Home
/
Fengkai County
Fengkai County
Udforsk Fengkai County
Aktiviteter i Fengkai County
Top 10 attraktioner i Fengkai County
‹
›
Hejiang Bidao Gallery Scenic Area
2,4
Fengkai County · 8,3 km fra centrum
Nr. 12 af Natte attraktioner i Guangxi
Huangyao Ancient Town
7,3
Zhaoping County · 96,1 km fra Fengkai County
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Afbestil når som helst
60% rabat
Fra 26,4 kr.
Huangyandong Scenic Area
1,9
Fengkai County · 31 km fra centrum
Gratis attraktion
2026 Global 100 - Familievenlige attraktioner
Chimelong Safari Park
9,2
Kina · Guangzhou
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Fra 299,92 kr.
2026 Global 100 - Bedste ting at gøre
Guangzhou Chimelong Tourist Resort
9,0
Kina · Guangzhou
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Fra 99,98 kr.
2026 Global 100 - Familievenlige attraktioner
Zhuhai Chimelong Ocean Kingdom
9,3
Kina · Zhuhai
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
23% rabat
Fra 377,05 kr.
2026 Global 100 - Natte attraktioner
Canton Tower
8,4
Kina · Guangzhou
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Afbestil når som helst
10% rabat
Fra 134,96 kr.
Nr. 18 af Natte attraktioner i Guangdong
Millennium Yaozhai
7,0
Kina · Liannan Yao Autonomous County
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
19% rabat
Fra 104,97 kr.
Nr. 1 af Bedste ting at gøre i Guilin
Elephant Hill Scenic Area
8,9
Kina · Guilin
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Afbestil når som helst
Nr. 6 af Bedste ting at gøre i Pearl River Delta Area
Nanyue King Museum-The Site of King's Tomb
7,9
Kina · Guangzhou
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Fra 10 kr.
Travel essentials
eSIM
Kina 5G eSIM | Daglig pakke/datapakke | 1-30 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Fastlandskina · Hongkong · Macau 5G eSIM | 5 mobilnetværk · AI & TikTok | 1–365 dage | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Kina/Hong Kong/Macao 5G eSIM | Daglig plan / samlet data | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Kinas fastland 5G eSIM | Tre netværk understøttes, ChatGPT og Google Maps understøttes | 500 MB/dag - 100 GB i alt | 1-60 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
Udforsk Fengkai County på kortet
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er Fengkai County kendt for?
−
Fengkai County er kendt for sit væld af attraktioner og ting at lave. Her er et par højdepunkter:
Hejiang Bidao Gallery Scenic Area
,
Huangyao Ancient Town
og
Huangyandong Scenic Area
.