Pitt County

Find 2 stjerner hoteller i Pitt County

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 15 2 stjerner hoteller til dig i Pitt County

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
29
Hoteller i Pitt County
Located in Greenville, Affordable Suites Greenville is within a 5-minute drive of ECU Health Medical Center and East Carolina University. This hotel is 23.4 mi (37.7 km) from Washington Square Mall. Make use of convenient amenities such as complimentary wireless internet access, charcoal grills, and a vending machine. Featured amenities include laundry facilities and a vending machine. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 43 air-conditioned rooms featuring kitchens with ovens and stovetops. Complimentary wired and wireless internet access keeps you connected, and cable programming provides entertainment. Conveniences include microwaves and coffee/tea makers, and housekeeping is provided weekly.
Meget god
98 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 49 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Pitt County
Beliggende i Greenville er Comfort Inn & Suites Greenville Near East Carolina University en god base at udforske byen fra. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke saltvandspool. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. På denne hotel har du adgang til en automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Meget god
99 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 103 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Pitt County
Hampton Inn Greenville er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Gå til indendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. På denne hotel har du adgang til en automat. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage og renseri. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Fantastisk
98 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 133 EUR
Tjek tilgængelighed
53
Hoteller i Pitt County
Refresh at the consistently enjoyable Microtel Inn and Suites by Wyndham GreenvilleUniversity Medical Park hotel conveniently located across the street from Pitt Memorial Hospital and Brody School of Medicine and two miles from East Carolina University and Pitt Greenville International Airport. Business travelers appreciate close proximity to the Greenville Convention Center. Ideal for business and leisure this modern smoke-free lodging offers complimentary continental breakfast complimentary wireless Internet access 24-hour fitness room meeting and conference rooms and 24-hour business center with complimentary fax and copy services. Relax in your comfortable guest room watching the 32-inch flat-screen TV. Suites and handicapped-accessible rooms are also available. There is no charge for children 17 and under with an adult.
99 anmeldelser
7,0/10
1 nat
Fra 54 EUR
Tjek tilgængelighed
45
Hoteller i Pitt County
With a stay at Econo Lodge Greenville near University in Greenville, you'll be within a 5-minute drive of ECU Health Medical Center and East Carolina University. This hotel is 0.3 mi (0.4 km) from Guy Smith Stadium and 0.6 mi (1 km) from North Pines. Make use of convenient amenities, which include complimentary wireless internet access and a vending machine. Featured amenities include express check-in, express check-out, and a 24-hour front desk. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 40 individually decorated guestrooms, featuring microwaves and flat-screen televisions. Your room comes with a pillowtop bed. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Bathrooms have shower/tub combinations and hair dryers.
51 anmeldelser
7,1/10
1 nat
Fra 61 EUR
Tjek tilgængelighed
36
Hoteller i Pitt County
Beliggende i Greenville er Motel 6 Greenville, NC – Ecu-Medical Center en god base at udforske byen fra. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i udendørs swimming pool. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
48 anmeldelser
6,0/10
1 nat
Fra 58 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Pitt County
Når du bor på Candlewood Suites Greenville NC, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Greenville har at tilbyde. Rygning er forbudt på alle værelser. Nyd bekvemmeligheden ved at have dit eget køkken samt et køleskab. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Der er masser af aktiviteter at lave, herunder kayak, golfbane, fiskeri og vandring. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelser og offentlige områder. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en grill. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. Denne ejendom tilbyder også renseri og vasketøjstjeneste. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Meget god
97 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 76 EUR
Tjek tilgængelighed
12
Hoteller i Pitt County
Here's a home away from home updated property. Located in a quiet community. It has modern features. This property is close various restaurants and stores (within 10 minutes). It is on the Pitt County Brew and 'Cue Trail.Enjoy the home of the ECU Pirates, Greenville various sports teams and Greenville Convention Center . There is a lot to do in this town like canoeing and kayaking or golf or spas. You can have a lazy day or try the art and culture. For the more adventurous, you can make a day trip to Raleigh. It's less than 1.5 hours away. There's About pets:No pets allowed.About checkOut:Check out before 10:00 AM.About children:Children allowed: ages 0-17.About checkIn:Check in after 1:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About minBookingAge:Minimum age to rent: 20.About events:No events allowed.
Meget god
5 anmeldelser
8,0/10
Tjek tilgængelighed
73
Hoteller i Pitt County
With a stay at Quality Inn Greenville near University, you'll be centrally located in Greenville, within a 5-minute drive of ECU Health Medical Center and East Carolina University. This hotel is 0.3 mi (0.4 km) from Guy Smith Stadium and 0.5 mi (0.8 km) from North Pines. Be sure to enjoy recreational amenities including a fitness center and a seasonal outdoor pool. Additional features at this hotel include complimentary wireless internet access, a picnic area, and barbecue grills. Enjoy a satisfying meal at Dennys across the street serving guests of Quality Inn Greenville near University. A complimentary continental breakfast is served on weekdays from 6:00 AM to 9:00 AM. Featured amenities include complimentary newspapers in the lobby, a 24-hour front desk, and laundry facilities. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 110 individually decorated guestrooms, featuring refrigerators and microwaves. 50-inch Smart televisions with satellite programming provide entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Bathrooms have bathtubs or showers and hair dryers. Conveniences include desks and complimentary weekday newspapers, as well as phones with free local calls.
102 anmeldelser
7,4/10
1 nat
Fra 77 EUR
Tjek tilgængelighed
34
Hoteller i Pitt County
Med et ophold på Baymont by Wyndham Greenville er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Den døgnåbne reception er tilgængelig for dig døgnet rundt. Denne ejendom tilbyder også vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
98 anmeldelser
6,5/10
1 nat
Fra 58 EUR
Tjek tilgængelighed
Se alle 2 stjerner hoteller i Pitt County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 2-stjernede hoteller er der i Pitt County?

Uanset om du rejser til Pitt County grundet forretning eller turisme, er Econo Lodge (fra 60 EUR) , Quality Inn Greenville Near University (fra 62 EUR) og Comfort Inn & Suites Greenville Near East Carolina University (fra 103 EUR) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 2-stjernede hoteller i Pitt County?

For 2-stjernede hoteller i Pitt County, er gennemsnitsprisen på hverdage 88 EUR og i weekender (fredag-lørdag) 118 EUR.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Pitt County har swimmingpools?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Pitt County har fitnessfaciliteter?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Pitt County tilbyder morgenmad?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Pitt County har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Econo Lodge (fra 60 EUR), Quality Inn Greenville Near University (fra 62 EUR) og Comfort Inn & Suites Greenville Near East Carolina University (fra 103 EUR) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke tilbud er tilgængelige for 2-stjernede hoteller i Pitt County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 2-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Antal anmeldelser1,056
Antal hoteller15
Gennemsnitlig pris (hverdage)88 EUR
Gennemsnitlig pris (weekender)118 EUR