Home
/
Linxia Hui Autonomous Prefecture
Linxia Hui Autonomous Prefecture
Udforsk Linxia Hui Autonomous Prefecture
Aktiviteter i Linxia Hui Autonomous Prefecture
Top 10 attraktioner i Linxia Hui Autonomous Prefecture
‹
›
Nr. 19 af Natte attraktioner i Gansu
Bafang Shisanxiang
5,1
Linxia Hui Autonomous Prefecture · 3,3 km fra centrum
Gratis attraktion
Nr. 1 af Bedste ting at gøre i Det autonome præfektur Linxia Hui
Bingling Cave-Temple Complex
6,3
Yongjing County · 28,7 km fra Linxia Hui Autonomous Prefecture
Book nu til i morgen
Afbestil når som helst
Fra 49,99 kr.
Nr. 2 af Familievenlige attraktioner i Gansu
Gansu Provincial Museum
7,6
Lanzhou · 70,3 km fra Linxia Hui Autonomous Prefecture
Gratis attraktion
Nr. 4 af Natte attraktioner i Gansu
THE YELLOW RIVER TOWER
7,1
Lanzhou · 67,7 km fra Linxia Hui Autonomous Prefecture
Fra 77,98 kr.
Udvalgt til Efterårsudsigts attraktioner i Gansu
Yongjing Liujiaxia Tourist Resort
6,0
Yongjing County · 37,6 km fra Linxia Hui Autonomous Prefecture
Gratis attraktion
Nr. 7 af Natte attraktioner i Gansu
Lanzhou Old Street
6,6
Lanzhou · 68,2 km fra Linxia Hui Autonomous Prefecture
Gratis attraktion
Nr. 1 af Familievenlige attraktioner i Gansu
Lanzhou Danxia Geological Park
8,1
Yongdeng County · 79,2 km fra Linxia Hui Autonomous Prefecture
Book nu til i morgen
Afbestil når som helst
Fra 79,98 kr.
Yellow River-Taohe River Intersection Viewing Platform
5,1
Yongjing County · 37,2 km fra Linxia Hui Autonomous Prefecture
Fra 237,93 kr.
Udvalgt til Efterårsudsigts attraktioner i Gansu
Ganjia Grassland
6,2
Xiahe · 69,5 km fra Linxia Hui Autonomous Prefecture
Gratis attraktion
Nr. 6 af Efterårsudsigts attraktioner i Gansu
Meiren Grassland
5,1
Hezuo · 60,9 km fra Linxia Hui Autonomous Prefecture
Gratis attraktion
Travel essentials
eSIM
Kina 5G eSIM | Daglig pakke/datapakke | 1-30 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Fastlandskina · Hongkong · Macau 5G eSIM | 5 mobilnetværk · AI & TikTok | 1–365 dage | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Kina/Hong Kong/Macao 5G eSIM | Daglig plan / samlet data | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Kinas fastland 5G eSIM | Tre netværk understøttes, ChatGPT og Google Maps understøttes | 500 MB/dag - 100 GB i alt | 1-60 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
Udforsk Linxia Hui Autonomous Prefecture på kortet
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er Linxia Hui Autonomous Prefecture kendt for?
−
Linxia Hui Autonomous Prefecture er kendt for sit væld af attraktioner og ting at lave. Her er et par højdepunkter:
Bafang Shisanxiang
,
Bingling Cave-Temple Complex
og
Gansu Provincial Museum
.
Hvilke aktiviteter er et must at prøve i Linxia Hui Autonomous Prefecture?
−
Overvej
Gannan (privatbil) dagstur [Labrang-klosteret + Sangke-græslandet + Ganjia hemmelighed + ægte ren fornøjelse]
,
[Afgang fra Lanzhou] Dagsrejse til Shuidanxia, Liujiaxia og Binglingtempelgrotterne i gruppetour
og
Lanzhou [Ink Danxia] halvdagstur ◆ Lille gruppe på op til 8 personer til ren underholdning ◆ Afhentning ved døren ◆ Valgfri tidsplan
i Linxia Hui Autonomous Prefecture. Tilgængelighed og rejseplaner ændrer sig, så tjek de seneste oplysninger inden booking.