Lorain County

Find 3 stjerner hoteller i Lorain County

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 17 3 stjerner hoteller til dig i Lorain County

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
72
Hoteller i Elyria
Best Western Inn er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Gå til indendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. På denne hotel har du adgang til en automat. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
God
103 anmeldelser
7,9/10
1 nat
Fra 1.281.213 IDR
Tjek tilgængelighed
84
Hoteller i Elyria
Welcome to the Holiday Inn Express & Suites Elyria, where comfort meets convenience. Our refreshed and inviting hotel is conveniently located between I-90 and the Ohio Turnpike, midway between Cleveland and Cedar Point Amusement Park in Sandusky, OH. We are a short drive from Downtown Cleveland, where you can enjoy NBA basketball, MLB baseball, NFL football, the Rock & Roll Hall of Fame, Greater Cleveland Aquarium, Cleveland Metroparks Zoo, and Cuyahoga Valley National Park. The Pro Football Hall of Fame and Amish Country are also within reach for a memorable getaway. Closer to home, explore the Lorain Ohio Kartplex, visit the Holy Love Shrine, enjoy local wineries, spend time along Lake Erie, or take in the beauty of Cascade Park and its waterfall. Business travelers benefit from our proximity to Ford, Ridge Tool, KTM, Invacare, BASF, Elyria Foundry, Diamond Products, Ross Environmental, Parker Hannifin, Beckett Industries, U.S. Steel, and Nordson. Guests also stay with us when visiting Oberlin College, Stocker Center, Lorain County Speedway, Lorain Palace Theatre, Black River Landing, Summit Motorsports Park, Cleveland Clinic Main Campus, and University Hospitals. We are a smoke-free facility offering complimentary Wi-Fi, a 24-hour Fitness Center, heated indoor pool, 24-hour market, and a daily complimentary breakfast.
Meget god
100 anmeldelser
8,3/10
1 nat
Fra 2.423.628 IDR
Tjek tilgængelighed
70
Hoteller i Elyria
Courtyard Cleveland Elyria er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke opvarmet pool. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
116 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 2.455.658 IDR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Avon
Wyndham Avon er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en opvarmet pool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
117 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 1.622.870 IDR
Tjek tilgængelighed
71
Hoteller i Lorain
Med et ophold hos Ariel Broadway Hotel i Lorain befinder du dig i et område med direkte forbindelse til konferencecentret, kun få skridt fra Lorain Script Sign og 5 min. gang fra Lake Erie. Dette hotel med familievenlig profil ligger 1,3 km fra Lakeview Park og 7,9 km fra Black River Statsreservat. Forkæl dig selv med kropsbehandlinger og ansigtsbehandlinger. Hvis du leder efter rekreative muligheder, vil du kunne finde en indendørs pool og et døgnåbent fitnesscenter. Dette hotel i Beaux Arts-stil tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, spillehal/spillerum og gavebutik/aviskiosk. Få stillet sulten på The Anchor Lorain, en af 2 restauranter på dette hotel. Slap af med en forfriskende drink ved en af stedets 2 barer/lounger. Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, et døgnåbent forretningscenter og en døgnåben reception. Planlægger du et arrangement i Lorain? På dette hotel er der lokaler til rådighed på 426 kvadratmeter, inklusive et konferencecenter. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 56 aircondition-afkølede værelser, der indeholder mikrobølgeovn og fladskærms-tv. Din seng har topmadras og er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har badekar eller bruser, gratis toiletartikler og hårtørrer.
Meget god
98 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 2.132.686 IDR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sheffield
Når du bor på Homewood Suites by Hilton Cleveland/Sheffield, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Sheffield har at tilbyde. Når du bor på denne hotel, vil du være 782m fra D&R PLAYLAND og 960m fra Word and Wordship Ministries. Derudover er Black River Reservation kun 1.71 km væk. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en opvarmet pool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Cleveland Hopkins International Airport er den nærmeste lufthavn til ejendommen, en 34 min kørsel væk. Fra ejendommen er den nærmeste togstation Elyria Station, som det tager 12 min at nå i bil. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
98 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 2.722.577 IDR
Tjek tilgængelighed
55
Hoteller i Avon
Når du bor på Fairfield Inn & Suites Cleveland Avon, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Avon har at tilbyde. Hvert værelse har et køkken samt et køleskab. Gå til indendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. På denne hotel har du adgang til en automat. Den døgnåbne reception er tilgængelig for dig døgnet rundt. Denne ejendom tilbyder også renseri og vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.

