Morgan County

Find 2 stjerner hoteller i Morgan County

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 16 2 stjerner hoteller til dig i Morgan County

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
59
Hoteller i Morgan County
Med et ophold på Red Roof Inn Hartselle er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Her er alle værelser udstyret med gratis Wi-Fi. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
95 anmeldelser
6,6/10
1 nat
Fra 4.747 RUB
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Morgan County
Hampton Inn & Suites by Hilton Decatur er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne.
Vidunderligt
51 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 9.108 RUB
Tjek tilgængelighed
68
Hoteller i Morgan County
Book dit ophold på Quality Inn hotel i Decatur, et sted for udendørs entusiaster og borgerkrig buffs. Nyd den smukke udendørs Alabama på Wheeler Wildlife Refuge, Point Mallard Park og Wheeler Lake, kun få kilometer væk. Andre nærliggende attraktioner er: Cooks Natural Science Museum, Parham's Civil War Relics (Blue and Gray Museum), Princess Theatre og Pickwick Belle Riverboat. Dette hotel ligger ved siden af butikscentret Decatur Mall og i gåafstand fra mange restauranter. Der ligger gode butikker såsom Morgan Price Candy, Memi's Pottery og Bank Street Uniques inden for få kilometer.Start din morgen med en gratis, varm, frisk og sund Q Corner Café-morgenmad. Nyd alle Q Value-faciliteterne, såsom gratis højhastigheds-WiFi, gratis avis, gratis lokalopkald og gratis kaffe og te døgnet rundt i lobbyen. Hotellet har udendørs sæsonåben pool og fitnesscenter. Samtlige rummelige værelser har fladskærms-tv med kabelkanaler, mikrobølgeovn, hårtørrer, kaffemaskine, skrivebord, strygejern og strygebræt. Slap af i hotellets karakteristiske Q-seng med komfortabel topmadras, sengelinned af fineste kvalitet og masser af bløde puder. Nogle af værelserne har også spabad på værelset. Forretningsrejsende vil sætte pris på kopiering og fax. Der tilbydes ikkeryger-værelser, og dette er et kæledyrsvenligt hotel, hvor gæster, der er lodne venner, kan indkvarteres mod et tillægsgebyr. Der er også masser af parkeringspladser.
65 anmeldelser
6,8/10
1 nat
Fra 6.389 RUB
Tjek tilgængelighed
32
Hoteller i Morgan County
Når du bor på The Golf Inn at QC Resort and RV, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Falkville har at tilbyde. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. På denne motel finder du også faciliteter, herunder en legeplads og spillerum. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Vidunderligt
63 anmeldelser
9,6/10
1 nat
Fra 8.210 RUB
Tjek tilgængelighed
62
Hoteller i Morgan County
With a stay at Quality Inn & Suites Decatur - Priceville I-65 in Decatur (Priceville), you'll be within a 5-minute drive of Wheeler National Wildlife Refuge and Wheeler Lake. This motel is 2.9 mi (4.7 km) from Celebration Arena and 5.7 mi (9.2 km) from Wilson Morgan Park. Make use of convenient amenities, which include complimentary wireless internet access and a vending machine. A complimentary continental breakfast is served daily from 6:00 AM to 9:00 AM. Featured amenities include a business center, express check-out, and a 24-hour front desk. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 52 air-conditioned rooms featuring refrigerators and flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Private bathrooms with showers feature rainfall showerheads and complimentary toiletries. Conveniences include microwaves and coffee/tea makers, as well as phones with free local calls.
75 anmeldelser
6,8/10
1 nat
Fra 5.773 RUB
Tjek tilgængelighed
73
Hoteller i Morgan County
Beliggende i Decatur er Sleep Inn & Suites en god base at udforske byen fra. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i udendørs swimming pool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. På denne hotel har du adgang til en automat. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
100 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 7.761 RUB
Tjek tilgængelighed
57
Hoteller i Morgan County
Comfort Inn Decatur Priceville er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en opvarmet pool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Der er gratis trådløs internetadgang overalt på ejendommen. Den døgnåbne reception er tilgængelig for dig døgnet rundt. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
God
97 anmeldelser
7,6/10
1 nat
Fra 7.377 RUB
Tjek tilgængelighed
51
Hoteller i Morgan County
With a stay at Express Inn & Suites in Hartselle, you'll be a 1-minute walk from Sparkman Park and 7 minutes by foot from J.P. Cain Stadium. This motel is 0.4 mi (0.7 km) from Grady and Margie Long Complex and 0.9 mi (1.5 km) from E.A.R.T.H. Park. Make use of convenient amenities, which include complimentary wireless internet access and a vending machine. Take advantage of the motel's room service. Featured amenities include complimentary newspapers in the lobby, a 24-hour front desk, and a safe deposit box at the front desk. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 33 air-conditioned rooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Bathrooms have bathtubs and hair dryers. Housekeeping is provided daily, and irons/ironing boards can be requested.
20 anmeldelser
7,2/10
1 nat
Fra 6.042 RUB
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Morgan County
Decatur Inn & Suites er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Rygning er forbudt på alle værelser. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i udendørs swimming pool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
74 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 7.851 RUB
Tjek tilgængelighed
72
Hoteller i Morgan County
Med et ophold på Hampton Inn Decatur er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Rygning er forbudt på alle værelser. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Den døgnåbne reception er tilgængelig for dig døgnet rundt. Denne ejendom tilbyder også renseri. Parkering er tilgængelig på ejendommen.

"Great experience. Will book again soon."
Meget god
43 anmeldelser
8,6/10
Tjek tilgængelighed
Se alle 2 stjerner hoteller i Morgan County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 2-stjernede hoteller er der i Morgan County?

Uanset om du rejser til Morgan County grundet forretning eller turisme, er Hampton Inn & Suites by Hilton Decatur (fra 11.032 RUB) , Red Roof Inn Hartselle (fra 5.003 RUB) og Quality Inn Decatur River City (fra 6.388 RUB) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 2-stjernede hoteller i Morgan County?

For 2-stjernede hoteller i Morgan County, er gennemsnitsprisen på hverdage 9.937 RUB og i weekender (fredag-lørdag) 10.494 RUB.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Morgan County har swimmingpools?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Morgan County har fitnessfaciliteter?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Morgan County tilbyder morgenmad?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Morgan County har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Quality Inn Decatur River City (fra 6.388 RUB), Quality Inn & Suites Decatur Priceville I-65 (fra 5.490 RUB) og Studio 9 Inn & Suites (fra 5.747 RUB) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Morgan County tillader kæledyr?

Clarion Pointe Decatur River City (fra 6.914 RUB) tillader kæledyr. Tag dine kæledyr med dig på rejsen!

Hvilke tilbud er tilgængelige for 2-stjernede hoteller i Morgan County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 2-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Antal anmeldelser890
Antal hoteller16
Gennemsnitlig pris (hverdage)9.937 RUB
Gennemsnitlig pris (weekender)10.494 RUB