Home
/
Baishui County
Baishui County
Udforsk Baishui County
Aktiviteter i Baishui County
Top 10 attraktioner i Baishui County
‹
›
2026 Global 100 - Bedste ting at gøre
Emperor Qinshihuang's Mausoleum Site Museum
10
Xi'an · 92,4 km fra Baishui County
Afbestil når som helst
Fra 2.844 JPY
Nr. 4 af Bedste ting at gøre i Yan'an
The Mausoleum of Yellow Emperor
6,9
Huangling County · 53,9 km fra Baishui County
Nr. 4 af Familievenlige attraktioner i Shanxi
Guanque Tower
7,5
Yongji · 72,5 km fra Baishui County
Nr. 1 af Bedste ting at gøre i Tongchuan
Yaowang Mountain
5,3
Tongchuan · 61,4 km fra Baishui County
2026 Asien 100 - Bedste ting at gøre
Mount Hua
8,7
Huayin · 87,8 km fra Baishui County
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Afbestil når som helst
Fra 3.791 JPY
Udvalgt til Bedste ting at gøre i Shanxi
Pujiu Temple·Romance of the Western Chamber
6,4
Yongji · 77,1 km fra Baishui County
Nr. 4 af Attraktioner udvalgt af globale rejsende i Xi'an
Huaqing Palace
8,7
Xi'an · 97,3 km fra Baishui County
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
49% rabat
Fra 1.424 JPY
2026 Global 100 - Natte attraktioner
Song of Everlasting Sorrow
8,5
Xi'an · 96,8 km fra Baishui County
Øjeblikkelig adgang
Book nu til i dag
Fra 5.433 JPY
Huashan West Peak Cableway
6,9
Huayin · 87,8 km fra Baishui County
Fra 4.739 JPY
Nr. 1 af Familievenlige attraktioner i Weinan
Sima Qian Memorial Temple
5,4
Hancheng · 77,8 km fra Baishui County
Travel essentials
eSIM
Kina 5G eSIM | Daglig pakke/datapakke | 1-30 dage | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Kina/Hong Kong/Macao 5G eSIM | Daglig plan / samlet data | 24-timers fakturering | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
Fastlandskina · Hongkong · Macau 5G eSIM | 5 mobilnetværk · AI & TikTok | 1–365 dage | QR-kode
Vis alle eSIM
eSIM
5G-eSIM til det kinesiske fastland | Understøtter Google Maps / ChatGPT | Daglige eller samlede datapakker | 24-timers afregning | 1–365 dage | QR-kode
Vis alle eSIM
Udforsk Baishui County på kortet
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er Baishui County kendt for?
−
Baishui County er kendt for sit væld af attraktioner og ting at lave. Her er et par højdepunkter:
Emperor Qinshihuang's Mausoleum Site Museum
,
The Mausoleum of Yellow Emperor
og
Guanque Tower
.
Hvilke aktiviteter er et must at prøve i Baishui County?
−
Overvej
Halvdagstur til Kejser Qinshihuangs mausoleum (Terrakottakrigerne) i Xi'an [Professionel guidet tur, afhentning og aflevering i bil tilgængelig]
,
Dagsrejse til Xi'an: Kejser Qinshihuangs Terrakottahær og Huaqing Palads [Kinesisk/engelsk guide]
og
Xi'ans Terrakottahær og Huaqing Palads +Frokost | Dagtur
i Baishui County. Tilgængelighed og rejseplaner ændrer sig, så tjek de seneste oplysninger inden booking.