"Nice hotel close to thw highway. Very fast check in and friendly staff. Rooms were really clean!"
Meget god
100 anmeldelser
8,3/10
1 nat
Fra 2.116.670 IDR
Tjek tilgængelighed
24
Hoteller i North Ridgeville
Melva’s vacation rental serves as a starting point for adventures and a center for relaxation. This newly remodeled 3 bedroom, 1bath ranch is located on a quiet dead end street in a great neighborhood. Just a short drive to downtown Cleveland. Home to the Cleveland Browns, Rock and Roll Hall of Fame and the Museum of Art. Enjoy Lake Erie for kayaking, fishing, or just relaxing on the beach. Grill out on the back patio and enjoy making s’mores at the fire pit, while you breathe in some fresh air in a peaceful backyard. Keep an eye out for wildlife!Bedrooms 3: Queen beds, nightstands. With work desk areas. Kitchen: fully equipped, appliances, toaster,microwave, crockpot, magic bullet, Keurig coffee maker with coffee,cream, and hot chocolate. 6person dining table Indoor living: Roku smart TV. Free WiFi. 2 couches and chair. General: patio with table and chairs. Grill, Air conditioning/heat. Hair drier, iron and board Parking: driveway will accommodate up to 6 cars or truck and boat.Check in after 4:00pmCheck out before 11:00amAbout pets:No pets allowed.About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 0-17.About checkIn:Check in after 4:00 PM.About smoking:Smoking allowed: in designated areas.About minBookingAge:Minimum age to rent: 25.About events:No events allowed.
Enestående
10/10
Tjek tilgængelighed
77
Hoteller i Avon
Beliggende i Avon er Residence Inn Cleveland Avon at the Emerald Event Center en god base at udforske byen fra. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en opvarmet pool. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Der er masser af aktiviteter at lave, inklusive tennisbane og golfbane. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel har du adgang til en grill og legeplads. For ekstra bekvemmelighed er renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Fantastisk
81 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 2.420.959 IDR
Tjek tilgængelighed
44
Hoteller i Oberlin
The Hotel at Oberlin er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Vidunderligt
108 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 2.509.042 IDR
Tjek tilgængelighed
Se alle 3 stjerner hoteller i Lorain County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 3-stjernede hoteller er der i Lorain County?

Uanset om du rejser til Lorain County grundet forretning eller turisme, er The Hotel at Oberlin (fra 2.759.946 IDR) , Wyndham Avon (fra 1.601.516 IDR) og Best Western Inn (fra 1.355.950 IDR) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 3-stjernede hoteller i Lorain County?

For 3-stjernede hoteller i Lorain County, er gennemsnitsprisen på hverdage 3.251.371 IDR og i weekender (fredag-lørdag) 4.054.211 IDR.

Hvilke 3-stjernede hoteller i Lorain County har swimmingpools?

Der er mange 3-stjernede hoteller i Lorain County med swimmingpools. Wyndham Avon (fra 1.601.516 IDR) , Ariel Broadway Hotel (fra 1.673.584 IDR) og Courtyard Cleveland Elyria (fra 2.402.274 IDR) er meget populære.

Hvilke 3-stjernede hoteller i Lorain County har fitnessfaciliteter?

The Hotel at Oberlin (fra 2.759.946 IDR), Wyndham Avon (fra 1.601.516 IDR) og Best Western Inn (fra 1.355.950 IDR) har fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på farten!

Hvilke 3-stjernede hoteller i Lorain County har barer?

For 3-stjernede hoteller i Lorain County med barer, er The Hotel at Oberlin (fra 2.759.946 IDR) , Wyndham Avon (fra 1.601.516 IDR) og Ariel Broadway Hotel (fra 1.673.584 IDR) meget populære.

Hvilke 3-stjernede hoteller i Lorain County tilbyder morgenmad?

The Hotel at Oberlin (fra 2.759.946 IDR), Wyndham Avon (fra 1.601.516 IDR) og Best Western Inn (fra 1.355.950 IDR) tilbyder lækker morgenmad. Start din dag med morgenmad af høj kvalitet!

Hvilke 3-stjernede hoteller i Lorain County har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. The Hotel at Oberlin (fra 2.759.946 IDR), Wyndham Avon (fra 1.601.516 IDR) og Best Western Inn (fra 1.355.950 IDR) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke tilbud er tilgængelige for 3-stjernede hoteller i Lorain County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 3-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Højeste pris6.883.850 IDR
Laveste pris6.883.850 IDR
Antal anmeldelser1,072
Antal hoteller17
Gennemsnitlig pris (hverdage)3.251.371 IDR
Gennemsnitlig pris (weekender)4.054.211 IDR