongxing County
Gratis attraktion
Nr. 1 af Bedste ting at gøre i Zhuzhou
Mausoleum of Emperor Yan
5,9
Yanling County · 64,1 km fra Yongxing County
Book nu til i morgen
Afbestil når som helst
Spar 3 SEK
Fra 90,00 SEK
Travel essentials
eSIM
Kina 5G eSIM | Daglig pakke/datapakke | 1-30 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Kina/Hong Kong/Macao 5G eSIM | Daglig plan / samlet data | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Fastlandskina · Hongkong · Macau 5G eSIM | 5 mobilnetværk · AI & TikTok | 1–365 dage | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
5G-eSIM til det kinesiske fastland | Understøtter Google Maps / ChatGPT | Daglige eller samlede datapakker | 24-timers afregning | 1–365 dage | QR-kode
Vis alle eSIM
Udforsk Yongxing County på kortet
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er Yongxing County kendt for?
−
Yongxing County er kendt for sit væld af attraktioner og ting at lave. Her er et par højdepunkter:
Banliang Ancient Village
,
Dongjiang Lake Scenic Area
og
Gaoyiling Tourist Area
.
Hvilke aktiviteter er et must at prøve i Yongxing County?
−
Overvej
Dagstur i Hunan til Chenzhongs Dongjiang Sø + Longjing Kløften + Bailang Scenic Area + Gaoyi Bjerget | Tilgængelig på kinesisk og engelsk
,
Dagstur i Hunan til Chenzhou Feitian Bjerget + Yuhou Gade + Beihu Park | Privat transport | Tilgængelig på kinesisk og engelsk
og
Dagstur i Zhuzhou, Hunan til Yandi Mausoleum + Shennonggu Nationalpark i Yanling County | Tilgængelig på kinesisk og engelsk
i Yongxing County. Tilgængelighed og rejseplaner ændrer sig, så tjek de seneste oplysninger inden booking.