Phra Pradaeng District

Find 3 stjerner hoteller i Phra Pradaeng District

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 10 3 stjerner hoteller til dig i Phra Pradaeng District

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
98
Hoteller i Lat Luang,Phra Pradaeng District
Oplev alt, hvad Lat Luang har at tilbyde under dit ophold på 14 Residence. Denne ejendom tilbyder også vasketøjstjeneste. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
40 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 382 MXN
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Bang Kobua,Phra Pradaeng District
Oplev alt, hvad Bang Kobua har at tilbyde under dit ophold på Bangkok Tree House Bang Kachao. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og renseri også tilgængelige på ejendommen.
Meget god
23 anmeldelser
8,3/10
1 nat
Fra 1.139 MXN
Tjek tilgængelighed
39
Hoteller i Bang Kachao,Phra Pradaeng District
Med et ophold ved Lilliput Riverside Bangkachao i Phra Pradaeng er du kun 1 minutters kørsel fra Chao Praya Flod og 7 minutters kørsel fra Bang Nam Phueng Flydende Marked. Dette gæstehus ligger 21 km fra Lumpini Park og 21 km fra ICONSIAM. Fra en terrasse på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang. Dette gæstehus tilbyder roomservice (i et begrænset antal timer) på værelset. Personale er kun til rådighed i receptionen i et begrænset antal timer. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 5 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder smart-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt gratis toiletartikler og bidet. Faciliteter inkluderer kaffe-/temaskiner og gratis mineralvand på flaske, og rengøring udføres dagligt.
Fantastisk
31 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 372 MXN
Tjek tilgængelighed
64
Hoteller i Bang Kobua,Phra Pradaeng District
Baanrongmai Canal Front Homestay ligger i Bang Chak, 20 km fra Queen Sirikit Kongrescenter, og har gratis cykler, en have og en terrasse samt gratis privat parkering. Overnatningsstedet har bar og en restaurant med amerikanske retter. Overnatningsstedet er røgfrit og ligger 21 km fra One Bangkok. Alle værelser har aircondition, fladskærms-tv med kabelkanaler, et køleskab, kaffemaskine, bidet, gratis toiletartikler og klædeskab. Værelserne hos resortet har et privat badeværelse med bruser og en hårtørrer samt gratis wi-fi. Hos Baanrongmai Canal Front Homestay har alle værelser et opholdsområde. Der tilbydes morgenmad med a la carte, amerikanske retter eller asiatiske retter på overnatningsstedet. Gæster hos overnatningsstedet kan nyde aktiviteter i Bang Chak og omegn såsom at cykle. Lumpini-parken ligger 22 km fra Baanrongmai Canal Front Homestay, mens Emporium Bangkok ligger 23 km fra overnatningsstedet. Bangkok - Suvarnabhumi Lufthavn ligger 43 km væk.
Fantastisk
8 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 721 MXN
Tjek tilgængelighed
21
Hoteller i Bang Kobua,Phra Pradaeng District
บ้านรังนก The Bird Nest Homestay & Coffeeshop ligger i Samut Prakan, 19 km fra Queen Sirikit Kongrescenter og 21 km fra One Bangkok. Værelserne har aircondition og et fælles badeværelse. Overnatningsstedet ligger 23 km fra Emporium Bangkok, 23 km fra Central Embassy og 24 km fra Gaysorn Village. Overnatningsstedet er røgfrit og ligger 22 km fra Lumpini-parken. Alle enheder hos vandrehjemmet har en balkon. Alle enhederne har et fælles badeværelse med bruser og gratis toiletartikler. Der kan nydes morgenmad med amerikanske retter, asiatiske retter eller halalretter på overnatningsstedet. Amarin Plaza ligger 24 km fra บ้านรังนก The Bird Nest Homestay & Coffeeshop, mens CentralWorld ligger 24 km væk. Bangkok - Suvarnabhumi Lufthavn ligger 42 km fra overnatningsstedet.
Enestående
2 anmeldelser
10/10
1 nat
Fra 225 MXN
Tjek tilgængelighed
40
Hoteller i Bang Hua Suea,Phra Pradaeng District
Når du bor på Irich residence (South Samrong) 6 Kms BTS-Pu Chao, vil du være perfekt positioneret til at udforske Bang Hua Suea. Start din dag med at snuppe en kop kaffe eller drink fra café.
Fantastisk
6 anmeldelser
9,2/10
Tjek tilgængelighed
36
Hoteller i Bang Kachao,Phra Pradaeng District
With a stay at WoodViewResort in Phra Pradaeng (Bangkok Riverside), you'll be a 1-minute drive from Chao Praya River and 5 minutes from Bang Nam Phueng Floating Market. This hotel is 11.8 mi (18.9 km) from ICONSIAM and 12.2 mi (19.6 km) from Lumphini Park. Take in the views from a terrace and a garden and make use of amenities such as complimentary wireless internet access. Satisfy your appetite at one of the hotel's 15 restaurants. Local cuisine breakfasts are available daily from 8:00 AM to 9:30 AM for a fee. The front desk is staffed during limited hours. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 23 air-conditioned guestrooms. Rooms have private lanais. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Bathrooms have showers and complimentary toiletries.
Enestående
4 anmeldelser
10/10
1 nat
Fra 739 MXN
Tjek tilgængelighed
46
Hoteller i Bang Kachao,Phra Pradaeng District
Arttra Villa ligger i Bang Chak, 20 km fra Queen Sirikit Kongrescenter, og har en terrasse og bar. Dette hotel har 3 stjerner. Her er en have, aircondition og gratis wi-fi. Alle værelser har et privat badeværelse. Hotellet har udendørs swimmingpool, et boblebad, underholdning og roomservice. Alle enheder hos hotellet har et klædeskab og fladskærms-tv. Det private badeværelse har bidet og gratis toiletartikler. Der tilbydes morgenmad med a la carte, kontinentale retter og amerikanske retter. Arttra Villa har en restaurant der serverer amerikanske retter, japanske retter og pizza. Der kan også anmodes om vegetariske retter, laktosefri retter og halalretter. Området er populært til at cykle, og der er mulighed for udlejning af cykler og udlejning af biler hos overnatningsstedet. One Bangkok ligger 21 km fra Arttra Villa, mens Lumpini-parken ligger 22 km væk. Bangkok - Suvarnabhumi Lufthavn ligger 43 km fra overnatningsstedet.
God
7,9/10
1 nat
Fra 1.017 MXN
Tjek tilgængelighed
37
Hoteller i Bang Nam Phueng,Phra Pradaeng District
Når du bor på Phuengnang Homestay, vil du være perfekt positioneret til at udforske Bang Nam Phueng. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedets massagerum. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen.
Vidunderligt
8 anmeldelser
9,7/10
1 nat
Fra 418 MXN
Tjek tilgængelighed
29
Hoteller i Bang Hua Suea,Phra Pradaeng District
Beliggende i Phra Pradaeng District's Bang Hua Sua, tilbyder Irich Residence (Samuth Prakan) en fantastisk opholdsoplevelse for dem, der rejser for sjov eller forretning. Den interne café er det perfekte sted at hænge ud. Denne ejendom tilbyder også vasketøjstjeneste.
0
Tjek tilgængelighed
Se alle 3 stjerner hoteller i Phra Pradaeng District

