Home
/
Saint-Émilion
Saint-Émilion
Udforsk Saint-Émilion
Aktiviteter i Saint-Émilion
Top 10 attraktioner i Saint-Émilion
‹
›
Saint-Émilion
3,9
Saint-Émilion · 0 m fra centrum
Nr. 1 af Bedste ting at gøre i Bordeaux Wine Regions
Cité du Vin
6,3
Bordeaux · 31,3 km fra Saint-Émilion
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Fra 2.446,10 INR
Monolithic Church of Saint-Emilion
3,5
Saint-Émilion · 129 m fra centrum
Alkohol og drikkekultur-oplevelser i Bordeaux
5,4
Frankrig · Bordeaux
Nr. 2 af Familievenlige attraktioner i Frankrig
Chateau de Chenonceau
6,5
Frankrig · Chenonceaux
Book nu til i morgen
Fra 2.020,69 INR
Nr. 1 af Bedste ting at gøre i Toulouse
Cité de l'Espace
5,5
Frankrig · Toulouse
Nr. 1 af Bedste ting at gøre i Baskerlandet
Guggenheim Museum Bilbao
5,6
Spanien · Bilbao
Nr. 1 af Bedste ting at gøre i Languedoc-Roussillon
The Castle and Ramparts of the City of Carcassonne
5,6
Frankrig · Carcassonne
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Fra 1.382,58 INR
Nr. 6 af Familievenlige attraktioner i Frankrig
Puy du Fou
5,1
Frankrig · Les Epesses
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Fra 3.935,02 INR
ATHLETIC CLUB - REAL SOCIEDAD
5,0
Spanien · Bilbao
Travel essentials
eSIM
Europæisk universel 5G/4G eSIM | Understøttelse af flere netværk, understøtter al AI og TikTok | 500 MB/dag - 50 GB i alt | 1-90 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Europa 4G/5G eSIM | Daglig plan / samlet data | 1-30 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Europa (40 lande) 5G eSIM | Understøtter Google Maps/TikTok/ChatGPT | Daglige / Samlede dataplaner | Afregning efter kalenderdage | 1-90 dage | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Europa 43 Lande 5G eSIM-Frankrig Orange | Opkald&SMS | I alt 20GB/50GB/100GB/200GB | 5-30 dage | QR-kode
Vis alle eSIM
Udforsk Saint-Émilion på kortet
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er Saint-Émilion kendt for?
−
Saint-Émilion er kendt for sit væld af attraktioner og ting at lave. Her er et par højdepunkter:
Saint-Émilion
,
Cité du Vin
og
Monolithic Church of Saint-Emilion
.
Hvilke aktiviteter er et must at prøve i Saint-Émilion?
−
Overvej
Saint Emilion Halvdags rejse med vinsmagning & besøg på vingård fra Bordeaux
,
Dagsrejse til Saint-Émilion vinregionen i Bordeaux, Frankrig | Inkluderer besøg på to vingårde + frokost
og
Halvdagsudflugt til Bordeaux og Saint-Émilion vinregion i Frankrig | Inkluderer besøg på vingård med vinsmagning + snacks
i Saint-Émilion. Tilgængelighed og rejseplaner ændrer sig, så tjek de seneste oplysninger inden booking.