Berkeley County

Hoteller i Berkeley County med svimmingpools

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Swimmingpools i Berkeley County.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Udvalgte hoteller med swimmingpools i Berkeley County

Se vores udvalg af hoteller i Berkeley County med Swimmingpools
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
60
Hoteller i Berkeley County
Comfort Inn Aikens Center er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. På denne hotel har du adgang til en automat. Denne ejendom tilbyder også vasketøjstjeneste. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
101 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 82 EUR
Tjek tilgængelighed
68
Hoteller i Valley
This spacious three-bedroom, two-bathroom mountain cottage retreat is nestled in the woods in a relaxing resort community named The Woods. Nicely decorated and comfortably furnished, this is a perfect getaway located just 90 miles from either Washington DC or Baltimore, MD. Offering access to numerous amenities and activities available at the resort and the surrounding area, this retreat strikes the ideal balance between a quiet getaway and an active vacation destination. The resort also boasts several small lakes for fishing and scenic strolls.The cottage is fully furnished with new bedding and linens, large kitchen/dining area with breakfast bar for three that's perfect for cooking and sharing a meal together and two full updated baths with granite countertops. Two of the three bedrooms have queen beds and third bedroom has a day bed with a trundle bed below. Numerous windows and skylights in the living room provide a bright and airy feel, enhancing the feeling of being surrounded by trees. A nice-sized screen porch provides a comfortable seating area to relax or have a meal, with massive decks on both sides of the home perfect for viewing the abundant wildlife this home site shares. Backing up to the breath-taking 23,000 acre Sleepy Creek Wildlife Management area, which boasts a more than 200 acre lake (approximately 10 mile drive from property), you will always have plenty of room to hike and explore. Awesome creek views can be seen from either deck as well as the screen porch.Enjoy a memorable time by the outdoor fire pit while roasting marshmallows, take a nap overlooking the many trees and wildlife in your own hammock or cuddle with your sweetheart by the brick fireplace during those cold nights and watch a movie on the large Smart Big Screen TV. Home has both Ethernet and a wireless network for your computing needs. Smart TV allows you to sign into your own Netflix account and others to watch movies. Home has central air and heat allowing you to enjoy those home amenities away from home.Numerous indoor and outdoor amenities and activities are available for use within the resort, including indoor/outdoor pools and hot-tub, fitness center, tennis, racquetball, volleyball courts and playground. Golf is available, including driving range and club rental. The Clubhouse Grille is located nearby at the Golf Clubhouse. The Sleepy Creek Spa and salon is a great place to indulge and pamper yourself.The surrounding areas provide lots of interesting history and numerous diversions. Berkeley Springs, WV, is famous for its mineral springs, and offers interesting shopping and some excellent dining options. Skiing is not far away. Whitetail Ski Resort is approximately 45 minutes away for skiing and tubing. Harpers Ferry, WV, is a top destination for American history buffs, and also offers white water rafting, kayaking and tubing on the Shenandoah and Potomac Rivers. Nearby Fort Frederick is one of the best examples of a frontier fort from the Colonial period. The C&O Canal National Park and the Maryland Rail Trail are only minutes away at Hancock, MD, along with a Potomac River boat launch. Many basic services and conveniences including a large, well-stocked supermarket, full service banking options as well as various convenience stores are within a 10 minute drive in the heart of the town of Hedgesville. Hagerstown, MD shopping outlets are approximately 35 minutes away and various shopping destinations including large grocery retailers, home improvement stores and many dining destinations are located at nearby Martinsburg, WV, less than 25 minutes away.About pets:Pets allowed: limit 1 total.About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 13-17.Children will love the setting and are welcome..About checkIn:Check in after 3:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About minBookingAge:Minimum age to rent: 25.About events:No events allowed.
Enestående
274 anmeldelser
9,8/10
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Martinsburg
Home2 Suites by Hilton Martinsburg er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Gå til indendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en grill. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Enestående
98 anmeldelser
9,8/10
1 nat
Fra 98 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Martinsburg
Med et ophold på Hilton Garden Inn Martinsburg er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Gå til indendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. Denne ejendom tilbyder også vasketøjstjeneste. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Vidunderligt
100 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 100 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Martinsburg
Med et ophold på Hampton Inn Martinsburg er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Rygning er forbudt på alle værelser. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. For ekstra bekvemmelighed er renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.