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 3-stjernede hoteller er der i Phra Pradaeng District?

Uanset om du rejser til Phra Pradaeng District grundet forretning eller turisme, er 14 Residence (fra 437 MXN) , Baanrongmai Canal Front Homestay (fra 893 MXN) og Lilliput Riverside Bangkachao (fra 478 MXN) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 3-stjernede hoteller i Phra Pradaeng District?

For 3-stjernede hoteller i Phra Pradaeng District, er gennemsnitsprisen på hverdage 1.023 MXN og i weekender (fredag-lørdag) 1.069 MXN.

Hvilke 3-stjernede hoteller i Phra Pradaeng District har swimmingpools?

Der er mange 3-stjernede hoteller i Phra Pradaeng District med swimmingpools. ARTTRA VILLA (fra 1.017 MXN) er meget populært.

Hvilke 3-stjernede hoteller i Phra Pradaeng District tilbyder morgenmad?

Hvilke 3-stjernede hoteller i Phra Pradaeng District har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. 14 Residence (fra 437 MXN), Baanrongmai Canal Front Homestay (fra 893 MXN) og Bangkok Tree House Bang Kachao (fra 1.455 MXN) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke tilbud er tilgængelige for 3-stjernede hoteller i Phra Pradaeng District?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 3-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Højeste pris10.381 MXN
Laveste pris471 MXN
Antal anmeldelser124
Antal hoteller10
Gennemsnitlig pris (hverdage)1.023 MXN
Gennemsnitlig pris (weekender)1.069 MXN