Home
/
San Leo
San Leo
Udforsk San Leo
Aktiviteter i San Leo
Top 10 attraktioner i San Leo
‹
›
Fortress of San Leo
3,6
San Leo · 252 m fra centrum
Book nu til i morgen
Fra 30,42 AZN
2026 Global 100 - Bedste ting at gøre
Cathedral of Santa Maria del Fiore
10
Firenze · 88,3 km fra San Leo
Gratis attraktion
Nr. 5 af Bedste ting at gøre i Italien
Piazza del Duomo
10
Firenze · 88,3 km fra San Leo
Gratis attraktion
2026 Global 100 - Bedste ting at gøre
Uffizi Gallery
9,8
Firenze · 88,4 km fra San Leo
Fra 38,08 AZN
2026 Europa 50 - Bedste ting at gøre
Gallery of the Academy of Florence
9,4
Firenze · 88 km fra San Leo
Fra 53,22 AZN
Nr. 7 af Bedste ting at gøre i Toscana
Pitti Palace
8,1
Firenze · 88,9 km fra San Leo
Book nu til i morgen
Fra 36,12 AZN
Nr. 8 af Bedste ting at gøre i Toscana
Giotto's Bell Tower
7,9
Firenze · 88,3 km fra San Leo
Book nu til i dag
Spar 0,02 AZN
Fra 38,00 AZN
Nr. 10 af Bedste ting at gøre i Toscana
Palazzo Vecchio
7,6
Firenze · 88,3 km fra San Leo
Fra 57,98 AZN
Nr. 14 af Natte attraktioner i Italien
Piazza della Signoria
7,6
Firenze · 88,4 km fra San Leo
Gratis attraktion
Nr. 13 af Bedste ting at gøre i Toscana
David
7,3
Firenze · 88 km fra San Leo
Fra 53,22 AZN
Travel essentials
eSIM
Europæisk universel 5G/4G eSIM | Understøttelse af flere netværk, understøtter al AI og TikTok | 500 MB/dag - 50 GB i alt | 1-90 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Europa 4G/5G eSIM | Daglig plan / samlet data | 1-30 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Italien 5G eSIM | Fire netværk · understøtter All AI & TikTok | 500MB/dag - i alt 100GB | 1-60 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Europa (40 lande) 5G eSIM | Understøtter Google Maps/TikTok/ChatGPT | Daglige / Samlede dataplaner | Afregning efter kalenderdage | 1-90 dage | QR-kode
Vis alle eSIM
Udforsk San Leo på kortet
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er San Leo kendt for?
−
San Leo er kendt for sit væld af attraktioner og ting at lave. Her er et par højdepunkter:
Fortress of San Leo
,
Cathedral of Santa Maria del Fiore
og
Piazza del Duomo
.
Hvilke aktiviteter er et must at prøve i San Leo?
−
Overvej
Tidsbestemte billetter til Accademia-galleriet og guidede ture
,
Halvdagsrejse til Chianti-vinregionen i Italien | Inkluderer besøg og vinsmagning på 2 vingårde
og
Firenze: Accademia-galleriets lille gruppetur
i San Leo. Tilgængelighed og rejseplaner ændrer sig, så tjek de seneste oplysninger inden booking.