"Very nice, good located hotel closeby walmart & co. / try the local pizza company just downstairs right from the entrance. Room was clean, front desk friendly and helpful :-)"
Meget god
106 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 86 EUR
Tjek tilgængelighed
84
Hoteller i Tuscarora
With a stay at Quality Inn & Suites in Kearneysville, you'll be in the historical district, within a 15-minute drive of Hollywood Casino at Charles Town Races and Hillside Lake. This hotel is 17 mi (27.4 km) from Harpers Ferry National Historical Park and 3.2 mi (5.2 km) from A-T Gift Company Farm Winery. Be sure to enjoy recreational amenities including a 24-hour fitness center and a seasonal outdoor pool. A complimentary buffet breakfast is included. Featured amenities include a business center, dry cleaning/laundry services, and a 24-hour front desk. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 76 air-conditioned rooms featuring microwaves and flat-screen televisions. Your pillowtop bed comes with down comforters. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Conveniences include desks and complimentary weekday newspapers, and housekeeping is provided daily.
92 anmeldelser
7,2/10
1 nat
Fra 54 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Martinsburg
Med et ophold på Fairfield Inn & Suites Martinsburg er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i udendørs swimming pool. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. For ekstra bekvemmelighed er vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen.
Fantastisk
100 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 103 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Martinsburg
Holiday Inn MARTINSBURG by IHG er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en saltvandspool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. For ekstra bekvemmelighed er renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Fantastisk
98 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 82 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Inwood
Når du bor på Hampton Inn Martinsburg South-Inwood, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Inwood har at tilbyde. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. På denne hotel har du adgang til en automat. Denne ejendom tilbyder også vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.

"This is a very clean hotel and the bed was super comfortable. I will definitely stay again when needed."
Meget god
102 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 82 EUR
Tjek tilgængelighed
28
Hoteller i Berkeley County
This Townhome only 90 miles from NVA located at The Woods Resort which has 2 award winning golf courses, spa, outdoor/indoor pools, hiking trails on Sleepy Creek Wildlife Management Area, indoor/outdoor tennis and a Clubhouse Grill & Pub where you can get bite to eat and drink.Has central AC/Heat, flat screen TV, internet, and wood fireplace. Also a short distance from Sylvan Lake where there is catch & release fishing.Dining area has seating for 6 and 4 stools at the bar area. Three bedrooms- Master has a whirlpool tub, three full baths, main living area has a pull out sofa and Foosball Table. Kitchen is fully stocked with all the comforts of home. Upstairs is a washer and dryer.Outside is a deck overlooking Stony Lick Golf Course, with seating and a charcoal grill. About pets:Pets allowed: dogs (limit 2 total).About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 0-17.About checkIn:Check in after 4:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About events:No events allowed.
Enestående
51 anmeldelser
9,8/10
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Swimmingpools i Berkeley County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Berkeley County?

Berkeley County har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, Holiday Inn MARTINSBURG by IHG (fra 80 EUR), Quality Inn & Suites Kearneysville - Martinsburg (fra 58 EUR) og Hilton Garden Inn Martinsburg (fra 94 EUR) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Berkeley County?

For hoteller i Berkeley County, er den gennemsnitlige pris på hverdage 134 EUR og i weekender (fredag-lørdag) 164 EUR.

Hvilke hoteller i Berkeley County tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Tru by Hilton Martinsburg (fra 91 EUR),Holiday Inn MARTINSBURG by IHG (fra 80 EUR) og Hilton Garden Inn Martinsburg (fra 94 EUR) tilbyder morgenmad af høj kvalitet. Start din dag med en lækker morgenmad!

Hvilke hoteller i Berkeley County tilbyder fitnessfaciliteter?

Hvilke hoteller i Berkeley County har swimmingpools?

Hvilke hoteller i Berkeley County tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Tru by Hilton Martinsburg (fra 91 EUR), Holiday Inn MARTINSBURG by IHG (fra 80 EUR) og Quality Inn & Suites Kearneysville - Martinsburg (fra 58 EUR) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hotelkampagner er der i Berkeley County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Berkeley County Hoteller med Swimmingpools-oplysninger

Antal hoteller15
Antal anmeldelser862
Gennemsnitlig pris (hverdage)134 EUR
Gennemsnitlig pris (weekender)164 EUR