Home
/
Sandu Shui Autonomous County
Sandu Shui Autonomous County
Udforsk Sandu Shui Autonomous County
Aktiviteter i Sandu Shui Autonomous County
Top 10 attraktioner i Sandu Shui Autonomous County
‹
›
2026 Global 100 - Natte attraktioner
Xijiang Qianhu Miao Village
8,6
Leishan County · 64,4 km fra Sandu Shui Autonomous County
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Afbestil når som helst
Fra 109,97 kr.
Nr. 13 af Familievenlige attraktioner i Guizhou
Libo Cool Park
6,6
Libo County · 52,1 km fra Sandu Shui Autonomous County
Gratis attraktion
Nr. 16 af Familievenlige attraktioner i Guizhou
Langde Miao Village Scenic Area
6,5
Leishan County · 57,4 km fra Sandu Shui Autonomous County
Udvalgt til Natte attraktioner i Guizhou
Xiasi Ancient Town
5,7
Kaili · 59,2 km fra Sandu Shui Autonomous County
Gratis attraktion
2026 Global 50 - Kølige vandferier
Libo Xiaoqikong Scenic Area
8,7
Libo County · 82,7 km fra Sandu Shui Autonomous County
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Fra 159,96 kr.
Nr. 1 af Natte attraktioner i Libo County
Libo Ancient Town
5,8
Libo County · 63,8 km fra Sandu Shui Autonomous County
Gratis attraktion
Nr. 17 af Familievenlige attraktioner i Guizhou
Libo Zhangjiang Scenic Area
6,5
Libo County · 69,8 km fra Sandu Shui Autonomous County
Gratis attraktion
Udvalgt til Natte attraktioner i Guizhou
Xijiang Thousand Household Miao Village Scenic Area-Viewing Platform
5,4
Leishan County · 64,1 km fra Sandu Shui Autonomous County
Wonderful West River Large Song And Dance Show
5,3
Leishan County · 64,1 km fra Sandu Shui Autonomous County
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Afbestil når som helst
Fra 129,97 kr.
Daqikong Scenic Area
6,8
Libo County · 78,9 km fra Sandu Shui Autonomous County
Gratis attraktion
Travel essentials
eSIM
Kina 5G eSIM | Daglig pakke/datapakke | 1-30 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Fastlandskina · Hongkong · Macau 5G eSIM | 5 mobilnetværk · AI & TikTok | 1–365 dage | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Kina/Hong Kong/Macao 5G eSIM | Daglig plan / samlet data | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Kinas fastland 5G eSIM | Tre netværk understøttes, ChatGPT og Google Maps understøttes | 500 MB/dag - 100 GB i alt | 1-60 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
Udforsk Sandu Shui Autonomous County på kortet
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er Sandu Shui Autonomous County kendt for?
−
Sandu Shui Autonomous County er kendt for sit væld af attraktioner og ting at lave. Her er et par højdepunkter:
Xijiang Qianhu Miao Village
,
Libo Cool Park
og
Langde Miao Village Scenic Area
.
Hvilke aktiviteter er et must at prøve i Sandu Shui Autonomous County?
−
Overvej
[Afgang fra Guiyang] Dagsrejse til Libo County's Xiaoqikong Scenic Area (vandre på jordens smaragd) Mandarin servicering
,
Dagsrejse til Xijiangs tusind Miao-husholdnings landsby (opdag det tusindårige Miao-hemmelige rige) fra Guiyang
og
Guizhou dagsrejse: VIP-tur til Libo County's Xiaoqikong [Engelsk lokalguide/guide/flersproget]
i Sandu Shui Autonomous County. Tilgængelighed og rejseplaner ændrer sig, så tjek de seneste oplysninger inden booking.